QUOTE(BangaS @ 2014 12 15, 13:52)
Ką nusprendėte dėl priešvėjinės plokštės?
Kalbate apie MPP? Situacija, kai labiau pasigilini, tampa labiau nei aiški, t.y. MPP ir ekovatos nedėsiu. Ne tam buvo darytas stogas, todėl dabar neverta lipti per save ir ieškoti, ko nepametei. O esmė tokia.
MPP tvirtinti prie pat difuzinės - daug vargo ir ne itin lengvas darbas. Jei tvirtinti prie medinių tašų, lieka 38 mm oro tarpas. Ten bus kondensatas, be to prarandama 10 proc. gegnių aukšio, t.y. 10 proc. gegnių kainos išmesta į balą. Reikia dėti vatą. O tuomet sumuštinis daugiau nei kvailas - 4 cm vatos, 1,2 cm MPP, 36 cm ekovata ir 7 cm PIR. Tokiu atveju galiu dėti tik
PIR iš karto su gipsu. Taip yra todėl, kad paprasta PIR netiktų, nes metalinis dvigubas karskasas gipsui ir pats gipas sudaro apie 68 mm. Tai reiškia, kad po gegnėmis palendame per daug, nes 7 cm PIR + 7 cm karkaso išeina 14 cm, o aš galiu dėti tik 10 cm. Be to, PIR su gamykloje įlydytų gipsu turi tarp PIR ir gipsu aliuminio folija, bet garu izoliacija - prasta. Daug geriau dėti PIR plokštę su aliuminiu iš abiejų pusių ir dar visus tarpus praeiti aliuminio lipnia juosta. Garų ir pasyvaus namo sandarumas - garantuotas.
Įvertus, kad noriu dėti PIR su aliuminio folija iš abiejų pusių ir įvertinus gipso karkasą apie 7 cm, išvada tokia, kad galiu dėti tik iki 5 cm PIR plokštę. O su ekovata - nieko nebus. Tinka tik vata. Be to, metalinis karkasas bus puiki vieta kelioms vietoms laidų pravedimui, kad jis neitų per gegnės šoną kaip yra padaryta dabar. Visgi gaisrinė sauga - rimtas dalykas.
Be to, ekovata, kai geriau pagalvoji, turi tik vieną privalumą - kruopštų darbą. O šiaip bijo drėgmės, prasta liamda ir t.t.
Realiai supratau, kad mano stogas sukonstruotas vatai. Šiuo atveju Paroc Extra Plus yra gana tvirta ir tikrai nesukris. Lieka tik darbų kokybės klausimas. Su statybininkais sutariau, kad vatą dėtų etapais: pirmą pastoriną visus gegnių šonus. Priimu darbą ir jei viskas gerai, daro toliau. Tada deda pirmą 20 cm vatos storį per visą stogą. Priimu visą stogą ir jei viskas OK, dedam paskutinį sluoksnį. Tai reiškia, kad darbai bus vykdomi etapais.
Kai kurie statybininkai sakė, kad taip nedirba: sudeda visą vatą į vieną gegnių eilę ir eina prie kitos gegnių eilės. Ir taip per visą stogą. Sakau, kad toks darbas netiko. Užsiprašė daugiau pinigų, nes atsieti sunku kopečias nešioti. Liko užborto. Bet yra statybininkų, kurie sutinka, kad stogo šiltinimo darbai vyktų tokiais etapais. Be to, net sakau, kad norėčiau ne tik darbų etapais, bet sudedam visą vatą, darom termoziją. Jei yra brokas, lupam vatą ir taisom broką. Jei broko nėra, dedam PIR su aliuminiu, nes iš karto uždėjus PIR, aliuminis atmuša spindulius ir termovizorius nieko nemato. Yra statybininkų, kurie sutinka su tokiu darbų etapiškumu. Tikiuosi, kad pavyks bent 90 proc. suplanuotos darbų kokybės.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2014 12 15, 14:20)
Pasiulymas geras, kaina labai gera tik kaip tai padaryti
Teisingai sakai, toks dalykas (vatos užpildymas per visą palėpę) sunkiai techniškai įgyvendinamas dalykas.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2014 12 15, 15:45)
1. Aš angų frontonuose nedaryčiau ne tik dėl išorinio vaizdo, bet ir apskritai dėl namo stilistikos - stogas be šoninių karnizų (ar kaip ten ta stogo dalis vadinasi), visos angos realiai atviros krituliams ir prie normalaus lietaus ir 'teisingos' vėjo krypties per jas į palėpę tikrai paklius nemažai vandens (purslų ar snaigių pavidalu). Taigi svarstyčiau tik tarp dviejų variantų - arba įprastiniai ventiliaciniai kaminėliai, arba apšiltinta palėpė.
2. Dėl to, ar pakaks 6 kaminėlių, ar ne, dar pasidomėčiau ką patys 'čerpininkai' apie juos šneka. Skylė sienoje (vertikali) ir stoge (kaminėlis) pagal savo ventiliacinę trauką gali būt nevienodai efektyvi, t.y. o gal užteks ir 4 kaminėlių?
3. Jei daryt apšiltintą palėpę, tai balsuočiau apie stogo užpildymą vata iki viršaus ir PIR po stygomis.
4. Ir paskutinis pastebėjimas. Ventiliacija visur ir visada skaičiuojama pagal patalpos tūrį. Dabar mini STR'ą 1/500 _grindų_ ploto. Neatrodo, kad tavo atveju (neaukšta palėpė su pakankamai didelio nuolydžio stogu), taip skaičiuoti ventiliacijos angų plotus yra netikslu? Gal pakaktų ir kur kas mažesnių skylių frontonuose ar dviejų kaminėlių skirtinguose stogo šlaituose?
Labai protingos pastabos.
1. Įdomu ar tikrai pakliūtų vanduo į vidų. Tos vietos, kur būtų angos, sumuštinis būtų toks: 35 cm neoporo, 25 cm plytos, 35 cm vatos/neoporo. Per beveik 1 metro angą, kurios skylės diametras apie 20 cm greičiausiai, kad vanduo nepralįstų, nors ką gali žinoti.
2. Perskambinau krūva vėdinimo ekspertų ir KTU statybos ir architektūros dėstytojus/ekspertus. Jie sako, kad angos garantuotų geresnę ventiliaciją nei kaminėlei. O čerpininkai pasakė tik tiek: viena čerpė turi 123 cm2 angą. Kokį plotą ji aptarnauja ir t.t. jie nežino. Bet ir man kilo mintis, kad palėpėje, kurios aukštis aukščiausioje vietoje 1,5 m, o stogo nuolydis - 45 laipsniai turėtų pakakti ir 3-4 kaminėlių.
Beje, vienas kaimynas statybininkas sakė, kad yra ardęs stogų, kurių palėpės neturėjo ventiliacijos. Po 8 metų gegnės jau buvo pradėję pelyti, pūti, kvapas buvo ne koks.
3. Vata iki viršaus ir PIR po stygomis, bet virš stygų vis tiek reikia dėti apie 40 cm vatos, nes jei tarp PIR ir vatos bus 1,50 oro tarpas, tai tas sumuštinis nedirbs kaip vietisas. Be to, vata virš stygų atlieka ir garso sandarinimo funkciją tarp kambarių, nes mano vidinės nelaikančios sienos nėra išmūrytos iki pat kraigo. O kaip tokiu atveju spręsti palėpės vėdinimo klausimus?
4. Ir man kyla tokių minčių, bet nežinau ko paklausti. Įdomu kas kūrė šį STRą dėl palėpės vedinimo. Gal jie atsakytų. Reikės paieškoti.