QUOTE(BangaS @ 2014 11 07, 09:33)
1. Neteisybė. Ekovata sandaresnė už mineralinę vatą, bet tai vistiek kiaura medžiaga, per kurią oras laisvai vaikšo esant slėgių skirtumui. Jos sandarumas absoliučiai nepalyginamas su PUR uždarų porų putų sandarumu. Čia kaip diena nuo naktieks. Taip pat šiluminis laidumas bus beveik dvigubai didesnis lyginant senstelėjusį PUR (0,026-0,027) su vata (0,045-0,05). Kaina bus atvirščiai - 2,5 karto didesnė, net neįskaitant putų purškimo darbo darbo, bet...
2. Su uždarų porų putomis turint laiko galima net nedėti priešvėjinęs plokštės, o ištempti papildomą difuzinę plėvelę, kad putos nepriliptų prie pagrindinės plėvelės ir nepakeistų jos savybių į blogąją pusę. Papildoma plėvelė sukibusi su kietomis putomis atstotų plokštę. Priešvėjinė plokštė funkciškai yra mažiausiai reikalinga kietos putoms, lyginant visas tradicines šiltinimo medžiagas, todėl galima būtų išsiversti ir su papildoma plėvele sulipusia su putomis. Jeigu pūsti pirmą sluoksnį plonai ir taip, kad jis neišpūstų plėvelių į išorę tada jam sustingus tai atsotų plokštę kitiems sluoksniams.
3. Laiko išeitų daug, bet ir pjaustyti, tvirtinti plokštes reiks daug laiko, o pučiant iškart pasiekiamas sandarumas (nepalyginama su celiuliozine vata).
1. Dėl sandarumo sutinku, bet liamda savybių nelabai sutinku. Kiek esu radęs, tai daugumos PUR putų po senėjimo liamda reikšmė yra 0,029-0,030. Beje, gal kas žinote per kiek laiko įvyksta senėjimas? Taip pat manau, kad jei ekvatą iš vienos pusės uždarysime MPP plokšte ir difuzine, o iš vidaus - PIR plokšte su folija, tai jos deklaruojama reikšmė ir liks nepakitusi. Ar aš čia klystu?
Vienas PUR putų pūtėjas man taip rašė:
Priimama, kad deklaruojamas šiluminis laidumas λ=0.021. jei mums reikalinga U verte 0.076 ir imant tik termoizoliaciją skaičiavimai būtų tokie:
d~λ/U=0.021/0.076=0.276. priimam, kad difuzija iš vienos pusės, tai pataisa po senėjimo dN≥60 mm 0,0038, nes lackfa naudoja 245fa, 227ea, 365mfc agentą. Kiti gamintojai ar gaminiai galit turėti kitą pataisos vertę, priklausomai nuo to, kokį agentą naudoja. Kaip taisyklė pigieji naudoja pigius agentus. Jie turi būti deklaruojami DoP, dar geriau, kad pateiktų išorinės laboratorijos testreportą.
Tada λ(po senėjimo)=0.021+0.0038=0.0248, tada gauname, kad norint pasiekti užsibrėžtą U, d=0.0248/0.076=0.326 m= 32.6 cm.2. O kurioje vietoje jūs tą papildomą plėvelę plėvelę tvirtinti? Kokiu atstumu nuo jau esamo difuzinės plėvelės? Gal kaip tik šioje vietoje būtų geriau tvirtinti MPP plokštes prie medinių tašelių galų. Tik ką daryti su 38 mm tarpu tarp MPP ir difuzinės. Jei jis bus nesandarus, tai bus labai daug kondesato?
Beje, kaimynui, kuris šalia stato irgi pasyvų namą vakar baigė ant stogo stygų pūsti PUR putas. Jis padarė tokį sumuštinį: tarp stygų 20 cm neoporo ir ant jo viršaus dar 12 ar 15 cm storio sluoksnis PUR putų. Šonuose pūtė tiesiai į
difuzinę. Įdomu tai, kad buvau užlipęs pažiūrėti gal kokias 3-5 min. Prisikvėpavau garų, purškėjas buvo su respiratoriumi. Po to visą dieną galvą skaudė. Man dar purškėjai sakė, kad kai po kiek laiko perpjauna putas, tai lenkiškos ir ispaniškos iš vidaus skleidžia smarvę (iš išorės nesmirda), vokiškos ir iššorės, ir iš vidaus nesmirda. Gal vokiškos ne tik dėl kvapo, bet ir dėl geresnio senėjimo proceso, t.y. geresnės liamdos, kainuoja brangiau - apie 800 Lt + PVM už kubą. Lenkiškų gali pripūsti nuo 500 iki 700 Lt, bet jų ir kokybė prastesnė.
3. Kodėl PUR putų (jau nekalbu apie EPS) vokiečiai nenaudoja dvišlaičio stogo šiltinimui tarp gegnių? Sertifikuotose vokiečių pasyviuose namuose dominuoja
celiuliozė.Papildyta:Turiu klausimą. Jei jau pjausiu į stogą lendančias pertvarines sienas, tai pjauti tik vidines pertvarines sienas ar ir šonines, laikančias, kuriuose yra fasadų kraštuose? Arba kaip turi būti tvirtinama PIR plokštė: per visą vidurį turėtų eiti ištisu, vientisu sluoksniu, bet ji turi kraštuose atsiremti į laikančią sieną ar turi nueiti net iki paskutinės gegnės? Štai
čia gal bus aiškiau: tai šoninė kraštinė siena. PIR plokštė turi užsibaigti su ja ar nueiti iki pat paskutinės gegnės?