QUOTE(mintas @ 2014 12 05, 23:44)
Delta t, tai ne temperatūrų skirtumas kada įsijungia arba išsijungia šilumos siurblys, o iš šilumos siurblio ištekančio termofikato ir gryžtančio temperatūrų skirtumas, tad spragsėjimo dažnumui delta t neturi turėti įtakos.
Ir iš vis, nelabai teisinga, šilumos siurblio darbą derinti pagal termofikato temperatūrą. Mano šilumos siurblio darbas reguliuojamas pagal lauko temperatūrą, manau, kad teisingiausia, kai jis savo darbą reguliuoja atsižvelgdamas į namo viduje esančio oro temperatūrą.
Na vėl remsiuos Vaillant specifikacija (praktikos neturiu), tai lyginat su grindų delta T=5 ir grindų delta T=10, tai prie T=10 COP gaunasi didesnis, nes, kaip suprantu, sutaupoma ant grindų siurblio elektros sąnaudų.
Kiek laiko reikia šildyti Vaillant nustato pagal tokia formulę (cituoju):
Kaip ir kitų į oro sąlygas reaguojančių šildymo sistemos reguliatorių atveju, fiksuodamas lauko temperatūrą ir pasitelkdamas šildymo kreivę, reguliatorius nustato numatytąją tiekiamojo srauto temperatūrą. Energijos balansas apskaičiuojamas pagal šią numatytąją tiekiamojo srauto temperatūrą ir faktinę tiekiamojo srauto temperatūrą, kurių skirtumas yra kas minutę matuojamas ir sumuojamas:
1 laipsnio minutė [°min] = 1 K temperatūrų skirtumas praėjus 1 minutei.
Populiariai, tai pagal lauko temperatūrą SS nustato, kad numatytoji temperatūra bus pvz: +27C, bet realiai į grindis paduoda apie +29C, po to po kažkiek laiko didina iki +30C . Tai SS išjungiamas, kad minėtas skirtumas sudaro -120 min. (vartotojas gali keisti šį dydį) . Išjungus SS vėl skaičiuojamas iš naujo skirtumas tarp sistemoje esamo cirkuliuojančio termofikato (kuris po truputį šąla) ir numatytosios temperatūros, mūsų atveju +27C. Kada skirtumas pasiekia -120min. SS vėl įsijungia.