QUOTE(arkava @ 2014 11 01, 13:43)
Tipo saule pagamintu el. kW, o paskui jau jais sildytum vandeni?
Nemanau, kad tokia saules batareiku sistema pigiau, nei sildyt tiesiogiai saule (pva kolektoriais).
Nemanau, kad tokia saules batareiku sistema pigiau, nei sildyt tiesiogiai saule (pva kolektoriais).
Principas teisingai suprastas, be to manau, kad gali būti teisingas teiginys apie tai, kad su saulės kolektoriais pigiau šildyti vandenį nei su saulės batareikom, gali, nes kolektoriaus sumontavimas yra sudėtingesnis, taip, kad čia nesikabinkim, bet vienas niuansas:
Su saulės kolektoriais gali paruošti tik grubiai 60% suvartotino karšto vandens per metus. Žiemą jis bus ruošiamas elektrinio boilerio pagalba.
Su saulės batareikomis galėsi paruošti visą 100% suvartoto karšto vandens per metus.
Aišku galima bandyti kombinuoti, bet manau, kad tai ekonomiškai netikslinga.
Papildyta:
QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 11 01, 17:06)
Galiu ir nerasyt, jei kam bus idomu galit klaust per AZ vistiek fiksuosiu
Ne ne, rašykit.
Be to, ten net ne priekaištas buvo, tik pastaba, kad pakolkas tai nelabai informatyvu, nes negyvenama.
Beje, Pupci, pats sau prieštarauji:
QUOTE(Pupcis @ 2014 11 01, 16:44)
Namo dar nešildau, ... Kartais pakūrenu židinuką
Aš ir namo dar "nešildau", Šilumos siurblys dar nesumontuotas, tik kartais elektrinį vėjelį įjungiu. Beje, taip praeitais metais "nešildant" visą žiemą name +17C- +21C temperatūra "pasyviai" laikėsi .
Papildyta:
QUOTE(Bingo @ 2014 11 01, 17:50)
pavirsinis kolektorius,
600m ?
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2014 11 01, 18:29)
Ar normali vidaus temp. +18 ?
Kai kam tai pats tas, pavyzdžiui mano antroji pusė prie tokios temperatūros kaifuotų, čia tik aš kaltas, kad temperatūra žemiau 20 nekrenta.
Papildyta:
QUOTE(Bingo @ 2014 11 01, 19:37)
Ir nors skaiciau, kad prie grindinio sildymo temperatura gali buti 1-2 laispniais zemesne ir jausies taip paciai komfortiskai, nei kad butu radiatorinis sildymas, bet is asmeninio pastebejimo to negaleciau patvirtinti.
Faktas, kai namas iš papildomai nešiltintų rąstų, plius dar vitrinos.
Tas teiginys apie šilumos pojūtį susijęs su aplink esančių paviršių temperatūra, ne tik su grindų, taip, kad kai sienos ir vitrinos aplinkui gerokai vėsesnės, minusuoja bet kokį grindų pliusą.
Aš pats tą jaučiau, kai gyvenau bute su radiatoriais ir dvieju stiklų stiklo paketų vitrinomis. Pagal šilumos pojūtį aš iškart pajusdavau, kada dujinis katilas išsijungė ir termofikato į radiatorius nepaduoda. Temperatūra patalpų viduje absoliučiai nepasikeisdavo, bet kadangi pradingdavo infraraudonuosius spindulius skleidžiantis paviršius, patalpose iškart vėsiau patapdavo, nesvarbu, kad radiatoriai nuo tavęs už poros metrų. Be to, labai jautėsi net šaltesnių oro srovių judėjimas kuris atsirasdavo nuo atšalusio, šalia vitrinų esančio oro.
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2014 11 01, 23:04)
Aš, pvz. neturiu gyvenime laiko skaityti supermamų "rašinėlių".
Geriau nebūtum rašęs šios frazės, nes dabar grynai kaip manoji MB. Kai ji manęs paprašo, kad aš jei ką paaiškinčiau, pradedu iš visos širdies, parinkinėdamas pavyzdžius, kad būtu suprantama aiškinti, ji mane stabdo ir sako, "gerai, užteks tos biliatristikos, einam prie esmės" ... Na ką aš galiu pasakyti. Taip nieko man jei ir nepavyksta paaiškinti, ir nepavyks. Neviską galima keliais žodžiais nupasakoti. Tai aš jei daugiau nieko ir neaiškinu, a tai pasakysi, kad kai uždegi lempute kambary šviesu, kai užgesini - tamsu, bet juk nebūtinai taip, nes šviesa gali sklisti ir nuo saulės pro langą ar pro atidarytas duris iš kito kambario. Būtent taip reikėtų pasakoti ir apie namo šiltinimą, nes paklausia manęs, ar namas bus šiltas jei sienų apšiltinimą pastorinsim, aš ir sakau, kad nebus, nes dar yra langai stogas, grindys ir ventiliaciją, o ji bet aš juk apie sienas klausiu, na ir paaiškink tu kad nori, kad ir kiek tu šiltinsi sienas, jei stogo nėra, name šilčiau nebus. Norint ką nors suprasti, visuomet reikia šiek tiek giliau pažiūrėti, nes paviršutinės žinios ir lieka paviršutinėmis.