QUOTE(LumiLumi @ 2014 10 22, 21:32)
Man asmeniskai labiau patinka senesniu datu straipsniai (nekalbu aisku apie mandras technologijas, kurias pvz man pravartu analizuoti), jie man ne tokie iscackinti/papirkti/nuslifuoti. Nustatyta, kad apie 65% visu publikaciju (jose atliktu tyrimu) neimanoma atkartoti. Ten taip suzaidzia su analizes metodais, statistika, nuotraukomis, kad gali rezultata koreguoti pagal tau tinkama/patinkanti/reikalinga.
Prieš senus str. pačius iš savęs ir aš nieko neturiu. Apie savo ligą skaitau nepriklausomai nuo datos, nes nu nėra tų tyrimų, nėra.

Bet irgi - randi, kad senesnį paneigia penki naujesni, o kai kur - priešingai - rezultatai daugmaž kartojasi.
Bet
referatai (kaip aptariamas str.), kurie dažnai gali būti ir tendencingi (t.y. žaidimas į vienus vartus) man nepatinka. Jei galima patį tyrimą pakreipti reikiama linkme, tai tą patį padaryti su referatiniu straipsniu - jau juokų darbas. Toks jausmas, kad jie ir sukalti į duombazę įvedus teisingus raktinius žodžius ir atsirinkus tai, kas palanku. Tai va tada ir kyla klausimas, ar tikrai neegzistuoja daugiau nuomonių tuo pačiu klausimu, kokį kažkada iškėlė autorius, savo straipsnį parašęs ir tyrimą atlikęs šeštojo dešimtmečio pabaigoje.
O konkrečiai serotoninas ir kad ir tas pats 5-htp man atrodo pakankamai linkęs atsišviežinti klausimas. Taip sakant - žmonės liūdėjo visais laikais.

Aišku, gali būti ir taip, kad tame referate viskas yra labai gerai ir teisingai.
QUOTE(Nidulia @ 2014 10 22, 22:40)
Gaila, bet dazniausiai kreipiamasi kai jau bukle yra sunkoka, va tada jau vien psichoterapijos nebepakanka istraukti is tokios bukles.
Tai va. Kiek iš savo aplinkos žmonių patirties žinau - gerą psichoterapeutą rasti yra itin sunku, net nekalbant apie nemokamą sektorių. Ir psichiatrą, kuris mokėtų žaisti vaistais - taip pat.
Ir su gydymu, įtariu, dažniausiai uždelsiama dėl to, kad mūsų visuomenėje tokių ligų suvokimas labai ribotas (įskaičiuojant visokius bajerius apie Vasaros gatvę). Pažįstu žmonių - itin aktyvių, veiklių, daug bendraujančių, o va serga... Labai liūdna, klastingos ligos.
QUOTE(jaicy @ 2014 10 22, 22:47)
nu sakoma gliukoze geriau nei fruktoze.....
Aš irgi tą kažkur skaičiau (kad iš vaisių geriau rinktis tuos, kur su daugiau gliukozės, tame tarpe - ir bananus).
Bet vis tiek galvoju, kad fruktozinis obuolys ar gliukozinis bananas nėra kažkoks gyvenimą ir sveikatą gadinantis baubas.

Kad tik tokios problemos tebūtų...