Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

Ačiū Nidulia, pamėginsiu. Internetas namie tai kartais taupomas. Tai rasau, nera man labai daznas tas nerimas, bet tai aisku, kad tai nera gerai. Siaip tai valgau koki viena karta - du. Daugiau nesinori, arba visokie uzkandziai. Na taip, valgymo sutrikimus as suvokiu kaip bulimija, anoreksija.
Atsakyti
Ivetacom, o is kur tos citatos apie serotonina. Noreciau pasiskaityti placiau. As randu info, kad neurodegeneraciniu ligu atveju, jo yra per mazai...
Atsakyti
[quote=Vailet2,2014 10 22, 16:50]
[quote=ivetacom,2014 10 22, 15:12]
Del serotonino yra ir kita informacija, keleta citatu:
...serotoninas prisideda prie nervų pažeidimų, matomų esant išsėtinei sklerozei ir Alzheimerio ligai.
Padidėjęs serotonino kiekis trukdo mokymuisi. Hipotermija turi panašų efektą. Kadangi estrogenai didina serotonergiją ir mažina kūno temperatūrą, šis veikimas leidžia paaiškinti seniai pastebėtą estrogenų trukdymą mokymuisi.
...jis tampa uždegimo mediatoriumi kartu su histaminu ypač kai yra išlaisvinamas iš kamieninių ląstelių. Edema, bronchų spazmai, imuniteto slopinimas, sąnarių tinimas yra sukeliami iš trombocitų ir kitų ląstelių išlaisvinto serotonino. Kaip uždegimo mediatoriai, serotoninas ir histaminas yra tiesiogiai susiję su astma, dilgėline, virškinamojo trakto pažeidimais alkoholio įtakoje, su nervų ląstelių pažeidimais, edema ir šoku.
Serotoninas aktyvuoja glikolizę, formuodamas pieno rūgštį. Pieno rūgšties perteklius turi tendenciją mažinti efektyvios energijos gamybą, trukdydamas mitochondriniam kvėpavimui.
Vienintelė amino rūgštis, kada nors atrasta kaip kancerogeninė, yra triptofanas.
http://www.homosanit...ska/Serotoninas
klausimas nuo kiek bananų taip padidėtų seratonino kiekis? O 1 bananas tikrai pasižymi raminančių poveikiu. Nereikia į kraštutinumus eiti rolleyes.gif Nebūtų seratonino, sėdėtume visi nuolatinėje depresijoje rolleyes.gif P.s. esu studijavus psichologiją ne iš mokslo populiarinimo knygelių mirksiukas.gif kai kurių medžiagų poveikį smegenims teko pereiti mirksiukas.gif
[/quote]
Taip, krastutinumai nieko gero, kaip ir bananas ( ne pik lotuliukas.gif ), o paleo nelabai ir draugauja su mokslu, kaip ir homosanitus, ten savo teorijos. Jei jau tas Zabolotnyj kliuna, galiu jo ir nemineti daugiau ( beja jis buves pediatras ir dietologas), bet man jis isaiskino apie alergija daugiau negu geriausi lietuvos alergologai uz nemenkus pinigus. Jei jiems tikeciau, tureciau tepti keturis metus savo vaika hormonais ir girdyti antihistamininius, bet as sioje temoje, kaip ir jus ir jieskau kito kelio smile.gif
Papildyta:
QUOTE(LumiLumi @ 2014 10 22, 18:56)
Ivetacom, o is kur tos citatos apie serotonina. Noreciau pasiskaityti placiau. As randu info, kad neurodegeneraciniu ligu atveju, jo yra per mazai...

http://www.homosanit...ska/Serotoninas
Buvau isitikinus, kad triptofanas geriu geris, net atsiunciau is Iherbo mamai 5-HT (5- hidroksitriptamina), bet dabar ir nezinau, ar jo reikia.
Atsakyti
QUOTE(DingleHill @ 2014 10 22, 18:43)
Gal visdelto atsiras zinanciu atsakyma i mano klausima? Aciu  4u.gif

Čia jau buvo ta nuoroda Nuo rėmens – fermentai ir gerosios bakterijos - paprastai ir aiškiai. Manau, nusilpusi kasa, fermentų išskyrimas, mažas skrandžio rūgštingumas - o pradėjus maitintis paleo, valgant daugiau baltymų ir riebalų, viso to reikia daugiau arba, tiksliau, kad gerai funkcionuotų virškinimo sistema - va, ir išlenda yla iš maišo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 10 22, 17:14)
Čia jau buvo ta nuoroda Nuo rėmens – fermentai ir gerosios bakterijos - paprastai ir aiškiai.


Aciu Rasa smile.gif Hm, kaip kazkuri sake, kuo giliau i miska, tuo daugiau medziu unsure.gif Gal kas vartojot probiotikus, vis noriu nusipirkti, bet nezinau, kurie geriau, tai gal yra bandzusiu su atsiliepimais?
As siuo metu laikausi imuninio protokolo, tai visai neblogai, savaitgali viriau sultini ax.gif tik dabar dar probiotiku noreciau....
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 10 22, 18:47)
Ačiū Nidulia, pamėginsiu. Internetas namie tai kartais taupomas. Tai rasau, nera man labai daznas tas nerimas, bet tai aisku, kad tai nera gerai. Siaip tai valgau koki viena karta - du. Daugiau nesinori, arba visokie uzkandziai. Na taip, valgymo sutrikimus as suvokiu kaip bulimija, anoreksija.


Jei du kartus normaliai pavalgai, tada tikrai gerai. Bet jei pavalgymu laikai riesutu saujele ar saldaini - gauni tuoj pat I kudlas:)

QUOTE(ivetacom @ 2014 10 22, 19:08)
Jei jiems tikeciau, tureciau tepti keturis metus savo vaika hormonais ir girdyti antihistamininius, bet  as sioje temoje, kaip ir jus ir jieskau kito kelio smile.gif


Man irgi Antakalnio alergologiniame buvo visam gyvenimui pripaisyti ingaliatoriai ir hormoniniai tepalai odai.
Papildyta:
QUOTE(DingleHill @ 2014 10 22, 19:29)
  tik dabar dar probiotiku noreciau....


O tikrai tau reikia probiotiku? Valgyk daugybe ivairiu darzoviu ir pamaitinsi savo gerasias bakterijas, prisidaugins ju:)
Atsakyti
ivetacom, aciu, idomus straipsnis, man patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(san @ 2014 10 22, 15:28)
menulio ciklas yra 28 dienos, o ne 30. mirksiukas.gif



QUOTE(Nidulia @ 2014 10 22, 16:36)
a jo, teisingai smile.gif



o aš atėjau atsiimti savo žodžių blush2.gif ką tik vaikų knygoj perskaičiau, kad 29 dienos 12 val. 44 min ir 2 su trupučiu sekundės.
Atsakyti
QUOTE(ivetacom @ 2014 10 22, 14:26)
fruktoze ir tiek,


Gliukozės daugiau, nei fruktozės.smile.gif
Nežinau, ar tai ką keičia. Tiesiog.

QUOTE(ivetacom @ 2014 10 22, 19:08)
o paleo nelabai ir draugauja su mokslu, kaip ir homosanitus, ten savo teorijos.

http://www.homosanit...ska/Serotoninas


Visur savos teorijos. Bet net ir draugavimas su mokslu (kalbant apie tuos, kurie bando remtis kažkokiais tyrimais) dažnai yra labai santykinis matas.smile.gif Gerai, jei veikia, pataiko ir tinka.

Pažiūrėjau būtent į šito str. šaltinius, tiksliau - į jų datas. Na...smile.gif Turbūt jeigu svarstyčiau apie 5-htp vartojimą - pabandyčiau atlikti savarankišką research'ą per duombazes, o ne aklai įtikėčiau šituo straipsniu.

Tiesa - ta vieta, kur rašoma, kad labai daug kas priklauso nuo maisto ir, svarbiausia, emocinių būklių, atrodo savaime suprantama. Bet tai, ypač - emoc. problemos, stresai, nervai ir pan., manyčiau, ir yra nemažos dalies sveikatos sutrikimų priežastis.
Aš tiek prieš vaistų, tiek net ir prieš papildų ar mikroelementų vartojimą, jei nėra būtinybės ir galima išsisukti kitaip. O jei negalima - net ir kokiems antidepresantams - atviras kelias, jei jie padės tuo konkrečiu momentu sureguliuoti smegenų „chemiją“. Bet gi ne veltui prie depresijos siūlo psichoterapiją, kuri šalina ne pasekmes (ką daro vaistai), o priežastis. Tik kartais vien terapijos vis tiek gali neužtekti.
Atsakyti
QUOTE(DingleHill @ 2014 10 22, 19:29)
Aciu Rasa smile.gif Hm, kaip kazkuri sake, kuo giliau i miska, tuo daugiau medziu  unsure.gif  Gal kas vartojot probiotikus, vis noriu nusipirkti, bet nezinau, kurie geriau, tai gal yra bandzusiu su atsiliepimais?
Žinoma, geriausias variantas probiotikus gauti natūraliai su maistu, ypač fermentuotu: kefyras, rauginti kopūstai ir kt. daržovės ir t.t. Tačiau ne visada tai pavyksta. Pavyzdžiui, aš raugintus kopūstus galiu valgyti tik nuplovusi ir apvirusi - kitaip oro balionų fiesta doh.gif
Jau kuris laikas vartoju probiotikus, stengiuosi juos vis keisti, bet kažkokio tai didesnio efekto nepastebėjau (na, žinoma, mažiau pučia pilvą, tačiau gal tai apskritai nuo paleo g.gif ). Visokių nuomonių apie juos - kad tai blefas, kad tų gerųjų bakterijų juose nerasta arba tik mizerni kiekiai, kad geros tik tos ir ne kitos... g.gif
Geriau yra tos, kurios turi ir prebiotikų (deja, man nuo jų sutrinka virškinimas Kas tie prebiotikai ir probiotikai?
Roko rekomendacijos:
Iš probiotikų rekomenduodavau (remdamasis Nutri-Spec) lactobacillus reuteri ir saccharomyces boulardi , tačiau visuotinio efekto nebuvo pastebėta: kai kam padėjo, kitiems pablogėjo, o daugumai - nieko. Tačiau griežtai nerekomenduojama vartoti pieno rūgimo bakterijų Lactobacillus acidophilus bei maistinių mielių.
Aš vartoju šiuos (keičiu, atsižvelgdama į įvairovę ir į akcijas ax.gif )
VEGA gerosios bakterijos ACIDOPHILUS BIFIDUS, 30 kapsulių
BIOGAIA PROTECTIS lašai, 5 ml
Pearls Intense kapsulės N30
Gal dar neblogi šie:
Enterol 250mg milteliai geriamajai suspensijai N10
ar Enterol 250mg kietos kapsulės N10
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasa:): 22 spalio 2014 - 20:53
Man asmeniskai labiau patinka senesniu datu straipsniai (nekalbu aisku apie mandras technologijas, kurias pvz man pravartu analizuoti), jie man ne tokie iscackinti/papirkti/nuslifuoti. Nustatyta, kad apie 65% visu publikaciju (jose atliktu tyrimu) neimanoma atkartoti. Ten taip suzaidzia su analizes metodais, statistika, nuotraukomis, kad gali rezultata koreguoti pagal tau tinkama/patinkanti/reikalinga. O paskui atsiseda koks vargsas mokslininkas tyrimu daryti ir jam nesigauna kaip publikacijose, tada vadovas ji vadina idiotu, nes vokieciams juk gavosi, o tau gaunasi priesingai. Turiu gyvu pavyzdziu. O dauguma tyrimu kepami kaip blynai, nes kuo didesnis straipsniu skaicius kabo tavo karjeros aprase, tuo geriau. Nes tada daugiau pinigeliu skirs ir vel galesi blynus kepti wink.gif
Atsakyti
QUOTE(san @ 2014 10 22, 21:03)
o aš atėjau atsiimti savo žodžių blush2.gif ką tik vaikų knygoj perskaičiau, kad 29 dienos 12 val. 44 min ir 2 su trupučiu sekundės.


Nu tu smile.gif

QUOTE(zomša @ 2014 10 22, 21:12)
. Bet gi ne veltui prie depresijos siūlo psichoterapiją, kuri šalina ne pasekmes (ką daro vaistai), o priežastis. Tik kartais vien terapijos vis tiek gali neužtekti.


Jei sunki bukle, tada psichoterapija derinant su AD gaunami labai neblogi rezultatai. Jei geras psichoterapeutas, tai psichoterapija duoda tikrai didele nauda ir labai gerus rezultatus. Gaila, bet dazniausiai kreipiamasi kai jau bukle yra sunkoka, va tada jau vien psichoterapijos nebepakanka istraukti is tokios bukles.
Atsakyti