QUOTE(gretusiu @ 2015 09 25, 09:47)
Laba diena, turiu klausima ismanancioms.
Siuo metu esu 3 metus VPA. Pries pasibaigiant 2, kovo menesi, buvau pas darbdavi ir sutarem, kad as imu 3 metus VPA ir i darba gryzti man tinkamu metu rugsejo pabaigoj - spalio pradzioj. Rugpjucio 24 diena susirasinejom su valdzia - klausiau, ar techniskai jiems mano grizimas patogesnis 09 men vidury, ar lygiai 10-01. Atsakymas buvo, kad galiu pati nuspresti, kada man patogu. Taip pat aptareme visas aplinkybes, darbo laika ir t.t. Mano pareigu niekas neuzima, nera manes vaduojancio asmens.
Apie nora grizti i darba nuo 10-01 darbdavi el.pastu informavau 09-23. 09-27 gavau atsakyma, kad turiu parasyti prasyma grizti ir tai ivyks tik po 14 dienu nuo prasymo. DK 180 str. 2 dalis kalba apie "rastiska informavima". Be to, siame laiska virsininkas dar ir leido pasirinkti, i kokia pozicija noreciau grizti.
Mano klausimas (po konsultaciju su VDI) - ar mano susirasinejimas su valdzia laikomas rastisku informavimu apie mano nora grizti i darba? Ar 09-23 dienos laiskas laikomas oficialiu rastisku pranesimu? Ar darbdavys turi teise po prasymo rastu (darbovieteje) parasymo, tarkim, 09-28, neleisti i darba grizti be 14 dienu periodo? Kaip ir minejau, manes niekas nevaduoja, taigi zala nebus sukelta.
180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti
3. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis pagal šio straipsnio 1 dalį ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų.
14 dienų terminas nors ir yra, vienok jis nėra imperatyvus. Jei darbdavys sutinka, jis gali leisti nors ir rytoj išeiti į darbą. Dažniausiai bėje tas terminas užkliūva visokioms pieškoms - administratorėms, buhalterėms.