Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalba daugiavaikei mamai

Laba diena,

atsiprasau, kad rasau ne lietuviskai, kompiuteris oziuojasi.
Turiu as buvusia klasioke, 22metai draugaujame. Noriu paprasyti pagalbos, nes ji tikrai neisdrystu. Augina ji keturis vaikucius, mergytei 9metai, dvynukai berniukai eina i darzeli, ir pagranduke dar namuose. Mamyte zinoma nedirba, nes nera galimybiu, mazoji dar namie, o ir daznai vaikai serga, o didelese seimose, jei vienas suserga, tai jau ir kiti uzsikrecia. Vyras, na sugyventinis, dirba padienius darbus, jie Vilniuje, nuomuoja nama soduose, toki sodo nama. Gyvena su serganciais tevais pensininkais, pensijos kiek zinau tos socialines. Dar tevas su sugyventiniu megejai ir tuos pinigus pauliavoti, tai drauge su mama spaudzia kiekviena kapeikyte, brangiai nuoma atseina. Mana negauna soc. pasalpos, tik uz vaikus. Klausiau kodel, sake buvo, bet jai pasake kad nepriklauso, ir tiek. O ji tokia nedrasi, sakyciau mazai gal istatymu zinanti, tai apgaus ir tiek, ne is tu kur akis draskytu.
Gal kas galite zinodamos istatymus padeti jai patarimais? Ji tebeskalbia rankomis, gal kas turi padovanoti arba pigiai parduoti automatine skalbimo masina? Dar sake, dujine virykle pas ja silpnai veikia, is baldeliu, manau reikia miegamu foteliu vaikam, nes gyvena vienam kambary ji su vaikais. Rubeliu, batuku. Mikrobanges veikiancios, kedziu i virtuve truksta.
Tikrai mamyte rupinasi vaikais, pati vaiskto bet kaip, kad tik vaikai aprengti apauti pavalge butu. Neturi blogu iprociu. Noretu ir buiti pasigerinti pasigrazinti, nors ir nuomuojamas tas namas.
Aciu
Atsakyti
QUOTE(cukrainine @ 2014 09 15, 10:36)
Laba diena,

atsiprasau, kad rasau ne lietuviskai, kompiuteris oziuojasi.
Turiu as buvusia klasioke, 22metai draugaujame. Noriu paprasyti pagalbos, nes ji tikrai neisdrystu. Augina ji keturis vaikucius,  mergytei 9metai, dvynukai berniukai eina i darzeli, ir pagranduke dar namuose. Mamyte zinoma nedirba, nes nera galimybiu, mazoji dar namie, o ir daznai vaikai serga, o didelese seimose, jei vienas suserga, tai jau ir kiti uzsikrecia. Vyras, na sugyventinis, dirba padienius darbus, jie Vilniuje, nuomuoja nama soduose, toki sodo nama. Gyvena su serganciais tevais pensininkais, pensijos kiek zinau tos socialines. Dar tevas su sugyventiniu megejai ir tuos pinigus pauliavoti, tai drauge su mama spaudzia kiekviena kapeikyte, brangiai nuoma atseina. Mana negauna soc. pasalpos, tik uz vaikus. Klausiau kodel, sake buvo, bet jai pasake kad nepriklauso, ir tiek. O ji tokia nedrasi, sakyciau mazai gal istatymu zinanti, tai apgaus ir tiek, ne is tu kur akis draskytu.
Gal kas galite zinodamos istatymus padeti jai patarimais? Ji tebeskalbia rankomis, gal kas turi padovanoti arba pigiai parduoti automatine skalbimo masina? Dar sake, dujine virykle pas ja silpnai veikia, is baldeliu, manau reikia miegamu foteliu vaikam, nes gyvena vienam kambary ji su vaikais. Rubeliu, batuku. Mikrobanges veikiancios, kedziu i virtuve truksta.
Tikrai mamyte rupinasi vaikais, pati vaiskto bet kaip, kad tik vaikai aprengti apauti pavalge butu. Neturi blogu iprociu. Noretu ir buiti pasigerinti pasigrazinti, nors ir nuomuojamas tas namas.
Aciu

Jei vaikams tėvystė nenustatyta (mama yra kaip vieniša motina ir vaikai turi motinos pavardę), tuomet pašalpą skiria tik vaikams. Jei yra alimentai, mamai pašalpa priklauso.
Atsakyti
QUOTE(lelijabalta1 @ 2014 09 15, 21:01)
Jei vaikams tėvystė nenustatyta (mama yra kaip vieniša motina ir vaikai turi motinos pavardę), tuomet pašalpą skiria tik vaikams. Jei yra alimentai, mamai pašalpa priklauso.

Dabar bandau suprasti, klausiu, ens pati soc pasalpu negaunu ir nezinau ten tu tvarku.
Ten situacija tokia, kad tevas pavardes vaikams nedaves, nes tie keturi ne nuo vieno yra. Vaiku gimimo liudijimuose bruksniukai, pavardemamos.Alimentu nemoka,kartu gyvena, tik nezinau turibut pinigujai savo neatiduodauzsidirbtu. Anksciau gaudavo socialine uz vaikus,dabar nebegauna ir tos, gauna tik vaiko pinigus, kiekten 95 ltuz vaika berots.
Tai situacija tokia...
Atsakyti
QUOTE(cukrainine @ 2014 09 15, 10:36)
Dar tevas su sugyventiniu megejai ir tuos pinigus pauliavoti,


Kur garantija, kad sugyventinis tos dovanotos skalbimo mašinos neparduos už butelį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(cukrainine @ 2014 09 16, 10:57)
Dabar bandau suprasti, klausiu, ens pati soc pasalpu negaunu ir nezinau ten tu tvarku.
Ten situacija tokia, kad tevas pavardes vaikams nedaves, nes tie keturi ne nuo vieno yra. Vaiku gimimo liudijimuose bruksniukai, pavardemamos.Alimentu nemoka,kartu gyvena, tik nezinau turibut pinigujai savo neatiduodauzsidirbtu. Anksciau gaudavo socialine uz vaikus,dabar nebegauna ir tos, gauna tik vaiko pinigus, kiekten 95 ltuz vaika berots.
Tai situacija tokia...

O jūs nenorite tos savo draugės paprotinti, kad tokie vyrai-sugyventiniai.... na nėra jie skirti gyvenimui šeimoje, jie nekuria gėrio, jie viso labo tik parazitai... Juo labiau jis nėra vaikų tėvas. Ką tie vaikai mato???... Moteris, jei rūpinasi savo vaikais, be tokio parazito gyventų kur kas geriau... nežinau net ką daugiau pasakyti, gal aš čia ir nelabai kaip pasisakiau, bet mano nuomonė tokia.
Atsakyti
peržiūrėkit šias temas
dovanoja už šokoladą
dovanojame
gal rasit ko reikėtų smile.gif

sėkmės didžiausios padedant draugei
Atsakyti
QUOTE(lelijabalta1 @ 2014 09 17, 09:02)
O jūs nenorite tos savo draugės paprotinti, kad tokie vyrai-sugyventiniai.... na nėra jie skirti gyvenimui šeimoje, jie nekuria gėrio, jie viso labo tik parazitai... Juo labiau jis nėra vaikų tėvas. Ką tie vaikai mato???... Moteris, jei rūpinasi savo vaikais, be tokio parazito gyventų kur kas geriau... nežinau net ką daugiau pasakyti, gal aš čia ir nelabai kaip pasisakiau, bet mano nuomonė tokia.


O jus galvojate ji nebuvo protinta? Oj, kiek jau kalbeta, ir graziuoju, ir piktuoju...Vaiku man gaila, nors ir pati neesu aptekusi turtais, bet manau vaikui dovana per kaledas butina, kaip ir padoriau isleisti i mokykla, o ne su suplysusia kuprine. Norejau as jai nupirkti ta skalbykle deveta, deja pati siuo metu skaiciuoju kapeikas, mano pirmokas si menesi kainavo man grazia sumele smile.gif
Kad jis nepragers tai zinau, mano dovanoti daiktai iki siol graziai tarnauja, jis is namu nenesa, tik blogai kad i namus neka teatnesa. Aisku, niekada negali buti garantuotas, kad neprades nesti. kad issiskirs su juo tai nemanau, nebent stebuklas nutiktu. Tik meldziuosi kad penkto nepasigimdytu, kai pasigimde dvynius irgi rinkau visa kraiteli, nes ji net neuturejo kuo aprengti naujagimiu, is ligonines butu nuogus vezusi?

QUOTE(Ramunita @ 2014 09 17, 09:37)
peržiūrėkit šias temas
dovanoja už šokoladą
dovanojame
gal rasit ko reikėtų smile.gif

sėkmės didžiausios padedant draugei


As kartais ten pasiziuriu, aciu labai, tik kai dirbu tai nedaznai pavyksta pagauti smile.gif jau buna padovanota. kartais as parduodu savom nenaudojamus daiktus ir pervedu jai pinigus, zinua gal negerai darau, bet sirdis vartosi kai girdziu kad trys dienas is eiles vaikus maitina bulvem...

O gal kas galite patarti, kodel jai ir jos vaikam nemokama soc pasalpa, jei ja gautu, tikrai manau uztektu. Dabar gauna tik vaiko pinigus, ten gaunasi 300 lt su turpuciu per menesi uz visus berots.
Atsakyti
QUOTE(cukrainine @ 2014 09 18, 09:33)
O jus galvojate ji nebuvo protinta? Oj, kiek jau kalbeta, ir graziuoju, ir piktuoju...Vaiku man gaila, nors ir pati neesu aptekusi turtais, bet manau vaikui dovana per kaledas butina, kaip ir padoriau isleisti i mokykla, o ne su suplysusia kuprine. Norejau as jai nupirkti ta skalbykle deveta, deja pati siuo metu skaiciuoju kapeikas, mano pirmokas si menesi kainavo man grazia sumele smile.gif
Kad jis nepragers tai zinau, mano dovanoti daiktai iki siol graziai tarnauja, jis is namu nenesa, tik blogai kad i namus neka teatnesa. Aisku, niekada negali buti garantuotas, kad neprades nesti. kad issiskirs su juo tai nemanau, nebent stebuklas nutiktu. Tik meldziuosi kad penkto nepasigimdytu, kai pasigimde dvynius irgi rinkau visa kraiteli, nes ji net neuturejo kuo aprengti naujagimiu, is ligonines butu nuogus vezusi?
As kartais ten pasiziuriu, aciu labai, tik kai dirbu tai nedaznai pavyksta pagauti smile.gif jau buna padovanota. kartais as parduodu savom nenaudojamus daiktus ir pervedu jai pinigus, zinua gal negerai darau, bet sirdis vartosi kai girdziu kad trys dienas is eiles vaikus maitina bulvem...

O gal kas galite patarti, kodel jai ir jos vaikam nemokama soc pasalpa, jei ja gautu, tikrai manau uztektu. Dabar gauna tik vaiko pinigus, ten gaunasi 300 lt su turpuciu per menesi uz visus berots.

man tai irgi keista... nu kažkaip...gal jai gėda prašytis? rūbų galima ieškotis tose labdaringose organizacijose. karite gal kokiam? Vilniuj prie Matulaičio bažnyčios veikia centras.
Atsakyti
QUOTE(cukrainine @ 2014 09 18, 08:33)
O jus galvojate ji nebuvo protinta? Oj, kiek jau kalbeta, ir graziuoju, ir piktuoju...Vaiku man gaila, nors ir pati neesu aptekusi turtais, bet manau vaikui dovana per kaledas butina, kaip ir padoriau isleisti i mokykla, o ne su suplysusia kuprine. Norejau as jai nupirkti ta skalbykle deveta, deja pati siuo metu skaiciuoju kapeikas, mano pirmokas si menesi kainavo man grazia sumele smile.gif
Kad jis nepragers tai zinau, mano dovanoti daiktai iki siol graziai tarnauja, jis is namu nenesa, tik blogai kad i namus neka teatnesa. Aisku, niekada negali buti garantuotas, kad neprades nesti. kad issiskirs su juo tai nemanau, nebent stebuklas nutiktu. Tik meldziuosi kad penkto nepasigimdytu, kai pasigimde dvynius irgi rinkau visa kraiteli, nes ji net neuturejo kuo aprengti naujagimiu, is ligonines butu nuogus vezusi?
As kartais ten pasiziuriu, aciu labai, tik kai dirbu tai nedaznai pavyksta pagauti smile.gif jau buna padovanota. kartais as parduodu savom nenaudojamus daiktus ir pervedu jai pinigus, zinua gal negerai darau, bet sirdis vartosi kai girdziu kad trys dienas is eiles vaikus maitina bulvem...

O gal kas galite patarti, kodel jai ir jos vaikam nemokama soc pasalpa, jei ja gautu, tikrai manau uztektu. Dabar gauna tik vaiko pinigus, ten gaunasi 300 lt su turpuciu per menesi uz visus berots.
Norint gauti pasalpa reikia pisttyti pazymas apie pajamas,jei sugyventinis dirba padienius darbus,reiskia jis neturi pastovaus darbo,tai jis turi buti reigistruotas darbo birzoje
Atsakyti
Ar pačiai mamytei reikia rubų? Kokį dydį nešioja? Ir kokio amžiaus pagranduke? Aišku čia mes su tais rūbais kaži ar daug padėtume. Pašalpas manau galima sutvarkyti, jei negauna alimentų, man rodos valstybė kažkaio juos kompensuoja? Pagalba būtų tikrai didelė, ne keli skudurai...Gaila, bet tuo klausymu padėti negaliu.
Papildyta:
QUOTE(grazina37 @ 2014 09 18, 16:28)
reiskia jis neturi pastovaus darbo,tai jis turi buti reigistruotas darbo birzoje


Bet jei tuos pinius prageria...
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 09 18, 16:23)
man tai irgi keista... nu kažkaip...gal jai gėda prašytis? rūbų galima ieškotis tose labdaringose organizacijose. karite gal kokiam? Vilniuj prie Matulaičio bažnyčios veikia centras.


gali buti kad geda, nes ji kukli, pilka pelyte. Apie Matulaicio pasakysiu baznycios parapija, o ten reikai pristatyti kokias pazymas ateinant?

QUOTE(grazina37 @ 2014 09 18, 16:28)
Norint gauti pasalpa reikia pisttyti pazymas apie pajamas,jei sugyventinis dirba padienius darbus,reiskia jis neturi pastovaus darbo,tai jis turi buti reigistruotas darbo birzoje


Supratau, tame ir bus turbut suva pakastas, jai manau, kai vaikui sukanka 2 metai irgi reikia registruotis darbo birzoje?

QUOTE(pukepuke @ 2014 09 18, 21:40)
Ar pačiai mamytei reikia rubų? Kokį dydį nešioja? Ir kokio amžiaus pagranduke? Aišku čia mes su tais rūbais kaži ar daug padėtume. Pašalpas manau galima sutvarkyti, jei negauna alimentų, man rodos valstybė kažkaio juos kompensuoja? Pagalba būtų tikrai didelė, ne keli skudurai...Gaila, bet tuo klausymu padėti negaliu.
Papildyta:
Bet jei tuos pinius prageria...


Na jis rubu neprageria, daiktu dovanotu mano irgi, matau yra, jis tik prageria tai ka uzsidirba, t.y. dirba pagerimui. Nera jis visiskas chronius, bet megejas isgerti. Is namu daiktu nenesa
maziausioji nezinau koki dydi nesioja, standartinis 2,5 metu vaikas, gal kiek mazelesnis. As turiu sunu, tai atiduodu isaugtus, ji dvynius aprengia.
Mama svarste apie darba, beda ta, akd vaikai daznai suserga, ir jei vienas suserga, tai namie po keliu dienu ligonine smile.gif

kalbeti, kad toks vyras ne vyras, ir sugyventini ugali buti daug, as bandziau, bet ji man visada atsako- tu nesuprasi. na taip, nesuprasiu....
mamyte ugio 168 cm kazkur, dydis bus koks L ar XL, nezinau, nes musu dydziai skiraisi, batu zinau kad 39- 40 dydis, ens batus dar atitaikau atiduoti, bet as lb auksta ir stambi,
Atsakyti
Kokio ūgio vyriausia mergaitė? Ir koks jos batų dydis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iš Stiklo: 06 spalio 2014 - 08:25