QUOTE(Orginalus @ 2014 09 16, 18:27)
Kaina apie 3 kartus brangesne, nei su argonu.Kada tas 20 tukstanteliu ekstra atsipirks?
Tikriausiai per ilgesnį laiko tarpą nei kriptonas išliks paketuose...
QUOTE(Orginalus @ 2014 09 16, 18:27)
O uzklausei gal 3 stiklu uzpildytu su kretonu, gal kaina zymiai zemesne, nei 4
Nėra prasmės dvi kameras pildyti kriptonu, nes 20mm argono yra tik šiek tiek prasčiau nei 12mm kriptono.
Jeigu būtų langų, į kuriuos įsidėtų 4/20Ar/4/20Ar/4/20Ar/4 (76mm) paketas tai nereikėtų ir to brangiojo kriptono.
54-60mm yra max šiuo metu, todėl 10-12 mm dujų kameros yra per siauros argonui ir tenka naudoti kriptoną.
Kriptono dujos yra 100 kartų brangesnės nei Argonas, va iš to ir kaina susidaro.
QUOTE(Orginalus @ 2014 09 16, 18:27)
Kaip suprasti "tik 0,1"?
0,1 skaičiuojant nuo Ug=0,3 yra 33%.
33% tai čia smulkmena?
Pagerinus langų šiluminę varžą 30-40% namo šiluminiai nuostoliai sumažėtų ~10-15%.
QUOTE(cibulis @ 2014 09 16, 19:52)
Koks tokių langų Uw? Nebijot, kad per Ug-0,3 negausite į vidų pakankamai saulės? Jei teisingai suprantu, tai pamatas plokštė, sienos - gelžbetonis, t.y. puikus dalykas akumuliuoti saulę. O jūs žadate dėti stiklus, kurie nepraleidžia saulės. Ar aš kažką stipriai praleidau? Beje, rėmas medis ar PVC?
Mediniais nebesidomiu, nes už 500-1000Lt/m2 nieko gero iš lietuviškų nėra. Bent jau to ko ieškau neradau pas ~ penkis pagrindinius mūsų medinių langų gamintojus.
Vieni buvo neblogi,
, bet kaina kosminė.
Konkrečiai domėjausi šiais varstomais PVC langais vakarų ir rytų pusėms, kur saulės pritekėjimai (g) yra neaktualu, svarbiausia mažas Uw:
Adams Passiv-Line Ultra ir Drutex Iglo Energy
Lenkų produktai, bet bragūs dėl kriptono užpildo. Pačių profilių kokybė kaip ir nebloga, bet nėra kažkuo išskirtinė, kiek suprantu patys lenkai gaminasi sau ir šiuos profilius.
Jeigu jie nebūtų komplektuojami su 4 stiklų kriptonu užpildytais stiklo paketais, tai būtų nelabai kuo išsiskiriantys iš kitų langai.
Ug buvo 0,3, Uf priklausomai nuo lango dydžio ir armuotės svyravo apie 0,7.
Bendras Uw buvo 0,45-0,5.
Kitos malonios lenkų komlektacijos dalys buvo Swisspacer Ultimate paketo rėmelis (patobulintos konstrukcijos ilgaamžiškesnis ir šiltesnis varinatas lyginant su Swisspacer-V), armuojantį metalo profilį buvo galima pasikeisti į stiklo pluošto profilį (ko LT nieks nesiūlo, nors Uf nukrenta per 0,1 iškart), bei pačios pažangiausios selektyvinės dangos, kurių Lt dar netvežė.
Namo gelžbetoninės konstrukcijos bus užkraunamos saulės šiluma per nevarstomus langus pietų pusėje, kurių bus apie 20 m2 su g=0.62... Dėl jų kaip ir viskas aišku.
Daugiausia galvos skausmo su likusiais 10 m2 langų vakarų ir rytų pusėse, kurie yra 1500x2200 ir varstomi.
Varstomos dalys didelės, reikalauja metalo profilių (stiklo pluošto armavimo profilių nieks nesiūlo) arba stiklo paketo įklijavimo į rėmą.
Metalo reikalauja Geneo, Kommerling ir kiti, nors reklamose rodo putomis užpildytus profilius mažiems langeliams - Passiv versijos su Uf iki 0,7 - bet maži langai niekam tikę.
Įklijavimo reikalauja Energeto profilis, kurio irgi dar nenurašau. Taip pat Gealan turi kažkokį šiltą profilį su įklijuojamu paketu, bet neturiu informacijos apie jų kokybę.
Labiausiai ieškojau pvc ar medinių langų su paslėpta varčia, kurie labai tiktų 100% "skandinimui" šiltale ir neigiamos Uf įtakos sumažinimui iki minimumo, paliekant dominuoti stiklo paketo Ug ir šiek tiek nuostolių dėl termorėmelių.
Tokius radau tik Veka Artline ir Rehau Clima Design, kurių niekas negamina LT ir net niekas negali atsivešti iš lenkų ar vokiečių.
Teko ieškoti toliau ir tenkintis profiliais be paslėptos varčios.