Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(Spalvota diena @ 2017 05 04, 12:01)
Todėl, kad esi išmintinga ir suvoki puikiai, kokie tai niekniekiai. Be praeitos patirties tu to nebūtum suvokusi  rolleyes.gif



Jei būčiau tikrai išmintinga, susitaikyčiau su esama padėtimi, o ne maištaučiau ir tam eikvočiau energiją...Betgi aš maištininkė. Tai turbūt esminis mano bruožus per visus gyvenimus: visuomet einu savo keliu ir taip, kaip pati noriu. Ir visuomet paskui velkasi pletkininkių būrelis, kuris man aiškina, kad tikrai šviesus žmogus forumuose nesėdi ir durnoms boboms rimtų tiesų neaiškina laugh.gif
Man iš visos biblijos patinka tik du žodžiai: angių išperos.
Va kur esmė... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(xor @ 2017 05 04, 11:35)
Gal visgi apskritai yra sukurta ir daugeliui žmonių ir idiegta iliuzija, kad vyras ar moteris laimę tik turi atnešti. Jei viena pusė visgi ne tokia kokios norim, tada atsiranda noras keisti, nes gi dar nėra tos tikėtos ir ilgai lauktos laimės. Gal viena iš bėdų, kad gyvenimo pradžioje yra susikurta aibė svajų/iliuzijų kurias vėliau nori suprojektuoti realiame gyvenime.

Man apskritai kliūva kai kurių žmonių įsitikinimai, kad kkažkuris partneris privalo padaryti kitą laimingą. Be laimės akivaizdoj su savimi, tu negalėsi ir santykiuose būti laimingas.

Užtat, kai su dabartiniu pradėjom draugaut, aš jam sakau - žinok, man dar reikia daug mokytis ir ugdytis, nes esu labai sunkaus būdu, reikalauju iš savęs, ir iš kitų, nes dar nemoku savęs priimt. Nieko, sakė, bandom. Kaip ir normali pora pasikapojam, bet bent jau visad gaunam kažkokią naudą iš konfliktų. Pasakiau draugui, priimkim konfliktą ar kokią trintį, identifikuokim problemą, kurios sprendimas leistų mums tobulėt. Gal nuskambės bjauriai, bet kartais norisi ir iš šūdo vašką išspaust biggrin.gif

Dar manau, kad keist kitą norėsim tol, kol norėsim keist save.
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 04, 12:48)
Jei būčiau tikrai išmintinga, susitaikyčiau su esama padėtimi, o ne maištaučiau ir tam eikvočiau energiją...Betgi aš maištininkė. Tai turbūt esminis mano bruožus per visus gyvenimus: visuomet einu savo keliu ir taip, kaip pati noriu. Ir visuomet paskui velkasi pletkininkių būrelis, kuris man aiškina, kad tikrai šviesus žmogus forumuose nesėdi ir durnoms boboms rimtų tiesų neaiškina  laugh.gif
Man iš visos biblijos patinka tik du žodžiai: angių išperos.
Va kur esmė... bigsmile.gif

Nepažįstu Jūsų, bet šiuo atveju palaikau.

Nežinau, kiek realiai rezonuoja su mano situacija, gal visai nerenzonuoja, bet...

Mano tik pirmi žingsniai kelyje - būt 100 proc autentiška savimi, eit savo keliu ir neapgaudinėt savęs. O tai labai nepatogu kitiems - nemėgsta manęs kai kurie kolegos, šeimos nariai, nes keliu nepatogius klausimus ir bandau juos spręst. O būčiau išmintinga, priimčiau kaip yra.

Užtat ieškau įžvalgų, skaitau jūsų diskusijas, taip pat renkuosi ir kt. šaltinius atsakyt sau - kur ta riba - tarp sąmoningo priėmimo/susitaikymo, kas vyksta aplink ir abejingumo (tokio, kuris jau įvardijamas kaip smurtas ar engimas).

Kokia riba tarp savo emocijų valdymo ir virtimo sociopatu ar zmobiu.

Kokia riba tarp sveikų santykių, kai kiekvienas poroje yra asmenybė ir kai abu yra vienis (kai prarandamas savasis AŠ).

Dar daug nugyvent reikės, kad bent kiek sau atsakyčiau į šiuos klausimus, o kur dar praktika ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 04, 11:48)
Jei būčiau tikrai išmintinga, susitaikyčiau su esama padėtimi, o ne maištaučiau ir tam eikvočiau energiją...Betgi aš maištininkė. Tai turbūt esminis mano bruožus per visus gyvenimus: visuomet einu savo keliu ir taip, kaip pati noriu.

Manai maištavimas nesiderina su išmintimi mirksiukas.gif ?
Jeigu nekelsi klausimo, tai jausiesi išmintingesnė?
Kiekvienas maištas prasideda klausimais. Po to jau seka veiksmas. Jei nebus veiksmo, bus stagnacija. Susitaikymas arba tiksliau - prisitaikymas. O prisitaikymui galima priskirti gudrumą, tik jokiu būdu ne išmintį.
O kam žmogui duota energija? Tam, kad ją naudotų eidamas "savo keliu ir taip, kaip pats nori".
Papildyta:
QUOTE(dewofsoul @ 2017 05 04, 12:03)

Dar manau, kad keist kitą norėsim tol, kol norėsim keist save.


Atrodo, kad noras keisti kitą atsiranda tada, kai visiškai nenorim keistis patys biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Spalvota diena @ 2017 05 04, 13:26)
Manai maištavimas nesiderina su išmintimi mirksiukas.gif ?
Jeigu nekelsi klausimo, tai jausiesi išmintingesnė?
Kiekvienas maištas prasideda klausimais. Po to jau seka veiksmas. Jei nebus veiksmo, bus stagnacija. Susitaikymas arba tiksliau - prisitaikymas. O prisitaikymui galima priskirti gudrumą, tik jokiu būdu ne išmintį.
O kam žmogui duota energija? Tam, kad ją naudotų eidamas "savo keliu ir taip, kaip pats nori".



Mano atveju, kaip ir viskas yra gerai. Mano smegeninė suvokia, kad viskas vyksta taip, kaip turi vykti. Bet viduje vis vien yra maištas...
Daug žinoti yra sunku...
Atsakyti
QUOTE(Spalvota diena @ 2017 05 04, 13:26)
Manai maištavimas nesiderina su išmintimi mirksiukas.gif ?
Jeigu nekelsi klausimo, tai jausiesi išmintingesnė?
Kiekvienas maištas prasideda klausimais. Po to jau seka veiksmas. Jei nebus veiksmo, bus stagnacija. Susitaikymas arba tiksliau - prisitaikymas. O prisitaikymui galima priskirti gudrumą, tik jokiu būdu ne išmintį.
O kam žmogui duota energija? Tam, kad ją naudotų eidamas "savo keliu ir taip, kaip pats nori".
Papildyta:

Atrodo, kad noras keisti kitą atsiranda tada, kai visiškai nenorim keistis patys biggrin.gif

Bet kaip įdomu iš tikro... Sako psichologijos autoritetai, kai gebame priimti save, priimame ir kitus. O jei reiškiame pretenzijas kitiems, tuomet ignoruojame kažkurią savo dalį smile.gif

Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2017 05 04, 13:42)
Bet kaip įdomu iš tikro... Sako psichologijos autoritetai, kai gebame priimti save, priimame ir kitus. O jei reiškiame pretenzijas kitiems, tuomet ignoruojame kažkurią savo dalį smile.gif


Nesidomėjau psichologijos autoritetais, nes man autoritetai apskritai neegzistuoja, bet pritariu, kad jei mes kitame kažko nepriimame, nepriimame savo paties dalies. Dažniausiai žmonėms sunku priimti savo paties tamsiąją dalį, todėl jie nori, kad kiti būtų švelnūs, mandagūs, geri, gražūs, nes tada nėra dirginimo ir jautiesi gerai...
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2017 05 04, 12:42)
Bet kaip įdomu iš tikro... Sako psichologijos autoritetai, kai gebame priimti save, priimame ir kitus. O jei reiškiame pretenzijas kitiems, tuomet ignoruojame kažkurią savo dalį smile.gif

Žinoma, kad ignoruojame savęs bruožus kituose. Bet esmė, kad keistis dėl to patys nenorime ir imame auklėti tą kitą, kuris mums tai atspindi tongue.gif Pumpuojame iš kito švelnumą, mandagumą, gerumą ir t.t. kai tuo tarpu patys nesirengiame to demonstruoti.
Atsakyti
QUOTE(Spalvota diena @ 2017 05 04, 14:07)
Žinoma, kad ignoruojame savęs bruožus kituose. Bet esmė, kad keistis dėl to patys nenorime ir imame auklėti tą kitą, kuris mums tai atspindi tongue.gif Pumpuojame iš kito švelnumą, mandagumą, gerumą ir t.t. kai tuo tarpu patys nesirengiame to demonstruoti.


O ar būtina? Kas būtų vaižgantė be savo bjaurumo?
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2017 05 04, 12:03)

Kokia riba tarp sveikų santykių, kai kiekvienas poroje yra asmenybė ir kai abu yra  vienis (kai prarandamas savasis AŠ).


Priešybių vienybės dėsnis. Nereikia suvienodėti, kad tapti visuma. Visumoje telpa įvairiausios kryptys, visokiausios spalvos. Tačiau jei sugebama sudėlioti ir apjungti tai į bendrystę, turinčią tikslą būti kartu, turime puikius santykius, jokiu būdu nereikalaujančius prarasti savąjį Aš.
Atsakyti

Drįstu manyti, kad žmogaus tobulėjimas yra žmogui patogi iliuzija..<>
Jei žmogus patikėtų, kd tobulėjimo nėra, jis prarastų motyvaciją. O dabar iliuzija duoda motyvaciją gyventi, siekti tariamo dvasingumo...

Kazin kas atsitiktu kai zmogus, daugybe zmoniu, prarastu motyvacija ir tikejima, kad  gali tobuleti?..

Atsakyti

Bet jei kažkokias savybes savyje atskleidei, vadinasi, jos tavyje jau buvo? Tai koks čia tobulejimas? 

Tai turbut esme - atrasti ir atskleisti savo turimas savybes ir naudoti jas gyvenime koncentruotai ir kryptingai ?🤔

Atsakyti
QUOTE(Agnyte Jank @ 2017 05 04, 14:21)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="vaižgantė" data-cid="71607621" data-time="1493828222"><div><p>Drįstu manyti, kad žmogaus tobulėjimas yra žmogui patogi iliuzija..<>
Jei žmogus patikėtų, kd tobulėjimo nėra, jis prarastų motyvaciją. O dabar iliuzija duoda motyvaciją gyventi, siekti tariamo dvasingumo...</p></div></blockquote><p>Kazin kas atsitiktu kai zmogus, daugybe zmoniu, prarastu motyvacija ir tikejima, kad  gali tobuleti?..</p>


Nieko. Susikurtų naujų iliuzijų biggrin.gif
Atsakyti