Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 05 03, 16:17)

Tai as gi nieko konkretaus neklausiu smile.gif tik sakau, kaip bendrai ritualai, gali padeti zmogui mastyti, kazka suvokti, plest samone ir pazinima? jei tai tik tei patys veiksmai is kitu ismokti?



Kaip jus patys suprantate ritualo esmę, kas tai yra ? Man bent jau pats žodis turi sąsajų su žodžiu rutina - tas pats per tą patį.
Tarkim ceremonijos, apeigos irgi galima sakyti, kad yra ritualas. Man pačiam neatrodo, kad ritualų atlikimas kaip nors gali tobulinti žmogų. Nebent žmogus žengs mažą žingsnį suvokęs to ritualo esmę.
Atsakyti
Drįstu manyti, kad žmogaus tobulėjimas yra žmogui patogi iliuzija. Ta iliuzija šiuo metu maitina tūkstančius visokių "dvasinio tobulėjimo" metodikų, centrų, stovyklų kūrėjų. Neneigsiu, iš to nemažus pinigus savo laiku uždirbau ir aš pati.
Užtektų peržiūrėti keletą praėjusių gyvenimų, ir pamatytumėt, kad niekas nesikeičia, ypač charakteris. Iliuzija manyti, kad žmogus mokosi ir kažko išmoksta.
Aš pati kai kurias savo metodikas prisiminiau, o ne kur nors išgirdau, perskaičiau, išmokau. Buvo daugybė gyvenimų, kuriuose buvau gerokai išmintingesnė nei dabar.
Jei žmogus patikėtų, kd tobulėjimo nėra, jis prarastų motyvaciją. O dabar iliuzija duoda motyvaciją gyventi, siekti tariamo dvasingumo...
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 05 03, 16:48)
Tai interpretuok: tas, kuris ieško vidinio kelio link būties prasmės suvokimo, giliausių vertybių ir reikšmių. Atlieka dvasines praktikas, tokias kaip meditacija, malda, savivoka, tobulina vidinį gyvenimą, veda save prie sąjungos su visaapimančia realybe pajautos, jaučia vienovę su kosmosu, Dievu, žmonija. Tiki nematerialia realybe, transcendentiniu pasaulio ir visos būties šaltiniu.
Papildyta:
Tai jei išmokti iš tų, kurie tai mokėjo/moka, tai kaip negali tada?

Tai klausimas tada ar tos dvasines praktikos butinai veda i dvasinguma, ar zmogus atliekantis kazkokias dvaisnes praktikas jau butinai dvasingas? ar tik konkrecios dvasines praktikos veda i dvasinguma ar visos, ar bobutes, kurios vaiksto i baznycia ir kalba poterius kasdien jau dvasingos? manai malda, meditacija butinai veda i vienove su Dievu, tobulina vidini gyvenima?

Apie ritualus pamasciau, kad vieni veda i energijos gavima, kiti i praradima.
Papildyta:
QUOTE(xor @ 2017 05 03, 17:11)
Kaip jus patys suprantate ritualo esmę, kas tai yra ? Man bent jau pats žodis turi sąsajų su žodžiu rutina - tas pats per tą patį.
Tarkim ceremonijos, apeigos irgi galima sakyti, kad yra ritualas. Man pačiam neatrodo, kad ritualų atlikimas kaip nors gali tobulinti žmogų. Nebent žmogus žengs mažą žingsnį suvokęs to ritualo esmę.

tai va man irgi taip atrodo, pries akis aisku stojasi kataliku baznycios apeigos, misos ir kiti ritualai. Bet yra pvz ir kitu religiju kaip hiduizmo, joga, kuri veda prie sveikatos kartais smile.gif
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 03, 19:17)
Drįstu manyti, kad žmogaus tobulėjimas yra žmogui patogi iliuzija. Ta iliuzija šiuo metu maitina tūkstančius visokių "dvasinio tobulėjimo" metodikų, centrų, stovyklų kūrėjų. Neneigsiu, iš to nemažus pinigus savo laiku uždirbau ir aš pati.
Užtektų peržiūrėti keletą praėjusių gyvenimų, ir pamatytumėt, kad niekas nesikeičia, ypač charakteris. Iliuzija manyti, kad žmogus mokosi ir kažko išmoksta.
Aš pati kai kurias savo metodikas prisiminiau, o ne kur nors išgirdau, perskaičiau, išmokau. Buvo daugybė gyvenimų, kuriuose buvau gerokai išmintingesnė nei dabar.
Jei žmogus patikėtų, kd tobulėjimo nėra, jis prarastų motyvaciją. O dabar iliuzija duoda motyvaciją gyventi, siekti tariamo dvasingumo...

Nenoriu gincytis, tik manau, yra kazkokia tekme arba tobuleji arba degraduoji, gal ne po daug gal po mazai, bet vis tiek. Jei buvai ismintingesne, vadinasi siek tiek kazkada padegravai ir vel kyli aukstyn ar ne taip? Gal daugiau ir svarbiau ne kazkokie pasiekimai bet samoningumas, suvokimas, ivairios patirtys ir ju suvokimas, isbandymas ir islikimas zmogum visgi?
Gal ir nera kazkokio tobulejimo, gal ir yra tik savu savybiu atskleidimas, gal tai ir yra tobulejimas?
Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 05 03, 20:01)



Nenoriu gincytis, tik manau, yra kazkokia tekme arba tobuleji arba degraduoji, gal ne po daug gal po mazai, bet vis tiek. Jei buvai ismintingesne, vadinasi siek tiek kazkada padegravai ir vel kyli aukstyn ar ne taip? Gal daugiau ir svarbiau ne kazkokie pasiekimai bet samoningumas, suvokimas, ivairios patirtys ir ju suvokimas, isbandymas ir islikimas zmogum visgi?
Gal ir nera kazkokio tobulejimo, gal ir yra tik savu savybiu atskleidimas, gal tai ir yra tobulejimas?


Bet jei kažkokias savybes savyje atskleidei, vadinasi, jos tavyje jau buvo? Tai koks čia tobulėjimas? Panašiai, kaip pernai vilkėtos striukės kišenėje rastum 20 eu. Apsdžiaugi- ooo, kaip gerai. Bet tai tavo eurai ir tavo striukės kišenėje...Na gerai, kad nepametei smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 05 03, 20:01)
Tai klausimas tada ar tos dvasines praktikos butinai veda i dvasinguma, ar zmogus atliekantis kazkokias dvaisnes praktikas jau butinai dvasingas? ar tik konkrecios dvasines praktikos veda i dvasinguma ar  visos, ar bobutes, kurios vaiksto i baznycia ir kalba poterius kasdien jau dvasingos? manai malda, meditacija butinai veda i vienove su Dievu, tobulina vidini gyvenima?

Apie ritualus pamasciau, kad vieni veda i energijos gavima, kiti i praradima.

tai va man irgi taip atrodo, pries akis aisku stojasi kataliku baznycios apeigos, misos ir kiti ritualai. Bet yra pvz ir kitu religiju kaip hiduizmo, joga, kuri veda prie sveikatos kartais smile.gif

Tai kad aš tik šiaip įsiterpiau dėl to dvasingumo ir pasiūliau apibrėžimą pažiūrėti, kuriam pritariu, bet neteigiau, kad aš dvasinga.
Nors iš kitos pusės aš dvasinga sau tiek, kiek man reikia, bet kitam štai net velnias atrodyti galiu biggrin.gif Čia jau kaip vertinsim. Pvz. galiu susiginčyti tarkime su kokia tiotia, nenusileisti jai, kad Dievas ne vienas, o tarkime trys ir ji ims piktai ant manęs grūmoti, šakute pasmeigusi karbonadą, t.y. kiaulytę, kai tuo tarpu aš gyvūnus gerbiu ir net nelaikau jų žemesniais ir jų nevalgau.
Taigi smile.gif

Manau, kad jei jau kas ritualinasi, tai jau supranta kam tą energiją kaupia ar atiduoda, žino kiekvieną judesį ar veiksmą kam jį daro. Išskyrus aišku kokius paauglius, kurie galbūt tik žaidžia.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 03, 14:09)
Moonte, jei tu pamėgintum padirbėti bent su viena virkštele, suprastum, koks tai  sunkus ir reikalingas žmogui darbas. Tai siejasi su šaukšteliu savojo mėšlo išsimėžimu. Kai ieškai, kodėl tas ar kitas žmogus prisisiurbė ir maitinasi tavo energija, tenka ne vieną gyvenimą su juo peržiūrėti, o kai tai padarai, visai kitomis akimis jį pamatai...Ir kiekvienas tavo pačios gautas suvokimas tampa tavo pačios dalimi...


As NIEKADA neutrauksiu su savo seimos nariais sasaju. Mane jos nevargina, o suteikia stiprybe, nora gyventi. Mano seimoje mes vienas nuo kito priklausomi, cia panasiai kaip fizikoje, kur yra taprusavyje susijusiuose kunuose juda skysciai. Ir sis suvokimas yra mano.
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 03, 13:40)

Prie tavęs prisisiurbusios gal pora šimtų virkštelių. Ir tu jas gebi kontroliuoti- dozuoti? Čia gi ne karvės melžimas...


Jos negali buti prisijungusios, jei tu joms neleisi. As manau protingiau didinti savo atsparuma,
kontorliuoti priezastis, nei veliau salinti pasekmes.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 05 03, 21:33)
Jos negali buti prisijungusios, jei tu joms neleisi. As manau protingiau didinti savo atsparuma,
kontorliuoti priezastis, nei veliau salinti pasekmes.

Čia pilnai pritariu
Atsakyti
QUOTE(Agnyte Jank @ 2017 05 03, 15:51)
<p>Beje , Moonte, jei pastebejai, bet vaizgante rase, kad pasistate veidrodzius. Ko gero, kadangi veidrodziai atspindi, tai  meginant jai ka nors  siusti ar grazinti, viskas griztu tau atgal su didele jega.. </p>


Man problema iskiltu, jei as siusciau jai negatyvia savo energija.

Atsiminkite visam gyvenimui, visos siustos energijos nesvarbu geros, blogos anksciau ar veliau grizta siuntejui.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 05 03, 21:33)

Jos negali buti prisijungusios, jei tu joms neleisi. As manau protingiau didinti savo atsparuma,
kontorliuoti priezastis, nei veliau salinti pasekmes.


Bet dauguma virkštelių prisijungė ne šiame gyvenime... mirksiukas.gif Ir jei kokie 200, tai tu gi neturi savo šeimoje tiek narių ax.gif
Dauguma žmonių tiesiog Bijo sužinoti ką nors nemalonaus apie šeimos narius ir apie patį save. O baimė yra didelis blokas... Žinant, kad visiems šeimos nariams turim sočiai skolų, gali paaiškėti labai nemalonių dalykų, ir kaip paskui su tuo gyventi? Į vieną būrį susirenkam karmos balansuoti, o ne linksmintis...
Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 05 03, 16:17)
manai neimanoma tobuleti? As manau, kad  tobuleja, jei pereina savas pamokas ir jas ismoksta, jei kazka suvokia gyvenime ir siek tiek pasikeicia, tai sunku, bet imanoma.



Butent tai ir yra pagrindinis karmos atidirbimo principas. Ismokti pamokas, ir zengti i kita lygmeni.
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 03, 21:40)
Bet dauguma virkštelių prisijungė ne šiame gyvenime...  mirksiukas.gif  Ir jei kokie 200, tai tu gi neturi savo šeimoje tiek narių  ax.gif
Dauguma žmonių tiesiog Bijo sužinoti ką nors nemalonaus apie šeimos narius ir apie patį save. O baimė yra didelis blokas... Žinant, kad visiems šeimos nariams turim sočiai skolų, gali paaiškėti labai nemalonių dalykų, ir kaip paskui su tuo gyventi? Į vieną būrį susirenkam karmos balansuoti, o ne linksmintis...


biggrin.gif
As atidirbineju savo karma, todel mano seima yra didele, o nariu, nebutinai kraujo gimines, yra daug. Patikek, daugiau nei 200. Pagaliau nepaslaptis, kad yra zmones generuojantys didelius energios kiekius tam kad dalintis ja su kitais. Siame ne siame gyvenime, mes esame susije, kaip tie indai. Patirtis kontroliuoti, blokuoti is salies bandymus siurbti energija, juk ateina ne per viena diena, gyvenima.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 03 gegužės 2017 - 20:56
QUOTE(vaižgantė @ 2017 05 03, 20:56)
Bet jei kažkokias savybes savyje atskleidei, vadinasi, jos tavyje jau buvo? Tai koks čia tobulėjimas? Panašiai, kaip pernai vilkėtos striukės kišenėje rastum 20 eu. Apsdžiaugi- ooo, kaip gerai. Bet tai tavo eurai ir tavo striukės kišenėje...Na gerai, kad nepametei smile.gif

Tai gal nebuvo jau tokioje busenoje, kaip 20e, gal ismokai kazka dirbti ir uzdirbai 20 e, gal pvz turejai talenta dainuoti, bet be ugdymo nieko nebutu, ta ir vadinu tobulejimu. Ismokima pvz patyleti, kai reikia, suvaldyti savo emocijas, kai reikia ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 05 03, 21:56)
Tai gal nebuvo jau tokioje busenoje, kaip 20e, gal ismokai kazka dirbti ir uzdirbai 20 e, gal pvz turejai talenta dainuoti, bet be ugdymo nieko nebutu, ta ir vadinu tobulejimu. Ismokima pvz patyleti,  kai reikia, suvaldyti savo emocijas, kai reikia ir t.t.


Butent friends.gif
Tai primena, kai mokytojai palieka vaikus po pamoku, skatindami atlikti uzduoti. Nepadarys, vel kartos kol ismoks.
Atsakyti