Moonte, rašykit, ką tik norit apie tą ar kitą autorių, apie mano nuostatas, jei pasirodys jums kitaip. Paprovuokuokit. Aš čia tik dėl diskusijos, ir kad pati sau kai ką išsiaiškinčiau. Vaižgantė pažėrė naujų minčių, reikia apmąstyti. Aš čia savanaudiškais tikslais, o ne kad kažką atvesčiau į protą
tai padėkit man susivokti. Sakoma, kad ginčuose gimsta tiesa.
Vaižgante, kas dėl meilės, tavo parašytas pavyzdys man irgi labiau aistra, o ne meilė. Susitarkim, kad meilė šiuo atveju labiau besąlygiška, ne tu- man, tada aš tau. Jei aš- tau, o tu- ne man, tada nemyliu. Čia prekyba. Negi nesi pastebėjusi, kad garsūs, išdidūs, kažką labai pasiekę žmonės vieniši? Gal jie pasirinkę tokį kelią praeiti, nežinau. Gal tiesiog jie kitokie, gyvena kitaip. Bet man atrodo, kad jie bijo atsiverti tokiai meilei, kai ne imi, o atsiveri pats besąlygiškai. Kai pats priimi besąlygiškai viską. Turbūt pasakys kas nors, kad čia aukos sindromas
Kas dėl Levis'o, esu skaičiusi tik kelias Narnijos kronikų knygutes, rimtesnių ne. Pradėjau Kipšo laiškus, bet palikau
Šiaip aš pati dažnai abejoju tuo, kuo tikiu. Ir man įdomu įvairios nuomonės. Bandau tikrinti, ką sužinau.
Dar. Man toks susidarė vaizdas iš visų šitų diskusijų. Dievas, dievai. Sakyčiau, panašiai kaip budizme. Minit daug visokių dievų, kūrėjų. Tai čia panašiai kaip dievai, deivės budizme, kuriemsmonės aukoja aukas, stato šventyklas, lenkiasi, garbina, jų bijo, prašo malonių. Pas juos vienatinio Dievo nėra, o yra protas, visa ko šaltinis, džiaugsmų ir kančių. Tai mes ir diskutuojam apie tą pagrindinį, iš kurio kilo/galėjo kilti, kurio dėka buvo sukurti tie veikiantys įvairiuose lygmenyse kūrėjai, tvėrėjai, kaip čia juos pavadinsim. Aplamai, man tokių minčių, abejonių kyla net skaitant grožinę literatūrą.
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2017 04 30, 17:03)
4. Sazine, mano galva tai viena is Dievo zmoguje buvimo patvirtinimu. Sazine puikiai zino, kas yra gerai, kas yra blogai, nesvarbu kad kartais mes jos balsa uzlsopinam.
As nesu pries naujoves, as esu labai zingeidus zmogus, bet manau, kad turi buti diferenciacija. Kaip jau sakiau pazinimas irgi turi dvi medalio puses, tai yra isbandymas sielai-zmogui sielos nesiotojui. Svarbu ne naujoves, o kaip, kokiais kriterijais tu tas naujoves pasirenki.
Kokia as bebuciau smalsi, bet as niekada nebusi neistikima, tiesiog nenoriu, negaliu perzengti per save, per savo isitikinimus. Pagaliau as nemoku meluoti ir gyventi mele, mane nuzudytu, kalte, pastovus melas sau kitiems, tiesiog man sunku nesioti ta akmeni. Bet, as i kitus, neistikimus zmones ziuriu pakanciai, nes velgi, bandau tame izvelgti ne pati veiksma, o itnencijas, kodel tas veiksmas ivyko. Na gal painia parasiau, jei kas neaisku, perklauskite.
5. Yra duotybes kuriu pasirinkti mes negalime, bent jei kalbame apie buti Zemeje. Gimtine, tevus, vaikus, mes salyginai galime itakoti savo sveikata. Visa kita, mes turrime galimybe rinktis. Ir tai yra musu karmos atidirbimas.
Tai va, tas minėtas anksčiau asmuo sąžinę apibūdino taip: tai bendrumo su kitais jausmas.Trumpai ir aiškiai.
Matot, jei žiūrėsim iš tos pusės, kai dyvenam sykį, kai norim nusipelnyti amžinos palaimos iškeliavus anapus, tada taip. Laikomės dekalogo, kitų įpareigojimų ir tada aiškus finalas, mesrojuj. Tačiau jei žiūrėsim iš reikarnacijos galimybės, kad siela pati renka patirtį, pati savo kailiu ar vibracijom patiria, kas yra melas, kokios pasekmės, pagaliau, kokia esminė melo priežastis, kodėl žmogus renkasi melą/ neištikimybę/skaudinimą/žudymą, kai per kokius kelis gyvenimus gyvena tokioj aplinkoj, tada siela suprabta, pergyvena ir turi galimybę daryti sąmoningus sprendimus. Esu girdėjusi, kad tarkim, prieš tai, kaip siela įsikūnija į būsimo teisėjo kūną, ji pragyvena daug gyvenimų nusikaltėlių, degradavusių kailyje, kad paskui galėtų teisdama priimti sprendimus. Gal pasakos, bet. Kad viskas yra kūryba, ir kad Tvėrėjas (ne vaizgantės minimi dievai) mums suteikė laisvą valią, galimybę mokytis, pažinti, prisiminti, kas mes esam iš tiesų. Ir kad nieko iš mūsų nereikalaujama, nes nėra ko reikalauti. Ko gali trūkti pačiam Kūrėjui?
6. Nežinau nežinau. Gal tik mums atrodo, kad negalim pasirnkti savo tėvų? Savo būsimų namų?
Gal mes daug ko neatsimenam?
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 30, 17:53)
Labai į temą Juozo Erlicko tekstas:
Šitas... be komentarų
Ot sugeba užrašyti
Keliom eilutėm visas paveikslas.
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 30, 19:48)
Nes dalina. Dieviškų egregorų begalė. Jūs tiesiog neradote tokio, kuris jums dalintų.
Kažin ar yra žmonių, kurie neieško tokių dosnių rėmėjų?
Nemokamas sūris tik pelėkautuose.