Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 26, 00:10)
Nepritariu visiškai. Žmogaus gyvenimą labiausiai įtakoja šeima, šeimoje gautos vertybės. Ir visos profesijos, visi darbai yra vienodai svarbūs. Kažin, kas būtų, jei nebeliktų valytojų? Mokytojai dirbtų purvinose klasėse, gydytojai- nešvariuose kabinetuose (įsivaizduojat ligonines be valytojų, kurios išėjus ligoniui net sienas nušveičia?), kunigai turėtų patys šveisti grindis (taip ir matau R.Doveiką peiliuku skutantį žvakių lašus nuo grindų ir siurbiantį raudoną kilimą)...
Siūlau liautis mąstyti klišėmis...

Sutinku su viskuo
Papildyta:
QUOTE(Rivieramaya @ 2017 04 26, 01:51)
Neteko dar ne karto, vel pripaisai kazka is savo " isgalvotu priekabiavimu" gal kada kuri prie kurios kazkur prikabiavai ir prakeike, bet as tuo neuzsiimineju  mirksiukas.gif Ar tau tavo pacios karma  pareina jau ?

Čua gal tau taip atrodo, kad tu nekeiki, iš šono juk geriau matosi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2017 04 26, 09:24)
Su visa pagarba, bet tikrai nemanau, kad neišnešiotų kūdikių reanimavimas turės įtakos populiacijai smile.gif
1. Neišniešioti kūdikiai reanimuojami labiau išsivysčiusiose šalyse, kurių šeimose vaikų gimdoma ir taip žeeenkliai mažiau vaikučių nei neišsivysčiusiose. Gal dėl to reanimavimą ir sąlygojo tai, kad tarkim, kokia švedų šeima nori turėti bent jau tą vieną vaikutį, neišnešiotuką.
2. Kur kas didesnę įtaką populiacijai, manau, turi vaikų gimstamumas mažiau išsivysčiusiose šalyse, kur net jei vienas gimė neišnešiotas ir numirė, vistiek gimdys kol sveikata leis.


O jus pakalbekite su genetikais. Kokia itaka daro neisnesiotukai, o svarbiausia kokia itaka darys jie ateityje. Gamtoje niekas be reikalo nevyksta. Mano gimineje yra viena coliuke. Ji isgyveno, yra labai protinga mergaite teikianti mums visiem dziaugsmo. Bet ji turi dvi bluznis... Neabejoju kad ji tures savo vaikus, kas lauks ju, juju palikuoniu ir t.t. O jei tokiu atveju dauges, atsiras daugiau visokiu anomaliju... Kas nes atsakomybe?

As neabejoju kad zmogaus galimybes yra praplatejusios ir ekonomiskai issivisciusios salys gali pletoti medicininis atradimus ir t.t. Klausimas kur ta riba, iki kurios zmogus gali kistis, koreaguoti Dievo/gamtos numatytas ribas.

Kas yra Dekalogas, elementaru, cia galim gincytis iki pamelynavimo, ar tai Dievo kurinys, ar is kartos i karta perejes is isgrynintas morales-tabu savadas, kur minimos pagrindines sugyvenimo taisykles sociume. Pazeidi jas, sukeli pasekmes kurios itakoja zmogaus, sociumo gyvenima.

Taip ir su gimimo ir mirties taisyklemis. Evoliucija nera gailestinga, humaniska, nes kitokiu atveju populiacija isnyksta kaip tokia.

AS nesmerkiu zmoniu kurie naudojasi dabartinemis galimybemis. Bet man labai idomu zinoti, ar mes iki galo suvokiam galimas savo pasirinkimo pasekmes.

*********************
Paskutini karta rasau apie kritini mastyma.

Kritinio mastymo neturi dauno sindormo itakoti, senatvines demencijos itakoti zmones, lygiai taip pat kritiskai nemoka/nenori mastyti asocialus asmenys, pilni kalejimais nusikalteliu, kurie negeba kritiskai vertinti savo elgesio. Manau isvardinau pakankamai didele grupe zmoniu, vieni neturi kritinio mastymo jog yra sutrikusi sveikata, kiti todel kad yra asocialus. Argalima vadinti sia grupe pozytiviais, posityvios energijos nesejais, abejoju. Tiesa dauno sindormu sergantys yra pozityviausia grupe zmoniu, bet turintys labai rimtas sveikatos problemu, ju vidutine gyvenimo trukme 35-40 metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 26 balandžio 2017 - 09:16
Aš tikrai esant progai pakamantinėsiu apie tai genetikus.

Ir minčių kylą žiauriai daug apie tas ribas. Nebūtina į visas atsakyt, bet jos maždaug tokios, retoriškos:
Tarkim, jei sirgčiau sunkia genetiška liga ar turėčiau teisę mamai žert pasipiktinimą, priekaištą, kodėl mane pagimdė, nors ji manim rūpinasi visą gyvenimą ir laiko mane didžiausiu stebuklu?

Ar ta mergaitė su dviem blužnim nelaiminga? Gal ji savo gyvenimą laiko didžiausia Dievo dovana, kaip kad jūs rašėte ir jai nė motais medicinos laimėjimai?

Jei Dievas davė žmogui protą, gal jis apsvarstė galimybę, kad žmogus ištobulės su visais medicinos laimėjimais? Ar čia jau šėtono gundymas prisiliest prie pažinimo medžio?

Ar tai, kad Indijos genofondas, toks, kad vaikai gimsta su galūnėm skirtingose kūno dalyse be modernios medicinos įsikišimo yra mažesnė blogybė nei vienas ankstukas šeimoje?

Man minčių kilo daug, nežinau kaip Jums.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 26, 00:30)

Siulau paskaityti Cingiza Aitmatovo "Ilga kaip simtmetis diena", tai jis sugalvojo atitinkama grupes zmoniu apibudinima, kas vaidziai aprasyta minetoje knygoje. Itariu, anot kai kuriu irgi rasytojas irgi begedis, kad driso ivardinti zmoniu veiksmus juos abibudinaciu terminu.


Jūs čia man pasiūlėte perskaityti? doh.gif Tai viena mano mėgstamiausių knygų, kaip ir "Ešafotas" (vertimas neskamba, veu).
Moonte, tais senais laikais, kai baigiau pedagoginį, teko išklausyti rusų literatūros kursą. Su pagarba prisimenu dėstytoją- buvo be galo įdomu. Kadangi esu tos kartos, kuri moka rusiškai, knygas mielai skaitau ir rusų kalba. Skaitydama Aitmatovo knygas verkiau...(Na, laikai tokie buvo. Dabar dėl tokių dalykų niekas nebeverkia. )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaižgantė: 26 balandžio 2017 - 10:16
QUOTE(dewofsoul @ 2017 04 26, 10:52)
Aš tikrai esant progai pakamantinėsiu apie tai genetikus.

Ir minčių kylą žiauriai daug apie tas ribas. Nebūtina į visas atsakyt, bet jos maždaug tokios, retoriškos:
Tarkim, jei sirgčiau sunkia genetiška liga ar turėčiau teisę mamai žert pasipiktinimą, priekaištą, kodėl mane pagimdė, nors ji manim rūpinasi visą gyvenimą ir laiko mane didžiausiu stebuklu?

Ar ta mergaitė su dviem blužnim nelaiminga? Gal ji savo gyvenimą laiko didžiausia Dievo dovana, kaip kad jūs rašėte ir jai nė motais medicinos laimėjimai?

Jei Dievas davė žmogui protą, gal jis apsvarstė galimybę, kad žmogus ištobulės su visais medicinos laimėjimais? Ar čia jau šėtono gundymas prisiliest prie pažinimo medžio?

Ar tai, kad Indijos genofondas, toks, kad vaikai gimsta su galūnėm skirtingose kūno dalyse be modernios medicinos įsikišimo yra mažesnė blogybė nei vienas ankstukas šeimoje?

Man minčių kilo daug, nežinau kaip Jums.


O kodel jai reikia zerti nepasitienkinima. Kaip jau karta sakiau, mes negalime itakoti praeities, bet mes galime itakoti savo ir savo artimu ateiti.

Mergaite siuo metu laiminga, bet ar ji bus laiminga jei tarkim jos ainiai galimai sirgs, atsiradus kitai anomalijai? Ar jai uzteks isminties nekaltinti avo mamos, medicinos laimejimu, pagaliau Dievo, kad kencia jos mylimi zmones?

Butent Dievas dave zmogui prota, bet ir dave ribas-tabu, suvokima. Todel mane hipotetiskai ir domina klausimas, KUR TOS RIBOS BAIGIASI. Beje as savo sprendima esu padariusi, nepermesdama jo kitiems, nei savo mamai, nei galimai busimai kartai.

Visais laikais buvo issigimimu, bet gamta juos pati sutvarkydavo. Bet kai anomalijoms leidziama plisti vadovaujantis neva humaniskumu, ar tai yra pateisinimas, jei veliau tas humanizmas gali nehumaniskai itakoti visos populiacijos isgyvenima?

Man ju yra labai daug, todel as cia ir gryninu jas, protingu, mastanciu zmoniu pagalba. Kiekvienas mintis man yra penas pamastymui.

Diskutavau sia tema su mediku, jis man pasake banalia visiem zinoma tiesa "Gerais norais pragaro kelia grindziame".

--------------

Beje jei neklystu, ar tik ne jus kalbejote apie budizma ir EGO. Pameginkite pasvarstyti sia tema is to kampo 4u.gif

QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 26, 11:08)
Jūs čia man pasiūlėte perskaityti?  doh.gif  Tai viena mano mėgstamiausių knygų, kaip ir "Ešafotas" (vertimas neskamba, veu).
Moonte, tais senais laikais, kai baigiau pedagoginį, teko išklausyti rusų literatūros kursą. Su pagarba prisimenu dėstytoją- buvo be galo įdomu. Kadangi esu tos kartos, kuri moka rusiškai, knygas mielai skaitau ir rusų kalba. Skaitydama Aitmatovo knygas verkiau...(Na, laikai tokie buvo. Dabar dėl tokių dalykų niekas nebeverkia. )


Vaizgante, tiesa pasakius man jau nebeidomu. Ne jus viena esate is tos kartos... Aimeja, as ir aibes cia diskutuojanciu...

Sakot megstama, tuomet keista, kad varotjate mankurto termina tokiam kontekste kaip pavartojot.

Bet tiek to, kaip minejau man jau neidomi diskusija su jumis sia tema. Ganetinai viskas aiksu kas ka galvoja, kas ka vertina. As neturiu tikslo jus perkalbeti pakesti poziurio, nes berpasmiu veiksmu neatlikineju. O jei tesime, as neveidmainiausiu jei matysiu algiskuma apie tai parasysiu ir eilini karta busiu apkaltinta kad tariamai tyciojuosi savo turimu zyniu pagalba is oponento. Neprovokuokite manes. Geriau sugalvokite nauja tema diskusijai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 26 balandžio 2017 - 11:37
QUOTE(Moonte @ 2017 04 26, 12:30)

Vaizgante, tiesa pasakius man jau nebeidomu. Ne jus viena esate is tos kartos... Aimeja, as ir aibes cia diskutuojanciu...

Sakot megstama, tuomet keista, kad varotjate mankurto termina tokiam kontekste kaip pavartojot.


Bet tiek to, kaip minejau man jau neidomi diskusija su jumis sia tema. Ganetinai viskas aiksu kas ka galvoja, kas ka vertina. As neturiu tikslo jus perkalbeti pakesti poziurio, nes berpasmiu veiksmu neatlikineju. O jei tesime, as neveidmainiausiu jei matysiu algiskuma apie tai parasysiu ir eilini karta busiu apkaltinta kad tariamai tyciojuosi savo turimu zyniu pagalba is oponento. Neprovokuokite manes. Geriau sugalvokite nauja tema diskusijai.


Moonte, turiu teisę vartoti tokiame kontekste, kokiame noriu, ne tamstai spręsti. Ir ne tamstai aiškinti, kokias knygas turi būti perskaičius lituanistė ir kokias ji turėtų turėti profesines kompetencijas.
Su žmogum futliare diskutuoti tas pats, kas su papūga- ji tik savo plunksnų raibumą temato ir iš narvelio neišlekia pasidairyti.

Gal jau grįžkim prie dievų temos?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 26, 12:38)
Gal jau grįžkim prie dievų temos?

Tai turbūt reikia grįžti, nes kai nuskamba tokie grasinimai "neprovokuokite manęs" ir panašiai, tai kas belieka. O dar sako, kad liberalaus dievo palikuonis. Jau net man, karingų dievų palikuonei, slėptis tenka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 26, 13:53)
Jau net man, karingų dievų palikuonei, slėptis tenka biggrin.gif


hihihi.gif irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 26, 12:38)
Moonte, turiu teisę vartoti tokiame kontekste, kokiame noriu, ne tamstai spręsti. Ir ne tamstai aiškinti, kokias knygas turi būti perskaičius lituanistė ir kokias ji turėtų turėti profesines kompetencijas.
Su žmogum futliare diskutuoti tas pats, kas su papūga- ji tik savo plunksnų raibumą temato ir iš narvelio neišlekia pasidairyti.

Gal jau grįžkim prie dievų temos?


Ar sprendziu... As tik pastebiu, kad jus toli nugrybavote nuo Atmatovo minties, ryskiai i sona, kaip Ivanas Susaninas. Kaip jus turite teise grybauti, taip as turiu teise, remtis pimriniu saltinius, Cingizo Aitmatovo ideja, kuris puikiai isvyste ir pagrinde savo kurinyje. Apie jusu gi profesines kompetencijas mes jau issiaiskinome auksciau, taigi nerikia stotis i poza.

Ar jus mano posto gale neperskaitete sio pasiulymo?
Pirmyn, kas jums trukdo?
Papildyta:
QUOTE(Aimeja @ 2017 04 26, 13:00)


Butent Aimeja, butent.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 26 balandžio 2017 - 12:15
QUOTE(Moonte @ 2017 04 26, 12:30)

Beje jei neklystu, ar tik ne jus kalbejote apie budizma ir EGO. Pameginkite pasvarstyti sia tema is to kampo  4u.gif



Aha, kalbėjau smile.gif Bet nepraktikuoju. Kol kas į jį labiausiai gilinuosi, nes bent jau dvasiniu atžvilgiu budizmas man yra artimiausias. Bet jis kai kur prieštarauja psichologinėms tiesoms, kuriomis tikiu. Taip kad gryninuos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2017 04 26, 13:00)

tai sakai, kad Moontės Liberalas tik vienas egzistuoja? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 26, 15:17)
tai sakai, kad Moontės Liberalas tik vienas egzistuoja? biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif


Nieko aš nesakau, aš tik galvoju, kad tu tikriausiai esi Ksena. mastau.gif duel.gif
Atsakyti