QUOTE(Moonte @ 2014 08 27, 17:48)
Man Dievas panasiai kaip tevai. Jis suteike galimybe gyventi, daug maz suformulavo saugaus gyvenimo instrukcija, is esmes lygiai taip pat tevai mus aukleja, ruosia gyvenimui. Tuo jo/ju itaka ir apsiriboja.
Apie ka as norciau diskutuoti. Mane daugiau domina tikejimo, religiju sasajos, nei skirtumai. Zmoniu poziuris i JU DIEVA, kokie ju santikiai su Dievu ir t.t.
Nu bet realiai tai nėra tos amžinosios dieviškosios instrukcijos. Nebent jis kiekvienam laikmečiui naują sugalvoja. Yra bendražmogiškos sociumo taisyklės, skirtos tam, kad žmonės tarpusavyje sugyventų - nekenkti kitiems ir būti sąžiningam - iš kurių kyla ir visi religiniai reikalavimai (išskyrus tuos, kurie skirti išimtinai vienai ar kitai religijai finansiškai išlaikyti). Bet net ir jos bėgant metams kinta, adaptuojasi, keičiasi. Tai, kas buvo laikoma dora ir teisinga prieš 1000 metų, laikoma blogiu ir nusikaltimu dabar ir atvirkščiai. Taigi, nėra dieviškųjų taisyklių, yra tik žmogiškosios tarpusavio sugyvenimo taisyklės, kurių sutarta laikytis idant maksimaliai patogiai sugyvent.
Aš neturiu santykio su Dievu. Ir realiai aš puikiai gyvenu be jo. Ir nežudau, ir nevagiu, ir nepaleistuvauju, ir šiaip stengiuosi būti sąžininga prieš save ir kitus.
QUOTE(Spalvota diena @ 2014 08 27, 19:28)
Ar pasaulis - tik materijos junginys? Manau, kad ne. Manau, kad pasaulis - tobulai organizuota sistema. Organizuota išmintingai, o ne sumėtyta bet kaip. Sistema, kurios kiekviena dalelė įkomponuota visumoje taip, kad palaikytų bendrą energijos tekėjimą, vadinamą Gyvenimu. O Gyvenimas apima viską ir visus; jis leidžia vystytis, augti ir bręsti viskam, kam duota egzistuoti Visatoje. Ar galime Gyvenimą apibūdinti keliais žodžiais? Tai pastovus judėjimas, tai palaikymas esmės - to, kas nenutrūkstamai yra. Kaip tai dar galėtume pavadinti? Kas mums įkūnija Gyvenimą?
Gal Dievas?
Tokiu būdu galime plėstis visomis kryptimis... Ar Dievas turi ribas? Klausimas nerimtas, kitaip paneigtume Jo dieviškumą. Todėl gilinimuisi turime platų lauką.
Iki paryškintos dalies sutinku. O toliau... O gal ne Dievas? Gal tiesiog gyvenimas. Turim idealiai susiklosčiusias aplinkybes, susikūrusias sąsajas, idealiai išsidėsčiusią planetų sistemą, kuri leido žemėje susikurti gyvybei, kuri leido žemėje susikurti mums. Gyvenam, džiaugiamės, mirštam. Gyvena kiti. Tekmė. Kam to Dievo? Net jei sakysim, kad jis sukūrė sąlygas tam nerealiai sustyguotam vystymuisi, so what? Nu sudarė ir tiek. Jei jis, tik sukūrimo simbolis, tai pasidžiaugiam, kad buvo, ir tiek. O jei jis vis dar kažkur yra, tai kam jis? Sukūrė tokius visus netobulus ir stebi, kaip mums čia dabar seksis?
O kai sekasi prastai, palinguoja galvą (metafora) ir padejuoja, kad mes patys kalti, nes instrukcijų nesilaikom?
QUOTE(Moonte @ 2014 08 27, 23:56)
Neretai akcentuojama ka man dave, bet retai uzuodamas klausimas sau - ka as daviau/padariau Dievui, Tevynei, tevam...
Dievo visagaliskumas, neipareigoja jo keisti pampersus infantileims, nedekingiems sutverimams, linkusiems parazituoti jo saskaita, permetant atsakomybe Dievui uz savo paciu padarytus veiksmus.
O ką aš jam galiu duoti? Padaryti? Su tėvais ir Tėvyne viskas aišku? O ką aš galiu duoti Dievui? Paklusnumą ir šlovinimą?
Instrukcijos galiu laikytis? Tik kur ją rast tokią, kuri visas gyvenimo situacijas apimtų? Mūsų sąžinė taip pat netobula, o gerais norais liaudis sako kelias į pragarą grįstas.
QUOTE(Riviera Maya @ 2014 08 28, 01:33)
Jis nieko nesargdina , jis netersia oro, upiu ir t.t
Va kas po to, tai jau kaip kas uzsitarnavome
( ne baznyciose eidami isspazinties, o taip kaip nugyvensime gyvenima )
Nu dinozaurus ne žmogus sunaikino, tai reik suprast, kad Dievui jie nusibodo, ar jų gelbėt nematė reikalo? Ar tiesiog jis viską savieigai palieka? Kaip skruzdėlių fermą užsiveisė ir žiūri, kas toliau bus... Jei jis nieko nedaro, tai gal jo ir nėra? Sukūrė ir išėjo toliau? O mus palėpėj padėjęs užmiršo
Mes atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinam... graži mintis, gaila tik, kad Dievui ji nepritaikoma. Gal tada lengviau būtų "teisingai" gyvent.
Vadinasi yra kažkokia vertinimo sistema, kuri nustato ko užsitarnaujam? Ir ką, jei žmogus gyveno pagal sąžinę ir gebėjimus, bet jie brokuoti pasitaikė? Jam atrodė, kad teisingai, jam atrodė, kad pagal Dievą, bet niekas nepasivargino jo klaidų parodyt. Nu vat nugyveno šventai įsitikinęs, kad geras, a po mirties gaus šlapiu skuduru per veidą? Pasaulyje tiek skirtingų moralinių/dorovinių/dvasinių vertybių, kuriomis vadovaujasi žmonės, tai pagal kurias mus vertins? Užsitarnavome... čia turbūt mano puikybė neleidžia man per save perlipt, dėl ko aš nesuprantu, kodėl aš turiu kažką užsitarnaut ir kaip. Su tėvais aš koja kojon, su vaikais, su Tėvyne... po paranke, po truputį. O Dievui matai užsitarnaut reikia
Apsieisiu gal... Man grįžtamojo ryšio trūksta. Ne kada nors, kai užsitarnausiu, bet dabar
QUOTE(Spalvota diena @ 2014 08 28, 07:43)
Dievo visagališkumas sąlygojo, kad jūs turite gyvybę
. Ar jums atrodo, kad gyvybė - tokia atsitiktinė smulkmena, cheminių reakcijų išdava?
Man atrodo, kad taip. Sėkmingai, palankiai susidėsčiusių aplinkybių išdava.
Papildyta:
QUOTE(Spalvota diena @ 2014 08 28, 07:43)
Ko gero, kai jūsų vaikas pradės eiti į pirmą klasę, jūs nuspręsite, kad nesate tėvas - egoistas ir mokyklos baigimo atestatą parūpinsite iš karto, nusprendęs, kad nėra ko vaikui vargti tuos 12 metų
, tegul turi tą popierių ir tegul žino, kad turi mylintį ir rūpestingą tėvą. Juk jums ne nusispjaut.
Ar reiktų suprast, kad tie mirštantys vaikai, yra Dievo įrankis, metodinė literatūra, idant kiti pasimokytų ir mokyklą baigtų? O jei nepasimoko? Vat jau tūkstančiai metų. Nu nepasimoko žmogus. Kada Jis supras, kad galbūt metodika netinkama...?