Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 15:18)
Turbūt ne.

Bet jei netiki reinkarnacija, vadinasi, visi vaikai gimsta kaip švari lenta, o ne su praeities įrašais. Kadangi ja tikiu, man nėra nuostabu, kad mano visi vaikai skirtingi. Tik visiškai neaiški ta dievo tėvo besąlygiška meilė... Kaip ir netikiu tuo, kad dievas yra meilė...
Nemanau, kad dabar valdantys dievai yra kitokie, nei pvz buvo Egipto laikais. Kaip manai, xor?


O kaip su genetika? Tevai yra muzikalus ir vaikai... Taigi nebutina reankarnuotis, gali gimti muziku seimoje. Pagaliau kiekvienoje seimoje rasime zmones su meniniais gabumais, kaip ir tiksliukus, tame ir yra zavumas. Ir ta besalygiska meile Dievo yra paprasta ir elementari. Jei nei kazkienotai poreikis chliavos, be pastangu-darbo-idirbio viska GAUTI.

Dievas zuvies nedalina, Dievas duoda zmogui iranki, kad ta zuvi jis gebetu pagauti pats. Ne Dievo kalte, kad zmogus nesuvokia, nenori mokytis gaudyti zuvi, o reikalauja zuvies is Dievo. Ir jei tas zmogelis turedamas iranki jauciasi apdalintas, kad jam nedave zuvies, tai tik jo paties kalte ir problema. Nes jam tik reikia pasinaudoti jam Dievo duotu irankiu ir zuvi jis tures kasdien ir kiek nores.

[b]Papildyta:[
/b]
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 15:41)
Aš taip pat pasivarginau ir toliau varginuosi, bet tai neturi nieko bendro su mano laimingumu ar nelaimingumu...


O jau cia priklauso nuo pacios motyvacijos. Ir nuo to kas tau suteikia laime.
Kaip rasiau, MAN JAU LAIME GYVENTI. Nes man labai patinka gyventi, visos gyvenimo apraiskos, net ligos, netektys, nemalonumai, nes tai neatsiejama gyvenimo dalis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 23 balandžio 2017 - 14:48
QUOTE(Moonte @ 2017 04 23, 15:47)
O kaip su genetika? Tevai yra muzikalus ir vaikai... Taigi nebutina reankarnuotis, gali gimti muziku seimoje.


Nebūtinai. Mano brolis dailininkas. Nei tėčio, nei mamos giminėje nebuvo/nėra su polinkiu į dailę. Todėl broliui teko atlaikyti didžiulį spaudimą, kai jam buvo sakoma, kad duonos iš menų nevalgysi, rinkis ką nors praktiškesnio.
Atsakyti
QUOTE(xor @ 2017 04 23, 15:36)
Dievai kogero mažiau laikui yra pasiduodantys, o reinkarnacija kaip su kuoka per galvą kaukštelėjus nutempia į kitą vietą, į kitą sceną.



Pritariu 100 proc.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 15:54)
Nebūtinai. Mano brolis dailininkas. Nei tėčio, nei mamos giminėje nebuvo/nėra su polinkiu į dailę. Todėl broliui teko atlaikyti didžiulį spaudimą, kai jam buvo sakoma, kad duonos iš menų nevalgysi, rinkis ką nors praktiškesnio.


O tu garantuota kad kazkas tavo protevi priverti rinktis kazka praktiskesnio ir buvo jis koks ten murininkas... Is kur tu zinai kas buvo o ko ne? Gal buvo tik neislavintas, pasleptas, tik savo reikmem. Ar mazai musuose rasis moteru sugebnaciu kurti, komponuoti graziausius gelynus, puoseleti jaukuma namuose. Ar vyrai meistriskai ispjaudave koki ten imantru lango rema, ar lovos galvugali... Menas tai harmonijos suvokimas, net matematika yra menas.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 23, 16:16)
O tu garantuota kad kazkas tavo protevi priverti rinktis kazka praktiskesnio ir buvo jis koks ten murininkas... Is kur tu zinai kas buvo o ko ne? Gal buvo tik neislavintas, pasleptas, tik savo reikmem. Ar mazai musuose rasis moteru sugebnaciu kurti, komponuoti graziausius gelynus, puoseleti jaukuma namuose. Ar vyrai meistriskai ispjaudave koki ten imantru lango rema, ar lovos galvugali... Menas tai harmonijos suvokimas, net matematika yra menas.


Man paprasčiau manyti, kad būtent tokį gyvenimo kelią- per dailę, per fanatišką piešimą nuo 3 iki 40 m.- pasirinko brolis prieš gimdamas, nei ieškoti kažkokių genų probobutėse ir prodiedukuose...
Papildyta:
Pratęsiant dievų temą. Žmonėms paprastai atrodo, kad dievai jiems dalija meškeres. Ar tikrai Prometėjas pavogė iš dievų ugnį ir ją atidavė žmonėms todėl, kad norėjo gero žmonėms?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 16:25)
Pratęsiant dievų temą. Žmonėms paprastai atrodo, kad dievai jiems dalija meškeres. Ar tikrai Prometėjas pavogė iš dievų ugnį ir ją atidavė žmonėms todėl, kad norėjo gero žmonėms?


O ka ne? Man kartais keistas tas zmogaus nepasotinamumas, gobsumas. Sveikas, su rankom, su kojom, ne, jis vis inkscia, vis maza, vis negana, vis kas nors, ka nors anam skolingas... Kai koks su neglia, visas pozityvus, sugeba iprasminti savo gyvenima, dziaugtis, myleti... Ar cia Dievas klatas, ar zmogus yra chaliavscikas, nenorintis dirbti, kurti? Tai juk tokie zmones yra patys pirmieji velnio klientai.

Mat anam meskere netinka, tinginys, nori tik zuvies.

Ugnis alegorija ne vien silumos, bet ir ziniu... Prometejas yra izvalgusis/numanatis/zinantis/suvokiantis. Zaltys sugundes Adoma ir Ieva irgi paskatino zmones dometis, buti zingeidziais...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 23 balandžio 2017 - 15:49
QUOTE(Moonte @ 2017 04 23, 16:46)
. Zaltys sugundes Adoma ir Ieva irgi paskatino zmones dometis, buti zingeidziais...


Drįstu teigti, kad tai tik vulgari interpretacija...
Atsakyti
QUOTE(xor @ 2017 04 23, 14:01)
Dovanojimas tik už ką nors kogero yra pačio žmogaus (arba Dievo) nuoprendis: "Ir štai,  jis dabar gaus dovaną nuo manęs, nes aš pats nusprendžiau, kad jis jos vertas (t.y už kažką)". Bet tai labiau yra tiesiog atlygis.

Savo klausimą  "už ką" galima papildyti dar ir "dėl ko". Platesnis spektras smile.gif

Žodį "Dovana" gal paprasčiau pakeisti į "Davimas".  Pats davimas manau yra didis dalykas, bet ir tai jį kiekvienas gali suprasti skirtingai.  Man su davimu ar dovanojimu yra kolkas prasti popieriai.



Na jei pasidalinant patirtimi kas uz ka kam dovanoja dovanas, tai maniske tokia:

Pamatau kazka grazaus ir tikrai zinau, kad tam zmogui ji labai labai patiks, ar tai uz kazka ?
Padovanoju ir matau kad tam zmogui ji tikrai labai patinka biggrin.gif Ir man gera ir tas zmogus laimingas mirksiukas.gif

Moonte, mano sunui labiausia patinka zvejoti rankomis, be jokiu "irankiu" sekliame upelyje po lietaus wub.gif Pagauni, paleidi, bet pats tas pagavimas rankomis mirksiukas.gif Oho kokia sypsena veide biggrin.gif Dabar jau nebegaudo taip , bet tikiu kad kai tures savo vaiku, pamokys sitaip irgi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 16:25)
Pratęsiant dievų temą. Žmonėms paprastai atrodo, kad dievai jiems dalija meškeres. Ar tikrai Prometėjas pavogė iš dievų ugnį ir ją atidavė žmonėms todėl, kad norėjo gero žmonėms?



Pačiam mite galimą iš analitinės pusės įžvelgti pačio Prometėjaus elgesį dievų viršenybės - Dziauso atžvilgiu. Prometėjas gal labiau savais reikalais užsiminėjo, o patys žmonės tik tarp kitko.
Ugnis pavogta labiau dėl pačio konflikto, o ne dėl to, kad žmonės ugnies nematę.

Kažin ar pats Prometėjas pagal mitą tūrėjo teisę sukurti žmones pats nebūdamas dievų valdžioje ?
Atsakyti
QUOTE(xor @ 2017 04 23, 18:14)
Pačiam mite galimą iš analitinės pusės įžvelgti pačio Prometėjaus elgesį dievų viršenybės - Dziauso atžvilgiu. Prometėjas gal labiau savais reikalais užsiminėjo, o patys žmonės tik tarp kitko.
Ugnis pavogta labiau dėl pačio konflikto, o ne dėl to, kad žmonės ugnies nematę.

Kažin ar pats Prometėjas pagal mitą tūrėjo teisę sukurti žmones pats nebūdamas dievų valdžioje ?


Sukurti žmones?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 23, 18:21)
Sukurti žmones?


Pagal mitą Prometėjas tiksliau atkūrė žmones smile.gif


"Po neseniai vykusių baisių grumtynių Žemė buvo
tyli ir išmirusi. Tada Prometėjas ryžosi atgaivinti
dykynes ir iš naujo sukurti žmonių giminę, kad toji
galėtų džiaugtis žemės dovanomis. Jis paėmė molio
gniužulą, suvilgė jį šaltinio vandeniu, suminkė savo
dieviškais pirštais ir nulipdė žmogų. Titano pra-
šoma, Atėnė įkvėpė žmonių kūnams gyvybę."

http://ebiblioteka.m...tai/,format.pdf

Atsakyti
QUOTE(xor @ 2017 04 23, 18:30)
Pagal mitą Prometėjas tiksliau atkūrė žmones smile.gif
"Po neseniai vykusių baisių grumtynių Žemė buvo
tyli ir išmirusi. Tada Prometėjas ryžosi atgaivinti
dykynes ir iš naujo sukurti žmonių giminę, kad toji
galėtų džiaugtis žemės dovanomis. Jis paėmė molio
gniužulą, suvilgė jį šaltinio vandeniu, suminkė savo
dieviškais pirštais ir nulipdė žmogų. Titano pra-
šoma, Atėnė įkvėpė žmonių kūnams gyvybę."

http://ebiblioteka.m...tai/,format.pdf


O, dėkui 4u.gif

O kaip buvo realybėje? Mitai mitais, bet Prometėjas ir dabar tebėra prirakintas kalnuose, esančiuose Gruzijos teritorijoje (todėl gruzinai savo mitą turi, paskelbtą jų epe (Amirani (ამირანი) – mitinis didvyris, Dali ir medžiotojo Dardželani sūnus. Gruziniškas Prometėjo prototipas.))
Dalis to, kas skelbiama mituose, būna tiesa, dalis ne. Kažin, kaip su žmonių sukūrimu?
Atsakyti