Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 16:13)
Manau, ta ka vadinat dievais tera butybes norincios, kad jas taip vaidntumet. Dievas Kurejas yra vienas - tai energiju visuma ir balansas. Kiti tik jo kopijuotojai, pamegdziotojai, bandantys kazka sukurti savo, tik nelabai gaunasi, tai nors vaidinasi dievais ir jiems patinka zmones apgaudineti smile.gif

Pirmapradis gal ir vienas, o gal visgi trys? Nebūtina mums to žinoti, tai nieko mums nekeičia bent jau šiame kūne gyvenant.
Jei būtybė žymiai galingesnė už žmogų ir gali būti palanki žmogui, tai ko ne Dievas? Dievas. Be to, "Dievas", tai pavadinimas. Kaip ten sako: kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Senoviniuose posakiuose begalinė išmintis, pasinagrinėkit - suprasit.
Nežinau kas ten jus iš būtybių apgaudinėja, manęs neapgavo niekas. Jei apgavo, tai žmogus, o ne būtybė.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 20, 15:52)
Trumpai EGo gi yra paties saves ir tave supancios aplinkos suvokimas.

Butu keista, jei zmogus keistu savo supratima vien tik is sono kito asmens suvokimo itakotas. Dar butu keisciau jei asmuo nebandytu ARGUMENTUOTAI apginti savo suvokima.
Ego gi yra savasties, asmenybes strukturos darinys.

Kai as rasiau apie sunkumus kuriuos patiria europieciai norintis praktikuoti budizma, EGO butu vienas is trukdziu zmogui su europietisku mentalitetu budzimo praktikavimui.

Psichologiniam kontekste - taip.

O dvasiniam "ego" aš suprantu kiek kitaip. Budistiškiau, sakykim. Bet pažaboti ego juk slypi daugumoje dvasinių teorijų ir praktikų. Grubiais pvz. tariant - teistinėse - pažaboti ego - tarnauti Dievui. Budizme - tarnauti kitų labui, išpirkti karmą. Krikščionybėje - atsukti kitą skruostą ir t.t.

Ir dar manau, kad ego kaip savivoka - nuomonės turėjimas ir gynimas skiriasi nuo ego - savivoka - mano nuomonė kažkokia -esnė. Na, suprasit turbūt. Niekam čia neadresuota, bendrai rašau.
Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 16:19)
Bet pagal pasaka Perkunas ne nubaude, o atkersijo is pavydo, nes jis buvo Jurate isimylejes. Tai kazin kur cia teisingumas?

Teisybė visada stipresniojo rankose. Vi-sa-da.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 20, 16:15)
Jus labai klystate. Visur yra asimetrija. O harmonija, tikslumas, etalonas ir t.t. ir t.t. yra SIEKIAMYBE.

O mano zodzius patvirtins tarkim visiem zinomas faktas "keliamieji metai". Lygiai taip pat ir su kitais mato vienetais. Nenoriu pletoti ir eilini karta buti apkaltinta kad taip zeimu oponetus.

Ka tada vadinate tikslumu? ar jums tikslumas tik simetrija?
Pagal fizikus, jei musu atmosferoje duju santykis tik siek tiek pasikeistu vyktu sprogimas. Kiekviename atome, kiekveinas elektronas lekia tam tikra tikslia kryptimi ir greiciu, ju skaicius irgi yra labai tikslus. O musu matymas yra labai subjektyvus ir netiklsus, labai priklausantsi nuo smegenu veiklos..

Yra labai idomus filmukas ir fizikas ,kuris garziai aiskina apie formas ir ju tiksluma Visatoje:

https://www.youtube....h?v=jOrCVOIIo70
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 20 balandžio 2017 - 15:31
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 16:19)
Kaip paaiskint, kad pamatai kazkoki vaizda ir jis issipildo gyvenime? arba pajauti kito zmogaus mintis?
O tai kaip su meile, kuri trunka visa gyvenima ir besikeiciant hormonais neiskeicia?

O kam aiškint? Turi ir džiaukis. Jei kažkas norės, kad sužinotum daugiasu, ateis laikas, sužinosi.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 20, 16:30)
O kam aiškint? Turi ir džiaukis. Jei kažkas norės, kad sužinotum daugiasu, ateis laikas, sužinosi.

as gi sakiau kaip pvz, kad kazkas vyksta ne vien musu fiziniame kune smile.gif ne klausiau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 20 balandžio 2017 - 15:38
QUOTE(Moonte @ 2017 04 20, 16:15)
Jus labai klystate. Visur yra asimetrija. O harmonija, tikslumas, etalonas ir t.t. ir t.t. yra SIEKIAMYBE.

O mano zodzius patvirtins tarkim visiem zinomas faktas "keliamieji metai". Lygiai taip pat ir su kitais mato vienetais. Nenoriu pletoti ir eilini karta buti apkaltinta kad taip zeimu oponetus.

keliamieji metai tėra socialinis konstruktas, lygiai taip pat jų gali ir nebūti. Metai, valanda, metras, kilometras, džiaulis, amperas - visa tai yra žmogaus konstruktai.
Todėl tavo žodžių niekas nepatvirtins smile.gif
O pvz. kilogramo etalonas yra grindžiamas anglies atomo mase. Mokėsi sukoreliuoti? - kilogramas yra žmogaus konstruktas, kuris gali kisti, kai tuo tarpu anglies atomo (ne izotopo masė) - negali.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 20, 15:45)
Nelabai drįstu rašyti, nes tuoj akmenimis užmėto: vaižgantė tokia ir anokia.
Mano gyvenimas- ėjimas per aštrius akmenis. Neturėčiau storos odos, seniai būčiau sugriuvus. Dėkoju kiekvienam akmeniui- jų dėka iš lėto judu gilyn...

Pabūsių nuoširdi - perskaičius apie robotus ir Perkūnus, pagalvojau, kad mano suvokimui tai pakankamai keista, bet akmenim užmėtyt žmogų vien dėl to, kad jis operuoja man nepažinia informacija būtų labai jau žema.

Tik nepagalvokit, kad lyginu, bet Jungas savo biografijoje aprašo vieną įvykį, kai sergančios šizofrenija (ar psichoze, nepamenu) moters kliedesius sudėlioja į prasmingus simbolius ir pradeda ją suprast.

O kai kažkada pati norėjau padiskutuoti apie solipsizmą (filosofinė kryptis, kurios esmė, jog nėra nieko tikra, išskyrus mūsų pačių sąmonę ir dėl to peršama išvada, kad niekas aplink nėra tikra, nes tai sąlygota mūsų sąmonės), tai irgi... Sukiojo pirštu prie smilkinio. O juk sunku viską savyje laikyt biggrin.gif
Atsakyti
Ir dar, noreciau pasidalinti apie EGO. Zmogus dazniausiai pasauli suvokia per savo asmenine patirti. Ivalgesni naudojasi kitu asmenu, taip save praturtindami. Ego turi labai didele reiksme. Juk neveltui sakoma jei zmogus nemoka save mtyleti, jis nemokes ir kito. Tas pats parasyta ir krikscioniu maldoje "...mylek savo artima kaip pats save...".

Ego, egoizmas jam antipodas altruizmas...

Musu visuomeneje labai isaukstintas altruizmas ir sumenkintas egozimas. Nors altruistas ir egoistas skirtingomis formomis tenkina save EGO. Altruistas duodamas, eoistas imdamas. Jei altruistas nesulauks laukiamo rezultato (dekingumo, palaimos, laimes t.y. zmogaus emociju), ar rekcija bus tarkim pertekline - uz gera darba nores atlyginti, taip sugadintu altruistui visa malonuma.

Ir dabar, kiekviena cia parsayta zinute nesvrbu kokio turinio tenkina individo EGO.
Papildyta:
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 16:30)
Ka tada vadinate tikslumu? ar jums tikslumas tik simetrija?
Pagal fizikus, jei musu atmosferoje duju santykis tik siek tiek pasikeistu vyktu sprogimas. Kiekviename atome, kiekveinas elektronas lekia tam tikra tikslia kryptimi ir greiciu, ju skaicius irgi yra labai tikslus. O musu matymas yra labai subjektyvus ir netiklsus, labai priklausantsi nuo smegenu veiklos..

Yra labai idomus filmukas ir fizikas ,kuris garziai aiskina apie formas ir ju tiksluma Visatoje:

https://www.youtube....h?v=jOrCVOIIo70


Ne, simterija yra tik vienas is aspektu. Tikslumas yra viena is siekiamybiu formu. Todel kad gamtoje nera tikslumo, mes zmones senstame, nes lastelems per laika dauginantis nusimusa programa.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 20, 16:27)
Pirmapradis gal ir vienas, o gal visgi trys? Nebūtina mums to žinoti, tai nieko mums nekeičia bent jau šiame kūne gyvenant.
Jei būtybė žymiai galingesnė už žmogų ir gali būti palanki žmogui, tai ko ne Dievas? Dievas. Be to, "Dievas", tai pavadinimas. Kaip ten sako: kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Senoviniuose posakiuose begalinė išmintis, pasinagrinėkit - suprasit.
Nežinau kas ten jus iš būtybių apgaudinėja, manęs neapgavo niekas. Jei apgavo, tai žmogus, o ne būtybė.

Vienas smile.gif Kodel nekeicia, man keicia, man svarbu kieno dalis as esu.
Nera butybiu galingesniu uz zmogu, tik zmones dauguma nezino savo potencijos ir galimybiu.
O tos butybes, kurios uzsivadina dievais, taip nori iteikti zmogui biggrin.gif
Is kur zinot, kad neapgavo? jei nezinot, kad esat uz juos galingesne?
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 20, 16:29)
Teisybė visada stipresniojo rankose. Vi-sa-da.

atvirksciai smile.gif tik ziurint apie kokia stiprybe snekat ...
Atsakyti

O jei rimtai, kam jums tie dievai (ar Dievas) reikalingi? unsure.gifIdėjiškai ten visokių teorijų yra, bet realiai - koks skirtumas, yra ten tas Dievas (Dievai), ar ne?

Manyčiau didžiąjai daliai tikinčiųjų dievu (nesvarbu, kokio pavidalo, formos ir t.t.) jis reikalingas dėl dviejų dalykų: tam, kad būtų galima puoselėti viltį, jog jei būsi geras po mirties pakliūsi į rojų, kur amžinai viskas bus gerai t.y. tarsi atsvara baimei pomirtinės nežinomybės. O antra priežastis, kad būtų ką apkaltinti dėl nesėkmių ir ant ko paburnoti. Skamba ciniškai, bet taip manau.

Aš pvz netikiu ir nei kam dėkot turiu, nei ką kaltinti. Nei ką garbinti, nei kam aukotis. Jei kažkas kažką gero padaro, tai padėkojo tam žmogui, jei pati pasiekiu tikslą, tai savim pasidžiaugiu dėl atkaklumo. Jei nesiseka, tai tiesiog nesiseka ir tiek. 

O šiaip kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad beveik viskas gyvenime priklauso tik nuo saviįtaigos t.y. neurolingvistinio formavimo. Kuo pats save įtikinsi, tą ir turėsi. Manau ir su tikėjimu bei visais dievais ir dievybėmis yra tas pats. Kaip kažkuri taikliai pasakėt, kad "aš galiu įsivaizduoti, kad stalas yra dievas", iš tikro... tūkstantį kartų sau kartok tai ir patikėsi. Ir manau taip absoliučiai su viskuo. Tikėjimas ar netikėjimas tėra subjektyvus reikalas, kuris priklauso nuo to, kiek mes patys save tuo įtikinam.

Atsakyti
Moonte, dėkui už mintis.

Mano pačios pirmos, nemandagios žinutės esmę nusakę Ciccio. Tik tiek.


QUOTE(Ciccio @ 2017 04 20, 16:11)
Mes kiekvienas turime "ego", bet kai kada "ego" turi mus.


Subtilus pavyzdys to, kai "ego turi mus" pastebimas šioje diskusijoje. Akivaizdus pavyzdys - turiu kolegą, kuris skelbiasi esąs dvasingas per visus galus - skaito ST ir NT, vaikšto į bažnyčią, daro horoskopus, vaikšto pas kažkokius bioenergetikus, dar laiko save šviesos žmogumi, kad ir ką tai po galais reikštų. Tas man netrukdo. Man trukdo, kad jis pateikdamas save tokiu tobulu žvėriškai bendrauja su kolegomis, kartais gali tiesiog aprėkt už nieką, svaidosi subtiliai įžeidinėjimais ir dar apkalbinėja ir ožina iš oro kitus.

Lyginant jo darbo rezultatus su kitų kolegų, nieko stebuklingo nepasiekia, bet visas kolektyvas žino apie kiekvieną jo pirstelėjimą. Iš šono atrodo, kad žmogus baisiai aria, baisiai našus ir t.t. Niekas su juo nekalba ir niekas jo nemėgsta, nes būtent - jis yra savo "ego" įkaitas. Ir tai jau nebe dvasinė jo problema, o socialinė.

Kuriam čia iš mūsų patiktų kitų pamokantis tonas, lyg tai būtum paskutinis kvailys? (forume - dažnas reiškinys, ir, beje, galvoje visai neturiu Moonte biggrin.gif)
Kuriam patinka, kai kitas nepelnytai pučiasi?
Kuriam patinka, kai yra lyginamas ir kas be ko, nužeminamas?
Kuriam patinka eikvot savo dėmesį ir energiją asmeniui, su kuriuo tiesiog nenori bendraut?

Dar toliau. Kaži, ar toks žmogus su savim jaučiasi gerai, jeigu jam taip dažnai tenka "įrodinėt" savo ypatingumą. Gi žmonės neabejojantys savo ypatingumu niekam jo per prievartą nekiša, nes jie tiesiog žino, kad yra ypatingi.

Sorry, už offtopicą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dewofsoul: 20 balandžio 2017 - 16:01