Įkraunama...
Įkraunama...

Ar Dievas egzistuoja? (2 tema)

QUOTE(Monteverte @ 2017 04 20, 12:27)
Wow, jau kitą auką menkinimui bandote susirasti? Kokia gėda jums ax.gif


Mane sumenkinti sudėtinga... Daugumai užtenka apžiūrinėti šautuvus paveikslėliuose, o aš mėgstu laikyti rankose tikrus. Ir jais naudotis pagal paskirtį. Tam šautuvo tikslų apibrėžimą žinoti nebūtina.
Rašytojams naudinga retkarčiais paskaityti diskusijas čia. Tuoj kokį gabalą imi ir parašai. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 20, 12:43)
Mane sumenkinti sudėtinga... Daugumai užtenka apžiūrinėti šautuvus paveikslėliuose, o aš mėgstu laikyti rankose tikrus. Ir jais naudotis pagal paskirtį. Tam šautuvo tikslų apibrėžimą žinoti nebūtina.
Rašytojams naudinga retkarčiais paskaityti diskusijas čia. Tuoj kokį gabalą imi ir parašai.  biggrin.gif


O jus rimtai pazemino klausimas apie LIBERALIZMO PAGRINDUS?

Idomu, zemina klausimas, ar nepilnavertiskumo kompleksas kuris kyla asmeniui perskaicius elementaru oponento klausima? Kuris naturaliai kilo is diskusijos, nes buvo paminetas liberalus Dievas negatyviam kontekste, kaip pavyzdys vertinant oponento puikybe.

O dabar klausimas daugiau Vaizgantei, jei ji nera kompleksuota ir eilini karta kaip neminetina neisizeis. Vaizgante, vertinti negatyviai/pozityviai oponentu Dieva-Dievus ar nera puikybe, susireiksminimas?
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 20, 12:50)
O jus rimtai pazemino klausimas apie LIBERALIZMO PAGRINDUS?

Idomu, zemina klausimas, ar nepilnavertiskumo kompleksas kuris kyla asmeniui perskaicius elementaru oponento klausima? Kuris naturaliai kilo is diskusijos, nes buvo paminetas liberalus Dievas negatyviam kontekste, kaip pavyzdys vertinant oponento puikybe.

O dabar klausimas daugiau Vaizgantei, jei ji nera kompleksuota ir eilini karta kaip neminetina neisizeis. Vaizgante, vertinti negatyviai/pozityviai oponentu Dieva-Dievus ar nera puikybe, susireiksminimas?


Jei aš nenoriu, kad mane pažemintų, manęs pažeminti neįmanoma.

Argi aš vertinu oponentų dievą/dievus? Kaip galiu vertinti tai, kas neegzistuoja, o yra tik fantazijos vaisius?
Dievai egzistuoja, apie juos žinau ir galėčiau papasakoti pakankamai daug, tik auditorija nepasiruošus tam. O kokie nors oponentų dievai neegzistuoja. Nėra nei 'mano" ar "mūsų" dievų. Jie yra tokie, kokie nori būti, o mūsų norai ir iliuzijos jiems yra grynai dzin. Kaip ir ši diskusija.
Diskusijos tokiais klausimais paprastai vyksta iš dyko buvimo. Kai turiu laiko ir yra noras papliaukšti, ir aš jose dalyvauju. Išties verta visą šią temą išsisaugoti ir paskui kokį romaną parašyti a la O.Vaildas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 04 20, 12:21)
Jei oponente ir atsakys, yra nemaza prielaida kad jos atsakymas jus, mane, kita neitikins.
Pameginsiu vaizdziai paaiskinti kodel. Mes per visa gyvenima deliojame "Savo gyvenimo delione", ji priklauso nuo musu paciu, kuo zmogus sudetingesnis, kuo daugiau blusinejasi savyje ir aplinkoje tuo ta delione imantresne, sudetingesne (tai nereiskia kad ji geresne uz kitu, nesiblusinejanciu, juk svarbu ne vien blusinetis, bet kaip tai daroma). Tai va metams begant priklausomai nuo poreikiu, vidiniu galimybiu, ta musu delione vienaip ar kitap yra uzpyldyta. Nera pasaulyje identisku delioniu, panasiu galima rasti, bet identisku nera. Tai dabar isivaizduokite kad va tie pateikti pavyzdeliai, faktai tai yra tos deliones segmentukai. Jei jusu paziuros, vertinimai skirtingi, na tarkim kaip mano ir visiem jau pazistamos oponentes, nei jos, nei mano segmentai i viena kitos delione neidesi, nors musu asmeninems delionems jos tinka, suteikia jai pilnatve t.y. atsakyma. Ar galima atmesti si musu delionei netinkanti segmenta kaip niekini... As neskubeciau, na jei jau ziauriai priestarauja visiem kriterijams, butu visiski antipodai, kaip neminetinos oponentes atveju, nes nesnori vel veltis su ja i eiline beprasmybe.

Tautybe as turiu, kaip ir rasiau ji pagrista ne kraujo grynumu, o tuo kuo as save laikau. Dievu as tikiu, nes budama agnostiku as neatmetu nei vienos prielaidos.

Kas as esu, zingeidus zmogus



Moonte, taip sudetingai rasai, nejau negalima kazkaip paprasciau? Man visada toks ispudis susidaro, kai zmogus naudoja mandrus zodzius ir ilgus tekstus, kad tuo klausimu jis dar nera daug permastes. Kokia jusu buvo esmine mintis? kad visi skirtingai ziurim i viska? tai tame ir yra idmomumas smile.gif
As siaip ne del itikinimu paklausiau, man siaip idomu, kaip toks poziuris gimsta, nes as nemaciau gyvenime, kad Dievas baustu, as matau tik zmones, kurie save baudzia..Visada idomu paziureti i gyvenima is priesingos filosofijos..

Jus susitapatinate su tautybe, kazkokiu tikejimu. Zingeidus irgi tera apibudinimas, koks as esu. Aisku mes visi zmones, tai musu savastis, o tautybe kas tai? geografine gimimo vieta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 20 balandžio 2017 - 11:58
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 12:57)
Moonte, taip sudetingai rasai, nejau negalima kazkaip paprasciau? Man visada toks ispudis susidaro, kai zmogus naudoja mandrus zodzius ir ilgus tekstus, kad tuo klausimu jis dar nera daug permastes. Kokia jusu buvo esmine mintis? kad visi skirtingai ziurim i viska? tai tame ir yra idmomumas smile.gif
As siaip ne del itikinimu paklausiau, man siaip idomu, kaip toks poziuris gimsta, nes as nemaciau gyvenime, kad Dievas baustu, as matau tik zmones, kurie save baudzia..Visada idomu paziureti i gyvenima is priesingos filosofijos..

Jus susitapatinate su tautybe, kazkokiu tikejimu. Zingeidus irgi tera apibudinimas, koks as esu. Aisku mes visi zmones, tai musu savastis, o tautybe kas tai? geografine gimimo vieta.


SM as esu jau 2 desimtmeti ir tie kas mane pazita zino kad rasau paklodes. Ir tai tikrai nera pozymis kuri jus bandote izvelgi.

Man idomumas yra tame, patekti vaizdzia alegorija savo mintim.

Tai ir uzduokite klausimus apie tai. Mano litanijos ir jusu perdetas lakoniskumas, gali buti ivairiai suprastas. Perskaitykite savo pirmini klausima ir sulyginkite su tuo ka jus istiesu norejote suzinoti... Oponento atsakymas jus butu nuvyles, ne del jo kaltes, o del jusu lakoniskumo. Ne viskas visiem yra savaime suprantama.

Man tautybe tai mano saknys, mentalitetas, kultura kuri mane kaip asmenybe itakoja. Zingeidumas, zinios tai siekiamybe, ne vien charakterio savybe, beje kuri irgi itakoja ir formuoja zmogu kaip asmenybe. O jei jus norite isvis lakonsikai as esu Homo sapiens. Bet ar nebusiu apkaltinta sarkazmu, ar noru zeminti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 20 balandžio 2017 - 12:20
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 04 20, 12:57)
Moonte, taip sudetingai rasai, nejau negalima kazkaip paprasciau? Man visada toks ispudis susidaro, kai zmogus naudoja mandrus zodzius ir ilgus tekstus, kad tuo klausimu jis dar nera daug permastes. Kokia jusu buvo esmine mintis? kad visi skirtingai ziurim i viska? tai tame ir yra idmomumas smile.gif
As siaip ne del itikinimu paklausiau, man siaip idomu, kaip toks poziuris gimsta, nes as nemaciau gyvenime, kad Dievas baustu, as matau tik zmones, kurie save baudzia..Visada idomu paziureti i gyvenima is priesingos filosofijos..

Jus susitapatinate su tautybe, kazkokiu tikejimu. Zingeidus irgi tera apibudinimas, koks as esu. Aisku mes visi zmones, tai musu savastis, o tautybe kas tai? geografine gimimo vieta.

Vat būtent, ji į nei vieną klausimą tiesiai neatsako. Nors jos mintis ir paprasta: ji žemina visus tuos, kurie drįsta pagalvoti kitaip. Ir ji labai klysta. Visi jai oponuojantys žino visus jos minimus apibrėžimus, bet nepaisant to, juk galima su jais nesutikti. Ir visiška nesąmonė yra, kad Dievas vien tik meilė. Gal ji ir norėtų, kad taip būtų, jai gal ir meilė, bet realiai Dievas yra viskas. Jau vien žemėje ne vien meilė egzistuoja, kad ir kiek ji gintų blogiečius ir mėgintų juos perauklėti.
Ir vėlgi, žmogžudžius ar gyvūnžudžius ji gina, o tuo tarpu internetinį savo oponentą mėgina kažkokiu brudu padaryti ir menkinti kaip kvailesnį. Tai daug apie ją pasako.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monteverte: 20 balandžio 2017 - 12:09
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 20, 12:56)
Jei aš nenoriu, kad mane pažemintų, manęs pažeminti neįmanoma.

Argi aš vertinu oponentų dievą/dievus? Kaip galiu vertinti tai, kas neegzistuoja, o yra tik fantazijos vaisius?
Dievai egzistuoja, apie juos žinau ir galėčiau papasakoti pakankamai daug, tik auditorija nepasiruošus tam. O kokie nors oponentų dievai neegzistuoja. Nėra nei 'mano" ar "mūsų" dievų. Jie yra tokie, kokie nori būti, o mūsų norai ir iliuzijos jiems yra grynai dzin. Kaip ir ši diskusija.
Diskusijos tokiais klausimais paprastai vyksta iš dyko buvimo. Kai turiu laiko ir yra noras papliaukšti, ir aš jose dalyvauju. Išties verta visą šią temą išsisaugoti ir paskui kokį romaną parašyti a la O.Vaildas  biggrin.gif


Dziaugiuosi, kad jus tai suvokiat, ne taip kaip neminetina.

Na kaip tai, liberalus Dievas (kuri minejau as) tapo jusu zmogaus susireiksminimo pavyzdziu. Tai jau yra vertinimas.

O gal auditorijau jusu Dievas/-ai neidomus. Jiems pakanka kad jus juos turite. JUos daugiau domina, kodel jus juos ieskojote, kam jie jums reikalingi, ko jus is ju tikites. Ar ne siuos klausimus jie uzduoda?

O man tokios temos patinka, duoda peno smegenu "revizijai". Ir tikrai as tai nelaikau dykinejimu, o daugiau darbu su savimi, akiracio pletimu.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2017 03 01, 19:44)
tikiu evoliucija. Ir tikiu, kad piramides pastate ZMONES. Ir netgi antarktikoj galejo pastatyti, nes kadaise nebuvo tiek zemynu ir jie nebuvo ten, kur dabar. Ir tikiu, kad turetu buti kitos "gyvos" planetos, nes labai jau egoistiska butu manyti, kad visoj visatoj mes vieni. Bet velgi, netikiu dievu ar dievukais. Didysis sprogimas be ju gali buti. Gamtos desniai ar kazkas pan. Kaip ir pvz. padejus saulekaitoj baliona, jis susprogs. Ir tame jokios mistikos. Uzmuskit, bet jokiu stebuklu nematau. O noriu pamatyti. Bet ju nera. Liudna man taip gyventi ir galvoti, kad nieko nera, va numirsiu, supusiu ir viskas  cray.gif Todel ir lankausi kur renkasi tikintys, kad tikejima rast. Ale neranduuuuuuu.

Aš tokia pati kaip Jūs, bet kiek čia ieškojau tikėjimo ir pasakojau apie savo požiūrį, niekas neatliepdavo. Na, matyt, išankstinės nuostatos apie tam tikrus narius, nuvertimas.

Jeigu turit laiko, galit paskaityt "Holografinė visata" http://www.patogupir...priezastis.html knygą, pasidomėti Bohmo darbais. Kuo labiau gilinuosi į mokslą, tuo viskas atrodo magiškiau.

Jei esat mokslo žmogus, turbūt esat girdėjusi api Nielsą Borą, Michio Kaku? Jų mokslo pasiekimai man net malšina beprasmiškumo baimes, nes toje pačioje fizikoje (o ir biologijoje) atrodo viskas vyksta mistiškai.

Beje, šią literatūrą "pagardinu" Tibeto filosofijas skelbiančiomis knygomis Tibeto gyvenimo ir mirties knyga, Tibeto mirusiųjų knyga- labai praplečia mąstymą.


O jei net tai nepadės, vienas protingas žmogus man patarė paskaityt Lukrecijaus "Apie daiktų prigimtų". irgi nuima egzistencinį nerimą.

Niekad nenustokit domėtis, nes mes iš tikro nieko nieko nežinom.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2017 04 20, 13:08)
Vat būtent, ji į nei vieną klausimą tiesiai neatsako. Nors jos mintis ir paprasta: ji žemina visus tuos, kurie drįsta pagalvoti kitaip.


Išties mes visi taip elgiamės. Bet kitame labiau matosi. ax.gif
Atsakyti
Diskusijos ar dievas egzistuoja yra iš esmės diskusijos, kiek reali yra fantazija. smile.gif Moontes genialios įžvalgos - ar galima pamatyti mintį, suvokti emocijos realumą - taip, galima, mintis yra elektros impulsas, o emocijos - cheminių medžiagų balansas žmogaus hormoninėje sistemoje. O visa kita... jei dievas yra meilė, tai jis iš esmės yra cheminių medžiagų serotonino/dopamino/oksitocino balansas biggrin.gif Iš visų montės įžvalgų galima padaryti išvadą - pavadink stalą dievu ir jis egzistuos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 20, 13:18)
Išties mes visi taip elgiamės. Bet kitame labiau matosi.  ax.gif

Matote, ten, kur kas nors turi žinias, patirtį ir t.t. ir pamato, kad oponentas absoliučiai nesigaudo, svaičioja kažkur kažką ir neapgina savo tiesų, tai praktiškai neįmanoma nepažeminti.
Bet kai žmogus pats neįveikia savo užduotos temos, pvz. su gėda ir bandelėmis, ir dar ima oponentą žeminti, tai jau yra virš visko.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2017 04 20, 13:18)
Išties mes visi taip elgiamės. Bet kitame labiau matosi.  ax.gif


Isdalies pritariu. Skirtumas tik tas, kad vieni gali tai pripazinti, kiti tai laiko silpnumo pozymu ir toliau patys viesai is saves dergiasi, be kito pagalbos.

Antra. Puikus pvz. su klausimu apie liberalizma. Tai dabar kalusimas zeminantis, ar jausenas itakojantys asmens kompleksai, su kuriuo klausimas, juo labiau ji uzdaves oponentas isvis neturi jokiu sasaju.
Papildyta:
QUOTE(Ciccio @ 2017 04 20, 13:20)
Diskusijos ar dievas egzistuoja yra iš esmės diskusijos, kiek reali yra fantazija. smile.gif Moontes genialios įžvalgos - ar galima pamatyti mintį, suvokti emocijos realumą - taip, galima, mintis yra elektros impulsas, o emocijos - cheminių medžiagų balansas žmogaus hormoninėje sistemoje. O visa kita... jei dievas yra meilė, tai jis iš esmės yra cheminių medžiagų serotonino/dopamino/oksitocino balansas biggrin.gif Iš visų montės įžvalgų galima padaryti išvadą - pavadink stalą dievu ir jis egzistuos biggrin.gif


Isdalies taip, jis egzistuos konkretaus zmogaus samoneje, jei zmogus kuris iesko Dievo suras tam stale savybes kurias sieja su Dievu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 20 balandžio 2017 - 12:30