Įkraunama...
Įkraunama...

onkologines ligos 50

QUOTE(šiandien besišypsanti @ 2014 08 27, 08:00)
Sveikos merginos,

vėl su klausimu. Šį kartą topotekanas. Ankstesnėse temose skaičiau, bet ten nedaug apie jį parašyta. Gal kas gavot? Kaip šalutiniai? Vėl prasideda parkės  verysad.gif Trečias chemijos kursas be pertraukos  doh.gif  Bijau aš jo kažkodėl, nors pasiskaičius anotaciją po paklitaxelio atrodo kaip vandenukas, bet baugina  fear.gif  Pasidalinkit patirtim. Ačiū

Ir dar, niekaip nesuprantu chemijos skirstymo į silpną ir stiprią. Mano viena pažįstama vis mokėjo gydytojams, kad jai skirtų "silpną" chemiją, kad plaukai nekristų. Skyrė. Net nežinau tolesnio likimo, nes pasiklausiau ir nusistebėjau - atsisakyti gydymo dėl plaukų  doh.gif  Man pvz. visada skiriama chemija ir kiekvieną kartą aš girdžiu: nu šitą tai gerai moterys toleruoja...bet aš netoleruoju jokios: nuo visų blogai jaučiuosi. Bet kad būtų chemija silpna ar stipri??? Chemija arba yra, arba jos nėra. O gal čia nuo gydymo įstaigos "politikos" priklauso? Paaiškinkit

mes nuo vakar su topatekanu po 4mg geriamas.gers 5dienas paskui pertrauka.ir po triju savaiciu vel.Is kart israse ir zofrana leidziama.matyt pykinimas daznai pasireiskia.Vakar isgere. zofrana du kartus leidau.diena kaip ir nieko.vakare jau pykino.bet ne taip kaip nuo cisplatinos doh.gif .Siandien iki pietu dirba.veliau gers chemija ir gulinesis jau namuose.Kaip bus penkta diena neaisku g.gif .o jums leidziamas.idomu po kiek ir kiek dienu?Del chemiju silpnumu cia gal as fantazuoju g.gif Gerai chemija yra arba jos nera 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ida1 @ 2014 08 27, 08:31)
mes nuo vakar su topatekanu po 4mg geriamas.gers 5dienas paskui pertrauka.ir po triju savaiciu vel.Is kart israse ir zofrana leidziama.matyt pykinimas daznai pasireiskia.Vakar isgere. zofrana du kartus leidau.diena kaip ir nieko.vakare jau pykino.bet ne taip kaip nuo cisplatinos doh.gif .Siandien iki pietu dirba.veliau gers chemija ir gulinesis jau namuose.Kaip bus penkta diena neaisku g.gif .o jums leidziamas.idomu po kiek ir kiek dienu?Del chemiju silpnumu cia gal as fantazuoju g.gif Gerai chemija yra arba jos nera 4u.gif


Man bus leidžiama 5 dienas per sav, paskui 3 sav pertrauka. Dozės dar nežinau, nes smarkiai krito svoris. Aš irgi norėčiau dirbti, bet mano darbas pamaininis, tai nežinau, kaip po lašinimo dirbčiau.
Atsakyti
QUOTE(Nireglina @ 2014 08 26, 22:04)
Norėjau paklausti, kai po gydymo atlieka tyrimą, ką būtent tiria?  Ar tą organą, kur buvo auglys, ar tiria visą organizmą?  g.gif

Paprastai daro viso kuno KT, ziuri, ar niekur nenukeliavo/metastazavo augliai, nevien tik ta pazeista organa.
Atsakyti
QUOTE(šiandien besišypsanti @ 2014 08 27, 08:35)
Man bus leidžiama 5 dienas per sav, paskui 3 sav pertrauka. Dozės dar nežinau, nes smarkiai krito svoris. Aš irgi norėčiau dirbti, bet mano darbas pamaininis, tai nežinau, kaip po lašinimo dirbčiau.

Kai zinosit doze parasykit prasau.idomu man.ir maniskio svoris krenta...Gal galima grafika taikyti jau po lasinimo.nors kiek supratau sita chemija organizma tausojanti.is naujesnes kartos.gal gi ir viskas gerai bus.gal be salutiniu.Stiprybes 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 08 27, 08:42)
Paprastai daro viso kuno KT, ziuri, ar niekur nenukeliavo/metastazavo augliai, nevien tik ta pazeista organa.

niekada nedare viso kuno KT.plaucio visada.kepenu.o po puses metu galva.de atsiradusiu simptomu patikrino..
Atsakyti
Dar paskaitinejau apie ta topotekana blush2.gif .siandien jau drasesne atsikeliau...Chemija brangi.penkiu dienu suleidimas i vena kainuoja 6000lt.o tablietkom tik 2400t.ar nebus cia tik pinigu taupymas.su ta paskirta geriama chemija g.gif .Kazi o bus galima atsisakyti geriamos.ir kad kita kursa jau leistu?
Atsakyti
QUOTE(Vitute* @ 2014 08 27, 07:31)
Sveiki. Senai čia nesilankiau. Kai viskas gerai - tai rodos nieko ir nesinori prisiminti. O kai problemėlės atsiranda - jau žiūrėk ir žvalgaisi patarimo.  rolleyes.gif
Man jau trys metukai praeitą savaitę sukako. biggrin.gif  Nuo pat pradžių, ir per chemiją, ir per operaciją, ir per spindulius bei herceptiną jaučiausi gerai. Jokio šalutinio poveikio nejutau. Prasidėjo dabar. Gal pusmetis. Vis koks nors limfmazgiukas iškyla ir dingsta. Darė echoskopiją ir KT - nieko blogo nėra. Lyg ir galima gyventi. Bet va ranka po tiek laiko ėmė tinti. Ties raktikauliu net surambėjo raumuo. Jokio net mažo darbelio negaliu dirbti. Kartais atrodo, kad net nuo kompo pelės tempimas atsiranda. Stengiuosi, ir masažuoti, ir mankštinti - nelabai padeda. verysad.gif  Galvoju, gal kas žinote ką nors apie tas kompresines rankoves? Gal jos padeda? Kokios jos buna? Kaip išsirinkti? Kur įsigyti? Kaip naudoti? Patarkite, merginos, kurios susidūrėte. g.gif

Man panašiai kaip tau tik jau pusantrų metų, iš pradžių lyg ir masažai padėjo, dabar man negalima tai vargstu. pripratau ir beveik viską darau, tik labiau saugaus. Nors buvau smarkaii apsideginus tos rankos pirštą, tai pavargau. Rankovę pirkau Idemus firmos Sigvaris. Nepirk Basic, pinigų išmetimas. Pirk Advanced, prisitaikysi sau pagal ranką su spaudžia ir per riešą ir delną. kaina apie 100Lt. Pastoviai negerai nešiot, bet po kelių valandų rankai daug lengviau, tik paskui išspaudžia tinimą į pirštus. Bet reiktų dar ir bintuot - čia onkologiniam turėų masažistės pamokyt ir parodyt kokius ir kiek bintų susipirkt: tokie spec bintukai pirštams , paskui spec elastiniai bintai trijų pločių, po to dar visokie pagalbiniai - rankovė marlinė kad neprakaituotų, poroloninis bintas, kad prispaudimas būtų tolygus ir pleistriukas viskam priklijuoti.Susibintuoji nuo pirštų iki beveik pažasties, gerai būti kuo ilgiau. Onkologinio masažistės viską pamoko. Gerai ir masažai, bet jie man tik pirmą kartą padėjo šiek tiek, o paskui tik palengvina, paminkština ranką, bet nepanaikina tinimo. Dabar pažastis sutino, nėr kaip ten nei bintuot, nei masažų atkritus man negalima. Irgi vargstu.
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 08 27, 07:42)
Paprastai daro viso kuno KT, ziuri, ar niekur nenukeliavo/metastazavo augliai, nevien tik ta pazeista organa.

Na ne visada ir ne visiems.... man kiek darė, tai visada tik vienos kokios dalies: pilvo organų, dubens, plaučių...

Ida, o gal žinot iki kada JR dar dirba?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo willow: 27 rugpjūčio 2014 - 09:01
willow nezinau del JR.o jus kraujo kontroinio irgi i onkologini vazinejat darytis?Mums anksciau pas seimos gudytoja reikedavo.dabar taip supratom onkooginiam.
Atsakyti
QUOTE(ida1 @ 2014 08 27, 09:54)
Dar paskaitinejau apie ta topotekana blush2.gif .siandien jau drasesne atsikeliau...Chemija brangi.penkiu dienu suleidimas i vena kainuoja 6000lt.o tablietkom tik 2400t.ar nebus cia tik pinigu taupymas.su ta paskirta geriama chemija g.gif .Kazi o bus galima atsisakyti geriamos.ir kad kita kursa jau leistu?


o kodėl? Kaip tik daugelis labai laukė, kada pagaliau atsiras geriama chemija, kad nereikėtų ligoninėj tūnot, mano asmenine nuomone, šalutiniai reiškiniai bus tokie patys ar leisitės, ar gersit, o jei vyras dar gali ir darbuotis, tai geriama jam patogiau 4u.gif
Atsakyti
[quote=willow,2014 08 27, 10:00]

Ačiū už konsultaciją. 4u.gif Pažiūrėjau kompe - ten vienos tik iki plaštakos, o kitos jau apima ir plaštaką. Kaip rinktis?
Čia jų nemažai. Pasimečiau. g.gif
http://www.idemus.lt...r-rankoves.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitute*: 27 rugpjūčio 2014 - 09:52
Ida į leidžiamos kainą įeina ir lovadieniai ir personalo atlyginimas ir t.t. Vyras gerdamas vaistus žymiai geriau jaučiasi būdamas nuolat su jumis, negu tūnodamas ligoninėj mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(NERA @ 2014 08 27, 10:48)
Ida į leidžiamos kainą įeina ir lovadieniai ir personalo atlyginimas ir t.t. Vyras gerdamas vaistus žymiai geriau jaučiasi būdamas nuolat su jumis, negu tūnodamas ligoninėj mirksiukas.gif

ka zi ar su lovadieniais.as kainas vaistai.lt perskaiciau.Tai va toks skirtumas gaunas g.gif .
Atsakyti
QUOTE(ida1 @ 2014 08 27, 11:50)
ka zi ar su lovadieniais.as kainas vaistai.lt perskaiciau.Tai va toks skirtumas gaunas g.gif .

Pažiūrėkit stiprumą vaistų geriami ir leidžiami skirsis.

Vyras geria tabletėm merkaptopurinas6 kas vakarą, kartą per savaitę metatreksatas 7tabl., kas antrą savaitę asparaginazę leidžia, kartą į mėnesį vinkristiną, stacionare rugsėjo 16 leidžiamas metatreksatas. Patikėkit dozė tabletėm ir leidžiama skiriasi. Dar deksametazoną 5 dienas gėrė šį kart tik po 25 tabletes, dabar pertraukėlė. Ranitidiną greta geria. Tiek, kad turim planus gydymo, gerti negerti nesvartom, tikim padeda. Pykinimai lydi, burnos išopėjimas buvo ne kartą. Silpnumas, galūnių aptirpimas, nejautrumas.
Atsakyti