Įkraunama...
Įkraunama...

onkologines ligos 50

QUOTE(kubnicka @ 2014 10 03, 03:27)
Hemijos terapija


Chemoterapija 4u.gif ne hemija, bet chemija, taigi chemoterapija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 10 03, 07:42)
Chemoterapija  4u.gif ne hemija, bet chemija, taigi chemoterapija mirksiukas.gif



Atiprasau uz ziopluma, taip chemoterapija ...
Atsakyti
QUOTE(Angele @ 2014 10 02, 22:09)
NERA, šaunuoliai jūs. Kuo daugiau planų tuo geriau. Ant svajonių sukasi pasaulis.
Sukapsėjo vyrui chemija, blogumai jau jaučiasi. Bet suleidžia vaistukų kiek geriau bus. Tik miegot sunkiai, kai kakle kateteris aparatas, reaguoja greit nuo judesio, labai dažnai pypsi, praeita naktis mažai miego, dar dvi paros prie lašinių prijungtas bus.

Kad ir kokio dydžio šeima, tokiu atveju reikia imti ir padėti, nelaukiant prašymų, žmogus kuris šalia mamos ir pati mama turi sulaukti pagalbos. Vyrui susirgus mažoji buvo 8 mėnesių. Iki tol neįsivaizdavau, kaip kažkam paliksiu, bet kai reikia ieškai ir randi kam valandai palikti, kad nulėkti į ligoninę. Buvo laikas, kai tas lankymas vandens nunešimas, buvo laikas, kai reikėjo slaugos ištisą parą. Nelengva, bet tada jau skambinau vyro draugams, kad pagelbėtų su naktiniais budėjimais, grafikus sudarinėjau, pati būdavau 7-22 ligoninėj. Mano mama labai padėjo dieną su vaikais, naktį pas mano vyrą pabudėdavo, kelias dienas taip, paskui pačiai į darbą naktinėj važiuodavo į kitą miestą. Bet jai ir sese reikia rūpintis, su vaikais padėti, auksinė mano mama, kiek tik įmanoma derinosi atvažiuoti.

Parašau apie vyrą, nors stengiuosi rečiau. Ėjau seminarą vieną apie žodžių galią, tai rodos ne iš piktos valios apšnekinėju, bandau atsikratyt to.
Sesuo įsibaiminus visokių tirpimų ir nenori būti viena. Buvo galvos sunkumų, skaudėjimų daugiau, darė tyrimus, kad kiek pabrinkę smegenys, išrašė deksametazono. Kurį laiką nebegėrė, nors kiek čia nuo tos operacijos praėję, man rodos po pirmosios ilgiau gėrė. Po švitinimo 3 mėn buvo kai darė MRT, po metų pasirodyt sakė. Nors tame tarpe dar tyrimus darė dėl padaugėjusių negalavimų.
Tos baimės visokios manau dar ir psichologiškai, siūliau meno terapiją, buvo jos mieste, bet nesirašė, sakė silpnesnė ranka, nepieš, mezgimui užtenka, požiūris daug duoda. Psichologo konsultacija praverstų manau.


Angele, tai buvo ne priekaistas, kad apie vyra parasot 4u.gif as tik pasidziaugiau, kad pasidalinat, kas vyksta, koks gydymas, kaip jauciasi, tuo paciu ir apie sesute paklausiau smile.gif kaip suprantu dare jai antra galvos operacija? Kokia diagnoze buvo?
Papildyta:
QUOTE(Deganti @ 2014 10 02, 22:12)
Pirmus metus visus onko pacientus tikrina, kas tris mėnesius, tačiau tyrimai prie kiekvienos ligos skirtingai, asmeniškai man tikrai nedarė KT kas tris mėnesius, reiktų pasidomėt pagal ligos kodą, gydymo ir stebėsenos protokolus  4u.gif Nelengva atrast ištikro, bet tokie egzistuoja.


Aciu mergaites. Reikes bandyt kapstyt. Aisku, darysim ta MRT net jeigu ir nekompensuos, mano nuomone, didziausia ramybe sielai suteikia, kai gauni atsakyma po MRT, kad liga neprogresuoja ir viskas ok. 4u.gif o tie paprastesni tyrimai ne viska ir parodo.. mano nuomone cia tokia ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kubnicka @ 2014 10 02, 22:50)
Sveiki, pirma karta rasau ir kaip ir noriu atsakymo is salies. Situacija tokia. Mama kuriai jau bus 65m jau su veziu kovoja virs 30 m. Prasidejo nuo kruties ispjove augli.poto geltona HT.praejo kokie 8m ir vel aptiko.vel ispjove.poto po 5 m  ir .t.t tas laiko tarpas mazejo.kol galiausia pasalino viena kruti vasario men.atsisake ht. Bet ir to metu buvo kosulys.bet atmesdavo kad tai persalimas. Praejo dar pusmetis ir dabar metastazes plauciuose ir bronchose.darys HT. Mama klause daktares kokios prognozes ji nuleido galva. Rasau ir rieda asaros. Mama lb stiprus zmogus.dirbantis iki dabar, nenuleidzia ranku.. Noriu paklausti gal kas susiduret ar imanoma visiskai sustabdyt metastazes su HT.  Ir kokios prognoze. Zinau kad nuo daug faktoriu priklauso.bet nzn kaip ir kas pilnos situacijos.reikes gal nuvaziuoti pas daktare kad suteiktu info.

Visoms linkiu stibrybes , sveikatos ir vilties i nuostabia eteiti....
Kokios priežastys buvo chemoterapijos atsisakymo?


QUOTE(Caskada @ 2014 10 03, 09:23)
Angele, tai buvo ne priekaistas, kad apie vyra parasot  4u.gif  as tik pasidziaugiau, kad pasidalinat, kas vyksta, koks gydymas, kaip jauciasi, tuo paciu ir apie sesute paklausiau smile.gif kaip suprantu dare jai antra galvos operacija? Kokia diagnoze buvo?
Papildyta:
Aciu mergaites. Reikes bandyt kapstyt. Aisku, darysim ta MRT net jeigu ir nekompensuos, mano nuomone, didziausia ramybe sielai suteikia, kai gauni atsakyma po MRT, kad liga neprogresuoja ir viskas ok.  4u.gif o tie paprastesni tyrimai ne viska ir parodo.. mano nuomone cia tokia  ax.gif

Ne priekaišto neįžvelgiau, tik pasakiau kodėl susilaikau.
Taip sesei vasario mėnesį buvo antra operacija, pirmoji prieš keturis metus balandį. Histologinis parodė kad piktybiškesnis navikas ataugęs III laipsnio astrocitoma, po pirmojo buvo II laipsnio astrocitoma. Šį kart švitino ir MRT kontrolinį jau darė. Dar kai buvo blogumai KT darė ir su operavusiu gydytoju konsultavosi.
O jums kokių pašalinių būna po operacijos? Kokia diagnozė buvo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Angele: 03 spalio 2014 - 08:31
QUOTE(Angele @ 2014 10 03, 09:30)
Kokios priežastys buvo chemoterapijos atsisakymo?
Ne priekaišto neįžvelgiau, tik pasakiau kodėl susilaikau.
Taip sesei vasario mėnesį buvo antra operacija, pirmoji prieš keturis metus balandį. Histologinis parodė kad piktybiškesnis navikas ataugęs III laipsnio astrocitoma, po pirmojo buvo II laipsnio astrocitoma. Šį kart švitino ir MRT kontrolinį jau darė. Dar kai buvo blogumai KT darė ir su operavusiu gydytoju konsultavosi.
O jums kokių pašalinių būna po operacijos? Kokia diagnozė buvo?

O gal issipasakojus legviau pasidaro, bent jau man tai taip..
Esu skaiciusi, kad sitie augliai megsta ataugti i piktybiskesnius sad.gif
Neoperavo mano draugo, per daug pavojinga, tai gavo svitinima, chemijos neprireike, nes gerai pasidavei svitinimui. Po diagnozes praejo jau metai.. Salutiniai didziausi tai siek tiek suprastejusi atmintis ir epilepsiniai priepuoliai... siek tiek suletejas suvokimas, bet cia gal ir del vaistu, kurie slopina.. Tikrinames kas tris menesius.. taip pat daremes ir DLV.

Sveikatos visiems ligoniukams 4u.gif
Atsakyti
Laba diena.
Merginos, gal kam taip buvo, mama baisiai prakaituoja, bet dienos metu ne, tik tada kai uzmiega, va nakti po 3 kartus keicia baltinisu ir patalyne nes baisus prakaitavimas buna. Ir dabar uzsnudo pusvalandi ir iskarto prakaitas pila.
Atsakyti
QUOTE(drambiuke @ 2014 10 03, 18:01)
Laba diena.
Merginos, gal kam taip buvo, mama baisiai prakaituoja, bet dienos metu ne, tik tada kai uzmiega, va nakti po 3 kartus keicia baltinisu ir patalyne nes baisus prakaitavimas buna. Ir dabar uzsnudo pusvalandi ir iskarto prakaitas pila.

Mano mama prakaituodavo labai iki diagnozės nustatymo, kiti žinau prakaituoja miegant.
Atsakyti
Ar lašinant karboplatiną su paklitaxeliu iškrenta antakiai/blakstienos?

Žinau, kad sakysite visaip būna, bet man įdomu, kaip buvo jums ir kaip būna dažniausiai? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 10 04, 08:58)
Ar lašinant karboplatiną su paklitaxeliu iškrenta antakiai/blakstienos?

Žinau, kad sakysite visaip būna, bet man įdomu, kaip buvo jums ir kaip būna dažniausiai? blush2.gif


būtent visaip būna, asmeniškai gavau kitokią chemiją, bet man nuslinko plaukai galvos, nuo kūno ir gražiai, kaip nusidepiliavo, o va antakius ir blakstienas išsaugojau, nei viena neiškrito, net nepraretėjo, tad dažydavau ryškiai, kad geriau matytųsi. Ir kiekvienam kolegai pagal ligą vis kitaip, kai kam net nenuslinko plaukai, bet išretėjo, kitas ir blakstienas pametė, dar kai kam ir nagus pažeidė, kai kam baisios problemos su burnos išopėjimu, ko aš ir išvengiau sėkmingai. Taigi kiekvienam vis kitaip 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 10 04, 07:58)
Ar lašinant karboplatiną su paklitaxeliu iškrenta antakiai/blakstienos?

Žinau, kad sakysite visaip būna, bet man įdomu, kaip buvo jums ir kaip būna dažniausiai? blush2.gif

Mano mamai iskrito.
Atsakyti
QUOTE(Mergelė @ 2014 10 04, 09:15)
Mano mamai iskrito.


Man liko koks trečdalis antakių ir penkios blakstienos ant vienos akies bei pusė kiek buvo ant kitos akies. bet pas mane tankūs, stiprūs ir vešlūs plaukai, tai gal todėl neiškrito... nes ir ant galvos liko šeriukų, ir šiaip vietom ant kūno. Šiaip gi dzin tie blakstienos ir antakiai, gyvent svarbiau cool.gif

Leonile, sakai, bijau neuropatijos... Tai nebijok, nebūtinai pasireikš. Man nepasireiškė. ax.gif
Atsakyti
Kastuve ,Jus estae labai labai grazi 4u.gif
Atsakyti