Įkraunama...
Įkraunama...

onkologines ligos 50

QUOTE(Deganti @ 2014 09 15, 18:40)
O ką remisija blogai? Aš va remisijoje nuo 2003 metų, gal kam ir glubstva, ale man tai liuks  thumbup.gif reiktų daugiau pozityvo, ypač pradedant gydymą, Jūs dar tik kelio pradžioje, reikės daug jėgų, o ligonio nusistatymas, jau pusė darbo, niekada neleidau sau tokių minčių dėliot, kam reikia, ai nepasveiksiu, o jei ir nepasveiksiu, tai nors jau būsiu viską padarius, kas nuo manęs priklauso, tai nei tėvams, nei vaikams į akis žiūrėt negėda, nes aš esu ir buvau atsakinga ne tik už save, dar tenka pagalvot ir apie kitus, šalia esančius, kai esi jaunas, apie vaiką, kurį tada norėjau nors į pirmą klasę išleist, dabar gi jau eina dičkė į gimnaziją. ir netiesa, kad niekas nepasveiksta, bet kai netiki stebuklais, tai jų ir nepatiri  4u.gif taip ne viskas yra lengva šitam kely, bus sunku ir net labai, bet nekovoti, pasiduoti, kai tikrai yra galimybių, kai skiriamas gydymas  - tai matyt reikia labai nenorėti gyventi, tikrai, nes aš asmeniškai tai kabinaus ir ragais, ir nagais į gyvenimą, ir daug čia tokių.

Deganti ,man esi pavyzdys smile.gif .Mazi vaikai,jau ir du metai bus ,kai suzinojau liga...kaip greitai bega laikas.Ispradziu buvau praradusi tikejima visiskai,atrodo mirsiu tuoj pat.O dabar jau du metai ,ir sveikata geresne.TIKIU ,KAD BUS GERAI 4u.gif
Atsakyti
Mergele,, o tavo mamytei nustatytas neįgalumas?
jeigu taip, tai koks?

Kastuvai, o kaip tau, ar nustatytas?



Skaitau, skaitau aš tas statistikas, "studijuoju", domiuosi, visokių ten tyrimų pridaryta, aprašyta kas įtakoja sergančių kiaušidžių vėžių išgyvenamumui, o štai paprasčiausio dalyko, kaip "ar įtakoja ir kaip įtakoja išgyvenamumui kada geriausia pradėti adjuvantinę (po operacijos) chemoterapiją", nerandu.

Ar geriau daryti iškart po operacijos (mane operavusi gyd.patarė nieko nelauti nevazineti po sanatorijas ir pradėti iškarto t.y.po 2 sav. )
O as pati pradedu norėti į sanatoriją ir visai neskubu pradėti tą chemoterapiją.

Tai vat man dabar įdomi, kaip tai įtakos mano išgyvenamui, nuo kada pradėsiu lašintis? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leonilė: 15 rugsėjo 2014 - 19:35
Ne. Mano mama pensininkė.
Atsakyti
QUOTE(Mergelė @ 2014 09 15, 20:50)
Ne. Mano mama pensininkė.


O tai koks skirtumas? g.gif juk pensininkai irgi būna neįgalūs? g.gif
Ar gydytoja pasakė, kad nepriklauso? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 09 15, 19:34)
Mergele,, o tavo mamytei nustatytas neįgalumas?
jeigu taip, tai koks?

Kastuvai, o kaip tau, ar nustatytas?
Skaitau, skaitau aš tas statistikas, "studijuoju", domiuosi, visokių ten tyrimų pridaryta, aprašyta kas įtakoja sergančių kiaušidžių vėžių išgyvenamumui, o štai paprasčiausio dalyko, kaip "ar įtakoja ir kaip įtakoja išgyvenamumui kada geriausia pradėti adjuvantinę (po operacijos) chemoterapiją", nerandu.

Ar geriau daryti iškart po operacijos (mane operavusi gyd.patarė nieko nelauti nevazineti po sanatorijas ir pradėti iškarto t.y.po 2 sav. )
O as pati pradedu norėti į sanatoriją ir visai neskubu pradėti tą chemoterapiją.

Tai vat man dabar įdomi, kaip tai įtakos mano išgyvenamui, nuo kada pradėsiu lašintis? g.gif


Man nustatytas, II grupė. Jei neklystu, aš 40% darbingas asmuo :> Juokauju dabar, kad susiradau studentišką darbelį - būt neįgalia, nes alga tai panaši biggrin.gif

Dėl chemoterapijos, kai norėjau savaitę nukelti, man chemoterapeutė sakė, kad nėra jokio skirtumo, savaite daugiau, ar mažiau. Taip pat sakė ir Strioga. Man įdomu, kaip tu pati jausies po 2 savaičių nuo operacijos, nes aš tai silpna dar buvau, hemoglobinas 100 nesiekė, nežinau kas būtų jei man iškart būtų davę chemoterapiją. Sanatorijoj nors atsigavau.
Bet sprendimas tau lieka. Aš gerai pagalvočiau dar... Gal ir verta pradėt anksčiau. Sunku nuspręst, kai apie pasekmes nelabai ką žinai. unsure.gif


Atsakyti
QUOTE(kastuvas @ 2014 09 15, 21:05)
Man nustatytas, II grupė. Jei neklystu, aš 40% darbingas asmuo :> Juokauju dabar, kad susiradau studentišką darbelį - būt neįgalia, nes alga tai panaši biggrin.gif

Dėl chemoterapijos, kai norėjau savaitę nukelti, man chemoterapeutė sakė, kad nėra jokio skirtumo, savaite daugiau, ar mažiau. Taip pat sakė ir Strioga. Man įdomu, kaip tu pati jausies po 2 savaičių nuo operacijos, nes aš tai silpna dar buvau, hemoglobinas 100 nesiekė, nežinau kas būtų jei man iškart būtų davę chemoterapiją. Sanatorijoj nors atsigavau.
Bet sprendimas tau lieka. Aš gerai pagalvočiau dar... Gal ir verta pradėt anksčiau. Sunku nuspręst, kai apie pasekmes nelabai ką žinai.  unsure.gif



Ačiū tau 4u.gif jeigu dar dvejojau važiuoti į sanatoriją ar ne, dabar į ją noriu vis labiau ir labiau.
Aišku, kad esu dar silpna visai, skauda pjūvį vis dar ir su žarnynu nekažkas.... Hemoglobinas žemas.
Man arčiausia Birštonas, tikriausiai ten ir reikės važiuoti. Aišku, jeigu gyd.duos g.gif ji nusistačius prieš sanatorijas doh.gif pas palatos kaimynę buvo atėjusi reabilitologė tai ji turbūt ir skirsto tas sanatorijas g.gif jai liepė per 3dienas ten važiuoti. ar vis tiek turi būti operavusios gydytojos rekomendacijos? Reabilitologė eina tik pas tas pacientes pas kurias gydytoja paskiria?
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 09 15, 11:43)
kol neidesi i kisene, niekas net ziureti nenori doh.gif  gaila ir labai apmaudu del tokios situacijos  sad.gif patys zmones ir pripratino tuos gydytojus su tais vokeliais. Kai duosi, tai bent i palata gydytoja dazniau uzeina, o neduosi, tai net nesirodo... vaistus paskiria...
Gydytojams Adamku gydyti prestizas.

Tiesa. Mano broliui liga stipriai progresavo, tiksliau metastazes, na, beveik trigubai paaugo, kol pagaliau susigriebe gydyt be kysiu. Duot nebera is ko, o kol dave, tol ir gyde. Pikta ir liudna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kuzia: 15 rugsėjo 2014 - 22:24
QUOTE(Leonilė @ 2014 09 15, 20:34)
Tai vat man dabar įdomi, kaip tai įtakos mano išgyvenamui, nuo kada pradėsiu lašintis? g.gif

As is kaimo, tai bandysiu paaiskinti kaimiskai(man taip ukiskai paaiskino onkochirurgas) 4u.gif Isivaizduokit, kad vezys-tai varputis. Kiek varputi nerautumet, nenaikintumet, pakanka maziausios saknies, ir jis issikeroja kitoje vietoje. Varputi naikina Raundapas, isdegina ji iki saknu, varpuciui sunku atsitiesti buna.
Taip ir su veziu. drinks_cheers.gif Kad ir kiek ji pjautum/rautum-mazos sakneles lieka ir prisiseja kitoje vietoje(metastazuoja). Jo "sakneles" geriausiai pribaigia chemija. drinks_cheers.gif Kiekvienas geras ukininkas zino, kad norit lauko neuzleisti varpucio, reikia kaip galima greiciau ji chemikalais isnaikinti, nes kai varputis issikeroja, tada nepadeda jokie chemikalai arba uzpylus juos nukencia ir darzoves.
Todel gydytojai ir siulo chemija po dvieju savaiciu 4u.gif Kad su chemija "pribaigtu" vezio "sakneles", kad jos, kol ilsesites sanatorijoje, neisplistu po visa organizma ir neprisisetu(metastazuotu), tada jas isnaikinti bus be proto sunku.
Jusu reikalas, bet sanatorijoje spesit pailseti ir po keliu menesiu, kai zinosit, kad organizme nera jokio "varpucio" 4u.gif
Atsakyti
Gerai sena pazystama sako.
As pati ,kai gyulejau ligonineje,buvo moteris ,kuriai po onko operacijos sanario,atejo onkologe ir pasake jus vaziuokite i reabilitacija ir t.t. paskui gydyma s,kai gerai pailsesite.... doh.gif Nu ir atejo mano daktariuka s,kuris ja ir operavo,sako "tu pamirsk visa sreabilitacijas,dabar reikia gydytytis iki pat galo ir kuo greiciau.Laikas musu priesas,kiekviena diena ,praleista be gydymo jums didelis minusas...Sako praeisite visa gydymo kursa,tada prasau ilsekites ,kiek norite ...".Va ir pasirodo ,ka kalba jaunute onko,kuriai nelabai rupi zmogus,o sis daktariukas pataria is sirdies ,kaip turi buti. verysad.gif
Atsakyti
Leonilė, man buvo kruties vezys. Gydymas vyko 2007/2008 m. Man pradejo lasinti chemija 3 savaites po operacijos, ir tokia buvo komisijos nuomone: kad kuo daugiau laiko praeina po operacijos, tuo daugiau galimybiu veziui pakelti galva.
Vaziavau i sanatorija (Birstono "TUlpe") po viso gydymo, t.y. po chemoterapijos ir svitinimo.
BET tai vyko pries 6 metus.
Tikriausiai, daug kas pasikeite per ta laika:turiu omeny siuntimo i sanatorija tvarka. Reikia Jums pasikalbeti su operavusios istaigos socialine darbuotoja. Ji tikrai viska isaiskins.
Atsakyti
Laba diena, noriu paklausti. Vyrui skrandžio v., kitą savaitę bus 6 chemija (tikėkimės paskutinė...). Nedarbingumą turi jau beveik pusę metų. Greitu metu teks eit į darbą, viena gydytoja pataria tvarkytis popierius 3 ar 2 grupei gaut. O tai su grupe bus galima dirbt visą darbo dieną? Ir jei vėl prireiks gydymo, ar gautų biuletenį? ačiū
Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2014 09 15, 20:34)
Ačiū tau 4u.gif  jeigu dar dvejojau važiuoti į sanatoriją ar ne, dabar į ją noriu vis labiau ir labiau.
Aišku, kad esu dar silpna visai, skauda pjūvį vis dar ir su žarnynu nekažkas.... Hemoglobinas žemas.
Man arčiausia Birštonas, tikriausiai ten ir reikės važiuoti. Aišku, jeigu gyd.duos  g.gif  ji nusistačius prieš sanatorijas  doh.gif  pas palatos kaimynę buvo atėjusi reabilitologė tai ji turbūt ir skirsto tas sanatorijas  g.gif jai liepė per 3dienas ten važiuoti. ar vis tiek turi būti operavusios gydytojos rekomendacijos? Reabilitologė eina tik pas tas pacientes pas kurias gydytoja paskiria?


Šiaip pasidomėjau aš dabar kaip daroma ir tikrai, chemoterapija reik pradrt kuo greičiau. Aš pamiršau tokią "smulkmeną". Mane kai operavo, net chemoterapijos nežadėjo, nes buvo daryta biopsija ir nustatytas ribinio piktybiškumo navikas. Gavau histologijos atsakymą jau būdama sanatorijoje, tai buvo per vėlu viską mest ir pradėt chemoterapiją.
Atsakyti