Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

QUOTE(gotte @ 2015 10 14, 22:53)
Nebėr jau mūsų katino verysad.gif


verysad.gif Užuojauta.
Užvakar buvo lygiai metai, kai praradau savo pirmąją gyvenime katuką. Nei karto nesapnavau.
O katytė, benamie, kuria šėriau lauke ir nuvėžiau pas vetą, kur ji iškeliavo į Vaivorykštės šalį, tąnakt sapne atėjo su žodžiais "Man šalta". Iškart pabudau susinervinus. Mėgau ją.
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 10 15, 09:33)
verysad.gif  Užuojauta.
Užvakar buvo lygiai metai, kai praradau savo pirmąją gyvenime katuką. Nei karto nesapnavau.
O katytė, benamie, kuria šėriau lauke ir nuvėžiau pas vetą, kur ji iškeliavo į Vaivorykštės šalį, tąnakt sapne atėjo su žodžiais "Man šalta". Iškart pabudau susinervinus. Mėgau ją.

Vau!
Vis tik (pasirodo) net Marijos ir zemelej zmoniu beesama thumbup.gif wub.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2015 10 15, 11:19)
Vau!
Vis tik (pasirodo) net Marijos ir zemelej zmoniu beesama  thumbup.gif  wub.gif  drinks_cheers.gif

blush2.gif
Atsakyti
Laba diena,
gal ir keistai nuskambes klausymas, bet manau daugelis susidure su katinu viduriavimu o ir veterinaru gal yra siame forume. Kokius tyrimus veterinaras turetu daryti viduriuojanciam katinui? Matuoti temperatura? Ismatu/slapimo tyrimai? Kraujo tyrimai, jei taip, tai kiek zinau yra daug tu elementu ar pasirinkti butent kazkuriuos, pvz.: ALKP, ALT, ALP, GOT, UREA, P-AMYL? Ar dar daugiau?
Aciu uz nuomones.
Atsakyti
QUOTE(Tifa @ 2015 10 28, 10:27)
Laba diena,
gal ir keistai nuskambes klausymas, bet manau daugelis susidure su katinu viduriavimu o ir veterinaru gal  yra siame forume. Kokius tyrimus veterinaras turetu daryti viduriuojanciam katinui? Matuoti temperatura? Ismatu/slapimo tyrimai? Kraujo tyrimai, jei taip, tai kiek zinau yra daug tu elementu ar pasirinkti butent kazkuriuos, pvz.: ALKP, ALT, ALP, GOT, UREA, P-AMYL? Ar dar daugiau?
Aciu uz nuomones.

Ne veterinarė aš, bet su katinų sveikatos problemomis pastoviai susidurti tenka. Viduriuojančiam katinui reiktų ir temperatūrą pamatuoti. Bendra būklė kokia, vangus, apatiškas, valgo, geria, ar ne.
Išmatų tyrimus galima padaryti, ar nėra pirmuonių, bakterijų. Ar nekontaktavo su maru ar kaliciviroze sergančiais katinais?
Atsakyti
Dekui. Esme tame, kad gyvenu Danijoje, o cia veterinarai laaabai lupikauja. Uz kiekviena apziura ima apvalia sumele, todel suinteresuoti, kad klijentas gryztu. Katyte is veislyno atvaziavo suviduriavus. Galvojau, kad stresas, nes kelione truko para. Tiksliau ne viduriavo, bet skystokai tustinosi ir kaskart vis skysciau. Nuveziau pas veterinara. Apziurejo burna, akis, ausis, isange dave Hills sausiuku. Negerejo. Vel nuvaziavom, tada israse vaistu nuo viduriavimo, bei 5 dienom antibiotiku. Jau po keliu valandu ismatos buvo normalios. Po savaites ismatos pradejo minksteti ir vel prasidejo viduriavimas. Pries tai kate valge, gere, zaide, linksma buvo, tik kad tas viduriavimas, o sianakt ji jau gulejo susirietus, pasisiausus, nezaidzia, bet valgo. Uz poros valandu vel vaziuosiu pas vet. Bet man pabodo spejimai is oro. Noreciau suzinoti viduriavimo priezasti.
Katei 6 men. Pas mane ji nepilnus 2 men., i lauka neina, pirkta is veislyno, cipuota, skiepyta, nukirminta.
Atsakyti
QUOTE(Tifa @ 2015 10 28, 10:56)
Dekui. Esme tame, kad gyvenu Danijoje, o cia veterinarai laaabai lupikauja. Uz kiekviena apziura ima apvalia sumele, todel suinteresuoti, kad klijentas gryztu. Katyte is veislyno atvaziavo suviduriavus. Galvojau, kad stresas, nes kelione truko para. Tiksliau ne viduriavo, bet skystokai tustinosi ir kaskart vis skysciau. Nuveziau pas veterinara. Apziurejo burna, akis, ausis, isange dave Hills sausiuku. Negerejo. Vel nuvaziavom, tada israse vaistu nuo viduriavimo, bei 5 dienom antibiotiku. Jau po keliu valandu ismatos buvo normalios. Po savaites ismatos pradejo minksteti ir vel prasidejo viduriavimas. Pries tai kate valge, gere, zaide, linksma buvo, tik kad tas viduriavimas, o sianakt ji jau gulejo susirietus, pasisiausus, nezaidzia, bet valgo. Uz poros valandu vel vaziuosiu pas vet. Bet man pabodo spejimai is oro. Noreciau suzinoti viduriavimo priezasti.
Katei 6 men. Pas mane ji nepilnus 2 men., i lauka neina, pirkta is veislyno, cipuota, skiepyta, nukirminta.

Jeigu antibiotikai padėjo, gali būti, kad yra kažkokia bakterinė infekcija, arba pirmuonys. Aš tokiu atveju (bet aš ne vetė, tiesiog remiuosi patirtimi) daryčiau išmatų tyrimą, dėl pirmuonių ir bakterijų. O gal pamenat kokie antibiotikai skirti buvo?
Atsakyti
As nurasysiu nuo fakturos pavadinimus: Oral bl, Flagyl suspension 1ml, KD ds.
Jo, tikrai padejo, bet jai dave ir nuo viduriavimo vaistu.5 dienas girdziau antibiotikus. Ji neviduriavo. Viskas buvo gerai ir dar kokias 5-7 dienas po antibiotiku.

Truputi pataisysiu, kad KD ds yra konservai. O vaistai Oral bl ir Flagyl suspension 1ml. Tik nezinau kurie antibiotikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tifa: 28 spalio 2015 - 11:27
QUOTE(Tifa @ 2015 10 28, 11:23)
As nurasysiu nuo fakturos pavadinimus: Oral bl, Flagyl suspension 1ml, KD ds.
Jo, tikrai padejo, bet jai dave ir nuo viduriavimo vaistu.5 dienas girdziau antibiotikus. Ji neviduriavo. Viskas buvo gerai ir dar kokias 5-7 dienas po antibiotiku.

Truputi pataisysiu, kad KD ds yra konservai. O vaistai Oral bl ir Flagyl suspension 1ml. Tik nezinau kurie antibiotikai.

Greit pagooglinus meta, kad šitas vaistas kažkas tokio, kaip metranidazolis - jis skiriamas esant uždegimui, gardia (pirmuonys) ir bakterijoms. Gali būti, kad katė turi pirmuonių arba bakterijų. Aš siūlyčiau ištirti išmatas.
Ir laikytis higienos, dėl visa ko (vėl gi, iš mano patirties, turėjau globajamų katinų su gardia ir kitokiais pirmuonis, niekas namie neužsikrėtė, svarbiausia higiena).
Atsakyti
Aciu uz patarimus. Parasysiu veliau kaip sekesi.
Atsakyti
QUOTE(Tifa @ 2015 10 28, 11:49)
Aciu uz patarimus. Parasysiu veliau kaip sekesi.

Labas,
kaip tik užvakar esant man su mano katinu klinikoje, buvo leidžiami vaistai mažam sfinksui, kuris iš veislyno atkeliavo su nežymiu viduriavimu. Girdėjau, šeimininkė kažką minėjo apie dietos/maisto kaitaliojimą. Man tai buvo neaktualu, tiesiog girdėjau pokalbį ir mačiau kaip vetas padavė spec. maistą (sausiukus) kačiukui ir liepė savaitę ateiti suleisti antibiotikus. Paskui, jei nepadės, ieškos kažkokių vaistų (Lietuvoje jų nėra), kurie tikrai padeda nuo viduriavimo. Kaip supratau, tai nebe pirmas to sfinkso vizitas pas tą veta, tai gal ir buvo daromi tyrimai ir gydytojas žinojo nuo ko viduriavimas.

Aš jūsų vietoje (jei, sakote, nenorite pastoviai mokėti didelius pinigus ten pas save), parašyčiau el.laišką kažkokiai vetklinikai Vilniuje ir pasikonsultočiau ką daryti, kokius tyrimus vietoje katukui padaryti.
Pabandykite, per galvą niekas neduos.

Pvz, jei kas- skambinu konsultuotis, pasakoju simptomus, man atsako ką turėčiau daryti: važiuoti pas jus, stebėti namie,į ką atkreipti dėmesio ir t.t. Gydymo, žinoma, niekas neskiria, bet nors pasako kaip turėčiau elgtis. Patikimiausia vet. klinika MAN dėl dirbančių ten veterinarų yra 1. Žvėryno Kęstučio g. ir 2. VETA Kalvarijų g.
Atsakyti
Taigi, mano grazuolei paskyre antibiotiku, geruju bakteriju. Ismatu atsakymas ateis is laboratorijos penktadieni.
Atsakyti