Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

QUOTE(redukee @ 2015 07 02, 08:43)
Reaguoja ir į šviesą ir į judinamą pirštą. Ar gali taip būt,kad tie vyzdžiai išsiplėtė nuo vaistų. Kai buvom pakartotinai pas vetą,jis apžiūrėjo ausytes ir viena dar nebuvo visiškai švari,tai jis išvalė ją ir suleido kazkokių leidžiamų vaistų. O aš ir nepaklausiau nei kokių nei nuo ko  doh.gif Po to ir pastebėjau išsiplėtusius vyzdžius  g.gif

Sviesoje vyzdziai susitrauke buna? Sviesoje vyzdziai turi susitraukti. Prineskit prie lango, pastatykit pries sviesa ir ziurekit.
Nezinant kas buvo leista, pasakyti ar taip gali buti, sunku pasakyti.
Atsakyti
Patarkit prašau, katė šiandien vakare pradėjo vemti ir viduriuoti. Lakė daug vandens. Vėmė 5-7 kartus putomis su gelsvu skysčiu, viduriuoja praktiškai ištisai, kas kelias minutes,tarsi ne išmatos,o šlapimas - pradžioje gelvas vėliau skaidrus skystimėlis lyg su trupučiu gleivių. Po nedaug bet atrodo kad sunkiai gaunasi(vetė dar taip nematė irgi buvo manė kad čia šlapimas) Pilvo šonai įtraukti. Pas vetą, jakove, buvom prieš 22 val, suleido antibiotikų,nuo pykinimo, spazmų ir dar kažko. Pilvas minkštas, temperatūros nėra. Grįžus dar 3 kartus vėmė, viduriuoja atrodo taip pat. Kas čia gali būti? Skrandžio užsisukimas,maras, žiurkių nuodai? Per greit noriu pagerėjimo? Laukti ryto, vežti į žirafą? katė sterilizuota skiepyta prieš 2 ar 3 m. Nuo kirminų gavus prieš 6 mėn. Kasdien vedžiojama į lauką su pavadėliu, vakar buvo sode tad galėjo ir ką suėsti. Labai laukiu atsakymų minčių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo villijaa: 07 liepos 2015 - 22:53
QUOTE(villijaa @ 2015 07 07, 22:49)
Patarkit prašau, katė šiandien vakare pradėjo vemti ir viduriuoti. Lakė daug vandens. Vėmė 5-7 kartus putomis su gelsvu skysčiu, viduriuoja praktiškai ištisai, kas kelias minutes,tarsi  ne išmatos,o šlapimas - pradžioje gelvas vėliau skaidrus skystimėlis lyg su trupučiu gleivių. Po nedaug bet atrodo kad sunkiai gaunasi(vetė dar taip nematė irgi buvo manė kad čia šlapimas) Pilvo šonai įtraukti. Pas vetą, jakove, buvom prieš 22 val, suleido antibiotikų,nuo pykinimo, spazmų ir dar kažko. Pilvas minkštas, temperatūros nėra. Grįžus dar 3 kartus vėmė, viduriuoja atrodo taip pat. Kas čia gali būti? Skrandžio užsisukimas,maras, žiurkių nuodai? Per greit noriu pagerėjimo? Laukti ryto, vežti į žirafą? katė sterilizuota skiepyta prieš 2 ar 3 m. Nuo kirminų gavus prieš 6 mėn. Kasdien vedžiojama į lauką su pavadėliu, vakar buvo sode tad galėjo ir ką suėsti. Labai laukiu atsakymų minčių.

O skysčių lašino? Jeigu tiek vemia ir viduriuoja, greitai dehidratuos. Ar darė kokius tyrimus klinikoje? Ir kaip bendrai ji jaučiasi? Reaguoja į aplinką?
Atsakyti
QUOTE(Colomba @ 2015 07 08, 00:06)
O skysčių lašino? Jeigu tiek vemia ir viduriuoja, greitai dehidratuos. Ar darė kokius tyrimus klinikoje? Ir kaip bendrai ji jaučiasi? Reaguoja į aplinką?
nelašino, sakė žiūrėt kaip ryt jausis. Vemti pradėjo gal apie 17-18 val. Viduriuoti apie19- 20 val. Tyrimų nedarė. Kai neviduriuoja elgiasi gana įprastai, ne apatiša tik žinoma vis laižo užpakalį. Įkurdinau įstiklintam balkone, gulinėja, užšokus ant kėdės dabar. Atidarius duris nori į kambarį. Lyg lyg retėja viduriavimas.
P.s rašau iš tel ir skubu, tad atsiprašau už klaidas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo villijaa: 07 liepos 2015 - 23:26
QUOTE(villijaa @ 2015 07 08, 01:21)
nelašino, sakė žiūrėt kaip ryt jausis. Vemti pradėjo gal apie 17-18 val. Viduriuoti apie19- 20 val. Tyrimų nedarė. Kai neviduriuoja elgiasi gana įprastai, ne apatiša tik žinoma vis laižo užpakalį. Įkurdinau įstiklintam balkone, gulinėja, užšokus ant kėdės dabar. Atidarius duris nori į kambarį. Lyg lyg retėja viduriavimas.
P.s rašau iš tel ir skubu, tad atsiprašau už klaidas


Kaip Jūsų katytė, ar pasveiko?

Mes irgi turim bėdą - buvom išvykę porai dienų ir palikę kaimynei kates pašerti, tai grįžę radom vieną katytę sužalota uodega ir liežuviu doh.gif verysad.gif Uodega kaip uodega - apžiūrėjau, patinus, pabrozdinta - matyt, bus kur įkliuvus, bet vat liežuvis - tai visa priekinė dalis kaip nuskusta... iš pradžių negalėjau suprasti kaip galėjo nutikti, kol daėjo, prisiminus kad ant suolo buvo paliktos neplautos skardinės nuo akčių konservų verysad.gif Kaimynė sakė, kad ta katytė tik kartą buvo atėjus šaukiama (bailoka ji), tai aišku paskui bandė tose skardinėse aštriais kraštais likučius išlaižyti...
Dabar jau trečia diena katytė guli namie, niekur neina, nenori net keltis, kaliukas susišiaušęs, nes nusiprausti neišeina, iš burnos teka seilės, ir kvapas toks nelabai..... Ėsti kažkiek ėda, vakar daviau virtos žuvies - tai matosi nori ėsti, bet skauda jai... ima atsargiai dantimis gabaliukus, suėda. Nerimą kelia, kad nelaka vandens unsure.gif Galvojau vežti pas veterinarą, bet ką jis padės? g.gif Gal kas turi patirties su tokia sitruacija, kaip padėti katytei? Šiandien pabandysiu grįžus išvirti ramunėlių arbatos ir pagirdyti švirkštu, nepatinka man kad ji visai nenori lakti. Daugiau kaip ir nesugalvoju nieko..
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2015 07 13, 09:08)
Kaip Jūsų katytė, ar pasveiko?

Mes irgi turim bėdą - buvom išvykę porai dienų ir palikę kaimynei kates pašerti, tai grįžę radom vieną katytę sužalota uodega ir liežuviu  doh.gif  verysad.gif  Uodega kaip uodega - apžiūrėjau, patinus, pabrozdinta - matyt, bus kur įkliuvus, bet vat liežuvis - tai visa priekinė dalis kaip nuskusta... iš pradžių negalėjau suprasti kaip galėjo nutikti, kol daėjo, prisiminus kad ant suolo buvo paliktos neplautos skardinės nuo akčių konservų  verysad.gif  Kaimynė sakė, kad ta katytė tik kartą buvo atėjus šaukiama (bailoka ji), tai aišku paskui bandė tose skardinėse aštriais kraštais likučius išlaižyti...
Dabar jau trečia diena katytė guli namie, niekur neina, nenori net keltis, kaliukas susišiaušęs, nes nusiprausti neišeina, iš burnos teka seilės, ir kvapas toks nelabai..... Ėsti kažkiek ėda, vakar daviau virtos žuvies - tai matosi nori ėsti, bet skauda jai... ima atsargiai dantimis gabaliukus, suėda. Nerimą kelia, kad nelaka vandens  unsure.gif  Galvojau vežti pas veterinarą, bet ką jis padės?  g.gif Gal kas turi patirties su tokia sitruacija, kaip padėti katytei? Šiandien pabandysiu grįžus išvirti ramunėlių arbatos ir pagirdyti švirkštu, nepatinka man kad ji visai nenori lakti. Daugiau kaip ir nesugalvoju nieko..

Kvapas gali buti uzdegimo pozymis. Butinai veskite pas vetus. Lasiniu reikia jei nelaka.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2015 07 13, 10:40)
Kvapas gali buti uzdegimo pozymis. Butinai veskite pas vetus. Lasiniu reikia jei nelaka.


Na va, paskambinau vetams - tai patarė tepti šaltalankių aliejumi liežuviuką, sakė jei ėda šlapią maistą - tai nieko tokio, jei nelaka... Eisiu šaltalankių aliejaus pirkti
Atsakyti
Vis tik nuvykom pas veterinarus. Uodegytė sukandžiota, o dėl burnytės - įtaria kalcivirozę g.gif Paskaičiau apie ją - tai sutampa tik žaizdelės burnytėj (nors jai daugiau liežuvis, bet pastebėjau yra ir ant dantenų kažkokių pažeidimų) ir seilėtekis buvo. Nei kosti, nei čiaudo, nei viduriuoja, atvirkščiai - panašu, užkietėję viduriai, nes nieko nepadaro jau kelios dienos - nueina, pakapsto dėžutėj ir nieko... Šiaip ar taip, vakar po lašinės ir antibiotikų katytė atkutus, vaikštinėja, murkia, net į lauką norėtų... jau ir valgo, net sausiukus bando graužti, vis drasko aprištą uodegytę... Dar šiandien susiliesim antibiotikus, o rytoj vėl važiuosim pasirodyt. Tepam burnytę šaltalankių aliejum. Man tik nerimą kelia kažkoks keistas traškinimas burnoj, kai pavalgo - pavalgius (net minkštą konservą ar mėsytę) ji kažkaip keistai kraipo žandikaulius - lyg kas būtų įstrigę ir garsai lyg kaulus treškintų ar sausainius - niekaip nesuprantu, ar ji ten dantimis griežia, ar žandikaulius traškina, bet kažkaip nejaukiai tie garsai skamba g.gif
Atsakyti
Nors ir tylu čia šitoj temoj - bet gal užklys koks protingas žmogus, nes aš nerandu nieko internete apie kalcivirozės gydymą g.gif
Vis tik panašu, kad mūsų mažoji pasigavo virusą (dabar jau jai kur kas geriau) ir užkrėtė vyresnę katę (o gal ir atvirkščiai) verysad.gif
Šiandien važiuosim pas vetus su abiem, bet man iškilo toks elementarus klausimas - kaip gydoma ši liga? Mažajai leidžia antibiotikus, tai dar suprantu - jai ir uodega sužalota, ir burnytėj jau žaizdos, suprantu čia infekcija gydoma, bet didžioji katė jaučiasi kur kas geriau, nėra kol kas žaizdų, pati ėda, tik matosi tokia vangesnė, seilės teka ir lūpos paraudę, patinę vietomis. Kiek aš suprantu, viruso antibiotikai neveikia, bet iš patirties žinau kad jie skiriami pirmu numeriu visur reik-nereik.... Iš vienos pusės, gal net neverta vežti vyresnės katės? Nesinori bereikalingai antibiotikais farširuoti... Iš kitos pusės - nesinori susilaukti, kai ir šita nebegalės pati nei paėsti, nei palakti, jeigu atsiras žaizdos burnoj kaip mažajai katei g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2015 07 16, 08:37)
Nors ir tylu čia šitoj temoj - bet gal užklys koks protingas žmogus, nes aš nerandu nieko internete apie kalcivirozės gydymą  g.gif
Vis tik panašu, kad mūsų mažoji pasigavo virusą (dabar jau jai kur kas geriau) ir užkrėtė vyresnę katę (o gal ir atvirkščiai) verysad.gif
Šiandien važiuosim pas vetus su abiem, bet man iškilo toks elementarus klausimas - kaip gydoma ši liga? Mažajai leidžia antibiotikus, tai dar suprantu - jai ir uodega sužalota, ir burnytėj jau žaizdos, suprantu čia infekcija gydoma, bet didžioji katė jaučiasi kur kas geriau, nėra kol kas žaizdų, pati ėda, tik matosi tokia vangesnė, seilės teka ir lūpos paraudę, patinę vietomis. Kiek aš suprantu, viruso antibiotikai neveikia, bet iš patirties žinau kad jie skiriami pirmu numeriu visur reik-nereik.... Iš vienos pusės, gal net neverta vežti vyresnės katės? Nesinori bereikalingai antibiotikais farširuoti... Iš kitos pusės - nesinori susilaukti, kai ir šita nebegalės pati nei paėsti, nei palakti, jeigu atsiras žaizdos burnoj kaip mažajai katei  g.gif

Reikia žiūrėti ar katėms nėra pakilusi temperatūra. Antibiotikus paprastai skiria dėl to, kad nebūtų antrinės infekcijos. Taip pat reikia žiūrėti, kad nedehidratuotų.

Liežuvį galima teptį šatalankių aliejumi, arba papurkšti Hexoral purškalu gerklei.
Labai priklauso nuo imuniteto katės, gali būti kelios opelės, gali išopėti smarkiai.
Atsakyti
Ačiū už atsakymą 4u.gif Mažoji tai tokia silpnesnė nuo mažumės, o didžioji stipresnė ir vyresnė - tikiuosi, labai neįsisirgs, nors jau pasiskambinau veterinarams - nu sakė skiria jie vis tiek antibiotikus, ir priešuždegiminius, ir nuo skausmo.... Temperatūra nebuvo pakilusi mažajai (38,3), bet vis tiek pradėjo antibiotikus leisti. Nepanašu, kad ir didžiajai katei būtų temperatūros - paskambino MB iš namų dabar - sako, paėdė ji, labai nori į kiemą, bet liepiau laikyt uždarytą namie, nes po darbo iškart turėsiu vežti - kur aš ją berasiu paskui...

O kitas klausimas būtų dėl skiepų - mažoji buvo skiepyta pirmąja pilna vakcina, o didžiajai katei jau 6 metai, tai pirmus keletą kartų ji skiepyta kompleksiškai, o paskutinį kartą - tik nuo pasiutligės. Kaži, ar dabar man skiepyti jas vėl kompleksine vakcina, ar tik nuo pasiutligės? Ar susidaro imunitetas persirgus kalciviroze, ar gali vėl susirgti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikis5: 16 liepos 2015 - 10:50
QUOTE(zuikis5 @ 2015 07 16, 10:13)
O kitas klausimas būtų dėl skiepų - mažoji buvo skiepyta pirmąja pilna vakcina, o didžiajai katei jau 6 metai, tai pirmus keletą kartų ji skiepyta kompleksiškai, o paskutinį kartą - tik nuo pasiutligės. Kaži, ar dabar man skiepyti jas vėl kompleksine vakcina, ar tik nuo pasiutligės? Ar susidaro imunitetas persirgus kalciviroze, ar gali vėl susirgti?

Skiepas 100% neapsaugo. Tačiau, aš savo katinus kasmet skiepijau, nes esu globojusi nemažai mažiukų sergančių kaliciviroze ir nors jie būdavo karantinuojami atskiram kambaryje ir narve, tikrai galima pernešti.
Nei vienas iš skiepytų katinų per visus šituos metus nesusirgo nei rinotracheitu, nei maru, nei kalici.

Į lauką katės neleiskit. Jinai apkrės kitus lauke esančius katinus.
Atsakyti