QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Taip, difuzine su klijuojamais krastais, ka reiskia kad yra per visa plota praktiskai vientisa ir vejas per sudurimus neprapucia.
O kaip užsandarintas perimetras? Kiek metų vinimis perdurta, lipniais kraštais suklijuota, dažnai drėgna, kartais apledėjusi plėvelė atlaikys šalčius, vėjo blaškymą, vasaros kaitras ir išlaikys sandarumą?
Nuo vėjo ji juda aukštyn, žemyn, taip judindama orą vatoje. Šiltas oras iš šiltų vatos sluosnių maišosi su šaltų sluoknių oru, taip iškeliauja šiluma ir be tiesioginio oro pratekėjimo. Esant vėjui šiluminiai nuostoliai dažnai padidėja 2-3 kartus.
QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Pasidomekit knauf vata, ji kitokia nei Paroc ar Rokwool, jei pvz dedi 20 cm jos net suraisioti nereikia, mano atveju jei pusciau putas reiktu suraisioti, kad slapios putos netrauktu vatos zemyn
Žiūrint kokio statumo stogas. Jeigu statesnis tai nesitikėčiau, kad vata nenučiuoš žemyn nesiėmus papildomų priemonių.
QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Cia va vel klausimas, kiek reikia pasyviam namui, Lietuvoje vienetai kurie yra sertifikuoti pasyviam namui, bet kas gali savo nama vadinti pasyviu, nes niekas nezino ir nepaskaiciavo ar 20+7 yra blogai o 20+15 jau yra gerai, o gal 20+7 yra optimalu o 20+15 yra per daug, ziurint varza taip skirtumas yra, bet pridedant sandaruma galbut to skirtumo nebeliekas ir efektyvumas dideja tik keliais procentais purskiant 15 cm putu
Šnekėkite konkrečiau. Niekas nekalba apie kelis procentus. Net nesiūlau gilintis kokios ten varžos ar panašiai, bet pagalvokit kiek mokėtumėte už savo namo šildymą elektra. 250Lt/mėn? 500? 1000? 2000? 4000?
Va čia ir atsiskleidžia skirtumai, paaiškėja pasyvus ar nelabai tas namas.
Jeigu pas jus viskas proporcinga ir stogas bus 20cm vatos + 7 putų (ko gero dar atvirų porų) tai jūsų (spėju 200 kv.m. namo) šildymas elekrta jums kainuotų, kažkur 1300-1700Lt už sausio mėnesį. Tokio pat dydždio namą galima taip apšiltinti, kad ta suma siektų 400Lt ir čia ne teoriniai išsigalvojimai, o rėmimasis jau pastatytų namų Lietuvoje skaičiais.
Kalbant apie kelis procentus prisiminiau anekdotą - klausia gruzino turguje iš ko jis gyvena ir kiek uždirba, šis atsako - nu va, perku už litą, parduodu už tris, iš tų dviejų procentų ir gyvenu.
QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Šitoje vietoje galvojau iš viršaus galbut vejo izoliacine plevele pakloti, bet čia dar klausimas. Jei butu ekovata, tai pavirsiu galima sudrekinti vandeniu ir ant virsaus susidaro pluta, kuri gaunasi panasiai kaip vejo izoliacija
Taip, ta pluta geriau nei nieko, bet ji nei iš to neprilygtų plokštei. Šiuo atveju nieko negaliu pasiūlyti, nes tai ypač imlus darbui reikalas.
QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Vėl viskas teorija. Kiek tos drėgmės turi būti, kad vata jau praradinėtų savo savybes. Aš tai skaitau tai turi būti perteklinė drėgmė. Bandet tikrinti pas ką nors žiemos metu kiek yra drėgmės name? na bus max 50%, o lauke kai šalta tuo metu bus gal irgi tiek ar 60%. Tai kaip ta vata sudrėks? Tada ji turėtų drėgti jau nuo lauko oro esančios drėgmės. Yra juk rekuperatorius, virtuvėje yra gartraukis. Skalbinius džiaunant, taip susidarys ta perteklinė drėgmė, trumpam, bet klausimas ar ji spės prasiskverbti per gipsa ir osb nei pirmiau bus istraukta ventiliacines sistemos.
Kitaip formuluokite klausimą - ar pas jus užtektų drėgmės, kad aprasotų šaltas, vieno stiklo lango paviršius? Manau, tikrai taip, net ir be skalbinių. O -10C vata neaprasotų?
Plačiau apie santykinę drėgmę parašiau apačioje.
QUOTE(LokysL @ 2014 11 18, 17:01)
Didziausia problema yra ta, kad darant viska su vata sugaistama labai daug laiko. Pvz knauf vata sudeti i gegnes trunka pora dienu kai siltinamos dalies plotas ~50kvadratu, ir uzpurksti truktu viena diena, ir visos problemos issisprendzia. Nes jei dedant pvz vatos 35 cm , 10+10+10+5, tai 10+10 i gegnes susideda per pora dienu, bet po to reikia sukti taselius 10 cm plocio skersai gegnem, kuriuos reikia tvirtinti kampais prie gegniu, toliau vel sudeti vata, po to deti garo izoliacine plevele, kas tikrai nera lengva, po to vel sukti tasus 5cm ir tada deti 5 cm, ir tada dar suraisioti nes 5 cm vata jau nera tokia stabili kaip 10 ar 20 cm. Darant vienam visa tai gali uztrukti ir menesi laiko iskaitant horizontalios dalies darbus.
Horizontaliai daliai tai sutikciau kad galima issiversti be putu, nes uzdejus osb is virsaus ar is apacios garo izoliacine plevele gan nesunku sumontuoti nes lygus pavirsius. O tada vel galima purskti ekovatos, kas uzimtu viena diena, arba jei osb ant stygu virsaus, naudoti knauf rulonine vata su persidengimais ir apsisiltinti per viena diena.
Sutinku, tam reikia laiko ir kruopštumo, bet pagalvokite kiek dienų per metus praleisite prie katilo, kurio galima būtų visai atsisakyti labai rimtai pažiūrėjus į namo energinio efektyvumo didinimą statant sekantį namą.
Vatai sudrėkus ir padidėjus jos drėgmei bent vienu procentu 0,032 lambdos iškart neliks.
Atkreipkite dėmesį ką mineralinei vatai reiškia pirmasis procentas drėgmės padidėjimo:
(grafiko duomenų šaltinis - Cammerer, J. und Achtziger,J.: Einfluß des Feuchtegehaltes auf die Wärmeleitfähigkeit von Bau- und Dämmstoffen. Bericht zu BmBau Forschungsvorhaben BI 5-800883-4)
Manau neverta net daug komentuoti šio grafiko, nes vatos jautrumas drėgmei pavaizduotas labai aiškiai.
Ar dar kyla klausimų kodėl vatą reikia išlaikyti idealiai sausą ir kam tas garo barjeras?
Kaip įrengėte šildomo garažo slenkstį? Kiek prisimenu, ieškojote sprendimų.
QUOTE(arkava @ 2014 11 18, 20:52)
visi sitie teoriniai garo barjerai - kelia nuostaba ir truputi juoka...
QUOTE(arkava @ 2014 11 18, 21:17)
Kur ji gali iskeliauti, jei po gipsu - garo plevele.
Tai kodėl dedate plėvelę prieš vatą jeigu pas jus sausa? O plėvelė reikalinga žiemą, kai patalpose dar sausiau.
Galiu nuraminti, kad ne be reikalo ir pateikti pvz. - kad ir kaip sausa būtų patalpose žiemą šalti daiktai vistiek rasos, nes mes jaučiame tik santykinę drėgmę, o santykinė drėgmė tai ne tik vandens garų kiekis ore bet ir temperatūra.
Temperatūra yra neatsiejama šiuo taveju. Pastatykit skardines duris ir viskas apšarmos nuo to, atrodo, ypač sauso patalpų oro.
Taigi tas sausas patalpų oras turi apie 4 g/m3 vandens garų, o drėgnas, šaltas oras lauke tik 1-2 g/m3. Čia ir atsakymas - skirtingos temperatūros. Šaltos durys rasoja, vata irgi rasos šaltuosiuose sluokniuose jeigu nebus stabdoma garų skvarba. O jei tikrai sverbsis, nes susidaro didelis vandens garų parcialinio slėgio gradientas lauko sienoje žiemą.