QUOTE(biesas66 @ 2014 10 19, 18:31)
gali sneketi kiek nori apie OSB plokste virs gegniu...Bet Tu jau i ta traukini pavelavai,tad lieka paprastesnis varijantas ekovatai tik su difuzine.
Geras pavyzdys kodėl reikėtų galvoti apie viską reikiamu laiku, o ne statyti, taip kaip visi stato ir tikėtis, kad vėliau iškilusi specifinė problema (kokybiškai apšiltintas stogas) kažkaip bus išspręsta.
QUOTE(Pasvaistes @ 2014 10 18, 20:12)
O negalvojote geriau dėti Steico termo plokštę, nes kiek žinau ji dirba ir kaip difuzinė ir kartu "numuštų" pagrindinę pradinę stogo kaitrą ir dėl savo špuntų gerintų viso sumuštinio sandarumą. Nors kiek pamenu tamstai vėlu, nes dangą jau uždėjęs.
Geras pastebėjimas. Nei celiuliozinei izoliacijai, nei putplasčiui nėra gerai po stogo danga esanti tik difuzinė plėvelė, kad ir kokia auksinė ji būtų.
Užkalus plokštę (gražiai aprašytas pvz http://www.hunton.lt...stogo-paklotas/ ) ant gegnių putplastis mažiau perkaistų. Manau, tokios plokštės pilnai pakaktų šiai funkcijai atlikti.
Taip pat negerai palikti atvirą putplasčio paviršių. Daug ilgaamžiškiau būtų priglausti/priklijuoti putplasčio paviršių prie plokštės, ypač kai aplinkos sąlygos tokios kintančios toje vietoje. Plėvelė jau nebebūtina virš tokios plokštės, bet dėl viso pikto dar nepamaišytų užtraukti kokios nors pigios plėvelės ant plokštės, kad kondensatas ir netyčia paatekęs lietaus vanduo nubėgtų per plėvelę, o plokštė liktų sausesnė. Tai jau būtų super patikimas variantas bet kokiai stogo dangai.
QUOTE(biesas66 @ 2014 10 19, 17:42)
Vieni rodo,kiti nerodo.. As pataupiau,nedejau,dabar mastau gal reikejo deti.. Tiesa pasakius eko vata bent jau is pradziu turetu ispusti difuzine i isore. Tad susidarys kalnai ir jei kondensatas begs,tai begs ant gegniu arba isilginiu lystveliu,kas man nelabai patinka.
QUOTE(biesas66 @ 2014 10 19, 18:13)
Pvz po cerpem as megstu kai yra ploksciu arba lentu sluoksnis. Nes cerpem reikia po jom beveik antro stogo.... Aisku cia labiau taikytina molinem cerpem kurios nera tokios sandarios kaip betonines,arba tavo stogo tipo.
Priešvėjinė - difuziškai atvira stogo plokštė taip pat gerai pasitarnautų ir pučiant celiuliozinę šilumos izoliaciją (ekovatą). Nesusidarytų raukšlės difuzinėje plėvelėje, nebūtų ištampomos plėvelės prikalimo vietos, nešvilpautų vėjas tarp vatos ir plėvelės, būtų prie ko tvirtinti horizontalias pertvarėles ar makroflekso "dešras", kurios apsaugotų nuo konvekcijos sukritus vatai. Plėvelė neliks visada prigludusi prie vatos, čiuoš žemyn, ten ištemps plėvelę dar labiau, o viršuje liks raukšlės, kuriose galimai kaupsis vanduo esant nepakankamam stogo nuolydžiui.
Yra ir nedegių priešvėjinių plokščių http://www.cembrit.l...j...2&PID=16110
QUOTE(arkava @ 2014 10 17, 13:23)
arba kist be faskiu, o per OSB skylutes tarpus uzpust poliuretanu. butu idealu ir sandaru.
Aš supratau, kad Arkava siūlo įstatyti EPS ir užpūsti putomis šonus. Pabandžiau tai papiešti:
Galima užpūsti ne makrofleksu, bet kažkuo rimčiau. Pučiant su profesionalia įranga reikėtų pūsti per kelis kartus, kad plėtimosi jėga nedeformuotų stogo konstrukcijos, bet putoms sukietėjus būtų geras variantas.
Taip pat galima naudoti pusiau profesionalų amerikonišką produktą daugkartiniam užpurškimui palaipsniui - Touch n foam arba kitaip Spray foam 600, http://www.youtube.c...h?v=96EGmCCXBa8
prieinamas ir LT, bet jau labai brangus 1m3 išeina. Gal tokioje situacijoje ir visai nieko būtų.
Toliau verta prisiminti tokias ne visai prastas (16kg/m3) putas užpildančias plyšius, bet su maža plėtimosi jėga http://www.youtube.c...h?v=2b9HyVkhls0
Jos ypač gerai užsandarintų visus tarpelius šalia putplasčio, užfiksuotų putplastį, bet neaišku ar leistina jas pūsti tiesiogiai po stogo difuzine plėvele. Reikėtų palyginus nedidelio kiekio putų ir toks panaudojimo būdas būtų gana racionalus. Purškėjai dažniauiai įkainoja savo darbą proporcingai sunaudotam medžiagos kiekiui, o tai būtų labai palanku užpurškiojant visokius smulkius tarpus, kur bus daug laiko sugaišta, bet neišnaudota medžiagos.
QUOTE(mintas @ 2014 10 18, 21:51)
Tarp gegnių nematau reikalo purkšti labai geros šilumos izolecinės medžiagos, nes gegnės vis tiek bus šilumos tilteliu ir kuo geresnis medžiagos liambda, tuo tas šilumos tiltelis bus labiau jaučiamas.
Būtent tokios putos ir nebūtų super gerų šiluminių charakteristikų. Jos panašios į NEPS.
QUOTE(mintas @ 2014 10 18, 21:51)
Nesutariu aš matau su Bangu dėl kietų PUR putų purškimo tarp medinių konstrukcijų. Taip kai klausysi jo patarimų šiuo klausimu, žinok kad yra žmonių, kurie mąsto šiek tiek kitaip ir kietų PUR putų ten pūst nerekomenduoja.
Aš vistiek pasiterliočiau su uždarų porų kietomis putomis tam tikrais atvejais, nors ir reikia saugotis jų plėtimosi jėgos. Jos labai sustandintų stogo konstrukciją, būtų amžinas reikalas tarnaujantis ilgiau nei pati stogo konstrukcija kaip ir teisingai sudėto putplasčio atveju.
Kaip tik manyčiau, kad labiau linkę trupėti ir skilinėti bus mažo tankio putos po dešimtmečio eksloatacijos. Tiksliau sakant tokios putos su 8-10 kg/m3 tankiu labai nepatikimai atrodo.
QUOTE(cibulis @ 2014 10 19, 15:45)
Peržiūrėjau daugybę sertifikuotų pasyvių namų. Stogo šiltinimui bent jau Vokietijoje dominuoja celiulozė (arba ekovata) .
EPS tarp gegnių kaip ir niekas nededa, PIR putų irgi nepurškia.
EPS tarp gegnių kaip ir niekas nededa, PIR putų irgi nepurškia.
Putplastis labai imlus darbui todėl ten nieks nesiterlioja su juo. Ant gegnių tvirtina ištisinį PIR plokščių paklotą labai mažai imlų darbo jėgai ir eina iškart prie sekančio etapo.
Vatoms Vokietijoje yra šiek tiek palankesnės oro sąlygos ir, vėlgi, darbo jėgos imlumas su ekovata yra pats mažiausias.