QUOTE(BangaS @ 2014 10 15, 08:52)
1. Apie kurią vietą kalbate? Nupieškite stogo konstrukciją ir parodykite kurioje vietoje ji galėtų trūkti.
2. Tik tiek, kad purškiant iš apačios susidarys labai daug plyšių iš viršaus, kuriuose kaip tik gali laikytis vanduo. Išgaruoti iš ten jam bus labai sunku.
Taip pat šios putos turi labai didelę plėtimosi jėgą ir be problemų suplėšytų stogo konstrukciją neteisingai purškiant. Į uždarus tarpus jų visai nieks neapsims pūsti dėl šios priežasties. Jūsų atveju šias putas panaudoti būtų per sudėtinga.
3. Visų vatų šilumos laidumas būtų ženkliai didesnis realiomis naudojimo sąlygomis, nes jos yra kiauros, jose vaikšto oras. Gal kažkiek sandaresnė yra celiuliozinė vata (ekovata), bet ji natūraliai prisigeria daugiau drėgmės iš aplinkos ir dėl to nukenčia jos šiluminės savybės ne laboratorinėmis sąlygomis. Taip pat gana problematiškai išgaruoja vanduo storų vatos sluoksnių (>30cm). Jeigu storas ekovatos sluoksnis sušlampa pvz nuo kondensato, tai jis per metus niekaip neišdžiūsta, vata sukrinta. Kas lieka iš drėgnai laikomo laikraščio per metus manau neverta aiškinti.
4. Uždarykit vatą į "dėžutę" tarp dviejų sandarių plokščių iš apačios ir viršaus. Šonuose dvitėjinių sijų plokštumos. Dar kažkaip suskirtyti pertvaromis ir išilgai stogo būtų neblogai. Apatinė plokštė su idealiu sandarumu ir garo barjeru. Viršuje difuziškai atvira plokštė užtikrinanti priešvėjinę apsaugą ir hidroizoliaciją. Sudarius tokias sąlygas vatai galima tikėtis vos 15-25% šiluminės varžos pablogėjimo nuo išmatuotų laboratorijose verčių priklausomai nuo to kaip buvo paruošta vata matavimui.
5. Šiuo atveju reikės dar daugiau vatos, nes po difuzine plėvele, kuri, kiek atsimenu, net nebuvo suklijuota tarpusavyje, laisvai palįs vėjas.
6. Vatos svoris didelis, labai apsikraus stogo konstrukcija dedant labai storą sluoksnį, nors jis ir pigus. Taip pat kokiai nors vietai prakiurus ir susigėrus daug lietaus į vatą jis labai ilgai džius ir kelis metus drėkins medines konstrukcijas.
7. Klijuoti putplastį gal ir variantas, bet jis būtų super imlus darbui ir tų pačių putplasčio klijuotojų, kurie vargo idealiai šiltindami sienas jau už jokius pinigus neprisišauktumėte turbūt.
8. Nesiryšiu jums kažko konkretaus rekomenduoti, tik žinokite, kad ekovatos pripūtimas būtų mažiausiai nervų kainuojantis būdas.
9. Sutabdinto stogo šiltinimas yra daug kartų paprastesnis ir neverta buvo jo nurašyti vien dėl hidroizoliacijos problemų.
1. Kalbu apie tai, kad nors mano gegnės - dvitėjės sijos, bet stogo konstrukcija vis tiek kažkiek vaikšto ir kieta vata gali atplyšti nuo dvitėjės gegnės. Bent jau nuo medinės jos dalies.
2. Tai taip išeina, kad kietomis, uždarų porų putomis šiltinti stogo - negalima. O kaip su atviromis putomis, pvz., Gamo? Beje, ką jūs laikote uždaromis ir ką atviromis arba kas yra minkštos ir kietos putos? Man vienas jų pardavėjas aiškino, kad tai iš esmės vienas ir tas pats produktas. Skiriasi tik medžiagos kiekis kube: atvirų būna iki 17 kg, o uždarų virš 25 ar virš 30 kg ir t.t.
3. Iš kur stogo apšiltinime atsiras vanduo, jeigu: mano stogo nulydis - 45 laipsniai, danga - čerpės (beveik nebūna kondensato),
difuzinė - labai gera, difuzinė viena su kita suklijuota ją užleidžiant, namas bus vėdinimas? Vienintelis drėgmės šaltinis - iš namo vidaus.
4. Tokia stogo konstrukcija - daugiau nei brangi, sudėtinga. Ar matėte, kad kas nors taip darytų? Gal pats darysite? Ar jau padarėte. Beje, kaip jūsų statybos, kokia stadija?
5. Labai blogai atsimenat. Difuzinė užleista viena ant kitos ir ją atplėšti tikrai sunku. Difuzinė -
štai ši.
6. Bet pamirštat, kad akmens vata puikiai akumuliuos vasaros karščius, šilumos perteklių. O tokiame stoge vandens ten tikrai nebus. Stogas atviras stovi daugiau nei metus. Nė lašo nebuvo.
7. Tie klijuotojai tikrai padarytų. Klausimas tik piniguose ir tai, kad aš tikrai nenoriu EPS iš vidaus. Nesu toks paranojikas, kuris galvoja, kad visos plėvelės plyšta, visur vanduo, viskas bėga ir t.t.
8. Tarp gegnių gal ir tinka. O ką daryti su stygomis?
9. Sutapdintas gal ir paprastesnis apšiltinti, bet jis problematiškesnis eksploatuojant, nesukuria papildomo šėšeliavimo (mano stogas sukuria), nėduoda namuo pridetinės vertės, grožio ir t.t. Plokščias stogas yra daugiabučių ir šiltų kraštų stogas. Mūsų šalyje reikia dvišlaičio. Beje, mano naujos statybos daugiabutis po 10 metų jau keičiamas stogas. Tokia ten ir kokybė. Bet kiekvienam savo.
P.S. Daug kas labai kreivai žiūrėjot, kaip pavyks apšiltinti namo sienas aplink langus, kitose vietose ir aplamai. Išėjo. Išeis ir su stogu. Yra meistrų ir medžiagų. Klausimas tik kainoje ir deramoje atrankoje.