QUOTE(Milao @ 2014 09 19, 16:25)
Kai saulelė pažeme ritinėjasi (gruodis, sausio pirma pusė), kaip taisyklė jos net nesimato per debesis. Vertinant pritekėjimus, saulės švietimo kampus vis pamirštat taiklų BangO pastebėjimą - pirmoj žiemos pusėj dieną paprastai vienodu intensyvumu šviečia visas dangaus skliautas. Pažiūrėjęs į dangų net nepasakysi kurioje pusėje pietūs. Pritekėjimai ganėtinai panašūs iš visų pusių. Stogeliai virš langų atseit turėtų saulę užstoti tik vasarą, kai ji aukštai, bet iš tikro apniukusią žiemos dieną iš esmės prisideda prie šviesos iš šilumos blokavimo. Mūsų sąlygomis efektyvūs tik pavasarį pakabinami, rudenį nurenkami saulės kontrolės sprendimai.
Vasaris, kovas - kitas reikalas, kai giedrų dienų daug.
nors ir vasari saule dar zemokai kabo
bet jau salyginai sauletu sienu yra zenkliai daugiau ir tokiu atveju 10, 20 ar net 50 atstumu :isvalyti" medziai saules nepriduoda - reikia zeeeenkliai didesnio svaraus atstumo, kad ja psaigauti
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2014 09 19, 20:41)
Apčiuopiami pagrinde šviesos pavidalu. Šilumos apniukusią dieną daug neprilaižysi.
Natūrali šviesa žiemą tikrai ne mažesnė vertybė nei šiluma.
Butent, kaip ir bet kuria apniukusia diena
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 09 19, 22:50)
Žiūrėk tu nežiūrėjas, bet kol perki 6-10 arų sklypą, vis tiek nieko gero nesužiūrėsi. Nori užtikrintos, neužstotos saulės, tavo sklypas jau mažiausiai 100 arų turi būti.
100 aru, tai 100m x 100 m - realiai, jei dideli medziai - mazoka
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 09 20, 21:44)
Bliamba, kokias tu čia pievas rašai. Yra PHPP (ir panašios programos), kurios suskaičiuoja saulės pritekėjimus. Neburk nesąmonių.
Cia ne pievos, Milao 100% teisus su siais teiginiais, neveltui japonu architektas sake, kad norint teisingai suprojektuoti nama - reikia sklype pirmiausia pramedituoti visus 4 metu laikus