QUOTE(cibulis @ 2014 08 28, 21:58)
Tas pats vamzdis: gali būti iš akies, bet galima jo ilgį apskaičiuoti ir optimizuoti, parinkti reikiamą storį ir t.t. Iš akies veikia C, B, na, gal dar ir A klasės namai. Bet A+ ir A++ iš akies nesuprojektuosi. Aš tuo esu įsitikinęs. Pagyvensi, pamatysi ir įsitikinsi.
Cibuli, nesumesk visų projektų į krūvą, visi jie skirtingi. Jei aš kalbu apie grindinio šildymo projektą, tai tik apie jį, ne apie vėdinimą, ne apie architektūrinę dalį, ne, kalbu tiktai apie grindinį.
Tai vat, projektuojant, geresnio grindinio projekto nepadarysi, nei kad specialistas vietoje vedžiodamas atsižvelgdamas į visus niuansus, kurių projektuotojas iš brėžinių net nemato.
Dėl ilgių. Konsultavausi su santechniku, ne vieną grindinį išvedžiojusį, tai sako, kad jau iš pirmo žvilgsnio primeta kaip vedžios, kad vamzdžiai būtų apylygiai, o prieš klojant dar pasimatuoja, tai sako vos ne metro tikslumu suskaičiuoja. Aš sau vedžiojau grindinį vienam aukšte, ir sužinojęs, kad tai įmanoma, okurat, vijas ir aš primetinėjau metro tikslumu. Nesigauna labai tiksliai pagal projektą padaryti, realybė visuomet šiek tiek skiriasi nuo popierių, tenka šiek tiek koreguoti, vat ir skaičiuoji, o jei skaičiuoti moki, tai ir viską nuo nulio prisimesti gali, tikrai net geriau nei projektuotojas primes.
Dar kartą kartoju, čia kalba eina tik apie grindinį.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 08 30, 11:17)
Be to jis iš esmės buvo už 16 mm vamzdį. Santechnikai už - 18 mm vamzdį. Europoje kiek suprantu dominuoja 20 mm vamzdis. Su 20 mm vamzdžiu kilpos gali būti ilgesnis. Aš tik džiaugiuosi, kad pasirinkau 20 mm vamzdį. Jis dar ir tuo geresnis, kad daugiau vandens tilps sistemoje, todėl geotermai bus tik geriau - galima bus pamažinti temperatūras.
Žinok, niekad gyvenime sau nevedžiosiu vamzdelių kitų, kaip tik 20mm. Jei būtų KKK, tai pfk ir 16mm, bet jei ŠS, tai tik 20mm.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2014 08 30, 20:40)
kazkodel mano santechnikai visiskai nesiparina del kilpu ilgio,kad jie nera visiskai vienodi.
Kuo kilpų ilgis vienodesnis, tuo grindinio šildymo sistema optimalesnė. Aišku subalansuojama ir kai skiriasi labai stipriai, bet jei vienu vamzdeliu teka mažesnis skysčio kiekis, nei kitais, tai vadinasi, kaip Cibulis teisingai sakė, kai kur pereikvotos medžiagos, nes gautas perteklinis galingumas, kurį vėliau dirbtinai mažini, čia vienas niuansas, antras niuansas, esant vienodesniam ilgiui, šilimas tolygesnis. Trečias dalykas, patiriami mažesni hidrauliniai nuostoliai, ekonomiškesnė eksploatacija.