Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 49

Jovdim, augaliniai raminamieji neveikia? Pvz, koks Herbastress. Iš cheminių galėčiau pasiūlyti Xanax. Pati kadaise esu jį gėrusi.
Atsakyti
QUOTE(Nireglina @ 2014 07 31, 15:06)
Jovdim, augaliniai raminamieji neveikia? Pvz, koks Herbastress. Iš cheminių galėčiau pasiūlyti Xanax. Pati kadaise esu jį gėrusi.

Nebande ne vienu, buvau va nupirkau novo pasit ir Jadvygos zoliu arbatos, mazu kiek pades, nors gal reikia ko nors stipresnio jai, gulejo 1,5 savaites ligoninej, negalejau nuvaziuoti, tai tevui sakiau paprasykit, kad pakviestu psichologa ar psichiatra, tai mama pareiske, kad jai nieko nereikia, o pati nesusitvarko su nervais, sunkiai tvardosi, gerai, kad nors su miegu problemu nera.
Atsakyti
Liepa39, man darė brachiterapiją, kadangi buvau po operacijos tai nereikėjo jokios narkozės, ikišo tokį pagaliuką kaip per echoskopiją vaginalinę, penkias minutes pagulėjau ir viskas, jokių pašalinių. Toms kurioms nedarė operacijos, duoda narkozę ir kiša ten giliau kažkokį elektrodą. Bet jūs, rodos po operacijos, ta nebijokite
Atsakyti
QUOTE(jovdim @ 2014 07 31, 12:19)
Moterys,
patarkit kokiais vaisciukais mama paramint, ji turi tik lexotanili, kai papranti nebeveikia jis. Mama tokia verksminga, istisai asaroja, sako gal kas juodas misias uzpirko, nu ir is tikro nesiseka mums tas gydymo procesas, vis nauju nesklandumu atsiranda. Vienas inkstas su nefrostoma, dabar teks deti antra nefrostoma i antra inksta, po svitinimo pradejo mazeti ir storeti slapimo pusle, mazeja jos turis,kartais mama visai nesislapina, kad nesugadinti inksto-reik durti  verysad.gif . Kazkaip tolstam mes nuo tos chemijos, nuotaika ties kritine riba.


Gal vis dėlto reikėtų bent su vaistininku pasitarti. Visokie nekalti žoliniai-homeopatiniai a la Sedatif gali nesuveikti. Gali ir suveikti, jei saviįtaiga veikia - aš "kabu" ant tokių ir nuoširdžiai nebežinau, kas labiau veikia - vaistai ar mintys, kad jie man padės. Dabar geriu Ašvaganda - indiškas žoleles. Kol kas veikia geriau už Sedatif.
Bet aš prie palaikančių ligonius, tai kontraindikacijų jokių nesibijau.
Dar labai jogos paprasti pratimai netikėtai padėjo - mane ištinka nerimo priepuoliai iki apalpimo ir sąmonės netekimo. Tai jogos kvėpavimo ar fiziniai pratimai atpalaiduoja, o pastangų daug nereikia (nes jėgų tai biški nerasta:)
Atsakyti
QUOTE(jovdim @ 2014 07 31, 12:19)
Moterys,
patarkit kokiais vaisciukais mama paramint, ji turi tik lexotanili, kai papranti nebeveikia jis. Mama tokia verksminga, istisai asaroja, sako gal kas juodas misias uzpirko, nu ir is tikro nesiseka mums tas gydymo procesas, vis nauju nesklandumu atsiranda. Vienas inkstas su nefrostoma, dabar teks deti antra nefrostoma i antra inksta, po svitinimo pradejo mazeti ir storeti slapimo pusle, mazeja jos turis,kartais mama visai nesislapina, kad nesugadinti inksto-reik durti  verysad.gif . Kazkaip tolstam mes nuo tos chemijos, nuotaika ties kritine riba.


Xanax,relanium..Mano mama dabar leksetonil vartoja,kaip uzeina juodos mintys, kazkiek padeda sako, o tie visi naturalus tai neikiek nepadeda deja jai ..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo minne777: 31 liepos 2014 - 14:48
QUOTE(vitar @ 2014 07 31, 13:53)
Liepa39, man darė brachiterapiją, kadangi buvau po operacijos tai nereikėjo jokios narkozės, ikišo tokį pagaliuką kaip per echoskopiją vaginalinę, penkias minutes pagulėjau ir viskas, jokių pašalinių. Toms kurioms nedarė operacijos, duoda narkozę ir kiša ten giliau kažkokį elektrodą. Bet jūs, rodos po operacijos, ta nebijokite


Vitar, aciu. O kaip jus laikotes? Kai mane operavo, kiek pamenu jums gydymas buvo - ir radioterapija, ir chemo? Ar jau dirbat ar dar biuletenaujat? Kaip bendra savijauta?
Papildyta:
Noriu dar pasidalint ziniom. Jovdim - gal mama irgi noretu ten nueit, pasikalbetu. Siandien buvau vezio informacijos centre - onkologiniam 1 aukste prie tualetu jis yra, ant duru kazkaip kitaip parasyta "Vezio profilaktikos ir..... ". Ten sedi tokia maloni moteriskaite, su kuria galima pakalbeti apie savo bedas ir klausinet galima ko tik nori (kas man labai patiko, nes tie gerieji daktarai - buvau labai sutrikus del tokio ju elgesio - nelinke per daug plestis, aiskintis ir jei bandai kazkur kazka kapstyt, baisiausiai pyksta. Operuojantis - isoperavo, ir eik. Radiologe irgi kazka bendrais bruozais pasake - ir nesiplecia), tai va, su ta moteraite galima pasikalbet, issakyt del ko nerimauji, diskutuot del maitinimosi, gydymo ir visokiu kitu reikalu. Ir ne kiek nepyksta! Gan daug ismano. Pataria ir duoda knygeliu apie liga, maitinimasi ir pan.
Atsakyti
Aš baigiau radioterpiją birželio 10. Kažkiek laiko dar laikiausi dietosgal dvi savaites po švitinimo, paskui po truputį pradėjau valgyti daržoves, vaisius. Kol kas nieko labai nejaučiu, kartais šiek tiek pučia vidurius, kartais lyg ir nori skaudėti šlap. pūslę, nieko rimto kol kas. Liepos 11 baigėsi biuletenis, nuėjau į nedarbingumo komisiją, davė 60 proc. netekto darbingumo , t.y. antra grupė. Nieko dėl ligos neklausinėjo. Jau dirbu, rugpjūčio 5 važiuosiu į Vilnių tikrintis. Radiologas sakė po dviejų mėn pirmas patikrinimas
Atsakyti
QUOTE(vitar @ 2014 07 31, 21:27)
Kažkiek laiko dar laikiausi dietosgal dvi savaites po švitinimo, paskui po truputį pradėjau valgyti daržoves, vaisius. Kol kas nieko labai nejaučiu, kartais šiek tiek pučia vidurius, kartais lyg ir nori skaudėti šlap. pūslę, nieko rimto kol kas. Liepos 11 baigėsi biuletenis, nuėjau į nedarbingumo komisiją, davė 60 proc. netekto darbingumo , t.y. antra grupė. Nieko dėl ligos neklausinėjo. Jau dirbu, rugpjūčio 5 važiuosiu į Vilnių tikrintis. Radiologas sakė po dviejų mėn pirmas patikrinimas


O kokios dietos laiketes? As tai viska valgau kaip ir valgiau, tik saldumynu - stengiuos ne, nes nuo saldumos labiausiai ir pykina. Man nieks neliepe jokios dietos laikytis, va tik siandien gavau knygute apie mityba gydymo metu, tai kaip tik dabar skaitineju..
O puslei uzeina deginimo pojuciai, tai "Care Lady" isgeriu ir lyg padeda.
O jei 60 proc nedarbinga, ar tai reiskia, kad dirbate tik 40 proc. darbo laiko?
o po gydymo visada butent radiologas paskiria tolesnius vizitus? Ir kuris radiologas - tas kur konsultuos brachiterapijos metu, ar tas, kur isorines? Ar jis ir bus tas stebetojas ir tikrintojas po gydymo?
Oj, uzverciau klausimais... ax.gif blush2.gif
Atsakyti
Mano radiologas labai geras Ernestas Šileika. Kasdien kaldavo, kad stebečiau kad nepūstų pilvo, nes tada spinduliai ne ten pataiko. Nevalgyti šviežių vaisių ir daržovių(aš valgydavau tik granatus). Sakė nenumirsi nuo avitaminozės, ir tikrai nenumiriau, jei jauti pūslėj nepatogumus, liepė gerti kažkokius papildus lygtai urinal-spanguolių pagrindu. Aš dar gėriau profilaktiškai Canephron. Ir bendrai, maistas turi būti kuo švelnesnės konsistenijos, neriebus. Einančią į valgyklą stabdydavo: tik nevalgyk riebaluose kepto kepsnio. Tas nedarbingumas mano darbui neatsilieps: kaip dirbau, taip dirbsiu. Viskas priklauso nuo darbo sąlygų ir darbdavio. Man parašyta, kad negaliu dirbti karštyje, jonizuojančioje spinduliuotėje, vibracijoje. Tai jei darbe būtų tokios sąlygos, tai darbdavys neturi teisės leisti manęs dirbti tokiuose darbuose. O dėl darbingumo procento, tai manau, kad čia tik mano reikalas, kiek aš galiu dirbti, niekur neparašyta, kad darbdavys privalo sumažinti darbo krūvį ar darbo valandas.
Radiologas tas pats išoriniam ir vidiniam švitinimui, bent man taip buvo
Atsakyti
QUOTE(vitar @ 2014 08 01, 09:56)
Mano radiologas labai geras Ernestas Šileika.

Kaip daktaras - nežinau, o kaip žmogus - tai nuostabus. Kai paguldė mane gaištančią esant nulis vietų skyriuje, tai skaitau išgelbėjo man gyvybę be jokios perkeltinės prasmės. Jei ne jis - šiandien nerašyčiau. Esu jam be galo dėkinga.
Atsakyti
QUOTE(willow @ 2014 08 01, 11:28)
Kaip daktaras - nežinau, o kaip žmogus - tai nuostabus. Kai paguldė mane gaištančią esant nulis vietų skyriuje, tai skaitau išgelbėjo man gyvybę be jokios perkeltinės prasmės. Jei ne jis -  šiandien nerašyčiau. Esu jam be galo dėkinga.


Willow, papasakokit, kai turesit jegu, kokie tyrimu atsakymai, kodel taip staiga pagulde i ligonine? Kaip dabar jauciates?
Atveso oras, visiems net kvepuoti lengviau. Sveikatos visoms 4u.gif
Atsakyti
Idut, kas naujo?
Papildyta:
QUOTE(Caskada @ 2014 08 01, 10:31)
Willow, papasakokit, kai turesit jegu, kokie tyrimu atsakymai, kodel taip staiga pagulde i ligonine? Kaip dabar jauciates?
Atveso oras, visiems net kvepuoti lengviau. Sveikatos visoms  4u.gif

Parašysiu. Dabar esu silpnoka. panašu, kad galvos švitinimas kaip chemija: labai silpna (kaip sakė K. Brazauskienė - blauzdos labai skystos, galva svaigsta retkarčiais ir skonio pokyčiai doh.gif). Apie ateinančius karščius bijau net pagalvot....
Atsakyti