Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 49

QUOTE(nida44 @ 2014 07 29, 15:09)
šitas be jokių emocijų ir prasimanymų skaičius  - 19 tūkst. - mane daug geriau nuteikia

Tai čia ir yra tie atvejai, plampt ir pasveiko, tik skaičiais smile.gif O kai rašo žmonės tuos bla-bla, tai daugiau literatūriškai gaunasi.
Mane tai bet kokia forma optimizmas veikia ax.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 15:12)
Cia gal priklauso nuo zmogaus blush2.gif
Na bet kiekvienas labiau pazista savo artimaji ir zino, ko jis noretu, ko ne, jei susitarta susitikti reanimacijoj-tada butinai reikia lankyti 4u.gif

Taip, labai priklauso nuo žmogaus drinks_cheers.gif

O dėl pažinimo, tai irgi abejoju biggrin.gif Gerai jei pažįsta, o ne sprendžia pagal save. Nes pvz. mano vyras rodos per 17 m. jau turėjo pažint ir tariasi pažįstas, bet kai tenka gydytis ligoninėje, kai operacija - užmušt galėčiau cool.gif biggrin.gif Visiškai nenutuokia ko man reikia ir net pasakius, ne visada taip elgiasi.. verysad.gif
Tai aš kažkaip per asmeninę prizmę priėmiau ir idos1 vyro situaciją blush2.gif
QUOTE(Deganti @ 2014 07 29, 15:27)
6 valandos galvos opercijai ilgai, tikrai nea  4u.gif

drinks_cheers.gif
Labai daug laiko užima ir pasiruošimas pačioje operacinėje..niekas strimgalviais nesiverčia. Jau kiek esu operuota, tai pastebėjau, kad vos ne valandą operacinėj praleidi, kol pradeda..ypač jei reikia kažkokios aparatūros operacijai (kaip rentgenas su kontrasto leidimu ir t.t.).

QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 16:08)
tikrai ta zinot? niekada negirdejau nei apie specialu budinima, nei apie aparatu tildyma schmoll.gif

Tikrai žinau, tik intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius ne VUOI buvo. Pati sėdėjau reanimacijoje porą parų non-stop.Tik neklauskit kaip ir kodėl sėdėjau, nes nenoriu pasakoti. Iš tikrųjų, artimiesiems to neleidžiama daryti..bet... Prieš lankymą pritildydavo "pypsiukus" ir nebeslopindavo raminamaisiais.. Išvis klausiau sesutės, kaip su tais, kurie pvz. nėra intubuoti, bet miega/apglušę, po operacijų, tai sakė truputį "žadinam" g.gif
Bet kaip ir sakiau, viskas priklauso nuo sveikatos būklės. Aišku, jei dirbt.plaučių ventiliavimas, kažkokia sunki būklė, tai jau ligoniuko nieks nekrutindavo.
Nežinau kaip onkologinio VUOI, nebent kitaip..
Atsakyti
lenkiu galva pries anesteziologe.tai nebuvo sausas duomenu surinkimas.buvo ilgas grazus poklabis su zmogum..daug is jos stiprybes gavau.ji sake,kai bus sunku-prisimink mane...as tai praejau..visad stovi akyse..stipri,jautri,grazi,silta moteris.operacija jau pamirsau kiek truko.vyro reik paklaust.oi,ilgai..nes su magnetu daro...tai pries,paskui po..o pasikalbejo vyras su daktaru po operacijos..sako pagarba padidejo.isejo zliuginas,pavarges.bet ramiai,aiskiai isdeste.o lydejusi anesteziologe mus abu padrasino.vyrui isaiskino kaip buvau uzmigdyta,kas gali buti po..iki tokiu smulkmenu,kad nupirkt ledinuku,nes nuo vamzdeliu gali gerkle perstet ir spanguoliu extrakto,kad nebut bedu su slapimo pusle del kateterio.
jau rasiau,kad ligonineje ejau tarp toookiu zmoniu,kad nuvaziavus patikrai visiems is eiles lenkiu galva.
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 16:45)
apie ka kalbeti? vienas is anesteziologo/reanimatologo darbo aspektu- samones buvimas. pradziai galima paklausti apie gyvybinius rodiklius, planuojama zadinimo laika, numatoma artimiausia gydima. juk liestos smegenys, kas pirmas pamatys pakenkimus, skirs tyrimus, gydyma?

Tevui operuotos smegenys. Operuoti plauciai. Vis tik neteko kalbetis su anesteziologu, o ir nesudarinejo jis jokio tolimesnio gydymo plano schmoll.gif As ju net neprisimenu, nes ju darbas buvo-laba diena, as anestiozologas toks ir toks, duosim ta ir ta, laikysim reanimacijoj tiek ir tiek, tada vesim i palata. Viskas. Sudarinejo gydymo planus TIK operave chirurgai. Jie ir nukreipimus toliau dave(chemijai, svitinimui ir pan.)

O dabar man teigiat, kad anesteziologas vos ne pats pagrindinis daktaras biggrin.gif
PS.S. ar kartais jus ne anesteziologe? blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
klubakaulio sparno operacija truko virs 7 val ...ilgai,nevaiksciojau visiskai.Rugpjucio 7 d jau vaziuoji vel MRT ...stogas pradeda jau vaziuoti...taip bijau,taip bijau verysad.gif verysad.gif dirbu,kaip robotas nesutodama,kad tik negalvoti
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 17:11)
O dabar man teigiat, kad anesteziologas vos ne pats pagrindinis daktaras biggrin.gif


kur? blink.gif arba su skaitymu, arba su suvokimu problemos g.gif


Rasma, gal todel, kad salia buvot? as irgi ne apie vuoi snekejau.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 16:33)
Tai ka kalbeti su anesteziologu? Per kiek laiko uzmigde zmogu? Per kiek laiko ji pakele? Ar tai turi kokia itaka operuotam ligoniui? g.gif


Anesteziologo/reanimatologo darbas, turbūt, vienas iš nedėkingiausių tarp visų medicinos sričių... Ne medikų įsivaizdavimu tai žmogus, kuris tik užmigdo, pažadina, ir, jei gerai atlieka darbą - pažadinus žmogus jaučiasi gerai ir jo nepykina.
O realiai, rimtų operacijų metu, jo darbas yra ne mažiau įtemptas, nei operuojančio chirurgo - gyvybinius rodiklius reikia stebėti kiekvieną sekundę ir atitinkamai reaguoti. Jei nenužiūrėsi - chirurgui nebebus ką ir operuoti... O pooperaciniu periodu tie ramiai prie šlangučių prijungti "miegantys" pacientai realiai yra didelio ir labai sudėtingo darbo rezultatas. Teko dirbti su Santariškių reanimacijų daktarais, ir tai, kaip jie operatyviai ir tiksliai susidoroja su kritinėmis situacijomis, suvaldo tikrai pavojingas gyvybei būkles ir tai dažnai atlieka pacientams ar jų artimiesiems net nesuvokiant, kokia sudėtinga padėtis tai buvo - kelia didelę pagarbą. Pooperacinis periodas labai trapus, dauguma gyvybinių sistemų išėjusios iš rikiuotės, ir, realiai, pirmomis pooperacinėmis paromis reanimatologas, o ne chirurgas yra būtent tas žmogus, kuris gali tiksliausiai atsakyti, kaip žmogus laikosi ir kokios prognozės...


Atsakyti
skorpe,laikykis.pagerk gal vaistuku.as apie anesteziologa kalbejau, kaip apie nuostabu zmogu.o del tolesnio gydymo, su daktaru pati kalbejau.ryte buvau samoninga,protinga.atejo i palata ir aiskiai susake.ka mate operacijos metu,ko tikisi is tyrimu.ir kas idomiausia,kad jo spejimai pasitvirtino.o toliau seke sveikimas.man buvo stimulas vaikai,taip buvau ju pasiilgusi.apiginkluodavau optimizmu ir pirmyn.ir neklausiau jokiu istoriju.aisku,per palatos kaimynes jos pasiekdavo ausis..bet kaip mane moke,as esu as.
o va sanatorijoje,tikrai galva pravedinau.labai nenorejau vaziuot,bet kad sukilo mano seimyna!visas dienas oras buvo nuostabu!tad ejau i visas galimas proceduras,eidavau pajuriu kol galedavau..eidama melsdavausi..ir sanatorijoje atjo tie zmones,kurie suteike vilties.kambaryje buvau viena,seimyna lanke.tad gryzau beveik pamirsus savo operacija.ir dabar buna liudesiukas aplanko,bet pasiziuriu,kaip jus kovojate,ir geda pasidaro.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 17:11)
Vis tik neteko kalbetis su anesteziologu, o ir nesudarinejo jis jokio tolimesnio gydymo plano schmoll.gif

Intensyviosios terapijos ir reanimacijos skyriuose, būtent jau ne operavusio gyd. , o dažniausiai anesteziologų-reanimatologų karalystė. Jie atsakingi už gydymą, už paciento būklę ir t.t. Tikrai teisingai milaaa rašė 4u.gif
Tolimesnį gydymo planą sudarinėja tada, kai pacientas atsigauna ir g.b. oarvežamas į skyrių, tada vėl susitinki su operavusiu (ar kitu tos srities) gydytoju.
Aš tai reanimacijoje nemačiau nė vieno operavusio gyd. g.gif

QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 17:18)

Rasma, gal todel, kad salia buvot? as irgi ne apie vuoi snekejau.

Gal..aš kai mačiau, tai pagalvojau, kad tai įprasta praktika unsure.gif
QUOTE(umb @ 2014 07 29, 17:19)
realiai, pirmomis pooperacinėmis paromis reanimatologas, o ne chirurgas yra būtent tas žmogus, kuris gali tiksliausiai atsakyti, kaip žmogus laikosi ir kokios prognozės...

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 17:18)
kur? blink.gif  arba su skaitymu, arba su suvokimu problemos g.gif

Kokiu tikslu atejote i tema? Konfliktuoti? Tai praeikit pro sali. Ieskantiems kliauciu komentatoriams si tema ne vieta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(skorpe555 @ 2014 07 29, 17:11)
Rugpjucio 7 d jau vaziuoji vel MRT ...stogas pradeda jau vaziuoti...taip bijau,taip bijau verysad.gif

Kažkaip stenkitės labai nesiaitrint, kažkaip su ta baime "susitart"..aišku,kad baisu..bet tikimės, jog po MRT būsit rami ir laiminga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 07 29, 17:35)
Aš tai reanimacijoje nemačiau nė vieno operavusio gyd. g.gif
Gal..aš kai mačiau, tai pagalvojau, kad tai įprasta praktika unsure.gif


ateina biggrin.gif arba yra pakvieciami, kai itariamas kraujavimas, reikia pakartotinos intervencijos. buna budintis chirurgas, esant reikalui is namu kvieciamas operaves chirurgas.
neturetu buti iprasta, nes personalas normalaus garso negirdi, girdi tik pasikeitimus. o dar idomu, kad is garso visad zino, kas pypia/cypia, net ziuret nereikia biggrin.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 17:37)
Kokiu tikslu atejote i tema? Konfliktuoti? Tai praeikit pro sali.


tai nera uzdara, ar jusu asmenine tema 4u.gif visi aplink apsidaire ras savo aplinkoje zmogu su tokia beda ir jei nerasai apie tai ar neklausi foruminiu patarimu, tai nereiskia, kad negalima cia uzeiti rolleyes.gif o as asmeniskai, nelabai megstu, kai klaidina zmones 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaa: 29 liepos 2014 - 17:09
QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 16:55)
ateina biggrin.gif arba yra pakvieciami, kai itariamas kraujavimas, reikia pakartotinos intervencijos. buna budintis chirurgas, esant reikalui is namu kvieciamas operaves chirurgas.
neturetu buti iprasta, nes personalas normalaus garso negirdi, girdi tik pasikeitimus. o dar idomu, kad is garso visad zino, kas pypia/cypia, net ziuret nereikia biggrin.gif
tai nera uzdara, ar jusu asmenine tema 4u.gif visi aplink apsidaire ras savo aplinkoje zmogu su tokia beda ir jei nerasai apie tai ar neklausi foruminiu patarimu, tai nereiskia, kad negalima cia uzeiti rolleyes.gif o as asmeniskai, nelabai megstu, kai klaidina zmones 4u.gif


Visgi kas neturi savo artimo zmogaus sergancio ar pats neserga tai nesupras...Kaip suzinai ta diagnoze viskas pasikeicia, ir bereiksmiai dalykai tampa tikrai bereiksmiais...
ne daktarai mes, ne viska zinom tik dalinames savo patyrimais,pasiguodziam cia savotiskai, issipasakojam..Gaila ,kad mano mamukas ne labai su kompu bendrauja,uzeitu cia paskaitytu,kiek daug zmoniu nepasiduodanciu, nes manoji tai pesimiste siktiek, aisku nekaltinu kiekvienas zmogus savaip juk isgyvena verysad.gif

Atsakyti