Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 49

QUOTE(ida1 @ 2014 07 29, 14:42)
IKI RYTDIENOS NEISKESIU.PASIILGAU.NEBIJAU AS TU VAMZDELIU...Jau susikombinavau kur vaikus deti .ir kas nuves.


operacija PAVYKO, juk puiku, atsigaus jaunas 4u.gif , reanimacija yra normalu po operacijos, esu gulėjus, sesę įleido, nors aš ir snūduriavau, bet buvo gera žinot, kad ji yra. Mama tris paras reanimacijoj buvo, ėjau per kiekvienas lankymo valandas, man atrodo tai labai padeda, pasėdi šalia, kai jau geriau buvo ir apiprausiau pati atmenu, ir tie vamzdeliai smulkmena, baisiau būtų nematyt kelias paras artimo po sudėtingos operacijos.

Atsakyti
QUOTE(ida1 @ 2014 07 29, 13:25)
Tik va pabaige.begsiu lankyt nuo 5.miega dar.budins uz poros valandu.Klausiau daktaro sake operacija lyg ir pavyko g.gif



Labai ilgai truko op., jei nuo aštuonių.


Nežinau, kaip kitas, mane jau pradėjo diorginti visokios neva optimistiškos istorijos, kaip viena boba sakė, kad kita boba - plampt ir pasveiko.

Statistika tokia: šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 tūkstančių onkoligonių, iš jų apie 19 tūkst. gyvena 10 metų ir daugiau, kitiems ne taip pasiseka ar pasiseks. šitas be jokių emocijų ir prasimanymų skaičius - 19 tūkst. - mane daug geriau nuteikia
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 07 29, 15:04)

Lygiai kaip, niekad neklausyčiau patarimų eit lankyt ar ne, eičiau. Nes mes kartais neįsivaizduojame ko prašome, kol nepatyrėme..kartais būni paprašęs nelankyt, o po to staugi, nes pasirodo, kad to be proto ilgiesi doh.gif
Man taip buvo po "remonto" doh.gif

Cia gal priklauso nuo zmogaus blush2.gif Mano tevas iki siol pyksta, kad as ejau ir ji TOKI(bejegi ir pan) maciau blush2.gif Sake, kokio velnio grudausi, vis tiek nepamena, ar as buvau, ar ne, tarsi sapne, sake, viskas buvo... blush2.gif O jis pas mane visa gyvenima fiziskai stiprus buvo, tai, sake, kad zinojimas, jog dukra mate ji kitoki-psichologiskai ji pati zlugde. blush2.gif
Susidariau vaizda, kad Idos vyras gali buti panasus i mano teva drinks_cheers.gif
Na bet kiekvienas labiau pazista savo artimaji ir zino, ko jis noretu, ko ne, jei susitarta susitikti reanimacijoj-tada butinai reikia lankyti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nida44 @ 2014 07 29, 15:09)
Labai ilgai truko op., jei nuo aštuonių.
Nežinau, kaip kitas, mane jau pradėjo diorginti visokios neva optimistiškos istorijos, kaip viena boba sakė, kad kita boba - plampt ir pasveiko.

Statistika tokia: šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 tūkstančių onkoligonių, iš jų apie 19 tūkst. gyvena 10 metų ir daugiau, kitiems ne taip pasiseka ar pasiseks. šitas be jokių emocijų ir prasimanymų skaičius  - 19 tūkst. - mane daug geriau nuteikia

aha ilgai nuo 8 iki 2.aciu tikrai visom.nu palaikymas jusu nerealus :4u:Gal kiekvienai mts po tris valandas.tada ne taip ir ilgai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ida1: 29 liepos 2014 - 14:18
QUOTE(ida1 @ 2014 07 29, 15:14)
Gal kiekvienai mts po tris valandas.tada ne taip ir ilgai.

Normaliai drinks_cheers.gif Musu vienai mts dare 4 valandas, nuo 8 iki 12 drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ida1 @ 2014 07 29, 15:14)
aha ilgai nuo 8 iki 2.aciu tikrai visom.nu palaikymas jusu nerealus :4u:Gal kiekvienai mts po tris valandas.tada ne taip ir ilgai.


6 valandos galvos opercijai ilgai, tikrai nea 4u.gif Limfmazgius krapštė du virš raktikaulio apie 2 ar 3 valandas, laparoskopija trys valandos, koją dėliojo ir kelias valandas, o čia juk galva, čia tikslumo kokio reik 4u.gif
Atsakyti
Vyras sakė ačiū, kad buvai kartu. Trys savaitės reanimacijoj, nepraleidau nei vieno lankymo. Atsibodau visiems su vaikų priežiūra, bet nenueiti negalėjau. Man ramiau matant. Taip, buvo labai sunkių dienų, kurios ačiū Dievui praėjo, buvo sunku matyti ir net labai, kai su visa aparatūra atrodo dūsta, kai rodikliai kyla iki debesų ir suvoki kokia rimta padėtis. Neatsimena dalies visai, migdė 10 parų. Bet kalbėjau kalbėjau kalbėjau, ką veiksim, ką darysim, kai jis sustiprės, pasveiks. Tikėjau, kad jį tai stiprina, net jei ir negirdi.
Čia kita situacija, po operacijų reanimacija stebėjimui. Linkiu, kad ryt keltų į skyrių, tik slaugos pirmas paras gali reikėti, mama buvo pas sesę, kol sustiprėjo. Budintys gydytojai būna reanimacijoje apie bendrą būklę pasakys, operavusio gal ir nesutiksi, jei nebudi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Angele: 29 liepos 2014 - 14:51
QUOTE(nida44 @ 2014 07 29, 16:09)
Labai ilgai truko op., jei nuo aštuonių.
Nežinau, kaip kitas, mane jau pradėjo diorginti visokios neva optimistiškos istorijos, kaip viena boba sakė, kad kita boba - plampt ir pasveiko.

Statistika tokia: šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 tūkstančių onkoligonių, iš jų apie 19 tūkst. gyvena 10 metų ir daugiau, kitiems ne taip pasiseka ar pasiseks. šitas be jokių emocijų ir prasimanymų skaičius  - 19 tūkst. - mane daug geriau nuteikia

O mane kaip tik gerai nuteikia gyvi 'pavyzdziai', kai matai, pasikalbi, suvoki, kiek dar tas zmogus nuveike po 'nuosprendzio', sulygini savo situacija, kad ne tau vienam ant sio margo pasaulio. O statistika toks abstraktus sausas dalykas ir kas ja veda? jei Vilniaus onkologijos institutas, tai paskaitykit audito isvadas...
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 14:40)
3. Pakalbeti su daktaru nepavyks, nes jo pamainos laikas baigesi, isejo namo.


chirurgas gali pasakyti apie tai, ka jis atliko, o dabar zmogus anesteziologo-reanimatologo rankose 4u.gif ir ekstubavimo, zadinimo klausimus spres jis. todel sakyti, kad nebus su kuo pasikalbeti... blink.gif bus, dabar jie svarbiausi zmones smile.gif
vaziuoti butinai reikia, o dar ne prosal ir paskambint vakarop pora kartu smile.gif

QUOTE(Rasma @ 2014 07 29, 15:04)
Reanimacijoje, spec.lankymo valandom, visus ligonius medikamentiškai "budina" (kurie nėra aišku komoje ir kuriuos įmanoma žadinti), kad jie galėtų pasidžiaugti artimaisiais.  O monitorius lankymo valandom irgi dažnai pritildo.


tikrai ta zinot? niekada negirdejau nei apie specialu budinima, nei apie aparatu tildyma schmoll.gif zinot, yra toks idomus dalykas, iprasto aparato pypsejimu darbuotojai negirdi, girdi pokycius, todel jiems dirbti netrukdo ir niekas nieko netildo...

QUOTE(ida1 @ 2014 07 29, 15:14)
aha ilgai nuo 8 iki 2. Gal kiekvienai mts po tris valandas.tada ne taip ir ilgai.


pamirsot anesteziologu paruosima, tai operacija prasidejo realiai kokia 9, o paskui kol perveze i reanimacija... gi abipuse kraniotomija buvo 4u.gif echoskopai, navigatoriai... viskas uzima laiko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaa: 29 liepos 2014 - 15:17
QUOTE(milaaa @ 2014 07 29, 16:08)
chirurgas gali pasakyti apie tai, ka jis atliko, o dabar zmogus anesteziologo-reanimatologo rankose 4u.gif ir ekstubavimo, zadinimo klausimus spres jis. todel sakyti, kad nebus su kuo pasikalbeti... blink.gif bus, dabar jie svarbiausi zmones smile.gif
vaziuoti butinai reikia, o dar ne prosal ir paskambint vakarop pora kartu smile.gif 

Su didziausia pagarba medicininiam personalui, bet tikrai apie ligonio operacija nekalbeciau nei su slauge, nei sesute, kuri tik vaistus suleidzia blush2.gif
Kiek teko operaciju aptureti ar paciai, ar vaikams, ar artimiesiems-niekada nebendravom su anesteziologais blush2.gif Ju darbas labai siauras, ka jie gali kalbeti apie pavykusia ar nepavykusia operacija? Syki skambinausi i ligonines skyriu, klausiau budincios sesutes, kad paskaitytu tyrimu atsakymus, tai tiesiai sviesiai atsake-kreipkites i operavusi daktara. drinks_cheers.gif
Tai ka kalbeti su anesteziologu? Per kiek laiko uzmigde zmogu? Per kiek laiko ji pakele? Ar tai turi kokia itaka operuotam ligoniui? g.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 07 29, 16:33)
Su didziausia pagarba medicininiam personalui, bet tikrai apie ligonio operacija nekalbeciau nei su slauge, nei sesute, kuri tik vaistus suleidzia blush2.gif
Kiek teko operaciju aptureti ar paciai, ar vaikams, ar artimiesiems-niekada nebendravom su anesteziologais blush2.gif Ju darbas labai siauras, ka jie gali kalbeti apie pavykusia ar nepavykusia operacija? Syki skambinausi i ligonines skyriu, klausiau budincios sesutes, kad paskaitytu tyrimu atsakymus, tai tiesiai sviesiai atsake-kreipkites i operavusi daktara. drinks_cheers.gif
Tai ka kalbeti su anesteziologu? Per kiek laiko uzmigde zmogu? Per kiek laiko ji pakele? Ar tai turi kokia itaka operuotam ligoniui? g.gif


o kas jums siulo su slaugos personalu bendraut? blink.gif
nezinau, kokias operacijas jums dare, bet galiu nutuokti... yra sritys, kur daugeli dalyku sprendzia anesteziologai ir sakyti, kad sritis siaura, tolygu pripazinti savo nezinojima/nesupratima.
apie ka kalbeti? vienas is anesteziologo/reanimatologo darbo aspektu- samones buvimas. pradziai galima paklausti apie gyvybinius rodiklius, planuojama zadinimo laika, numatoma artimiausia gydima. juk liestos smegenys, kas pirmas pamatys pakenkimus, skirs tyrimus, gydyma?
yra specifines anesteziologu specializacijos, as nekalbu apie pilvo ar torakalines operacijas, kur po operacijos vamzdeli istrauke ir ciau... yra operaciju, kai reanimacijoj laiko para, jei viskas gerai, o jei ne tai ir savaites. aij, bet cia zinoma, siaura sritis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaa: 29 liepos 2014 - 16:13
QUOTE(Rasma @ 2014 07 29, 14:04)
Reanimacijoje, spec.lankymo valandom, visus ligonius medikamentiškai "budina" (kurie nėra aišku komoje ir kuriuos įmanoma žadinti), kad jie galėtų pasidžiaugti artimaisiais. Ne visi jie ten prie vamzdelių schmoll.gif Vamzdelių prikaišioti tie ligoniukai, kurie dirbtinai ventiliuojami ir pan. O monitorius lankymo valandom irgi dažnai pritildo.
Papildyta:

drinks_cheers.gif

Žinot, turbūt, kai tik galėčiau iškart palikčiau vyrą, jei jam būtų "per sunku" mane matyti "tokią" reanimacijoje..nesvarbu, su sąmone, be jos, su vamzdeliais, be jų..Kažin ar besugebėčiau kada gyvenime už tai atleisti.
Lygiai kaip, niekad neklausyčiau patarimų eit lankyt ar ne, eičiau. Nes mes kartais neįsivaizduojame ko prašome, kol nepatyrėme..kartais būni paprašęs nelankyt, o po to staugi, nes pasirodo, kad to be proto ilgiesi doh.gif
Man taip buvo po "remonto" doh.gif

sveiki,
nepalikau:)nors nelanke.parveze mane jau po lankymo valandu.pabudinta is narkozes.sake ir pasikalbejom,pasibuciavom:)nieko ryte nepamenu.o reanimacijoje ilsejausi rami,kad nubudau,kad zinau savo varda ir pavarde,net banko koda:)vyras skambino,o ryte i reanimacija verzesi,nes buvo pasakyta,kad 8busiu palatoja.tai sesute graziai informavo,kad jo ponia graia skrybelaite ir raudonais skruostukais kerta grozio kose.
uztat kitas 3diena sedejo prie lovos,gloste,maitino,renge,prause.esu uz tai jam dekinga labiausiai.realiai pagalba reikalinga pirma para,kol makausiukas dar sukasi.bet norejo isitikinti,kad viskas man gerai.trecia para isiunciau pas vaikus.
Atsakyti