Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 49

[quote=Rasma,2014 07 21, 19:16]
Tik operacinį. Piktybiniai augliai abiejuose inkstuose (didesnis ir mažesnis).
Kaip mums aiškino, prie inkstų vėžio jokio gydymo nėra. Atseit, chemoterapiją, švitinimą ir kitokį gydymą taiko tik metastazėms. Šiaip pirmus metus kas tris mėn. tikrino, po to rečiau..(nebeprsimenu tiksliai , bet kaip visiems tie patys tyrimai - echo, KT ar MRT, kraujo ir t.t.).
Po operacijos patvirtino piktybiškumą ir stadiją.
Dėl kepenų nepergyvenkit iš anksto 4u.gif Stenkitės tikėt, kad tikrai hemangiomos. Mano sesei DE irgi pasakė, atseit mestastazės kepenyse, sunku buvo patikėt, po biopsijos tyrimo pasirodo šiaip kažkokie gerybiniai dariniai, kuriuos paliko stebėjimui.

Saunuolis Jusu zmogus, per 5 metus niekas neatsirado, tai reik tiketis ir nebeatsiras. O kokia stadija jam tu augliu buvo? Maniskis buvo labai didelis,parase trecia stadija, bet isplites nebuvo,ir limfmazgiuose,nerado. O dabar kazkas atsirado g.gif ir negalvoti negaliu, tik tiek, kad as esu miegale, tai nors kai miegu nieko negalvoju.
Pirmadieni vaziuoju i onkologini ..... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Dija69 @ 2014 07 22, 08:53)
O kokia stadija jam tu augliu buvo? Maniskis buvo labai didelis,parase trecia stadija, bet isplites nebuvo,ir limfmazgiuose,nerado. O dabar kazkas atsirado  g.gif ir negalvoti negaliu, tik tiek, kad as esu miegale, tai nors kai miegu nieko negalvoju.
Pirmadieni vaziuoju i onkologini .....  blink.gif

Kažkokios raidelės dar buvo, 3 stadija. Limfmazgiuose buvo, pašalino ir juos.
Atsakyti
Sveikos.
Mano mamai buvo diagnozuotas gimdos kūno vėžys, 1B stadija. Atlikta operacija - pilnas gimdos ir priedų pašalinimas. Dabar reikia konsultuotis VUOI. Užrašiau ją konsultacijai pas gydytoją Vitko, tačiau pasiskaičiau čia - nelabai teigiami apie ją atsliepimai. Pažįstama rekomendavo gyd. Kąstytį Žilinską, gal žinote kaip galima būtų su juo susisiekti? Skambinau į VUOI, tačiau ten niekas nekelia ragelio. Gal pagelbėtumėte su jo tel. nr? Į PM?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irena85: 22 liepos 2014 - 09:33
QUOTE(Dija69 @ 2014 07 22, 06:53)
Maniskis buvo labai didelis,parase trecia stadija, bet isplites nebuvo,ir limfmazgiuose,nerado. O dabar kazkas atsirado  g.gif ir negalvoti negaliu, tik tiek, kad as esu miegale, tai nors kai miegu nieko negalvoju.
Pirmadieni vaziuoju i onkologini .....  blink.gif

Idomiai.. Kiek suprantu, neisplitusiam kaip ir antra stadija butu g.gif . Gal i vena iauginejantis? O kokio dydzio auglys buvo? Daktaram, aisku, geriau zinot.

Pas mus tumoras buvo ~20cm, isplites, bet ne tiek kiek mane, kad bus pries operacija.
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2014 07 22, 10:07)
Idomiai.. Kiek suprantu, neisplitusiam kaip ir antra stadija butu g.gif . Gal i vena iauginejantis? O kokio dydzio auglys buvo? Daktaram, aisku, geriau zinot.

Pas mus tumoras buvo ~20cm, isplites, bet ne tiek kiek mane, kad bus pries operacija.


Tai vat as irgi galvojau bus antra stadija, o dydis buvo .... dabar skaiciu tiksliai nzn, bet mazdaug inksto dydzio, net dar kazkiek ir didesnis. Tai as taip manau, kad daktarai numane, kad jei jau toks didelis, tai buvo tikimybe,kad bus isplites, apsidraudimui ir rase 3stadija.

O kaip pas jus reikalai su tuo 20cm ? Kokia sveikata ir eiga ?
Papildyta:
[quote=Irena85,2014 07 22, 09:33]
Sveikos.
Mano mamai buvo diagnozuotas gimdos kūno vėžys, 1B stadija.

O kur ja operavo ? Man tai pasake, kad nera reikalo pasitikrinimui i Vilniu vazineti, galiu tikrintis ir pas savus daktarus.
Atsakyti
QUOTE(Dija69 @ 2014 07 22, 13:21)
Tai vat as irgi galvojau bus antra stadija, o dydis buvo .... dabar skaiciu tiksliai nzn, bet mazdaug inksto dydzio, net dar kazkiek ir didesnis. Tai as taip manau, kad daktarai numane, kad jei jau toks didelis, tai buvo tikimybe,kad bus isplites, apsidraudimui ir rase 3stadija.

Bet tai kaip įdomiai unsure.gif
VUOI, tai po operacijos, ištyrę auglį viską patikslino ir stadiją nustatė pagal "blogesnį", didesnį.
O tai jums nedarė tyrimo paties auglio? g.gif Na, kiek jis piktybiškas ar pan.?
Atsakyti
Angele skaiciau senas temas apie fraxiparina rase. kad jis per pus pigesnis lenkijoj.gal turit kas is ten parvestu.Visom sveikatos ir jegu 4u.gif
Atsakyti
[quote=Dija69,2014 07 22, 13:21]
Tai vat as irgi galvojau bus antra stadija, o dydis buvo .... dabar skaiciu tiksliai nzn, bet mazdaug inksto dydzio, net dar kazkiek ir didesnis. Tai as taip manau, kad daktarai numane, kad jei jau toks didelis, tai buvo tikimybe,kad bus isplites, apsidraudimui ir rase 3stadija.

O kaip pas jus reikalai su tuo 20cm ? Kokia sveikata ir eiga ?
Papildyta:
[quote=Irena85,2014 07 22, 09:33]
Sveikos.
Mano mamai buvo diagnozuotas gimdos kūno vėžys, 1B stadija.

O kur ja operavo ? Man tai pasake, kad nera reikalo pasitikrinimui i Vilniu vazineti, galiu tikrintis ir pas savus daktarus.
[/quote]


Ją operavo lazdynuose, respublikinėje ligoninėje. Istorija tokia, kad jai šiek tiek kraujavo, darė abraziją, tyrė tepinėlį (to, ką išgramdė), nustatė jog vėžys. Išoperavo, o kai atėjo histologinio tyrimo rezultatai patikslino stadiją - 1B, o išraše nurodyta, jog reikia konsultuotis VUOI. Vat ir bandau dabar susižvejoti to gydytojo numerį. Poliklinikloje jis nekonsultuoja, o į institutą negaliu prisikambinti. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Irena85 @ 2014 07 22, 15:59)
Ją operavo lazdynuose, respublikinėje ligoninėje. Istorija tokia, kad jai šiek tiek kraujavo, darė abraziją, tyrė tepinėlį (to, ką išgramdė), nustatė jog vėžys. Išoperavo, o kai atėjo histologinio tyrimo rezultatai patikslino stadiją - 1B, o išraše nurodyta, jog reikia konsultuotis VUOI. Vat ir bandau dabar susižvejoti to gydytojo numerį. Poliklinikloje jis nekonsultuoja, o į institutą negaliu prisikambinti. doh.gif


Tai eikit i santariskiu klinikas. Ten paprasciau mirksiukas.gif
Atsakyti
Man nukrito neutrofilai, iki 0,89. Dabar esu kelioneje, tai filgrastimo neturiu. Kaip saugotis nuo infekciju? Valgyti tam tikra maista, termiskai apdorota, daznai plauti rankas ir ka dar daryt?
Atsakyti
QUOTE(kastuvas @ 2014 07 22, 19:08)
Man nukrito neutrofilai, iki 0,89. Dabar esu kelioneje, tai filgrastimo neturiu. Kaip saugotis nuo infekciju? Valgyti tam tikra maista, termiskai apdorota, daznai plauti rankas ir ka dar daryt?

Man liepė dar vengti susibūrimų, apskritai kontaktų su kitais žmonėmis, neiti į parduotuves ir pan. Kaip tai spręsti kelionėje nežinau
Atsakyti
Grįžo vyras į skyrių chemijai po 3 mėnesių pertraukos. Tiesa dar laukia kaulų čiulpų tyrimai, lumbalinė punkcija, tada jau spręs nuo kurios vietos tęsti chemoterapiją. Kraujo rodikliai dar pakritę, kelias savaites gražiai laikėsi, o dabar rieda žemyn. Sakė neplanuosiu kiek laikys, bet tikisi savaitė. Nors ne visada būna pagal planą.

Sesei buvo MRT atsakymai viskas gerai pooperacijos, švaru. Kitą savaitę važiuoja į Kauną pas operavusį gydytoją pasirodyti.

Ida1, ačiū, pavaduojanti šeimos gydytoja taip pat vakar patarė ieškoti Lenkijoje. Darys tyrimus dėl trombozių žiūrėsim kaip koreguosis dozės.

QUOTE(kastuvas @ 2014 07 22, 19:08)
Man nukrito neutrofilai, iki 0,89. Dabar esu kelioneje, tai filgrastimo neturiu. Kaip saugotis nuo infekciju? Valgyti tam tikra maista, termiskai apdorota, daznai plauti rankas ir ka dar daryt?
Čia rašo žemiau 0,5, bet vyrui liepia laikytis kai žemiau 1, dabar dar pilna burna valgo vaisius daržoves, kol kas 1,24, bando atsivalgyti. Tiesa ir normaliems rodikliams esant nerekomenduoja žalios žuvies, mėsos, pelėsinių sūrių ir tt.
Rekomendacijos neutropenijos metu

Neutropeninė dieta

Neutropeninė dieta skiriama neutropenijos metu (neutrofilų skaičius < 0,5 x 109/l). Ši dieta apsaugo imunosupresuotą ligonį nuo bakterijų ir kitų mikroorganizmų, esančių maisto produktuose ir gėrimuose.

Mitybos principai neutropenijos metu
1.Nevartokite šviežių vaisių ir daržovių, teikite pirmenybę konservuotiems.
2.Vartokite termiškai apdorotą maistą (virtą, keptą, troškintą).
3.Išpakuotą maistą laikykite švariame hermetiškai uždaromame indelyje.
4.Prieš atidarydami indelį nuplaukite tekančiu vandeniu.
5.Prieš gaminant valgį, taip pat prieš ruošiant kitą patiekalą ir prieš valgį būtinai plaukite rankas. Gerai nuplaukite produktus, kuriuos naudosite maisto gamybai (pvz. daržoves), įrankius jų ruošimui. Kiekvienam maisto produktui naudokite atskirą įrankį.
6.Pirmenybę teikite šviežiai paruoštiems patiekalams. Rekomenduojama suvalgyti per valandą po pagaminimo.
7.Paruoštą maistą galima laikyti šaldytuve ne ilgiau negu 2 dienas. Prieš vartojimą porcijos turi būti iki galo sušildomos.
8.Mėsa atšildykite šaldytuvo apatinėje lentynoje, ne kambaryje.
9.Nevartokite nebegaliojančių maisto produktų.
10.Nevalgykite viešojo maitinimo įstaigose.
11.Nevalgykite palėsinio sūrio, jogurtų, kitų produktų, kurių gamybai (fermentavimui) naudojamos bakterijos ar pelėsiniai grybai. Nevalgykite maisto, kuriame yra žalios žuvies ar mėsos.
Lentelė apačioje su rekomendacijomis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Angele: 22 liepos 2014 - 19:41