QUOTE(egilis @ 2014 07 18, 13:11)
O ka patartumėte molingame grunte(sunkus priemolis ) ?Rostverkas stovi ant pusmetrio supilto smelio(gerai sutankinto) , Planuoju cokolio hidroizoliaciją ,XPS .Ar išsiversiu be pamato nudrenavimo ? Galvoju apie lietaus kanalizaciją ,kad nuvesti dalį drėgmės nuo namo .
Polių vistiek neišeis hidroizoliuoti ir kapiliarinė drėgmė kils į rostverką, todėl stengtis labai kokybiškai jį hidroizoliuoti gal nereikėtų. Labiausiai tikėtina, kad jis gaus vandens iš išorės.
Tai kad rostverkas stovi ant smėlio yra gerai ir blogai. Smėlis nudrenuoja vandenį į gilesnius sluoknius, bet reikėtų storesnio sluoksnio, kad bent metras smėlio liktų be vandens ir taip būtų išvengta grunto kilsnumo.
Ar po rostverku yra kompensacinis/šilumos izoliacinis minkšto EPS sluoksnis, kuris "sugertų" įšalusio grunto kilsnumą?
Ta jėga būna tokia didelė, kad pakelia rostverką su visais poliais "palankiomis" aplinkybėmis. Grunto tankinimas po rostverku ir rostverko atrėmimas į tvirtą pargrindą gali būti kaip tik ta aplinkybė, kai įšalantis drėgnas gruntas pakels rosverką pora cm. Nenoriu gasdinti, bet pamato drenažą vertėtų įsirengti jeigu po rostverku nėra minkšto EPS.
Kokiame gylyje gruntiniai vandenys?
QUOTE(arkava @ 2014 07 18, 13:18)
kampuose namo darysiu lietaus surinkima/nubegima is lataku i talpas be dugno, tai i tas pacias talpas nuvesiu ir drenazo vanzdelius. Plius nuogrindos 0,6 m min bus ant hidro pleveles.
Netures pamatai kur slapt
Lietaus kanalizaciją ir drenažą reikėtų sujungti labai atsargiai arba išvis nejungti, kad per gausesnį lietų neužpiltų drenažo.
Jeigu drenažas įvestas į talpą apie 100-120cm gylyje, o lietaus vanduo surenkamas tik aplink namą tai reikėtų turėti bent ~1 m3 (6-7 mm kritulių) talpos žemiau drenažo lygio, kad lietaus vanduo neužpiltų drenažo ir nepasidarytumėte meškos paslaugos.