QUOTE(Kaunas2011 @ 2014 09 24, 12:17)
Visada buvo įdomu sužinoti, kokiu tikslu po žeme yra tepamas betonas mastikom ir pan. ? Kai po to eina polistirolas ir membrana, nekalbu nei apie armavimus ir pan po zeme. Tarybiniais laikais kai apie šiltinimus pamatų nebuvo net kalbos, drenažas iš keraminių vamzdelių kurie tai veikia tai neveikia, dideliems kiekiams vandens sulaikyti buvo tepama/ klijuojama bituminė danga.
Dabar po žeme polistirolas ir membrana.Polistirolas yra šiltinimas, membrana ir hidroizoliacija dideliems kiekiams vandens sulaikyti, ir leidžia rasos taškui garuoti. Kaip dar padeda tas pamatų tepimas ? Jei iš pamatų apačios einanti drėgme nesulaikoma arba kitaip sakant po banketemis/vainiku nera ruberoido( hidroizoliacijos) visa drėgme kylanti užkonservuojama betone, ir neleidžia jai niekur išeiti.Čia niekuo nepagrįstas statybinis įprotis ?
Kur as klystu ?
Man irgi kilo šis klausimas.
Gal iš įpročio liko kai hidroizoliuodavo juostinius pamatus.
Teoriškai sausas betonas prastesnis yra šilumos laidininkas, bet nelabai aišku ar bitumu iš išorės nuteptas pamatas bus sausesnis už neteptą, kai papildomai dedamas eps ir membrana iš lauko.
Pamatų betonui besiribojančiam su gruntu yra reikalaujamas pats didžiausias armatūros apsauginis sluoksnis. Gal ir šioje vietoje galima būtų įžiūrėti šiokį tokį hidroizoliacijos vaidmenį.
Šiaip rostverkas turėtų būti apsuptas putplasčiu iš visų pusių, todėl į klausimą ar putplasčio "klojinyje" esančiam betonui yra reikalingas hidroizoliavimas galima būtų atsakyti, kad jis nereikalingas.