Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 16 tema

QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 07:29)
mano situacija. as kaskart nusivedus ji I Strazdaneles, grizus vel krentu I liudesio duobe.

kiek taviškiui? mažiausiam blush2.gif
maniškiui 5 unsure.gif

mes kalbėjom su auklėtoja apie piešinius jo, tai sakė jis piešia/karpo gražiai, bet reik laiku iš jo tą piešinį paimt, nes paskui būna ratais užpeckiotas. ir psichologė vakar sakė, kad užduotis atlieka gerai (tokia kaip ir suvokimo užduotis buvo). tai gal sakau situacija miglotai, pamažu, bet gerėja blush2.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Li @ 2014 11 13, 10:48)
kiek taviškiui? mažiausiam  blush2.gif
maniškiui 5  unsure.gif

mes kalbėjom su auklėtoja apie piešinius jo, tai sakė jis piešia/karpo gražiai, bet reik laiku iš jo tą piešinį paimt, nes paskui būna ratais užpeckiotas. ir psichologė vakar sakė, kad užduotis atlieka gerai (tokia kaip ir suvokimo užduotis buvo). tai gal sakau situacija miglotai, pamažu, bet gerėja  blush2.gif  g.gif

maziui 2.5 m.
didisys tokio amziaus varydavo frazem - as verkiu, nes tu mane palieki. cia kai pradejom eit I darza.
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 08:29)
Shantal, o ka daryt, jeigu vaikas alergiskas. mes mastom apie gyvuna, bet viduriniukas alergiskas sunims, vyresnelis nuo grauziku ciaudet pradeda is kart. Vezlys galbut. bet man norisi gyvuno su atgaliniu rysiu. didelio didelio suns. Leonbergerio. bet nu kur bute toki laikyt.

Nuostabus šuo, labai retas Lietuvoje, man jis labai į zenenhundus panašus, tik spalva skiriasi. Mes tai irgi pasvajojam - mažasis svaigsta nuo samojedų, o kiti nuo aliaskos malamutų.biggrin.gif
Oi vėžliai tai nuostabūs - visi sako, kad lėtapėdžiai - pabandykit palenktyniaut, kuris greičiau. O kai mano vyriausias kai ant kilimo atsigulęs knygą skaitydavo, tai mūsų Varlius jam ant nugaros užsiropšdavo ir snausdavo - du draugai wub.gif
Galima ir žuvytes laikyt, gal paukščiai ne taip alergizuoja. Svarbiausia, kad vaikas stebėtų, džiaugtųsi, maitintų, turėtų kuo rūpintis, mokytųsi atsakingumo. Gyvūnų terapija - tai tokia teigiamų emocijų bomba 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 13 lapkričio 2014 - 11:36
QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 12:08)
maziui 2.5 m.
didisys tokio amziaus varydavo frazem - as verkiu, nes tu mane palieki. cia kai pradejom eit I darza.


per anksti nusiteikinejama smile.gif

Mano dickis budamas 5m raiskaus deklamavimo konkursus prizinem vietomis nukaudavo.
O mazasis va 5.5m dar nesugeba aiskiai minties suregzti.
As stengiuosi neuzsiciklinti ant vaiko trukumo- jis toks -kitoks- yra ir jo prigimtis savaip unikali ir jis atras savo vieta ir kelia wub.gif
Tik nervija biski darzelio darbuotoju poziuris... g.gif
Pvz. aukletojos labai vienpusiskai sprendzia ta klausima- liepia dirbti su 'atsilikeliu' patiems tevams ydant isvengti nesusipratimu bendravime kolektyve (pvz. a al "mokinkit vaika tarti Florijano varda, nes Florijanas labai pyksta del to ir bijau kad Jusu vaikuciui gali 'liudnai' baigtis.."), BET savo ruoztu nelabai suvokia(arba/ir nenori), kad jos privalo savo aplinkoje ugdyti, lavinti ir kitu vaiku poziuri, tolerancija 'kitokiam' zmogui. Aukletojos is paziuros labai mielos ir lyg ir suvokia sudėtinguma tevu padety, taciau vistiek kazkodel uzsiciklinusios daugiau dirbti su tais, su kuriais lengva sutarti - kurie ir taip jau is savo potencialo puikiausiai savarankiskai rieda i prieki. unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(shantal @ 2014 11 13, 12:30)
Nuostabus šuo, labai retas Lietuvoje, man jis labai į zenenhundus panašus, tik spalva skiriasi. Mes tai irgi pasvajojam  - mažasis svaigsta nuo samojedų, o  kiti nuo aliaskos malamutų.biggrin.gif
Oi vėžliai tai nuostabūs - visi sako, kad lėtapėdžiai - pabandykit palenktyniaut, kuris greičiau. mano vyriausias kai ant kilimo atsigulęs knygą skaitydavo, tai mūsų Varlius jam ant nugaros užlipdavo ir snausdavo.  wub.gif
Galima ir žuvytes laikyt, gal paukščiai ne taip alergizuoja. Svarbiausia, kad vaikas stebėtų, džiaugtųsi, maitintų, turėtų kuo rūpintis, mokytųsi atsakingumo. Gyvūnų terapija - tai teigiamų emocijų terapija 4u.gif

wub.gif
mes gyvename bute, tai pagal praktiska poziuri mielai turetume (jei biudzeto galimybes leistu) koki Dzeko raselo terjera- jis tooks gyvas ir veiklus ir nepretenzingas prieziurai thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo easter: 13 lapkričio 2014 - 11:32
QUOTE(easter @ 2014 11 13, 11:35)
per anksti nusiteikinejama smile.gif

Mano dickis budamas 5m raiskaus deklamavimo konkursus prizinem vietomis nukaudavo.
O mazasis va 5.5m dar nesugeba aiskiai minties suregzti.
As stengiuosi neuzsiciklinti ant vaiko trukumo- jis toks -kitoks- yra ir jo prigimtis savaip unikali ir jis atras savo vieta ir kelia  wub.gif
Tik nervija biski darzelio darbuotoju poziuris...  g.gif
Pvz. aukletojos labai vienpusiskai sprendzia ta klausima- liepia dirbti su 'atsilikeliu' patiems tevams ydant isvengti nesusipratimu bendravime kolektyve (pvz. a al "mokinkit vaika tarti Florijano varda, nes Florijanas labai pyksta del to ir bijau kad Jusu vaikuciui gali 'liudnai' baigtis.."), BET savo ruoztu nelabai suvokia(arba/ir nenori), kad jos privalo savo aplinkoje ugdyti, lavinti ir kitu vaiku poziuri, tolerancija 'kitokiam' zmogui. Aukletojos is paziuros labai mielos ir lyg ir suvokia  sudėtinguma tevu padety, taciau vistiek  kazkodel uzsiciklinusios daugiau dirbti su tais, su kuriais lengva sutarti - kurie ir taip jau is savo potencialo puikiausiai savarankiskai rieda i prieki.  unsure.gif

mes turim siuntima I spec darzeli. bet kol kas liekam savam (siem metam bent jau VRC rekomendavo bandyt paprasta), vien del tikrai gero personal poziurio. Direktore ziuri labia teigiaiami I musu vaika, pati toki senam darbe aukletoja dirbdama ne viena turejus. Aukletoja irgi gavom netingincia. o logopedei as jau anksciau cia ditirambus rasiau. jau dabar pamazu dirba su musu ziogu.
nu ir velgi, musu paciu poziuris. man negeda pasakyt, kad mano vaikas kitoks. nesam is tu tevu, kuriems aplinka kalta ir nemato vaiku trukumu. mylim visus tris be proto, nu bet kad dickis uzkales vietom, nu kaip nematyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(easter @ 2014 11 13, 12:35)
koki Dzeko raselo terjera- jis tooks gyvas ir veiklus ir nepretenzingas prieziurai thumbup.gif

drinks_cheers.gif , svarbiausia, kad labai mėgsta žaist, nepavargsta... vaikų "uodegytė" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 12:42)
mes turim siuntima I spec darzeli. bet kol kas liekam savam (siem metam bent jau VRC rekomendavo bandyt paprasta), vien del tikrai gero personal poziurio.  Direktore  ziuri labia teigiaiami I musu vaika, pati toki senam darbe aukletoja dirbdama ne viena turejus. Aukletoja irgi gavom netingincia. o logopedei as jau anksciau cia ditirambus rasiau. jau dabar pamazu dirba su musu ziogu.
nu ir velgi, musu paciu poziuris. man negeda pasakyt, kad mano vaikas kitoks. nesam is tu tevu, kuriems aplinka kalta ir nemato vaiku trukumu. mylim visus tris be proto, nu bet kad dickis uzkales vietom, nu kaip nematyt  lotuliukas.gif


dziugu, kad visi ten pas jus darzelyje geranoriski, iniciatyvus ir supranta aktualias situacijas. thumbup.gif Pas mus gi kiek kitaip (jauciami materializuoti interesai - demesio prioritetai tam, is kieno puses daugiau investiciju($ naudos) ateina )....

Jo, nelengva, kai taip reik rasti kalba su visais ir kiekvieno savais subtilumais, kiek laiko tam reikia doh.gif
Nekalbu apie 'kalta aplinka' (ir jei tai buvo akmenukas i mano pasiguodimo 'darza' irgi galiu sakyt, kad nieko nesiginu, ir pripazistu sitaucija- dirbam su tuom, ir nekaltinu- tiesiog issakau garsiai kas, manau, kiekvienam suaugusiam- ypac pedagogines patirties- zmogui seniai turi buti aisku ir normalu yprastame ugdymo procese)
o sseip... reik ta 'duobe' (i kuria krentama) kazkaip uzkast smile.gif - reik keisti poziuri ir pasidziaugti TUOM ka turi sia akimirka ir KIEKVIENU milimetriniu laimejimu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 12:42)
mes turim siuntima I spec darzeli. bet kol kas liekam savam (siem metam bent jau VRC rekomendavo bandyt paprasta), vien del tikrai gero personal poziurio.  Direktore  ziuri labia teigiaiami I musu vaika, pati toki senam darbe aukletoja dirbdama ne viena turejus. Aukletoja irgi gavom netingincia. o logopedei as jau anksciau cia ditirambus rasiau. jau dabar pamazu dirba su musu ziogu.
nu ir velgi, musu paciu poziuris. man negeda pasakyt, kad mano vaikas kitoks. nesam is tu tevu, kuriems aplinka kalta ir nemato vaiku trukumu. mylim visus tris be proto, nu bet kad dickis uzkales vietom, nu kaip nematyt  lotuliukas.gif


Tinka, koki darzeli lankote?
Atsakyti
QUOTE(easter @ 2014 11 13, 11:59)
o sseip... reik ta 'duobe' (i kuria krentama)  kazkaip uzkast smile.gif - reik keisti poziuri ir pasidziaugti TUOM ka turi sia akimirka ir KIEKVIENU milimetriniu laimejimu  4u.gif

va butent.
zinau, kad ziauriai nuskambes. bet nu mano atveju, ta pacia savaite, kai poliklinikos psichologe pasake apie tai, kad mato mano vaikui nemazai autizmo pozymiu, nuskendo musu seimos draugu berniukas uz musu zioga kiek mazesnis. ir mano isterija del autizmo taip nublanko. mes turim gyva vaika. kitoki, bet jis su mumis.

QUOTE(Darlingkrbe @ 2014 11 13, 12:39)
Tinka, koki darzeli lankote?

Atzaleles Antakalny.
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2014 11 13, 14:19)
kai poliklinikos psichologe pasake apie tai, kad mato mano vaikui nemazai autizmo pozymiu..... ir mano isterija del autizmo taip nublanko. mes turim gyva vaika. kitoki, bet jis su mumis.


maniškiui buvo berods 4, kai diagnozes 'nustatinėjo".Labai norėjo dar ir autizmą pripaišyt, bet nepritempė (vat šitas momentas man nesuprantamas iki šiol g.gif - na, pasakė...į vardą nereaguoja, bet yra akių kontaktas ).... kai jam 4 buvo, kaip laukinukas žmonių bijojo. Dabar šešeri, iš sociofobo pasidarė sociopatas. Draugai visi. Jo grupėje berniukas buvo su patvirtinta autizmo diagnoze. Pirmus metus baikštus vaikas kaip ir dauguma mažų naujoje grupėje, natūralu, ....o po metų taip pasikeitė - visad atėjus atbėgdavo į rūbinėlę, apsikabindavom, pakeldavau, pasupdavau už pažastų ratu. O kai ant kelių pasisodindavau, į akis žiūrėdamas kad pasakoja apie savo mylimą jauną auklytę namuose. O kai darželyje buvo pavasario šventė, kaip jis bėgiojo su vaikais, krykštavo, gaudė muilo burbulus....Čia autizmas?
Kažkada skaičiau apie autizmą, kad "tik labai nedaug vaikų visiškai pasveiksta be jokio gydymo". Klausimas man kyla" tai ar čia vaikai pasveiksta, ar diagnozė buvo taip gerai nustatyta?" blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 13 lapkričio 2014 - 14:12
Dėl autizmo... nežinau, buvo ar ne - situaciją parodiškai, bet labai teisingai aprašo šis kūrinys. Ne mano, bet, manau, puikiai parodo, kad galbūt autizmas nėra taip blogai, tik reikia mokėt prieit prie jo?
Atsakyti
Blogai yra tai, kaip pas mus nustatinėjamos diagnozės - gal iš kokių kavos tirščių buria... Prieš porą savaičių bendravau su vienu garsiausių ortopedų Lietuvoje.
Tai apie F83 - mišrų raidos sutrikimą - jis taip atsiliepė - "Ši diagnozė yra kaip šiukšliadėžė.......Kai gydytojai nežino, kas vaikui yra - iškarto rašo F83." doh.gif
Atsakyti