Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 16 tema

Kalbos luzis turetu buti apie 2,5 metukus. Buna, kad vaikai kazka labai naudoja, paskui atrodo pamirsta, ir islendas tas reikalas paskui po kokiu met visai kita kokybe, t.y. vaikai mokosi sluoksniais, o paskui tie sluoksniai susiguli, susimaiso ir iseina rezultatas.
Frazes 2 zodzius mazoka būtų tokio amžiaus vaikui. jei ji megsta dainuoti, bandykite paprastas daineles-žaidimus ale vire kose, mano batai buvo du, tada baikas pamazu ismoksta teisinga sakinio struktura ir zodziu vartojima, nes ritmika daineleje, ar eilerastyje tiesiog priverci sakyti ta zodi teisingai.
Kitas dalykas, jei zodziai tariami netvarkingai, greiciausiai neislavejus fonemine klausa (o gal kalbos padargu tonusas zemas ir istarti teisingai sunku), reiktu bandyti zaisti zaidmus su garsais, klausytis pvz. gyvunu garsu, kas ten kalba karve, arklys ir pan. Internete manau tikrai tokiu dalyku galima rasti. Paskui zaisti jau nematant, kad vaikas "atspetu" ka girdi, nes jau bus susipazinusi su tais garsais.
Siaip manau, kad logopedo konsultacija labai butu vertinga, jei reiktu postumio su logopedu istraukti kalba islavinti fonemine klausa, o gal tiesiog susakytu kaip ir ka daryti, kad ta pasyvi kalba pasirodytu. Siaip tokiam amziuje vaikai pradeje kalbeti zaidzia su zodziai, jie dar nejaucia taisykliu, zodziu darybos ir gramatkos, delto daugelis klaidu leidziamos, bet velgi, reikia, kad specas ivertintu ar tai kalbejimo pradzios klaidos, ar kalbos raidos, kurias reiktu is karto pataisyti

Li, naujo zmogaus atsiradimas visada daro poveiki, o koki,priklauso nuo daug ko. Pvz. mano sese vyresnelis kalbejo blogai doh.gif nu praktiskai nesuprantamai kchncis buvo kiausinis doh.gif brolis pora metu jaunesnis budamas 2 metu kalbejo jau puikiai ir...jis priverte 4meti brolistangtis kalbeti suprantamai. Aisku buvo ir logopedo pamokos bet...gali pasijusti pvz. konkuencija, kad as dabar nelžmylimas, nes atsirado mazas ir naujas zmogelis, ir dar didesnis uzdarumas..tiesiog tada reikia daug aiskinti pasakoti vaikui, kad jis nesijaustu netekes demesio (kas buna naturalu), kad jis priimtu, tai kaip seimos nari, ne konkurenta.
Sunus pastaruoju metu labai stengiasi kalbeti taisyklingiau, kad sese jo nekopijuotu su klaidom. Matau, kaip jam sunku, nes vietomis matosi, kad jis tiesiog nezino, kokia taisyklinga zodzio forma verysad.gif doh.gif vietomis paglvoja ir viska sudelioja teisingai..is meiles sesei
Atsakyti
QUOTE(-Delta- @ 2014 11 12, 12:58)
.... Nuo 1,5m. pradėjo atsirasti pavieniai žodžiai. Pažįsta raides, skaičius, spalvas, formas, gyvūnus, rūbus, aplinkoje esančius kai kuriuos daiktus ir t.t.  Tačiau sakinių nevartoja. Na, kartais pasako: aš no (noriu) pienuko ar no gerti, eisi miegoti.  Kai kažko nori, tiesią ranką ir sako vienu žodžiu, jei žino to daikto pavadinimą arba tiesiog tiesia ranką ir mykia.
..............
viena vertus, gal aš kiek paranojiškai žiūriu į šį reikalą, nes bijau, kad nesikartotų sesės situacija, nors sesė tiek sugebėjo būdama 3,5m. Kitas dalykas, labai lyginu su bendraamžiais ir kai kiti 2,5m. vaikai jau pafilosofuoja, tai mane neramina tas vieno žodžio vartojimas.

dėl suvokimo kartais suabejoju, ar tikrai viską supranta, ko klausiu/prašau, tik nesu tikra, kiek tai įtakoja užsispyrimas, nes nu jeigu kažko nenori, tai niekaip nepriversi daryt.


labai man primena musu situacija: individualistas.., kalba kaip sau nori, ..jei veikla (isk. kalbos lavinimo pratimai) nepatinka - ignoruoja ir daro tiek, kiek patinka ir taip, kaip atrodo is 'savo lempos' -minimaliom pastangom. Pastebejau, kad grieztesnis mokymo metodas dar labiau jo imluma 'blokuoja' : tokiu budu 'ikaltos'zinios kita diena jau jo galveleje visai nelike doh.gif

labai daug kantrybes reikia ir , kiek pastebejau is musu, geriau daznos veiklos po truputi - kad neikyretu ir nepervargtu 4u.gif

as tai itariu ,kad ji persilauz pas jus viena diena netiketai staigiai - kai pati nuspres kada jai pasidarys idomu prabilti mirksiukas.gif
Atsakyti
jei vaikas iki 3 metu, tai kita diena mokyti dalykai tikrai gali buti isdulkeje, nes ner ilgosios atminties, jiems atmintis ieina per igudi vartoti tai, ka ismoko,o tam reikia pakartoti ne syki ir ne per viena diena 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Li @ 2014 11 12, 11:22)
Tiesiog įdomu ar brolio/sesės atsiradimas įtakoja/skatina nekalbiuko kalbą?  4u.gif
O ką?.. bigsmile.gif

Įtakoja, kartais net labai.
Gali būti įvairių variantų, bet pirmiausia mintis nelabai džiuginanti: atsiradus mažiukui, vyresnėlis tai pat užsimano būti mažiukas, pradeda "drožti" į kelnes, guguoti, užuot kalbėjęs taip, kaip iki mažiuko atsiradimo, ir apskritai "leliukiškai" elgtis.
Kitas variantas: vyresnėlis normaliai reaguoja į brolio/sesės atsiradimą, niekas nesikeičia.
Trečias: vyresnėlis jaučia savo, kaip "didesnio žmogaus", svarbą ir atsakomybę, prisiima globėjo, mokytojo vaidmenį, iš visų jėgų stengiasi "pasitempti".

Gali būti pačių įvairiausių tarpinių variantų, nelygu, kokios emocijos (džiaugsmas, pasididžiavimas, pavydas, abejingumas...) užvadys vaiką.

Pvz., vienas mano "egoistukas" apie sesės atsiradimą kalba susižavėjęs: "Vardytė - princesė..." wub.gif O mes su auklėtojom būgštavom, kad šitam vaikui sesės/brolio atsiradimas bus katastrofiškas. doh.gif

Žodžiu, keblu prognozuoti. cool.gif
Bet! Kaip vaikas jausis ir reaguos į brolio/sesės atsiradimą, didžiąja dalimi priklauso nuo tėvų gebėjimo palaikyti kontaktą su vyresnėliu, kad jis nesijaustų atstumtas, nereikalingas ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2014 11 12, 21:42)
O ką?..  bigsmile.gif

Nieko.tiesiog galvoju kas būtų jeigu būtų... ax.gif
o jei rimtai labai negražu ir nesmagu taip kalbėt, bet bijau kad ir antras (a) jei būtų,būtų nekalbiukas (ė) blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Li: 12 lapkričio 2014 - 21:56
Klopedija, jei nesunku, pakomentuokite, prašau mano situacijà 4u.gif
Atsakyti
Li 4u.gif praktiskai del tokios baimes ir tu sunkumu tarp mano vaiku 9 metai skirtumo...bet antras vaikas visada kitoks, vienaip ar kitaip 4u.gif bet patikek kiek dziaugsmo jaustis mama vaiko, kuris kalba normaliai wub.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie)
bet patikek kiek dziaugsmo jaustis mama vaiko, kuris kalba normaliai wub.gif  4u.gif

Įtariu. Mano vaikas lanko darželį ir grupė yra 20 tokių mamų. Ir kad jūs žinotumėt kaip aš joms pavydžiu.
bet aišku,kad ir koks bebūtų tas vaikas jis yra mano ir tuo manau pasakyta viskas
Atsakyti
QUOTE(Li @ 2014 11 12, 12:22)
Tiesiog įdomu ar brolio/sesės atsiradimas įtakoja/skatina nekalbiuko kalbą?  4u.gif

mano asmenine nuomone - labai įtakoja, gerąja prasme. beje, kaip ir kokio nors gyvūno atsiradimas namie - skatina, ir ne tik kalbą, bet visą vaiko raidą...
Jei turėčiau privatų darželį ar mokyklą, ypač kur vaikučiai turi raidos problemyčių, būtinai vaikai augtų kartu su gyvūnais - ropotų sausumos vėžlys, sienose būtų įmontuoti didžiuliai akvariumai su koralinėmis žuvimis, o jau paukščiai - vien papūgėlės ką reiškia - vaikai jas mokytų kalbėt, jos vaikus biggrin.gif , zebrinės amadinos - labai smagūs paukšteliai - iki ašarų galima juoktis iš jų elgesio....o kur dar graužikai bigsmile.gif - mano vaikai dantis valytis išmoko iš degu voveriukų, o matytumėt, kaip jie hamakuose supasi wub.gif
ir būtiniausiai vaikščiotų katinas smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Li @ 2014 11 12, 23:42)
Ir kad jūs žinotumėt kaip aš joms pavydžiu.


Li, svarbiausia, kad galvelėje ir širdelėje būtų. O vat kada ten tuščia - tai vat tada verkti reikia. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 13 lapkričio 2014 - 02:15
QUOTE(Li @ 2014 11 12, 22:42)
Įtariu. Mano vaikas lanko darželį ir grupė yra 20 tokių mamų. Ir kad jūs žinotumėt kaip aš joms pavydžiu.
bet aišku,kad ir koks bebūtų tas vaikas jis yra mano ir tuo manau pasakyta viskas

mano situacija. as kaskart nusivedus ji I Strazdaneles, grizus vel krentu I liudesio duobe. Darzeli dar to nesijaucia, puse grupes nelabai kalba, grybukai dar visi. bet kai didieji tokiu metu jau vare sakiniais, tai nu neviltis visiska apima.
bet. bet. blogai ne maziukui, blogai man del to. jis savo kinieciu, gestu ir vedimu pagalba sugeba viska labai aiskiai paaiskint, ko nori. nu o kad kas kur yra nezino ir siaip nelabai ka tepagauna, tai ka dabar. mokysim. va pirmadieni vel su raidos centru startuojam, turesim 15 uzsiemimu mokyklelej.

Shantal, o ka daryt, jeigu vaikas alergiskas. mes mastom apie gyvuna, bet viduriniukas alergiskas sunims, vyresnelis nuo grauziku ciaudet pradeda is kart. Vezlys galbut. bet man norisi gyvuno su atgaliniu rysiu. didelio didelio suns. Leonbergerio. bet nu kur bute toki laikyt.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 11 12, 23:37)
bet antras vaikas visada kitoks, vienaip ar kitaip 4u.gif


aga, turi kitokiu kalbos raidos bedu lotuliukas.gif lotuliukas.gif doh.gif juodas humoras ir juokas pro asaras. Mano du vaikai su kalbos raidos bedom (ir trecias panasu kad bus), bet pirmu dvieju bedos visiskai skirtingos, taip kaip ir neapkaltinsi kad paveldejo ta pati, o vat... Niu cia as optimistiskai is savo varpines bigsmile.gif

4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 13 lapkričio 2014 - 10:12
QUOTE(Mergiona @ 2014 11 13, 10:11)
aga, turi kitokiu kalbos raidos bedu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  doh.gif juodas humoras ir juokas pro asaras. Mano du vaikai su kalbos raidos bedom (ir trecias panasu kad bus), bet pirmu dvieju bedos visiskai skirtingos, taip kaip ir neapkaltinsi kad paveldejo ta pati, o vat... Niu cia as optimistiskai is savo varpines  bigsmile.gif

4u.gif  4u.gif

nu mano visi trys logopediniai lotuliukas.gif
dickis va 3 kl paaiskejo, kad ne taip balsius girdi.
viduriniukas svepluoja vis dar. nors iskalba tokia, kad numireli prikeltu. kalba turtinga ir grazi tikrai. bet svepla.
nu o mazius tiesiog nekalba. cia liudniausia. bet gal kaip nors. savo kienieciu kalba varo istisai, tik niekas nieko nesupranta.
Atsakyti