Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 16 tema

QUOTE(klopedija @ 2014 11 09, 10:43)
Tai kad atrodo, jis pakankamai savarankiškas.  biggrin.gif  Reikia skatinti bendravimą, gebėjimą prašyti pagalbos...  mirksiukas.gif

Savarankiškumą ta prasme kad nesėdėtų vien prie manęs prilipęs bet kad ir žaistų pats mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Li @ 2014 11 09, 11:25)
Savarankiškumą ta prasme kad nesėdėtų vien prie manęs prilipęs bet kad ir žaistų pats  mirksiukas.gif
Oi, Li, darote didelę klaidą. unsure.gif Išnaudokite tą laiką, kada jis prilipęs, bendravimui, kalbos skatinimui, žaidimui kartu su vaiku.
G. daug laiko praleidžia "atlipęs" darželyje, ten jis pakankamai priskatinamas savarankiškumui.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2014 11 09, 11:53)
Oi, Li, darote didelę klaidą.  unsure.gif  Išnaudokite tą laiką, kada jis prilipęs, bendravimui, kalbos skatinimui, žaidimui kartu su vaiku.
G. daug laiko praleidžia "atlipęs" darželyje, ten jis pakankamai priskatinamas savarankiškumui.

Gerai. Paklausysime profesionalės mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
Li, noriu toki pavyzdi pasakyti. Mano vaikas labai buvo prilipes prie manes, darzelis jam buvo katorga (isejo i darza 3 metu)..i darzeli rengiau iki 7 metu doh.gif dar ir pirmoje klaseje ji rengiau doh.gif kai jam buvo 4 metai, as paklausiau aukletojos, kaip ji susitvarko su maniskiu, kai jis visiskai nesirengia pats blush2.gif ji i mane paziurejo blink.gif paaiskejo, kad jis viska susilanksto pats, pasideda tvarkingai, ir apsirengia pats ir kitiems dar padeda apsirengti. Pasirodo, kad namie rengimas jam buvo mano visisko demesio jam skyrimas, buvimas su mama, be islygu, ne, kad mama pietus daro, ar grindis plauna, tai grynai jo ir mamos laikas.
Kai paaiskejo jo kalbos bedos, as visus autokamscius isnaudodavau buvimui su vaiku, pokalbiui, kurem eilerascius, bandem kazkaip zaisti kalbinius zaidimus, ka matom pro langa, kas tai yra, nors negalejau liesti vaiko ir ziureti jam i akis, bet mes kalbejom, derinom situacija prie jo interesu.

Kodel tai rasau...kaip Klopedija rase, isnaudokite prilipima prie saves, nes kaip suprantu, Jus kaip mama greiciausiai esate vaiko pasaulio igarsintoja ir jam jus reikalinga, kaip jo balsas ir kalba. Zinau, kad tai labai vargina doh.gif 4u.gif bet net, kad jis zaidzia atskirai, jus galite igarsinti, parodyti, kad matote, stebite, esate vidumi salia, tai kuria vaikui sauguma, be kurio vaikas neauga, netobuleja, nesivysto, tai pirma salyga, reikalinga vaikui vystytis, buti saugiam.
Tenoriu pasakyti, kad visos cia esancios mamos kazkiek yra nuvaziavusiais stogais, su skaudanciom sirdim, nezinia ir viltim...bet nuvaziavus stogui, atsiveria zvaigzdes...pabandykit pamatyti tas zvaigzdes 4u.gif visa tai mus tiesiog daro geresnem mamom, stipresniais zmonemis, ko labai reikia tiek musu vaikams tiek...musu visuomenei, kuri dar tik mokosi suvokti, kas yra kitoks zmogus, vaikas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 11 09, 12:12)
...bet nuvaziavus stogui, atsiveria zvaigzdes...pabandykit pamatyti tas zvaigzdes 4u.gif visa tai mus tiesiog daro geresnem mamom, stipresniais zmonemis, ko labai reikia tiek musu vaikams tiek...musu visuomenei, kuri dar tik mokosi suvokti, kas yra kitoks zmogus, vaikas 4u.gif

wub.gif

as asmeniskai terapinuos sm sitoj temoj. ir gulejimas Raidos centre man paciai buvo visu pirma pagalba man. kad stogas nenuvaziuotu. kai supranti, kad esi ne vienas toks ir kad tavo vaikas ne vienintelis toks.
Atsakyti
Atsiprašau, kad čia įsiveržiu su klausimu, bet gal kas patars ax.gif
Vaikas vėlai pradėjo kalbėt (virš 3 m)., nuo 4.5 m su juo dirba logopedė (išvadoje ir sutikime dirbti su vaiku bubo parašyta "funkcinis kalbos sutrikimas"). Pagrinde taisė žodžius dėl r vietoj l. Logopedė, kai kalbėjom apie rezuktatus, pažangą, pasakė, kad puikiai taria r, tik blogas įprotis visur su ta l kalbėt.
Kaip ir rekomendavo, mes namie irgi išgirdę netaisyklingai tariant - taisome. Logopedė pasakė, kad nebėr tikslo susitikimams.

Man, kaip mamai, dabar dar baisiau unsure.gif
Tą r pradėjo tarti pabrėžtinai ir ištęsia, pvz "yrrra tokių rrrobotų, kurrrie kaip trrransforrrrmerrriai".
Ir atkreipiau dėmesį, kad žodžius, kuriuose yra l, pradėjo sakyti r doh.gif
Pvz. vietoj 'medalis' - 'medarrris', neištęsdamas tik sako jei l raidė pirma, kaip pvz. vietoj 'lapė' - rapė.
Darželį logopedė tikrino ir vėl jį paėmė taisyt kalbai.

Ar čia normalu, g.b., kad taip taisosi į priešingą pusę g.gif Man šveplavimas buvo gražiau ir natūraliau (neturėjo viršutinių priekinių dantų nuo mažumės - išlūžo nukritus darželyje nuo sūpynių), nei dabar unsure.gif Dabar dantukai užaugę jau..
Atsakyti
Tinka, as irgi cia atsiradau, delto, kad kai zinai, jog esi ne vienas su tokiom bedom, pasidaro lengviau...kazkada buvom sukure gyva mamu savitarpio pagalbos grupe, susirinkdavom viena karta per savaite ir aptardavom savo bedas..matyti kito beda daug lengviau, kazkaip saltesne galva gali i ja paziureti, rasti sprendima, nei tas, kuris toje problemoje maudosi ir skesta.

Rasma blink.gif doh.gif kazkoks psichologinis persidirbimas su ta R blink.gif doh.gif labai laukiu Klopedijos komentaro
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 11 09, 14:12)
Rasma blink.gif  doh.gif kazkoks psichologinis persidirbimas su ta R blink.gif  doh.gif labai laukiu Klopedijos komentaro

Aš nesuprantu kame šaknys, irgi unsure.gif
Juk žodžių reikšmes žino, negi jis tų raidžių visai neskiria g.gif
Sesuo visad buvo "Laula", dabar tapo "Raurrra". Jo taisyt namie nebereikia. Jis supranta jau ištaręs netaisyklingai ir pats pasitaiso, bet l.rėžia ausį tas dirbtinumas ir ištęstumas unsure.gif
Ir sakau, pradėjo taisyt ko nereikia. Mes vėl atgal taisom - "medalis, ne medarrris".

Aišku, reiks vėl su logopede pakalbėt, kai tik išeis, bet ką iki tol daryt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 11 09, 14:48)
Aš nesuprantu kame šaknys, irgi unsure.gif
Juk žodžių reikšmes žino, negi jis tų raidžių visai neskiria g.gif
Sesuo visad buvo "Laula", dabar  tapo "Raurrra". Jo taisyt namie nebereikia. Jis supranta jau ištaręs netaisyklingai ir pats pasitaiso, bet l.rėžia ausį tas dirbtinumas ir ištęstumas unsure.gif
Ir sakau, pradėjo taisyt ko nereikia. Mes vėl atgal taisom - "medalis, ne medarrris".

Aišku, reiks vėl su logopede pakalbėt, kai tik išeis, bet ką iki tol daryt g.gif


nieko tokio cia - daznai taip buna - su laiku atsimaisys jam mirksiukas.gif ir dings tas dirbtinumas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 11 09, 15:06)
Tą r pradėjo tarti pabrėžtinai ir ištęsia, pvz "yrrra tokių rrrobotų, kurrrie kaip trrransforrrrmerrriai".


o jis moka istart trumpai? g.gif nes pradzioje sunku istart tik viena vibracija, ir gaunasi rrrr

Atsakyti
Rasma...as cia pagalvojau, kad greiciausiai pas jus kazkur yra japoniskas genas kalbos biggrin.gif jie neskiria R nuo L doh.gif mano draugas Fumito sakydavo rabas lytas doh.gif
Mergiona, zinok kad vienaduze lengviau istarti, nei RRRRRRRRR, nes liezuvio virpejimas kitoks...mus chore sveplomis vadindavo, kai dainuodamos istardavome RRR, o ne RRRRRRRRRRRR doh.gif
Ongeali buti, kad jis pajuto kaifa, jog po tiekos sveplavimo metu dabar gali tarti RRRRRRRRRR ir norisi jos visur doh.gif
Atsakyti
as ne visai tikra, mano sesuo iki dabar r netaria, bet rrrrrrrr istart gali, "r"- ne.
Atsakyti