Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 16 tema

taigi... įdomu, pavyks ko nors pasiekt per likusius iki mokyklos porą metų ar ne?.. Per visą gyvenimą nė vieno klausimo nėra man uždavęs. Na, nebent tik tokius, į kuriuos pats žino atsakymus ir atsakinėja kaip papūga ar magnetofonas...
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2014 09 04, 01:38)
Mes kiekvienais metais važiuojam į sanatorijas. Vasarą į Palangą, žiemą į Druskininkus. Vaiko raidos centre jums neurologė duotų siuntimą vaiko raidos ištyrimui, kurį galima atlikti Druskininkų sanatorijoje. V
Papildyta:

mano draugės vaikas turi diagnozę "adaptacijos sutrikimas" http://www.pasveik.l...trikimas/69152/.
Nežinau.... Tokią diagnozę, mano galva, galima parašyti vos ne kiekvienam vaikui ir paaugliui.
Susitvarkė neįgalumą.(Beje klasėje aprt mokytojos, giminėjė, darbe niekas nežino). Kiekvienais metais su vaiku vyskta vasarą į Palangos sanatoriją "Gintaras" pasisveikatint, taip sakant - masažas, perlinės vonios , aromaterapijos ir t.t.



Labai jau man įdomu, kaip siuntimai į sanatorijas gaunami...mes irgi neįgalumą susitvarkę, ten berods f83, įrašyta, bet apie sanatorijas tai daktarė labai jau tyli...
Atsakyti
Gydytojos tyli ir, kad kai kurie vaistai vaikams yra kompensuojami, pvz. ibuprofenas iki 5 metu atrodo vaikams yra kompensuojamas..nieko nesako..o apie sanatorijas is viso buna, kad turi istraukti kaip is kisenes doh.gif
Atsakyti
supratau, vadinasi reikės per kitą apsilankymą pasiklaust smile.gif dėkui už info, nes buvau jau primiršus apie sanatorijas
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 09 04, 17:34)
Gydytojos tyli ir, kad kai kurie vaistai vaikams yra kompensuojami, pvz. ibuprofenas iki 5 metu atrodo vaikams yra kompensuojamas..nieko nesako..o apie sanatorijas is viso buna, kad turi istraukti kaip is kisenes doh.gif

deja tai tiesa...apie kompensuojama ibufena as irgi suzinojau ligonineje is vienos mamos smile.gif
Papildyta:
QUOTE(dancja @ 2014 09 04, 14:26)
Labai jau man įdomu, kaip siuntimai į sanatorijas gaunami...mes irgi neįgalumą susitvarkę, ten berods f83, įrašyta, bet apie sanatorijas tai daktarė labai jau tyli...

Mūsų viena iš diagnozių, ties kuria apsistojo - irgi F83. Kad priklauso neigalumas ir sanatorija sužinojau tik po metų iš SM. Tokį vėją sukėliau.....Tada pediatrė pirštu rodė į neurologę, kad ta turėjo pasakyti, o ši savo ruožtu pirštu į pediatrę kad ta doh.gif
Dancja, mes vienakart metuose važiuojam su F83, kitą kart vaiko raidos ištyrimui vietoj VRC. Du kartus jums priklauso sanatorja metuose...Nežinau tiesa, kiek jūsų vaikučiui metų, nes VRC siunčia iki 8 berods, tiksliai nežinau.
Ai pažiūrėjau profilyje, kad 2011 gimimo...Oi tai galit važiuot ir važiuot. smile.gif
Tiesa, su F83 nedarbingumo neapmoka, su raidos ištyrimui apmokės nedarbingumą, jei dirbat....su F83 būsit 22 dienas, VRC - 18 dienų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 04 rugsėjo 2014 - 18:07
Nu man neaktualu, nes kol kas nieko neteko kompensuojamo vaikams pirkti, nes neserga biggrin.gif tfu x3, tik sinupret ir tonsilgon, o ligonineje su sunum esam buve tik traumatologiniam..bet 3 kartus doh.gif bet is esmes kodel nepasakyti tevams apie ju teises ir galimybes? cia kaip su skiepais, spaudzia, bet apie padarinius tyli doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dancja @ 2014 09 04, 17:49)
supratau, vadinasi reikės per kitą apsilankymą pasiklaust smile.gif dėkui už info, nes buvau jau primiršus apie sanatorijas

Būtinai būtinai pasidomėkit. Labai daug procedūrų skiria - ypač daug vandens procedūrų - baseinas, perlinės vonios.......be jų dar masažas, ergoterapija, kineziterapija, logopedė, psichologė.
Atsakyti
QUOTE(dmu @ 2014 09 04, 14:17)
taigi... įdomu, pavyks ko nors pasiekt per likusius iki mokyklos porą metų ar ne?..
***
Per visą gyvenimą nė vieno klausimo nėra man uždavęs. Na, nebent tik tokius, į kuriuos pats žino atsakymus ir atsakinėja kaip papūga ar magnetofonas...

Be abejo, vaikas "nestovės vietoje". mirksiukas.gif
***
Reiškia, jis kaupia informaciją, savarankiškai svarsto ir žino! Klausia norėdamas pasitikslinti, ar jo išvados teisingos. mirksiukas.gif

dmu, visada sakau, kad negalima lyginti vaikų, bet galima lyginti vaikų mokėjimus ir įgūdžius. Panašu, kad jūsų vaikas turi ne tiek kalbos problemų, kiek bendravimo. Bet gal jis pranoksta bendraamžius kitose srityse? mirksiukas.gif

Pvz., turiu "kitokį" vaiką, kuris "nemato reikalo" kalbėti, atsako tik tuomet, kai tiesiogiai į jį kreipiesi. Jo bendraamžiai (6-mečiai) tą kitoniškumą pastebi ir jau pradeda tyčiotis, bet tas vaikas savo intelektinių gebėjimų dėka taip atsišaudo, kad visi kiti lieka liežuvius prikandę. cool.gif
Atsakyti
Aš spėju, kad pas jį nėra suvokimo, kad kalbą galima naudot bendravimui. Ir panašiau, kad jis ne klausia "išvadų pasitikslinimui", o labiau dėmesio gavimui. O dėl lyginimo... buvo visko, ir kad lygint negalima, ir nurašymų ant lyties, ir dar visokių nurašymų ant individualumo... bet bjauriausia tai, kad anksčiau būdavo "ai, išaugs, pradės kalbėt", o dabar jau vos ne "tai kur jūs anksčiau buvot?" Be to, žiūrint į vaikų grupę iš karto matosi išskirtinumas - štai vakar vienas jo grupiokas tiesiai šviesiai man pasakė: tai kad jis nieko nemoka - kalbėt nemoka, piešt nemoka, žaist nemoka... Mano atsakymas buvo paprastas: o gal tu norėtum jam padėt viso to išmokt?

Paklausi specų (logopedų, psichologų) ir pan. "tai gal vis dėlto autizmas?" Tai mykia, mykia ir nieko tolkom nepasako. Išvados, manau, aiškios.
Atsakyti
QUOTE(dmu @ 2014 09 04, 13:17)
taigi... įdomu, pavyks ko nors pasiekt per likusius iki mokyklos porą metų ar ne?.. Per visą gyvenimą nė vieno klausimo nėra man uždavęs. Na, nebent tik tokius, į kuriuos pats žino atsakymus ir atsakinėja kaip papūga ar magnetofonas...

dmu, atsiprašau, nepamenu, ar dar kažką rašėt apie vaiką - ta prasme, ar dirba su kokiais specais ir ar daro pažangą.
bet šiaip, mums liko metai iki mokyklos. prieš du mėnesius dar buvo jūsų situacija - jokių klausimų. maksimum - kas čia. ir va, pramušė, dabar po 30-40 per dieną pilasi.
taip kad - manau viskas pamažu pamažu ir susitvarko.

o piešt manoji irgi išmoko tik tada, kai išmoko kalbėti. žaisti tai irgi koks žaidimas be kalbos rolleyes.gif

atsiras raiškesnė kalba, ir paskui viskas prisivys 4u.gif

tik reik siaubingai daug kantrybės mamai.
Atsakyti
Paradoksalu, bet žinau tik tiek, kad jis lanko darželį, o jame turi užsiėmimus su logopede. Daugiau info iki manęs nedaeina - nežinau, dėl ko, bet greičiausiai dėl stereotipiškos auklėtojų bendravimo su tėvais atrankos.
Atsakyti
dmu, mėginkit su gėlytėm užeit pas darželio logopedę ir pasiklaust, kaip vaikui sekasi. visus stereotipus padidintu geranoriškumu paprastai galima "sulaužyt".

bet šiaip, kada pastebėjot, kad su kalba negerai, kiek laiko pas logopedę eina, ar namie bent kiek pastebit, kad kalba gerėtų?

ir kiek dabar tos kalbos yra, sakot, atsako į savo klausimus, vadinas, kažkiek komunikuoti gali?

aš dar sykį atsiprašau, galimai visa tai jau aukščiau rašėt, o aš kažkaip "pražioplinau".
Atsakyti