Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo tema XXI

QUOTE(estetė @ 2014 06 24, 17:04)
Labas, mergaitės,

Atėjau pasiguost, kad šiandien labai daug išleidau ant maisto ir vyras buvo labai nepatenkintas  doh.gif
Ar jūs irgi susiduriat su šita problema valgant Paleo?
Ar perkat ekologiškas daržoves, mėsą? Aš asmeniškai pusiau, nes labai brangu.


is savo puses galiu patarti:
Pirkti ne ekologiskus avokadus ir brokolius, esu skaites, kad jie neimlus nitratams
http://www.pickycook...buyorganic.aspx
Neleisti pinigu ant visokiu chia, spirulina, nes jie isreklamuoti ir naudos nedaug smile.gif
Beja del kokoso aliejaus manau galima be jo apseiti ir valgyti labiau tai kas pas mus auga
Pats perku visa eko vista, aplauzau stambesnius kaulus, idedu i stiklini puoda https://maistologija...inis-puodas.jpg ir saunu i orkaite 40 min, galima imesti dar keleta sirdeliu ar kt organu. Taip gaunasi pigiau nei pirkti ketvircius ar krutinele. Be to gaunasi dar ir skanus sultinys smile.gif
Eko kiausiniai deja perpus brangesni, bet galima kartais ir parduotuviniu nusipirkti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vyras kitas: 24 birželio 2014 - 23:37
del tu eko augalines kilmes, tai sako, jeigu darzove/vaisiu valgom be zieves, tai eko neverta perkaliot. pvz svogunai, bananai ir t.t.
vistiena visada perku "free range" - ne narvuose augintu vistu. iprastine labai dvokia. kiausinius irgi "free range". apkritai vistienos ir kiaulienos nevertinu - visgi karve ir avis bent jau didziaja gyvenimo dali praleidzia pievoj, tik paskutini menesi yra suvaromi i gardus atpenet kombikormu (cia apie Airijos galvijus).
visokiu mandru "superproduktu" jau seniai nebeperku - tai naujoku "problema".
Atsakyti
o man beda- islindo herpesas!
niekad nesu turejus.. nesuprantu kodel dabar?!
nors db aplink lb daug aks serga.. ir mano mama pries savaite turejo.. g.gif
Atsakyti
AŠ sutinku, jei maitiniesi vienas ir pakeiti mitybą į paleo, tai tikrai per daug neturėtų būti didelis kainos skirtumas, nes daug ko nebeperki. Bet mano atveju, kai visa šeima nenori keisti mitybos, tai gaunasi tikrai brangiau, nes aš gamindama "normalų" maistą, stengiuosi, kad man tiktų, tai atkrenta visi pigesni patiekalai iš bulvių ar kruopų, o tuo pačiu mano šeima nemano atsisakyti saldumynų, pyragėlių ar sūrelių, taip kad šitoje vietoje irgi nesitaupo.

Žodžiu, man kol kas sunkiai sekasi. Jau atrodo įsivažiuoju, ir po to arba atkrentu, arba neseniai teko dalyvauti tokioje savaitgalio stovykloje, kur buvo bendras maitinimas, tai valgiau, ką davė.
Svoris per mėnesį nei kiek nenukrito, todėl motyvacijos papildomos neatsirado. verysad.gif

Neįsivaizduoju ką tokiais atvejais, kaip pvz ta stovykla, daryti. Atskirai sau nesidarysi, nes nėra sąlygų, kažko rinktis negali, nes nėra iš ko.
Arba kai būna suneštinės vaišės. Ten irgi vyrauja sumuštiniai ir saldumynai. Jei kažko tinkamo atsiveži, tai nevalgysi viena pasidėjus, o kai daugiau žmonių ir viskas prie bendro stalo, tai tas mano tinkamas maistas gali atsidurti man nepasiekiamoje vietoje.

Gal kas turit patirties, kaip išsisukti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kerpena: 25 birželio 2014 - 09:29
QUOTE(Kerpena @ 2014 06 25, 10:26)

Gal kas turit patirties, kaip išsisukti?


o kaip issisuka ypatingai alergiski zmones?
Atsakyti
QUOTE(Kerpena @ 2014 06 25, 09:26)

Neįsivaizduoju ką tokiais atvejais, kaip pvz ta stovykla, daryti. Atskirai sau nesidarysi, nes nėra sąlygų,  kažko rinktis negali, nes nėra iš ko.
Arba kai būna suneštinės vaišės. Ten irgi vyrauja sumuštiniai ir saldumynai. Jei kažko tinkamo atsiveži, tai nevalgysi viena pasidėjus, o kai daugiau žmonių ir viskas prie bendro stalo, tai tas mano tinkamas maistas gali atsidurti man nepasiekiamoje vietoje.

Gal kas turit patirties, kaip išsisukti?


o tos stovyklos ar suneštiniai kasdien būna? Ar bent kas savaitę? Man, pvz., taip pasitaiko tik kelis kartus per metus - tai nematau problemų suvalgyti ką nors ir "ne iš sąrašo". O įprastose vaišėse mėsos ir daržovių paparastai būna, juk neprivaloma įsikrauti į lėkštė ir bulvių košės.
O jei yra rimtesnių sveikatos problemų, kaip Azu pastebėjo, tada žmonėm jau nebesvarbu būna patogu-nepatogu, yra-nėra sąlygų...
Atsakyti
QUOTE(vyras kitas @ 2014 06 25, 01:28)
is savo puses galiu patarti:
Pirkti ne ekologiskus avokadus ir brokolius, esu skaites, kad jie neimlus nitratams
http://www.pickycook...buyorganic.aspx
Neleisti pinigu ant visokiu chia, spirulina, nes jie isreklamuoti ir naudos nedaug smile.gif

Ačiū, pasinaudosiu patarimu 4u.gif

QUOTE(jautiena @ 2014 06 25, 02:29)
del tu eko augalines kilmes, tai sako, jeigu darzove/vaisiu valgom be zieves, tai eko neverta perkaliot. pvz svogunai, bananai ir t.t.

O nitratų į vidų nepatenka? Pvz. jei dirva tręšta?

QUOTE(Kerpena @ 2014 06 25, 11:26)
Bet mano atveju, kai visa šeima nenori keisti mitybos, tai gaunasi tikrai brangiau, nes aš gamindama "normalų" maistą, stengiuosi, kad man tiktų, tai atkrenta visi pigesni patiekalai iš bulvių ar kruopų, o tuo pačiu mano šeima nemano atsisakyti saldumynų, pyragėlių ar sūrelių, taip kad šitoje vietoje irgi nesitaupo.

Pas mane ta pati situacija. Jau pradėjau ankščiau keltis, nes dabar sudėtingus pusryčius sau ruošiu ir dar du puodai skirtingų košių prisideda virt, nebespėju smile.gif

QUOTE(Azu @ 2014 06 25, 11:49)
o kaip issisuka ypatingai alergiski zmones?

Aš irgi šituo jau pradėjau naudotis, tik prancūzai labai smulkmeniški, tai pradeda gilintis kas kaip ir kodėl smile.gif
Atsakyti
QUOTE(estetė @ 2014 06 25, 11:19)
O nitratų į vidų nepatenka? Pvz. jei dirva tręšta?

pamenu, per kažkokią eko laidą TV darė testus nitratų eko ir neeko daržovių, tai eko arba niekuo nesiskyrė, arba turėjo daaaaaug daugiau nitratų. aš praktiškai viską perku prekybcentriuose paprastuose, neturiu jokių finansinių galimybių kitaip, ir nieko, veikia man tas paleo puikiai smile.gif tik mėsos norėč iš kokių ūkininkų, nu bet čia labai tikiuosi, kad kada nors gyvenimas pagerės..
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2014 06 25, 12:56)
pamenu, per kažkokią eko laidą TV darė testus nitratų eko ir neeko daržovių, tai eko arba niekuo nesiskyrė, arba turėjo daaaaaug daugiau nitratų. aš praktiškai viską perku prekybcentriuose paprastuose, neturiu jokių finansinių galimybių kitaip, ir nieko, veikia man tas paleo puikiai smile.gif tik mėsos norėč iš kokių ūkininkų, nu bet čia labai tikiuosi, kad kada nors gyvenimas pagerės..


tai kazkokiam zaliavalgystes forume, zaliavalgiai tikrino savo augintas morkas , nitratu buvo tiek pat kiek pirktinese.
Del to ir ukininkais labai netikiu , jei trasas dar kazkaip normuoja, o tai meslo, jei jo turi , privaro be gailescio.
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2014 06 25, 12:56)
pamenu, per kažkokią eko laidą TV darė testus nitratų eko ir neeko daržovių, tai eko arba niekuo nesiskyrė, arba turėjo daaaaaug daugiau nitratų.

nesiparinkit dėl tų nitratų- be nitratų daržovė negali būti- tai jos "kraujas", kuo daržovė labiau pačiame augime, vešli, jauna, tuo daugiau tų nitratų, vėliau ilgai laikant pvz rūsyje šakniavaisius, jų natūraliai mažėja, nes daržovė "nebegyvena".
Net viduryje miško išrautoj "ekologiškiausioje" kiaulpienėj tų nitratų kažkiek bus- nes ji gi irgi gyva.
http://www.bernardin.../52627/comments
Atsakyti
Ne visai "į temą", bet, manau, naudinga (radau delfi komentaruose po straipsnio apie burokėlių sultis)

Ar jūs bent įsivaizduojate, ką reiškia sulčių vartojimas po švitinimo? Galiu populiariai paaiškinti. Organizmo sveikos ląstelės gali misti ir gliukoze ir riebalais ir baltymais. Vėžinės minta tik gliukoze. Tam jos ir vėžinės, kad būtų ligotos, todėl jose nevyksta oksidacijos procesai - tik fermentacija (rūgimas). Tai va. Dabar įsivaizduokite, kad jus švitina. Taip sunaikinama DALIS vėžinių ląstelių, nors neigiama poveikį gauna ir sveikosios. Dabar įsivaizduokite, kad kai kurios vėžio ląstelės nežuvo, o tik labai susilpnėjo. Ko jos trokšta? Atsigauti, tai yra, pavalgyti. Ir jos gali maitintis tik gliukoze, o jei paprasčiau - bet kokiu cukrumi , kurį organizmas skaido iki gliukozės. Sveikosios nukankintos ląstelės taip pat nori valgyti. Jos, kaip minėjau, gali maitintis ir gliukoze ir riebalais. O jūs iš karto visas maitinate sultimis, tai yra, cukrumi. Be abejo, kad sveikosios ląstelės taip pat naudos cukrų ir jūs pasijusite geriau (nes gliukozė įsisavinama greičiausiai). Bet, tuo pačiu, jūs atgaivinsite ir likusias gyvas vėžines ląsteles. O jei po švitinimo (ir jo metu) jūs vartosite riebų bei baltymingą maistą, jūs pamaitinsite tik sveikąsias ląsteles, nes vėžinės tokio maisto pasisavinti nesugeba. Va, jums ir visa matematika smile.gif Taigi, jei gersite sultis, pasijusite geriau, tačiau galutiniame rezultate vėžys atsinaujins garantuotai. Jei nevartosite cukraus - savijauta bus daug prastesnė, bet, galų gale, jūsų vėžinės ląstelės mirs iš bado ir jūs pagysite. Va jums ir sulčių nauda smile.gif

O tos burokėlių sultys - jei taisyklingai (palaikius šaldytuve ir mažais kiekiais) gal ir gerai g.gif
Apie organizmo valymą burokėlių sultimis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasa:): 25 birželio 2014 - 14:18
deja, ne visos vezines lasteles minta gliukoze...

o tie nitratai man labai primena vaikyste, kai vienu metu seimos suaugusieji buvo del ju supanikave. bet greitai pamirso ir toliau valge kaip valge savo augintas darzoves ir vaisius.
ne-eko darzovese ir vaisiuose man nepatinka pesticidai ir kt chemikalai, kuriais jie yra apdorojami, kad ilgai negestu ar sunoktu pagal grafika.
Atsakyti