Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo tema XXI

QUOTE(vyras kitas @ 2014 06 23, 17:40)
bendras cholesterolis:


Grazu:)
As tai nesusiruosiu niekaip pasidaryti tyrimu.
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 06 23, 17:46)
Neblogai  ax.gif Įdomu - kokie disbalansai ir kokia mityba?

disbalansai - это што? smile.gif
ne visad seku temas, cia gal tas kvepavimo testas? pH?
Valiarastyje 80% paleo, tik rytais kartais mirkytos beglitimines kruopos, dazniausiai grikiai. Bet dar pabaigineju uzsilikusias nuo seniau pupas, avinzirnius. Labai retai jas vartoju
Po 2-3 kiausinius kiekviena diena
Sviesto dedu beveik visur po truputi, kokoso sumazinau, nes sviestas skaniau
Alyvuogiu aliejus db labai eina su salotomis. Is mesos pirmenybe jautienai
Prisirisau prie geros saujeles mirkytu migdolu kiekviena diena
Atsakyti
QUOTE(vyras kitas @ 2014 06 24, 13:21)
disbalansai - это што? smile.gif

Metabolizmas
Na, bet jei viskas gerai, tai gal ir nereikia sukti galvos (nors- žinoti įdomu. Ir, manyčiau, naudinga) ax.gif
Atsakyti
Papildziau:
Iki 1kg darzoviu, salotu ( brokoliai, burokai, morkos, visada 1-1,5 avokada )
Po 2-3 kiausinius kiekviena diena( jei kiausinieme tai su sonine, spinatais, svog laiskais, cukinija)
Sviesto dedu beveik visur po truputi, kokoso sumazinau, nes sviestas skaniau
Alyvuogiu aliejus db labai eina su salotomis. Is mesos pirmenybe jautienai
Prisirisau prie geros saujeles mirkytu migdolu kiekviena diena
Paskutiniu metu uzplaukia isbandyti ivairiu kietu suriu, pvz ozku, aviu ar nepasterizuoto pieno
Siuo metu kitu varskes ir kt pieno prod. neperku
Laukiu juoduju serbentu, aplamai megstu tamsias uogas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vyras kitas: 24 birželio 2014 - 12:37
Labas, mergaitės,

Atėjau pasiguost, kad šiandien labai daug išleidau ant maisto ir vyras buvo labai nepatenkintas doh.gif
Ar jūs irgi susiduriat su šita problema valgant Paleo?
Ar perkat ekologiškas daržoves, mėsą? Aš asmeniškai pusiau, nes labai brangu.
Atsakyti
QUOTE(estetė)
...ant maisto...
Ar perkat ekologiškas daržoves, mėsą? Aš asmeniškai pusiau, nes labai brangu.
Reiktų sakyt ne ANT maisto, o maistui ax.gif
O šiaip aš per daug nesižaviu prekėmis su etiketėmis "ekologiška", nes nėra garantijos, kokia ten ekologija (vis tiek masinė gamyba), nebent tai būtų pažįstamų ar patikimų žmonių išauginta produkcija.
Taip, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išleidžiama daugiau - mėsa brangiau už kruopas - tačiau galima pasinaudoti akcijomis, nusipirkti "į priekį" ir t.t. Ir, manau, yra 2 svarbiausi momentai: paskaičiuokit, kiek NEPERKAT (jei tikrai laikotės paleo) - pyragėlių, sausainėlių, saldainių, sūrelių, jogurtukų, ledų, duonos, batonų, bandelių, picų, gal ir kokių koldūnų, virtinukų, cepelinų pusgaminių, egzotinių vaisių, sulčių, netgi cukraus mirksiukas.gif ... - tai tikrai nepigiai atsieidavo, tačiau kažkaip sau atleisdavom (na, prie kompanijos, na, reikia gi save palepint, o gal svečių užklys, o, va, sultys 100% - gi sveika!).
Antras momentas - taigi sveikata gerėja, mažiau vaistams ar tepalams nuo spuogų, žvynelinių ir kt. (kam ko reikia).
Taip, kad aš nematau jokio išskirtinio brangumo ax.gif Įdomumo dėlei būtų galima ir palyginti - kažkas forume rašė jau apie tai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasa:): 24 birželio 2014 - 16:54
QUOTE(estetė @ 2014 06 24, 17:04)
Labas, mergaitės,

Atėjau pasiguost, kad šiandien labai daug išleidau ant maisto ir vyras buvo labai nepatenkintas  doh.gif
Ar jūs irgi susiduriat su šita problema valgant Paleo?
Ar perkat ekologiškas daržoves, mėsą? Aš asmeniškai pusiau, nes labai brangu.


Sveiki,
artėjant pavasariui, kai baigiau savas daržoves, tai pirkdavau prekybos centruose, ne ekologiškas. Dabar jau prasideda daržovės iš savo daržo, tai išlaidų mažiau. Mėsos ekologiškos irgi neperku, perku arba ūkininkų turguje, arba prekybcentriuose..
Kad maistui išleidžiu daugiau pinigų, laikydamasi Paleo, labai nepajutau, bet ir nesutaupiau. Na, pradžioje buvo tokių pirkinių kaip cia sėklos, kakavos sviestas, kokosų aliejus labai greitai išsibaigdavo. Dabar jau skalsesni tapo ir kokosų aliejus, ir kakavos sviestas, nes atsivalgiau.
Aišku, kad jei valgyčiau makaronus, kruopas, bulves, miltinius gaminius, pinigų liktų daugiau. Bet yra ir kita Paleo pusė - nebeperku pyragėlių, saldainių, saldžių varškės sūrelių, įv. vaisių, ledų, cukraus (tik vyrui su braškėmis valgyti). Iš brangesnių produktų pas mane yra Santa Marijos kokosų grietinėlė (paskutiniu laiku irgi mažinu) ir minkštos datulės.
Bet svarbiausia yra savijauta, kaip ten bekalbėtume ir beskaičiuotume (nors aš kažkokių ypatingų sveikatos problemų ir neturėjau).
Estete, ką pirkote, kad taip finansiškai pasijautė?

Matau, Rasa(: parašė mano mintis anksčiau už mane 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gricė: 24 birželio 2014 - 16:36
QUOTE(Gricė @ 2014 06 24, 17:34)
Matau, Rasa:) parašė mano mintis anksčiau už mane 4u.gif
drinks_cheers.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 06 24, 18:33)
kiek NEPERKAT (jei tikrai laikotės paleo) - pyragėlių, sausainėlių, saldainių, sūrelių, jogurtukų, ledų, duonos, batonų, bandelių, picų, gal ir kokių koldūnų, virtinukų, cepelinų pusgaminių, egzotinių vaisių, sulčių, netgi cukraus  mirksiukas.gif ... - tai tikrai nepigiai atsieidavo, tačiau kažkaip sau atleisdavom (na, prie kompanijos, na, reikia gi save palepint, o gal svečių užklys, o, va, sultys 100% - gi sveika!).
Antras momentas - taigi sveikata gerėja, mažiau vaistams ar tepalams nuo spuogų, žvynelinių ir kt. (kam ko reikia).

Sutinku 100proc., kad sveikata gerėja, o pusgaminių ar saldumynų jau seniai neperku, nes pati labai mėgstu gamint ir pyragus kept smile.gif
O dėl ekologiškumo tai žinoma, kad irgi deda to blogio, bet gal mažiau.

QUOTE(Gricė @ 2014 06 24, 18:34)
ką pirkote, kad taip finansiškai pasijautė?

Buvau ekologiškų produktų parduotuvėj, pirkau bio salotų, avokadų, paprikų, špinatų, morkų, aliejaus. Pagrinde daržovės, riešutai ir mėsa.
Gal dar ir pirkt nemoku, nes dar tik antra savaitė, imu vis naujus dalykus, bandau, ragauju...su laiku gal atsirinksiu ir pasitaupys pinigėliai:)
Atsakyti
QUOTE(estetė @ 2014 06 24, 18:33)
pirkau bio salotų, avokadų, paprikų, špinatų, morkų, aliejaus. Pagrinde daržovės, riešutai ir mėsa.
Gal dar ir pirkt nemoku, nes dar tik antra savaitė, imu vis naujus dalykus, bandau, ragauju...su laiku gal atsirinksiu ir pasitaupys pinigėliai:)

Aišku, kad atsirinksit. Man pradžioje, po 1,5 metų lieso maisto labai skanu buvo lašiniai, kiauliena, aliejai ir pan.

Kaip valgote špinatus? Be dėjimo į omletą nieko kito nežinau. Šaldyti galima?
Atsakyti
QUOTE(estetė @ 2014 06 24, 18:33)
...nes pati labai mėgstu gamint ir pyragus kept smile.gif

Prie NEBEPERKAMŲ produktų dar neišvardinau miltų wink.gif
Na, kokosiniai miltai tikrai brangesni, bet jų žymiai mažiau ir reikia. Ir apskritai pyragų nelabai bereikia mirksiukas.gif
QUOTE
... dar tik antra savaitė, imu vis naujus dalykus, bandau, ragauju...su laiku gal atsirinksiu ir pasitaupys pinigėliai:)
Taip, tas tiesa - pradžioje norisi išbandyti, galiausiai, atsirinkti, kas tiks, ką žadi naudoti ir apsirūpinti tais ilgesnio vartojimo produktais
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 06 24, 19:45)
Prie NEBEPERKAMŲ produktų dar neišvardinau miltų wink.gif

Taip, dėl manęs tai miltų gali nebūt, bet dar trys vyrai namie, kurie blynus ir pyragus mėgsta smile.gif
Atsakyti