Įkraunama...
Įkraunama...

Krosnelė ar židinys - 4

QUOTE(Killerb539 @ 2014 06 27, 21:49)
nusipirkau krosnele is kurios iseina 150mm diametro vamzdis, bet beda kad i kamyna tik 120mm indeklas dedasi... cia labai blogai? labai sumazes trauka?



Jei normalus kaminas, pakankamai aukštas, izoliuotas ir normali krosnelė, problemų nekils. Pats kūrenu 15Ø su 12Ø kaminu, problemų nekyla. Jei krosnelė koks "kibiras" tada dūmų namuose netrūks smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2014 06 27, 13:23)
o kodel nevykusios statybos? smile.gif

bandau paaiskinti kad jeigu zmones klausia apie zidini ar krosnele, tai kam tos nesamones apie sandaru nama ir sildymasi elektra?  doh.gif

nei as jaunas nei as ka smile.gif

p.s. kai kogeneracini peciu pasistatysiu (kazkada) tuomet mes paziuresim kaip tamsta is manes ziema elektra (per tinklus) pirksi o as uz tai $ gaudamas maziau mokesiu uz sildyma nei tamsta  drinks_cheers.gif


Čia Paliukui tikrai pritariu, dabar madoje pasyvūs namai, greitai bus aktyvūs, kai atpigs dar saulės elementai. Jau dabar Ispanijoje valdžia kovoja su nelegalais prisidėjusiais saulės elementų ant stogų ir nemokančiais elektros akcizo, vartojančiais tik savo elektrą.

Kitas pavyzdys. Pažįstamas verslininkas prisidėjo saulės kolektorių kelis kartus daugiau nei reikia, tai kad sistema nevirtų, teko 20 metų nenaudotą baseiną namuose atgaivinti ir šilumos perteklių nuleisti baseino vandens šildymui.

Tai kaip ten bus ateityje su šildymu tikrai dar neaišku. Man asmeniškai užtenka 1000 Lt malkoms per sezoną ir tikrai visokius pasyvius namus su daug rekuperatorių ir panašiai laikau dar nepasitvirtinusių eksperimentu.
Papildyta:
QUOTE(gllop @ 2014 06 28, 12:32)
Jei normalus kaminas, pakankamai aukštas, izoliuotas ir normali krosnelė, problemų nekils.  Pats kūrenu 15Ø  su 12Ø kaminu, problemų nekyla. Jei krosnelė koks "kibiras" tada dūmų namuose netrūks smile.gif

120 -130 kaminų diametras yra labai populiarūs Švedijoje. Viskas ten puikiai veikia. O kibiras ar ne kibiras nesvarbu. Veiks puikiai. Principe kinietiška krosnelė nuo norvegiškos praktiškai nesiskiria šildymo ir naudingumo koeficiento prasme. Malkos dega ir toje ir toje. Dabar krosnelės skiriasi tik dizainu, dydžiu ir kaina.
Atsakyti
QUOTE(Kros @ 2014 06 28, 18:21)


120 -130 kaminų diametras yra labai populiarūs  Švedijoje. Viskas ten puikiai veikia. O kibiras ar ne kibiras nesvarbu. Veiks puikiai. Principe kinietiška krosnelė nuo norvegiškos praktiškai nesiskiria šildymo ir naudingumo koeficiento prasme. Malkos dega ir toje ir toje. Dabar krosnelės skiriasi tik dizainu, dydžiu ir kaina.



Dienos anekdotas biggrin.gif wink.gif

Švedijoje populiariausia 15ø kaminai. Standartas.
Kaminas nesvarbu smile.gif)) Norite praktiškai pažiūrėsime kaip pvz invikta shamane pučia dūmus į patalpa su 12tuku kaminu? wink.gif
Atsakyti
user posted image

Kaip atrodytų toks pajungimas į kaminą, jei per vieną angą išleidžiamas karštas oras (dūmai), o šalia per kitą traukiamas šaltas? Gal kaminas labai neperšals, gal pakaks kiek pašildys dūmai?
Atsakyti

kaminas persalt neturetu, be to kaminu gamintojai i tokius dalykus atsizvelgia (jeigu perkat 'gatava' kamina)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 30 birželio 2014 - 10:49
Kaminas ne gatavas. Kaminas baltų plytų, trijų angų kartu su namu iškilo. Tai kasži ar nereiks dar indėklo šalto oro patraukimo kanalui padaryt? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(saaba @ 2014 06 30, 12:05)
Kaminas ne gatavas. Kaminas baltų plytų, trijų angų kartu su namu iškilo. Tai kasži ar nereiks dar indėklo šalto oro patraukimo kanalui padaryt? blink.gif

apsiltinkite kamino gilze ir busite 100% ramus kad niekas niekur neprasals.
P.s. Kiek maciau del pasiurbimo ir ismetimo salia (kamino virsunes), darykite ismetimo gilze auksciau uz pasiurbimo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 30 birželio 2014 - 12:07
QUOTE(saaba @ 2014 06 30, 11:05)
Kaminas ne gatavas. Kaminas baltų plytų, trijų angų kartu su namu iškilo. Tai kasži ar nereiks dar indėklo šalto oro patraukimo kanalui padaryt? blink.gif


Indėklas dedamas silikatinių plytų kaminuose, kad kondensatas nesigertų per sienas ir nelistų į kambarius ir kad kamino drėgmė neardytų per šilumos šalčio ciklus. O kam dėti indėkla šalto oro paėmimui, tikrai nesuprantu - pinigų mėtymas.

Dėl baimės, kad peršaldys kaminą pritekantis oras kitu kanalu - tikrai niekas neperšaldys, tiek to oro ir tereikia degimui, o ventiliacija kamine visada vyksta.

Dėl indėklo apšiltinimo, paprastai jis apšiltinamas biriu vermikulitu, įdedamas indėklas, ir per kamino viršų apiberiama aplink indėklą vermikulitu. Toks apšiltinimas labai naudingas - geresnė trauka, mažiau suodžių kaupiasi ant indėklo, rečiau reikia valyti kaminą. Šaltuose kraštuose visalaik apšiltina taip kaminą, Lietuvoje labai retai.
Atsakyti
QUOTE(gllop @ 2014 06 28, 20:45)
Dienos anekdotas biggrin.gif  wink.gif

Švedijoje populiariausia 15ø kaminai. Standartas. 
Kaminas nesvarbu smile.gif))  Norite praktiškai pažiūrėsime kaip pvz invikta shamane pučia dūmus į patalpa su 12tuku kaminu? wink.gif


Švedijoje standartai 13-15 -17-19 cm (kažkodėl jie savo standartus padarė skirtingus nuo Europos) , bet 130 mm irgi labai dažnai pasitaiko, tiesa visų tų kaminų indėklai yra apšiltinti kaip rašiau viršuje.
Kas liečia taip tavo paniškai bijomų Invicta krosnelių, tai jungia švedai jas į tokius 130mm apšiltintus kaminus ir niekas vargo nemato. Jokio skirtumo pvz sukurenti 2 ar 3 kg malkų per kartą tokioje ar tokioje krosnelėje, malkoms reikės vienodo kiekio oro pritekėjimo ir išeis lygiai tiek pat dūmų per kaminą. Čia fizika, ir niekas nepriklauso nuo krosnelės, priklauso tik nuo malkų kiekio reikalingo sukūrenimui.

Kodėl rašau kad Švedijoje dažnai pasitaiko 130 mm? Todėl kad man beveik tik tokie kaminai ir pakliuvo, truputi nervina su perėjimais nuo lietuviškų vamzdžių standartų.
Atsakyti
Kaip gera, šį gaivų vasaros vakarą užsikurti krosnelę, šilta ir namie, ir širdyje pasidaro... smile.gif

Užjaučiu visus neturinčius lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gllop @ 2014 07 01, 18:09)
Kaip gera, šį gaivų vasaros vakarą užsikurti krosnelę, šilta ir namie, ir širdyje pasidaro... smile.gif

Užjaučiu visus neturinčius  lotuliukas.gif

Lazdavojate neturinčius tamsta, na šį vakarą dar netokia temperatūra lauke, kad reikėtų kurti,na nebent širdyje smile.gif
Klausimas Saaba-kaminas baltų plytų,kokia stogo danga. Siūlau įdėti tik degimui įdėklą į kaminą, kaminą iš išorės apšidyti (5cm) ir apskardinti tos pačios spalvos skarda, kaip stogo skardos lankstiniai. Rezultatas kaminas nerasos, tvarkingai atrodys, bus pakankama trauka(čia iš asmeninės patirties) gryno oro trūkūmą kompensuosite langų varstymu.
Atsakyti
QUOTE(gintarass @ 2014 07 01, 19:40)
Klausimas Saaba-kaminas baltų plytų,kokia stogo  danga.

Stogo danga skardinė (rukki) o taip pat ir kaminas apskardinatas tokia pačia skarda (ir spalva tokiapat).

QUOTE(gintarass @ 2014 07 01, 19:40)
Siūlau įdėti tik degimui įdėklą į kaminą, kaminą iš išorės apšidyti (5cm) ...

Norint apšiltinti kaminą, reiktų nuardyti tas skardas. Bet ar tikrai to reikia? Jeigu dedant įdėklą į kaminą jis jau būtų su kažkokiu pašiltinimo sluoksniu (vata), tai gal iš išorės lauke kyšantį galą pašiltinus 5cm vata nelabai ką tas duos?

QUOTE(gintarass @ 2014 07 01, 19:40)
... gryno oro trūkūmą kompensuosite langų varstymu.

Bus rekupas, todėl žiemos metu neleisim šalto oro iš lauko, kad paskui jį šildytume. Todėl mintys sukasi apie šalto oro paėmimą degimui tiesiai iš lauko.
Atsakyti