QUOTE(Paliukas @ 2014 06 27, 13:23)
o kodel nevykusios statybos?
bandau paaiskinti kad jeigu zmones klausia apie zidini ar krosnele, tai kam tos nesamones apie sandaru nama ir sildymasi elektra?
nei as jaunas nei as ka
p.s. kai kogeneracini peciu pasistatysiu (kazkada) tuomet mes paziuresim kaip tamsta is manes ziema elektra (per tinklus) pirksi o as uz tai $ gaudamas maziau mokesiu uz sildyma nei tamsta
Čia Paliukui tikrai pritariu, dabar madoje pasyvūs namai, greitai bus aktyvūs, kai atpigs dar saulės elementai. Jau dabar Ispanijoje valdžia kovoja su nelegalais prisidėjusiais saulės elementų ant stogų ir nemokančiais elektros akcizo, vartojančiais tik savo elektrą.
Kitas pavyzdys. Pažįstamas verslininkas prisidėjo saulės kolektorių kelis kartus daugiau nei reikia, tai kad sistema nevirtų, teko 20 metų nenaudotą baseiną namuose atgaivinti ir šilumos perteklių nuleisti baseino vandens šildymui.
Tai kaip ten bus ateityje su šildymu tikrai dar neaišku. Man asmeniškai užtenka 1000 Lt malkoms per sezoną ir tikrai visokius pasyvius namus su daug rekuperatorių ir panašiai laikau dar nepasitvirtinusių eksperimentu.
Papildyta:
QUOTE(gllop @ 2014 06 28, 12:32)
Jei normalus kaminas, pakankamai aukštas, izoliuotas ir normali krosnelė, problemų nekils. Pats kūrenu 15Ø su 12Ø kaminu, problemų nekyla. Jei krosnelė koks "kibiras" tada dūmų namuose netrūks
120 -130 kaminų diametras yra labai populiarūs Švedijoje. Viskas ten puikiai veikia. O kibiras ar ne kibiras nesvarbu. Veiks puikiai. Principe kinietiška krosnelė nuo norvegiškos praktiškai nesiskiria šildymo ir naudingumo koeficiento prasme. Malkos dega ir toje ir toje. Dabar krosnelės skiriasi tik dizainu, dydžiu ir kaina.