QUOTE(vera.vera @ 2014 06 25, 21:11)
Na tiksliau ne pačius žiedynus kitiems metams formuoja, o lapų pagalba augalas semiasi stiprybės kitiems metams
Gėlių žiedų gausa taip pat priklauso nuo to, kiek lapų prisiaugino praeitą sezoną.
Braškes tręšti ir kirpti lapus (kai nupjaunami visi lapai) rekomenduojama iki rugpjūčio pradžios, nes vėliau nukirpus lapus, augalas nespėja prisiauginti pakankamai žaliosios masės, todėl ateinantis derlius bus mažesnis.
Papildyta:
Net ir atsparios puviniui veislės šįmet neatsilaiko, nes dažnai lyja ir šaltas oras
aa, nu gal ne taip išsireiškiau. kai kurioje literatūroje tai vadinama žiedynų iniciacija. Pvz. tie kurie augina tuos frigo daigus, tai laukia, kol pasibaigs žiedynų iniciacija, tada pjauna lapus, rauna daigus ir šaldo. kažkaip buvau informuota, kad ta žiedynų iniciacija įvyksta iki rudens. tai apsprendžia, kiek žiedų bus kitais metais. Jeigu yra ne taip, tai nesiginčysiu. Kažkaip tik visada mes vadovaudavomės tokiom taisyklėm, kad periodas iki rudens braškėms svarbus būtent dėl tos žiedynų iniciacijos. Tai apsprendžia kitų metų derlių labai smarkiai. Ai bet koks skirtumas, svarbu braškės gerai auga ir dera, o tada ir tų žinių ne itin reikia kai bet ką darai ir būna gerai
Šiemet dalį kelmų išroviau neapsikentusi.
lapai susiraukšlijo, bet ne tik lapai, o ir pačios uogos. gal čia kokia grybinė liga ar kas. Purkšt nenorėjau, sakiau po kiek laiko atsodinsiu tom veislėm, kurios rodo atsparumą tam susitaitymui.
Papildyta:
QUOTE(vera.vera @ 2014 06 25, 21:11)
Net ir atsparios puviniui veislės šįmet neatsilaiko, nes dažnai lyja ir šaltas oras
Aa, tikrai. Čia gera idėja, galima augint atsparesnes veisles, nežinau kokios tai yra, bet įsivaizduoju, kad tos kietesnės, ale transportabilios? Arba tokios kurios neguli ant žemės, bet linkę kabėt. O kas čia tokios būtų?
aa, dar pastebėjimas. Sonata veislė man LABAI patiko. Geras skonis. Visiems rekomenduoju. Derlingumas dar neatsiskleidė, nes pirmametės, bet iš aprašmų turėtų būti irgi neprastas.