Įkraunama...
Įkraunama...

Namai iki 80 m2 - maži, bet neprasti!

zalia_ruta butu idomu pamatyt Jūsų namo projektą, jei žinoma neslepiat. Ir kiti galėtumet pasidalinti savo statiniu projektukais.
Kaip tik pavasarį žadu jau pamatuką pradėt grežti ir lieti rostverką.
Kolkas apsistojau ties prijektu su vienu miegamu kambariu.
user posted image
Atsakyti
Laba vakara,
Kiek cm kėlet mansardos (II aukšto) kraštus?
Vyras galvoja iškelt 75 cm. Aš galvoju užtenka ir 50 cm. kam tą namą iššiaukštint g.gif, bet gal tas 50 cm. labai mažai, labai daug ploto prarandama, nes kraštai realiai liks tušti nepristumsi nieko taip žemai g.gif
Atsakyti
QUOTE(arbuzina @ 2014 10 12, 20:19)
Laba vakara,
Kiek cm kėlet mansardos (II aukšto) kraštus?
Vyras galvoja iškelt 75 cm. Aš galvoju užtenka ir 50 cm. kam tą namą iššiaukštint  g.gif, bet gal tas 50 cm. labai mažai, labai daug ploto prarandama, nes kraštai realiai liks tušti nepristumsi nieko taip žemai  g.gif

Musu statinio aukstis 6,6 m., leidziamas iki 8 m. pakelimas yra 80 cm., o tai darem su perspektyva mansardiniame aukste kazkada padryti 2 gyvenamus kambarius. Tai va ir galvokite kokia bus Jusu mansardos paskirtis, jeigu maziau pakelsite - maziau naudingo ploto turesite.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif Ir čia, ir statybose, ir visuose popierizmuose esu naujokė, labai nepykit blush2.gif
Labai reikia, kad kas nors padėtų susidėlioti visus taškus ant i ax.gif Neseniai įsigijom sodo namelį, esmė ta, kad čia mums maža gyvenamo ploto lotuliukas.gif todėl planuojam kad reiktų ateity namuką prasiplėsti iki 80kv/m (dabar 43kv/m). Perskaičiau daug temų, bet dar labiau pasimečiau doh.gif ar reikės mums kokių nors leidimų ir pan.? Ačiū už pagalbą rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Aagne852 @ 2014 10 15, 17:37)
Sveiki  4u.gif  Ir čia, ir statybose, ir visuose popierizmuose esu naujokė, labai nepykit  blush2.gif
Labai reikia, kad kas nors padėtų susidėlioti visus taškus ant i  ax.gif Neseniai įsigijom sodo namelį, esmė ta, kad čia mums maža gyvenamo ploto  lotuliukas.gif  todėl planuojam kad reiktų ateity namuką prasiplėsti iki 80kv/m (dabar 43kv/m). Perskaičiau daug temų, bet dar labiau pasimečiau  doh.gif  ar reikės mums kokių nors leidimų ir pan.? Ačiū už pagalbą  rolleyes.gif

Reikes leidimo ir projekto namo rekonstrukcijai, dar SB pirmininko sutikimo.
Atsakyti
QUOTE(ruta_zalia @ 2014 10 15, 19:18)
Reikes leidimo ir projekto namo rekonstrukcijai, dar SB pirmininko sutikimo.

Kodel reikes? Jei namas nebus gyvenamas, o vadinsis kaip "Sodo namas" nesvarbu, kad jame gyvens nors ir visada, tai nereikia jokiu leidimu. Tačiau "sodo name" negalima prisiregistruoti, t.y. rodyti pastovios gyvenamos vietos. Jei ji noresit paversti gyvenamu namu ir jame prisiregistruoti, tada jo reikės visu leidimų ir projektų. Bet pradžioje jums niekas nedraudžia jo ruošti kaip sodo namo, kuriam nereikia jokių projektų, jei plotas neviršija 80 kv. ir nėra riba arčiau kaimyno per 3 metrus. Pasistatot namą, tada kviečiat matininkus, jie išmatuoja namo ribas, permatuoja vidinį plotą, užneša atn brėžinių, ir priduoda į kadastrą. Kai jau sugalvojat jame prisiregistruot, tada einat kryžiaus kelius su leidimais, projektais, gaistrininkais, valymo irengimais ir t.t.
Atsakyti
Nezinau, kur pasidalinti patirtimi apie duris, tad pasidalinsiu cia, nes buvo kalbeta kaip optimizuoti statybu islaidas.

Labai norejau lauko duru, kad ju aukstis sutaptu su laungu virsumi, kad fasade viena grazi linija iseitu, ko pasekoje durys gavosi 2,3m aukscio.

1. Kaina isbrangsta
2. Ziauriai nepraktiskas uzrakinimo mechanizmas, pirmiausia pakeli rankena aukstyn, kad uzfiksuotu varcia, tada rakini raktu, nezinau, kada mazameciams vaikams tai pavyks padaryti..

Cia tik siaip pamastymams.. 4u.gif
Atsakyti
Už išskirtinius norus ir fantazijas reikia papildomai kentėt ir mokėt wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Liveris @ 2014 10 15, 21:48)
Kodel reikes? Jei namas nebus gyvenamas, o vadinsis kaip "Sodo namas" nesvarbu, kad jame gyvens nors ir visada, tai nereikia jokiu leidimu. Tačiau "sodo name" negalima prisiregistruoti, t.y. rodyti pastovios gyvenamos vietos. Jei ji noresit paversti gyvenamu namu ir jame prisiregistruoti, tada jo reikės visu leidimų ir projektų. Bet pradžioje jums niekas nedraudžia jo ruošti kaip sodo namo, kuriam nereikia jokių projektų, jei plotas neviršija 80 kv. ir nėra riba arčiau kaimyno per 3 metrus. Pasistatot namą, tada kviečiat matininkus, jie išmatuoja namo ribas, permatuoja vidinį plotą, užneša atn brėžinių, ir priduoda į kadastrą. Kai jau sugalvojat jame prisiregistruot, tada einat kryžiaus kelius su leidimais, projektais, gaistrininkais, valymo irengimais ir t.t.


Tame ir esmė, kad kažin ar sugalvosim kada sodo namelį "paverst" į gyvenamą namą. Nebent po kokių 10 ar daugiau metų g.gif O kas dėl ribų tai abejoju ar dabar yra ta 3 metrų riba iki kaimynų, nes sodas nėra taisyklingos formos (arčiau gatvės siauriau (kur namelis ir stovi) o toliau platėja į šonus) unsure.gif Aišku kur galvojam namelį plėst tai ten jau būtų ta 3m riba.
O jeigu yra ta paprasta nuotekų duobė (išsiurbiama) tai gali kilti kažkokių problemų dėl tų valymo įrengimų? Soduose miesto komunikacijas ruošiasi įvesti tik 2020m... doh.gif
Papildyta: "dasistatant" namuką reikia turėti geodezinius matavimus? Dabar tik preliminarūs matavimai yra...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aagne852: 16 spalio 2014 - 13:56
QUOTE(Aagne852 @ 2014 10 16, 14:50)
Tame ir esmė, kad kažin ar sugalvosim kada sodo namelį "paverst" į gyvenamą namą. Nebent po kokių 10 ar daugiau metų  g.gif  O kas dėl ribų tai abejoju ar dabar yra ta 3 metrų riba iki kaimynų, nes sodas nėra taisyklingos formos (arčiau gatvės siauriau (kur namelis ir stovi) o toliau platėja į šonus)  unsure.gif  Aišku kur galvojam namelį plėst tai ten jau būtų ta 3m riba.
O jeigu yra ta paprasta nuotekų duobė (išsiurbiama) tai gali kilti kažkokių problemų dėl tų valymo įrengimų? Soduose miesto komunikacijas ruošiasi įvesti tik 2020m... doh.gif

Ribos yra visur ir viskam: namui, sandeliuikui, medziui. Is savo karcios patirties galiu pasakyti tik tiek, kad geriau tvarkingai pasidaryti NT dokumentus, nes veliau keiciasi reikalavimai, istatymai ir t.t. Pries 17 m. darem gyvenamojo namo rekonstrukcija, turejom visus leidimus, projektus ir t.t., statem ilgai, ukio budu, veliau pasikeite reikalavimai del nuteku sistemu, todel namas buvo nepriduotas. Pries du metus apturejom labai dideli gaisra, namas nukentejo taip, kad teko keisti mansardini auksta, stogo konstrukcija. Dabar einam kryziaus kelius tvarkydami dokumentus, nes visi STR ir reikalavimai yra visiskai pasikeite. Norisi nagus nusigrauzti del laiku neatliktu darbu, nekalbant apie tai, kad sito statinio mes negaletumem parduoti, net drausti.
Pati statausi 79 kv. trobele, viska tvarkome kuo greiciau, kad tik esamom lengvatinem salygom dokumentus susitvarkyti, nes valdzios galvos pastoviai ka nors pergalvoja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Aagne852 @ 2014 10 16, 14:50)
Papildyta: "dasistatant" namuką reikia turėti geodezinius matavimus? Dabar tik preliminarūs matavimai yra...

Ne tik "dasistatant", bet ir bet kokį sandorį (pirkimo, įkeitimo, dovanojimo, mainų) norint atlikti (jei sklypas mieste) reikia, kad būtų atlikti žemės sklypo tikslieji matavimai.
Nekilnojamojo turto kadastro nuostatų 15 str. nustatyta, kad:
15. Žemės sklypų kadastriniai matavimai, nustatant žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje, atliekami:
15.4. perleidžiant kitų asmenų nuosavybėn miestuose esančius privačios žemės sklypus (jų dalis), kurių ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje koordinačių sistemoje ar su šia sistema susietose vietinėse koordinačių sistemose;
15.5. jeigu žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti, kapitališkai suremontuoti pastatai ar iškasti tvenkiniai, nutiesti keliai ar įrengti kiti inžineriniai statiniai (išskyrus tuos atvejus, kai dėl rekonstruotų ar kapitališkai suremontuotų pastatų arba inžinerinių statinių žemės sklypo užstatymo plotas ir statinių forma (konfigūracija) nepasikeičia). Šiuo atveju žemės sklypo kadastro duomenys privalo būti pakeičiami ne vėliau kaip iki statinio, kurio statybos (rekonstravimo, kapitalinio remonto) darbai užbaigti, įregistravimo arba statinio kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto registre.

Atsakyti
QUOTE(ruta_zalia @ 2014 10 16, 15:00)
Ribos yra visur ir viskam: namui, sandeliuikui, medziui. Is savo karcios patirties galiu pasakyti tik tiek, kad geriau tvarkingai pasidaryti NT dokumentus, nes veliau keiciasi reikalavimai, istatymai ir t.t. Pries 17 m. darem gyvenamojo namo rekonstrukcija, turejom visus leidimus, projektus ir t.t., statem ilgai, ukio budu, veliau pasikeite reikalavimai del nuteku sistemu, todel namas buvo nepriduotas. Pries du metus apturejom labai dideli gaisra, namas nukentejo taip, kad teko keisti mansardini auksta, stogo konstrukcija. Dabar einam kryziaus kelius tvarkydami dokumentus, nes visi STR ir reikalavimai yra visiskai pasikeite.  Norisi nagus nusigrauzti del laiku neatliktu darbu, nekalbant apie tai, kad sito statinio mes negaletumem parduoti, net drausti.
Pati statausi 79 kv. trobele, viska tvarkome kuo greiciau, kad tik esamom lengvatinem salygom dokumentus susitvarkyti, nes valdzios galvos pastoviai ka nors pergalvoja  doh.gif

Kad ribos yra tai čia aišku, bet kad tų ribų nieks niekada matyt čia nesilaikė... Sandėliukas stovi sklypo kampe, nuo vieno ir nuo kito kaimyno gal ir yra po pusę metro... Ant sklypo ribos auga 1,5m gyvatvorė, dėl kurios, kiek girdėjau, buvę sodo savininkai turėjo ginčų su kaimynais, bet kaip nutilo, taip tyli iki šiol, nieks jokių pretenzijų mums dar nepareiškė, aišku nesam apsaugoti nuo to kas gali būt vėliau...
Tiesiog norim pasididinti namuką iki 80kv/m, čia gyvenam ir galvojam gyvent, prisiregistruoti čia kaip savo gyvenamosios vietovės nenorim. Svarbiausia ką noriu žinot tai ko reikia, kad galėčiau priduot namelį į registrų centrą ir kad bent jau apdraust galima būtų (nors kai draudėmės tai draudėja sakė, kad jei bus kokių pakitimų tiesiog atsiųst jai nuotraukas ir tiek...) g.gif
Papildyta:
QUOTE(Vi_ktorija @ 2014 10 16, 15:16)
Ne tik "dasistatant", bet ir bet kokį sandorį (pirkimo, įkeitimo, dovanojimo, mainų) norint atlikti (jei sklypas mieste) reikia, kad būtų atlikti žemės sklypo tikslieji matavimai.
Nekilnojamojo turto kadastro nuostatų 15 str. nustatyta, kad:
15. Žemės sklypų kadastriniai matavimai, nustatant žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje, atliekami:
15.4. perleidžiant kitų asmenų nuosavybėn miestuose esančius privačios žemės sklypus (jų dalis), kurių ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje koordinačių sistemoje ar su šia sistema susietose vietinėse koordinačių sistemose;
15.5. jeigu žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti, kapitališkai suremontuoti pastatai ar iškasti tvenkiniai, nutiesti keliai ar įrengti kiti inžineriniai statiniai (išskyrus tuos atvejus, kai dėl rekonstruotų ar kapitališkai suremontuotų pastatų arba inžinerinių statinių žemės sklypo užstatymo plotas ir statinių forma (konfigūracija) nepasikeičia). Šiuo atveju žemės sklypo kadastro duomenys privalo būti pakeičiami ne vėliau kaip iki statinio, kurio statybos (rekonstravimo, kapitalinio remonto) darbai užbaigti, įregistravimo arba statinio kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto registre.

Nu *****, vartot čia mane blink.gif Geodezinių nėra, bet dovanojimo sandoris įvyko. Kaip čia taip? Gal kad sklypas už miesto ribų? g.gif
Atsakyti