Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 27 tema

QUOTE(arkava @ 2014 07 10, 22:02)
kazkaip panasiai.
Arba sove mintis - impregnuoti siule plyteliu = Delfinu...



Nedek daug vilciu i delfina ar kazka panasaus. Geriau siules tiesiog silikonu uzpusk ir viskas. Negi gaila kaliolika litu daugiau silikonui smile.gif Jei tu plonu sluoksniuku ant uzpildo silikono uztepsi,tai nekazka bus..

Katik kilo mintis.O jei impregnantu klinkeriui nuteptum.. Gal ir nieko butu.. biggrin.gif
Atsakyti
Gal kas painstruktuos kaip pasigaminti karštos vielos aparatą? Kokio storio ir ilgio viela naudot, kokią srovę paleist ir pan.. smile.gif
Atsakyti
Tingejau ieskot spec vielos volframo - tai isardziau sudedusi fena. Islyginau viela, padariau rema, stala su itempejais ir aukscio reguliavimu.
Maitinimas - apie 30v, per mait bloka. Viela apie 0,3-0,4mm, darbinis ilgis - 65 cm.
Srove, itampa pasirenki bandymu keliu

QUOTE(GoldenEye @ 2014 07 11, 09:21)
Gal kas painstruktuos kaip pasigaminti karštos vielos aparatą? Kokio storio ir ilgio viela naudot, kokią srovę paleist ir pan.. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2014 07 11, 10:39)
Tingejau ieskot spec vielos volframo - tai isardziau sudedusi fena. Islyginau viela, padariau rema, stala su itempejais ir aukscio reguliavimu.
Maitinimas - apie 30v, per mait bloka. Viela apie 0,3-0,4mm, darbinis ilgis - 65 cm.
Srove, itampa  pasirenki bandymu keliu



pas mane viela is feno buvo apie 1.05 m ilgio jei neklystu naudojau pakroveja nuo rusisko sachtinio prozektoriaus jei labai nemelavo testeris tia rode 12 V ir 30 A (gal ten miliA tiksliai nezinau) na proporcijas issivesit
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 07 10, 09:13)
O pats kokias dėjai? Čia gal ne visai idealiai, bet manau, kad visai neblogai padarytos lauko palangės.


Kur matet didesni klinkerio palangiu pasirinkima ir kokio storio siltinima gali jos dengti ?
Atsakyti
QUOTE(GoldenEye @ 2014 07 11, 11:21)
Gal kas painstruktuos kaip pasigaminti karštos vielos aparatą? Kokio storio ir ilgio viela naudot, kokią srovę paleist ir pan.. smile.gif


Pas mane viela atrodo ~0.5 mm buvo, maitinimo šaltinio galingumas apie 100 W. Turėjau ir storesnės, ją irgi naudojau su tuo pačiu maitinimo šaltiniu, galinguma pareguliuoti galima žaidžiant su vielutės ilgiu. Vielos ilgio nepasakysiu, bet jei labai trumpą darysi, tai bus maža varža, bus negerai, reikėtų ilgesnės vielos, per didelį ilgį kur nors kitur nuvedant.

Vielą pirkau porą kartų, abu kalvarijų turgavietėje, Vilniuje. Bet rizika, kad tikrai tą įduos. Ieškoti reikia nikelio chromo vielos. Volframas labai brangus ir trapus, putplasčio pjaustymui netinka. Nikelio chromo mišinys ir minkštas, elastingas ir pigus. Blogis yra tas, kad kaisdama vielutė labai stipriai pailgėja, todėl reikia sugalvoti jos įtempimo mechanizma su didelia tempimo eiga. Gamyklinėse staklėse vielutė įtempinėjama spyruoklių pagalba, aš savo staklėse naudojau svarelius.
Atsakyti
As ebay pirkau va toki :My Webpage
Tiesa,dar neisbandziau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brella: 12 liepos 2014 - 09:39
QUOTE(Brella @ 2014 07 12, 10:38)
As ebay pirkau va toki :My Webpage
Tiesa,dar neisbandziau  blush2.gif


Gerai tokį turėti, bet toks įrankis patogus tik darant išpjovimus, putplasčio lape, pritaikant putplastį konkriačiam mazgui. Didelę pjaustyklę vis tiek gerai būtų įsigyti/pasidaryti, nes su tokiu rankinių įrankiu sunkiai nupjausi putplastį stačiu kampu. Aš su savo savadarbe pjaustykle 1m x 1m dydžio ir 2cm storio putplasčio lapą dalinau į du 1m x 1m dydžio ir 1cm storio lapus. Su tuo mažu įrankiu tokių didesnių pjaustymų nepadarysi. Nors nieko nesakau, man tikrai trūko tokio mažo įrankio, ir mažesnius pjaustymus pagrinde dariau su peiliu nulaužiamom geležtėm. Labai daug šiukšlių ir nėra to preciziško tikslumo, o su tokiu jau galima pakankamai tiksliai.

Dėl didelių staklių poreikio, galiu pasakyti, kad putplasčio fasadui, nenorėdamas jo pritrukti, užsakiau, kaip ir fasadčikai, neišmetinėdamas langų ir durų ploto. Tai pas mane sudaro ~30m2, o pabaigus klijavimo darbus, man buvo atlikę 4.3m3 putplasčio. Tai sudarė 17,5m2 ploto. Ant atliekų išėjo tik ~13m2 putplasčio. Neoporo kainą skaičiuojant po 200Lt už 1m3, gaunasi, kad pjaustyklė man leido sutaupyti virš 800Lt, nors dėl mažesnės perparduodamo putplasčio kainos sutaupiau šiek tiek mažiau.

Su didele pjaustykle supjaustytus putplasčio lakštus galima suleisti lygiai, be didesnių tarpelių, net ir padarius kelis pjūvius. Susileisdavo, kaip gamykliškai pjautas putplastis. Su pjūklu nupjovus labai tiksliai jau nesuleisi, ką jau kalbėti, apie išpjautą putplasčio gabalą su pjūklu iš kelių pusių.
Atsakyti
Jau matau dešimtys užpildytų temų prikurta apie pasyvius namus, tai ir aš pamastysiu, alternatyviai.

Kaip bandžiau paskaityti, vienintelis pasyvaus namo variantas ant Lietuvos - tradicinis namas, tik smarkiai pašiltintas ir prigrūstas neretai gendančios ir priklausomos nuo elektros tiekimo ne visada pigios elektronikos (trumpai, priinvestuotas).

Dar reikėtų pridurti, kad toks namo variantas, nors panašus į įprastinį, kainuoja neabejotinai brangiau, ne mažiau 200000 pinigų (dar jei geoterminis, su apdailomis...).


Ne kiekvienas eilinis lietuvis tai finansiškai pakels blush2.gif

Energetiškai pasyvų namą įmanoma pastatyti už 20000 pinigų< priklausomai nuo fantazijos.

Labai retai Lietuvoje svarstoma idėja apie "Earth sheltered home", arba "Earth bermed home", google jums pagalbon.
Idėjos prasmė tokia - statome U formos sieną, apibarstome žemėmis, ten, kur U tarpas - langai, įėjimas, etc., kažkas panašaus į:
user posted image

Esu girdėjes lietuvių nuomonę apie visą šitą reikalą - čia kaip urvas, gyvenk žeminėje, jei jau taip.
Bet - jei įvertinus visą lifecycle), toks namas pigus, tik pastatyti jį konstruktyviai reikia paskaičiuoti ir viduje kas 4-5 metrai turėtų būti laikančioji siena, atremianti galinės (išlenktos, atlaikančios žemių spaudimą) sienos spaudimą.

Tokiu atveju nereikia elektronikų, apšiltinimas paprastesnis, reikia hidroizoliaciją įrengti, kad nesušlapti, bet - namas būtų tvarus, nebijotų net elektros dingimo, ir, aišku, pigus.

Domėjausi nemažai panašiais dalykais, tokie namai JAV Šiaurėje išsiverčia be apšildymo, nors ten šalta žiemomis, bet Saulė aukščiau ir ilgiau šviečia (platuma kaip Ispanijos), Lietuvoje reikėtų kažkiek pašildyti.

Pagrindiniai privalumai - nedidelė kaina (~20000<), žiaurus pasyvumas (google - solar passive earth sheltered home, solar passive earth bermed home), tvarumas, nepriklausomumas (žr. taip pat earthship). Jei reikia apšildyti, kaip kad Lietuvoje - tokią didelę žemių masę prišildžius, šiluma laikosi 4 dienas (pagal matavimų duomenis).

Pagrindiniai trūkumai - "urvas", "žeminė", dar kažkokie epitetai.

Belieka ->google, beje, tarp kitko - ne visad kvaili amerikonai be viso kito ne tik kombainus, bet ir šviesoforus sugalvojo. Prieš galvodami, kad esate už juos protingesni, pagalvokite, kad jei amerikonai nebūtų sugalvoję šviesoforų, lietuviai iki šiol sankryžose bytomis aiškintųsi, kieno pirmenybė smile.gif

Išprusimą padidinti - kad ir http://www.inspirati...ered-homes.html
Atsakyti
cia vien ant normalios hidroizoliacijos tuos visus 20000 isleisi, nes jei naudoti tai tik kazka panasaus i EPDM membrana.
Atsakyti
Kiek žaidimo su fasado šiltinimu. Meistrai sakė, kad jei būtų žinoję kiek daug kruopštaus darbo bus, būtų pakėlę kainą. Jau dvi savaitės, bet dar ne visas fasadas apšiltintas. Dar vienos sienos liko apie pusę ploto. Manau, kad tikrai kruopščiai dirba.

Penktadienį pradėjo smeigiuoti. Visgi nusprendžiau, kad smeigiuosiu visą fasadą. Tam reikalui nupirkau 900 vnt. Sto Eco-Twist smeigių. Pradžioje sienoje išgrežė skyles smeigėms. Tada į tas skyles sustatė pačias smeiges. O tada susuko smeiges.

Dar man patiko kaip apšiltinimo stogo ir gegnių susikirtimą (čia vaizdas iš vidaus). Čia dar viena nuotrauka.

Daugiausiai vargo buvo šiltinant po pietinio stogelio gegnėmis. Priėjimas tikrai nepavydėtinas: atstumas tarp gegnių 60-70 cm, smailėjantis kampas, murlotas ir 35 cm storio neoporas. Šitą vietą vienas žmogus beveik savaitę šiltino. Dar viena nuotrauka.

Dar nusprendžiau visiškai apšiltinti popalanginį profilį. Tam nupjovėme apie 2 cm jau priklijuoto EPS. Dabar į šitą tarpą suklijuosime 2 cm XPS plokštes. Jas dar nuarmuosime, inpregnuosime nuo drėgmės. Tada dėsiu klinkerio palanges. Tokiu būdu ir lango apačios profilį susiaurinsime. Langas atrodys gražiau, nes viršutinis, šoniniai ir apatinis profilis bus panašaus pločio (aišku apatinis bus storesnis, bet ne toks, jei palangė būtų pakišta po profiliu). Taip pat panaikinsiu ir šalčio tiltą. Mano supratimu blogiausia, kas gali atsitikti, tai nuo drėgmės atšoks plytelės. Bet pati drėgmė į konstrukciją nepapuls, nes apačioje bus XPS. O kur dar tarpelių silikoninimas ar kitas hermetizavimas. Tikiu, kad viskas bus gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 13 liepos 2014 - 18:22
Kazin ar besisukant nesudrasko neoporo, gal kiek svelniau reiktu sukt?

QUOTE(cibulis @ 2014 07 13, 18:14)

Atsakyti