Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 27 tema

QUOTE(mintas @ 2014 07 01, 14:03)
Nuo lietaus, pas jį putplasčio armuotė saugos, būtent tas tinkliukas. Man irgi siūlė, be tinkliuko profiliuką klijuoti prie lango, tipo taip pigiau bus. Aš kategoriškai su tuo nesutikau, ir pirkau tik su tinkliuku. Neįsivaizduoju, kokiais būdais galima tinkliuką pritvirtinti prie to profiliuko, jei jie yra atskiros detalės. Vienareikšmiškai bus plyšys ir reikės saugotis nuo lietaus, o kai viskas vientisa, tai ir nuo lietaus apsaugota.

Mano supratimu, langus reikia sandarinti iš vidaus, o iš išorės, nuo lietaus užsandarina fasado apdaila.
Papildyta:
Ant šildomų grindų jos manęs nežavi. Su šiltais namais aišku salygos parketlentųms geresnės, nes grindys mažiau kais, bet kad jos vaikščios, atsiradinės plyšiai tai vis tiek garantuotai. Plius ir grindinio šildymo naudingumo koeficientas kris, kad ir tais 8%. Vienareikšmiškai tei nėra geras sprendimas.


Tinkliukas kuo puikiausiai isistato i ta profili, tam jame ir numatytas lovelis.

O tai kokias pats grindis tuomet desi?
Atsakyti
O tos pvc grindlenes dedasi tiesiai ant betono, ar reikia dar paklota kazkoki deti? Jos labai plonos apie 2mm tai realiai nuo grindu betonavimo iki svaraus pavirsiaus tik 2mm reik palikti?
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2014 07 01, 15:40)
Tinkliukas kuo puikiausiai isistato i ta profili, tam jame ir numatytas lovelis.

O tai kokias pats grindis tuomet desi?


Pirmame aukšte plytelės, antrame aukšte planuoju laminatą.
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 07 01, 15:06)
O tos pvc grindlenes dedasi tiesiai ant betono, ar reikia dar paklota kazkoki deti? Jos labai plonos apie 2mm tai realiai nuo grindu betonavimo iki svaraus pavirsiaus tik 2mm reik palikti?


tokiom temom gal reiketu kitur diskutuoti, nes cia kalba eina apie pasyvius namus.
PVC dangu storis buna nuo 2.5mm ir daugiau, vienos klijuojasi ant betono kitos CLICK principu susirenka ir jom reikia pakloto. Prima reikia zinoti tiksliai ka/kaip ir kur jus klosit, o jau tada ziureti skirtingu dangu specifikacijas ir skaiciuoti visus aukscius jeigu aktualus visu grindu vienodas lygis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 01 liepos 2014 - 15:26
QUOTE(*** @ 2014 07 01, 08:14)
Mano galva cokolio sitoks graviravimas yra didelis minusas. Taip idealiai nepripjausi o vien puta pasitiketi negalima. As anksciau sakiau kad frezuotas xps bus nieko gero del to pats rinkaus geopora kuris gali but betkokiu matmenu kaip ir eps.

O aš manau, kad viskas tenai kuo puikiausiai užsisandarino. Štai kokį vaizdą radau po nakties. Poliuretaninių klijų perteklius buvo išlindęs į šonus. Manau, kad viduje turėjo tikrai neprastai viskas užsisandarinti. Dar reikalą pataisys ir klijų pūtimas į tarpą tarp cokolio XPS ir sienos EPS. O kadangi EPS galima sakyti frezuotas, tai turėjo tikrai gerai susileisti. Štai kokias meniškas kaladėles pjaustė šiandieną. Meistrai sakė, kad apie šeštą valandą turėjo pabaigti visą pirmą EPS sluoksnį. Dar aišku tarpas tarp cokolio XPS ir sienos EPS neapšiltintas, bet šitą darysime vėliau. Tegul gerai prilimpa visas EPS. Manyčiau, kad tikrai neblogi meistrai, gana kruopštūs, jei dvi dienas darė vos vieną pirmą eilę. Jei kam reikės kontaktų, mielai pasidalinsiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 liepos 2014 - 17:11
Štai koks lango profilio ir EPS sandūros mazgas. Be papildomo PVC-108 profilio, vidinėje pusėje priklijavome ir besiplečiančią akrilinę juostą. Štai čia geriau matosi, kaip išspręstas šis mazgas.

Langininkai sako, kad jei kada atsiklijuos PVC 108 profilis, tai savo darbą dėl sandarumo ir vandens sustabdymo atliks akrilo juosta. Be to, ši juosta šilta, gerai užsandarina tarpą tarp EPS ir lango profilio. Likusį tarpą iš vidaus užpurkš langininkai. Priėjimas tikrai puikus.

Tiesa, čia dar akrilo juosta neišsipūtus. Važiuosiu pažiūrėti kaip atrodo vaizdas, kai juosta išsipučia.
Papildyta:
QUOTE(mariuzs @ 2014 07 01, 09:53)
Ar būtų kokios problemos ar kaip tik pliusai, darant atskirus pamatukus garažui, nutolusius per sienos šiltalo storį 25-30cm nuo namo.
Kaip įsivaizduoju šiltinti tektu tą namo sieną jau statant garažo sieną. Paliekant kažkokias angas šildymo/vedinimo/elektros sistemoms.
Ar teko matyti kam tokį variantą, nes architektui tai ne smile.gif

Jei teisingai supratau jūsų klausimą, tai mano name būtent taip ir padaryta. Štai čia poliai ir rostverkas matosi dar geriau. O čia matyti, kaip tarp namo sienos ir polio su kolona praeina apšiltinimo sluoksnis. Vizualiai atrodys kaip vientisas statinys, bet konstrukcija bus atskira.
Papildyta:
QUOTE(GoldenEye @ 2014 07 01, 10:29)
Tiek geoporo, tiek xps'o ilgalaikis įmirkis yra vienodi, tai kame xps pranašumas?

Iš kur jūs tokius duomenis ištraukėte? Gal galite paviešinti? Čia prieš keletą temų buvo apie tai diskusija. Ten kaip tik paaiškėjo, kad geoporas/EPS labai greitai prigeria vandens ir praranda savo šilumos savybes. XPS visiškai kitokia sandara, todėl jis vandens įgeria labai mažai.

Dėl viso pikto pakartosiu šiokia tokią informaciją. Čia ne mano mintys.

Pradžiai pradėsiu nuo to, kad išaiškinsiu kodėl pamatuose reikia naudoti ekstrudinį putplastį, o ne Geoporą.

Geoporas, kad ir yra šiek tiek geriau nei baltas polistirenas (granulės iš dalies sulydytos), bet tai vis tiek yra tas pats polistirenas su burbuliukų struktūra. Finnfoam plokštėse poros formuojamos ekstruzijos būdu, todėl poros yra uždaros ir vientisos visoje plokštėje.

Įgerties bandymas, kuris atliekamas panardinus bandinius po vandeniu 28 paroms yra nepakankamas nustatyti realią izoliacijos įgertį eksploatavimo sąlygomis.

Daug svarbesnė grunte yra vandens įgertis difuziniu būdu, nes grunte visada skaičiuojamas 100% drėgnumas, o vandens skysčio pavidalu būna retai, ir išorinėse konstrukcijose svarbu papildoma įgertis dėl užšalimo/atšilimo 300 ciklų. Kadangi polistirolio medžiagos struktūra yra sudaryta iš burbuliukų tarp kurių visada yra tarpai ir kanalėliai, tai net nedidelis vandens kiekis, patekęs į medžiagą, užšaldamas plečiasi ir ardo EPS struktūra. Finnfoam atveju drėgmė įsigeria tik į perpjautas paviršines poras, todėl šalčio ardomasis poveikis yra minimalus.

Finnfoam plokštės difuziniu būdu įgeria apie 1% drėgmės, o užšalimo/atšalimo 300 ciklų taip pat 1% drėgmės. Suomijoje vertinant izoliacinių medžiagų, naudojamų po žeme, įgertį imamos tik šios reikšmės, nes įgertis po vandeniu absoliučiai tam netinka. Vokietijos DIN standartas taip pat vertina tik difuzinį ir šaldymo/šildymo poveikio įgertį, o ne įgertį po vandeniu.

Deja, bet sužinoti Geoporo šių testų rezultatų nepavyks, nes jie nenori to deklaruoti. Suomijoje skaičiai yra tokie: difuzinė įgertis - 3-5%, papildoma įgertis po šildymo/šaldymo - 4-5%. Viso turim apie 7-9% drėgnumą, kas yra apie 2 kartus suprastėjęs medžiagos šiluminis laidumas (reikalingas dvigubas storis medžiagos).

Lietuvos STR 2.01.03:2003 apie tai sako taip: dėl medžiagų įdrėkimo grunte, skaičiuojant projektines šilumos laidumo vertes, prie deklaruojamo šilumos laidumo keoficiento (tą kurį deklaruoja kiekvienas gamintojas ir jis yra apskaičiuojamas sausame medžiagos būvyje) reikia prideti pataisas dėl medžiagų įdrėkimo: EPS +0,025 W/mk, XPS + 0,004 W/mk. Tai jeigu Geoporo deklaruojamas šil. l.k. yra 0,036 tai +0,025 bus 0,061 W/mk, XPS 0,037 + 0,004 W/mk bus 0,041 W/mk. Pagal Suomišką metedologiją Finnfoam XPS projektinis šil. l. koef. pamatų apšiltinime yra 0,038 W/mk. Taigi, reikia 50% storesnio Geoporo sluoksnio už XPS, kad atitiktų tą pačią U vertę.

Pamato apšiltinimas su putplasčiu įmanomas tik tada, kai jis yra apsaugomas nuo drėgmės drenažinėm membranom (drenažinė membrana turi būti su geotekstile, o ne ta, kurią galima nusipirkti parduotuvėje, nes parduotuvinė atlieka tik mechaninės apsaugos funkciją), o membrana veikia tik tada, kai įrengtas drenažas. Laikui bėgant gali suprastėti drenavimo funkcija dėl medžių šaknų ir t.t., todėl geriau iš karto naudoti vandeniui itin atsparias XPS plokštes, negu daryti sudėtingas ir rizikingas sistemas.

Čia Vokiškas standartas DIN 4108-10, kuriame pagal naudojimo sritį nustatomos minimalios medžiagų charakteristikos. Putplasčio asociacija iš čia nusirašė reikšmes ruošdama savo taisykles, tik pamiršo porą paskutinių eilučių pridėti. Perimeter - tam EPS apšiltinti neskirtas. Todėl labai smagu su Vokiečiais diskutuoti, kai jie nesupranta, kaip gali EPS konkuruoti su XPS, nes juk produktai skirti visiškai skirtingoms konstrukcijoms.


O čia dar lentelė.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 07 01, 15:19)
Pirmame aukšte plytelės, antrame aukšte planuoju laminatą.

O lamintas geresnis sprendimas už parketlentes? Kokia būtų laminto nauda palyginti su parketlentėmis? Kalbu ne apie pinigus, bet apie šilumos atidavimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 liepos 2014 - 18:03
QUOTE(cibulis @ 2014 07 01, 19:02)
O lamintas geresnis sprendimas už parketlentes? Kokia būtų laminto nauda palyginti su parketlentėmis? Kalbu ne apie pinigus, bet apie šilumos atidavimą.


Šilumos atidavimo atžvilgiu spėju bus labai panašus vaizdas. Dėl kitų aspekto laminatas man labiau patinka, tai būtų tai, kad jis - negyva medžiaga, veikiama drėgmės ir temperatūros skirtumo nepradės raitytis, neatsiras tarpai ir dar vienas dalykas, kaina patrauklesnė.
Atsakyti
Eksplotuoju alloc laminata, kazin ar yra geresnis musu rinkoje. Traska, tarpukai atsiranda, sunku padaryti kad visas plotas butu vientisas be jokiu sudurimu ties slenksciais, kurkas labiau slysta (su mazais vaikais gali buti nekas, kaip ir su plytelemis).
Dedas paklotas, alloc atveju lenteles su paklotu iskart, sioks toks paminkstinimas juntamas vaikstant.

Neziurint i naturalaus pagrindo minusus galiu pasakyt kad susidejes medines palanges labai jomis dziaugiuos, kvapas, rastas ir tt, cia galima suprast Cibuli del ko jis gailis nesusidejes mediniu langu. Jai mediniai nebutu tiek brangiai kainave svarsciau ir pats juos pradzioi.

QUOTE(mintas @ 2014 07 01, 18:15)
Šilumos atidavimo atžvilgiu spėju bus labai panašus vaizdas. Dėl kitų aspekto laminatas man labiau patinka, tai būtų tai, kad jis - negyva medžiaga, veikiama drėgmės ir temperatūros skirtumo nepradės raitytis, neatsiras tarpai ir dar vienas dalykas, kaina patrauklesnė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 01 liepos 2014 - 20:11
QUOTE(mintas @ 2014 07 01, 19:15)
Šilumos atidavimo atžvilgiu spėju bus labai panašus vaizdas. Dėl kitų aspekto laminatas man labiau patinka, tai būtų tai, kad jis - negyva medžiaga, veikiama drėgmės ir temperatūros skirtumo nepradės raitytis, neatsiras tarpai ir dar vienas dalykas, kaina patrauklesnė.


O as manau kad laminatas geriau praleidzia siluma,jis dvigubai plonesnis ir tankis jo didesnis,vadinasi geriau siluma praleis. Dar laminato privalumas kad jis atsparesnis braizymam,o ir kaina kaip sakai geresne. drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2014 07 01, 21:10)
Eksplotuoju alloc laminata, kazin ar yra geresnis musu rinkoje. Traska, tarpukai atsiranda, sunku padaryti kad visas plotas butu vientisas be jokiu sudurimu ties slenksciais, kurkas labiau slysta (su mazais vaikais gali buti nekas, kaip ir su plytelemis).
Dedas paklotas, alloc atveju lenteles su paklotu iskart, sioks toks paminkstinimas juntamas vaikstant.

Neziurint i naturalaus pagrindo minusus galiu pasakyt kad susidejes medines palanges labai jomis dziaugiuos, kvapas, rastas ir tt, cia galima suprast Cibuli del ko jis gailis nesusidejes mediniu langu. Jai mediniai nebutu tiek brangiai kainave svarsciau ir pats juos pradzioi.


***,grindis issilyginti reikejo,o dabar stebies kad traska,o tarpiukai atsiranda nuo to paties. juda laminatas ant nelygiu grindu,su laiku ir atsiranda tarpeliai nuo to. Ant laminato labai plonas paklotas ir neturi jaustis kai vaikstai kad minksta. Kazkas pas teve ten netaip.. Sakai palanges kvepia? Kuom? laku ar dazais lotuliukas.gif
Atsakyti
Grindys pakankamai lygios. Kai ant grindu vaikstoma intensyviai viskas ok, bet va savaite nejudini tai kai eini trakst trakst.. Sakyk ka nori bet laminatas yra lyg judantys nareliai, cia tau ne stabiliai priklijuotos grindys.

Minkstumas ne liuliuojantis bet ir ne kaip ant pvz plyteliu, betono ar mediniu grindu.

Palangiu tai tik virsus nubeicuotas ir kas? Ok ignoruok kvapa, bet rastas tai superinis. Aisku baltu profiliu atveju tai neaktualu..

QUOTE(biesas66 @ 2014 07 01, 20:39)
O as manau kad laminatas geriau praleidzia siluma,jis dvigubai plonesnis ir  tankis jo didesnis,vadinasi geriau siluma praleis. Dar laminato privalumas kad jis atsparesnis braizymam,o ir kaina kaip sakai geresne.  drinks_cheers.gif
Papildyta:
***,grindis issilyginti reikejo,o dabar stebies kad traska,o tarpiukai atsiranda nuo to paties. juda laminatas ant nelygiu grindu,su laiku ir atsiranda  tarpeliai nuo to. Ant laminato labai plonas paklotas ir neturi jaustis kai vaikstai kad  minksta.  Kazkas pas teve ten netaip..  Sakai palanges kvepia? Kuom? laku ar dazais  lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(*** @ 2014 07 01, 20:59)
Grindys pakankamai lygios. Kai ant grindu vaikstoma intensyviai viskas ok, bet va savaite nejudini tai kai eini trakst trakst.. Sakyk ka nori bet laminatas yra lyg judantys nareliai, cia tau ne stabiliai priklijuotos grindys.

Dabar mano bute laminatas. DAUGIAU JOKIO LAMINATO. Chaltūrų, chaltūra: traška, braška. Paėmiau 23 klasės (atsieit ekologiškesnis nei kieti 32 klasė ir pan.), tai per 10 metų susidėvėjo, visas plaukioja. Aišku buvo ir statybininkų chaltūros reikalas. Bet laminatui griežtas - NE. Tik parketlentės, ypač kai galiu gauti už laminato (ar net pigiau) kainą.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2014 07 01, 11:07)
o jus skaicius nuo 0.1 ir 1-2 skiriat ? Imirkis per 28 paras skirasi nuo 10-20 kartu, idomu koks skirtumas butu per 4 metus.

XPS vs EPS po 15 metų praleistų po žeme: http://www.achfoam.c...m-Face-Off.aspx
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GoldenEye: 01 liepos 2014 - 22:35