QUOTE(Vilienė @ 2014 06 26, 12:16)
"Babkiuojant" tai gal ir įmanoma, bet vėl gi tai nepriklauso nuo EPS plokščių matmenų. Darant, kaip moko CT84 putų gamintojai (purškimas perimetru ir įstrižainėmis + siūlės tarp blokų) konvekcijos tikrai pavyks išvengti. Todėl geriau rinktis įprastinius 500x1000 blokus ir daugiau klijų/putų.
Užklijavus EPS ant sienų viršuje lieka tarpai, nes putos/klijai vistiek atkelia EPS nuo sienos ar lapą nuo lapo, bet neužpildo viso plyšio tūrio.
Galėčiau lažintis, kad į tuos plyšius įpylus vandens jis pradės bėgti sienos apačioje kai EPS užarmuotas. Tai parodo, kad yra susisiekiančių tuštumų putplasčio sluoksnyje ir ten kur išbėga vanduo žiemą oras bus įsiurbimas į EPS, o viršuje pro kur įpilta - jau ištekės sušilės EPS sluoksyje oras.
Sulijavau PP putplastį gana kruoščiai ir prispaudžiau visus lapus daug stipriau nei sienose įmanoma, bet po gero lietaus vistiek balų neliko, visas vanduo ištekėjo kiaurai per klijų siūles. Statybų aikštelė ne gamykla, kad pasiekti sandarumą klijuojant.
Jeigu EPS būtų klijuojamas ir armuojamas prieš statant stogo konstrukciją, tai tuos visus plyšius būtų lengva užsandarinti, bet šiltinimas eina paskutinis darbų eilėje todėl vėliau toks užsandarinimas tampa sunkiai įmanomas, nes medinės stogo konstrukcijos atsiranda tiesiai virš plyšių, o apačioje cokolio apdaila neaišku kaip sujungiama su sienų tinku, cokoliniai profiliai nebenaudojami, nes yra laidūs šilumai, o iš principo reikėtų naudoti ploną plastmasinį cokolinį profilį, kuris sujungtų mūrą su armavimo sluoksniu ir užtikrintų, kad apačioje oras nebus įtraukimas į EPS sluoksnį.
EPS sluoksnis niekada neminimas kaip sluoksnis galintis užtikrinti namo sandarumą skirtingai nei PUR putos, o siekti to reikėtų. Be vidinio tinko mūras su EPS neturės sandarumo. Tai tik parodo, kad EPS turi daug neužsandarinamų plyšių, kuriuose judės oras ir vėsins sieną žiemą.