QUOTE(BangaS @ 2014 06 19, 12:05)
Beveik visas EPS po kelių mėnesių saulėje liks nepakitęs, bet paviršius bus paveiktas UV spindulių. Net didesnio tankio ICF blokelių atsparesnis paviršius po žiemos būna matomai pakitęs pietinėje pusėje. Nelabai aišku kiek tai turės įtakos kritiniam tinko-EPS sukibimui, gal klijai prasiskverbs iki nepažeistų sluoksnių, bet nenorėčiau tuo tikėti. Po plėvelė gal nieko nebūtų.
Ilgiau ultravioleto paveikto putplasčio paviršius sudūlėja, tampa trapus ir labai jaučiasi, kai lieti jį rankomis. Paviršius lengvai prasispaudžia ir atsiremia į ultravioleto nepaliestą gilesnį EPS sluoksnį. Prie tokio paviršiaus tikrai niekas nekibs su jokiais klijais ir kaip Korida minėjo, jį būtina nutarkuoti, prieš ką nors darant toliau, bet tas paviršiaus sudūlėjimas matosi akivaizdžiai, tikrai nereikės tarkuoti paviršiaus, nuo neilgai pastovėjusio ant ultravioleto, putplasčio. Pas mane buvo nebaigto klijuoti neoporo kampai palikti neapsaugoti nuo ultravioleto per visą neilgą šių metų žiemą, tai nieko eps`ui nenutiko. Paviršius išliko kietas, nereikalavo papildomo apdirbimo. Tiesa, ultravioleto tos vietos turėjo matyti labai mažai. Vat jei visą vasarą ant saulės putplastis stovės, tai be šlifavimo neapsieisit.
Vat po žiemos atėjus šiltesniems orams ir kaitresniai saulutei, po langais, ties tom vietomis, kur vėliau dėjosi palangės, putplastis akyse per kelias dienas pradėjo stipriai lydytis, ir kuo didesnis langas, tuo intensyviau. Tad su palangėmis teko paskubėti.
Papildyta:
QUOTE(13b @ 2014 06 19, 13:12)
Tokiu atveju arba dengti plėvele (bet po ja drėgmė kaupsis), arba prieš tinkuojant nušveisti. Visą namą, darbas nemenkas. Bet jei su pastoliais tai matyt prieš tinkuojant pašveiti ir ok.
Tik nepamiršk mažiausiai vienu centimetru storesnį putplastį užsakinėti, nei žadi namą šiltinti, jei žadi ilgai ant ultravioleto laikyti