QUOTE(cibulis @ 2014 06 17, 16:46)
Ar yra skirtumas tarp smeigių? Renkuosi tarp
Hilti Helix ir
Sto Ecotwist. Pirmos vieneto kaina - 2,42 Lt, antros - 2,68/2,70 Lt. Man reikia mažiausiai 840 vnt. smeigių (pakuoja po 150 vnt., todėl reikėtų pirkti 900 vnt.). Kainos skirtumas ne toks ir didelis, bet visgi su Hilti Helix galėčiau sutaupyti 234 Lt.
Hilti Helix mano atveju (dėl 35 cm neoporo storio) įsigilintų tik apie 5 cm nuo paviršiaus. Sto Ecotwist galėčiau įgilinti labiau (10-15 cm ar net 20 cm). Panašu, kad su Sto smeigėm galėčiau visiškai eliminuoti šalčio tiltą.
Tos smeigių galvutės turėtų įlįsti į putplastį ~5-10 cm, kad būtų geriausias efektas. Kai jos sulenda 25 cm labai suprastėja jų tvirtinimo efektas. Gal jos pritaikytos plonesniam 15-20cm EPS sluoksniui tvirtinti, nors rašo iki 40 cm.
Šios smeigės įsisuka, kai klijai jau sustingę. Helix smeigė dar prispaudžia EPS prie sienos kaip ir tradicinė smeigė, o Ecotwist panašu kad visai neprispaudžia EPS prie sienos, nes iki pat pagaigos diskas yra sukamas.
Reikėtų bent 2-3 tokių smeigių, kad atstotų vieną tradicinę neįgilintą arba mažai įgilintą smeigę kalbant apie mechaninį tvitinimo efektą.
Galite pabadyti prisukti nepriklijuotą EPS lapą ant sienos ir atsistoti ant jo, beveik garantuoju, kad neatlaikys kai apačia niekur nesiremia, o ilgos smeigės atlaikytų.
QUOTE(*** @ 2014 06 18, 08:07)
Manau silpniausia jungtis tai armavimo sluoksnio ir eps.
Pagalvokite pagalvokite kokį didelį šalčio ciklų kiekį ši jungtis atlaiko. Nieko nuostabaus, kad tai silpnoji vieta.
EPS besiplėsdamas nuo temperatūros taip stipriai įtempia armavimo tinklelį, kad nekokybiški tinkleliai net suplyšta. Ši jėga taip pat atplėšinėja armavimo sluoknį nuo EPS. Ilgos smeigės šiek tiek padeda šioje situacijoje.