QUOTE(darius333 @ 2014 06 14, 09:09)
Jei sienu siltinimas leidzia sumazinti silum nuostolius nuo 35 iki tarkim 28 kW/m2 - ar tikrai nebverta siltinti
Manyciau ir esu isitikines, kad verta, klausimas tik per kiek laiko atsipirks investicija. O ristis prie dabartiniu reikalavimu sienu varzai jei turi didiesnius langus, manyciau yra neismintinga
As nekeliu sau reikalavimo tilpti i ... kazkoki konkretu skaiciuka, as keliu reikalavima - tureti musu seimos poreikiams pritaikyta sviesu, jauku, komfortiska nama su imanomai minimaliais siluminiais nuostoliais. Kaip matai siluminiu nusotiliu kllausimas pas mane stovi antroj vietoj po kitu prioritetu. Net neisivaizduoju kokie jie gales buti, bet stengsiuosi siltinti sinenas ne pagal siandieninius STR'o reikalavimus, bet pagal savo poreiki ir finansines galimybes
Nemanau, kad mano namas pretenduos i PN ar A+ klases namus, jis bus statomas ne kazkokiam standartui pasiekti, bet gyventi, gyventi komfortiskai, jaukiai ir siltai
O aš sakyčiau, remdamasis tuo pačiu teiginiu su kuriuo ir pats sutikai, kad visa statyba turi būti harmoninga. Kad būtų taip, reikia paimti skaičiuoklę ir skaičiuoti įvairius variantus.
Kadangi aš skaičiavau, tai žinau, kad namo atveju, kai langai sudaro vieną pilną lauko atitvarą iš keturių, ne tik kad į 28 kW/m2 per metus bet ir į didesnius nuostolius vienam m2 tik dėl jų netilpsi, o dar likusios sienos kurios savo nuostolį duos. Tikrai nėra prasmės vėliau dėti po 1m ar dar daugiau apšiltinimo, kad minimizuot visus nuostolius. Net ir 30cm apšiltinimo storis žiūrisi neharmoningai tos vienos atitvaros nuostolių atžvilgiu.
Pameni, kiek pastoviai atsiranda teigiančių, kad 30cm apšiltinimo sluoksnis niekada neatsipirks, kad optimaliausias iki 20cm apšiltinimo sluoksnio storis? Tai vat, su tuo teiginiu nesutinku, nes taip teigiantys žiūri tik į vieną atitvarą. Žiūrint į ją tik kaip vieną viso namo statybų sudedamąją, pamatai, kad galima taupyti ant šildymo sistemos ir gaunasi vieno šilto namo visuma, už panašią kainą, kaip ir mažiau šilto namo su galingesne šildymo sistema. Taip, tada jau atsiperka tas 30cm, tik ne dėl statybų ir eksploatacijos kainos, bet dėl gyvenimo komforto tokiame name.
Žiūrint į namą, kuriame yra labai didelis įstiklinimo plotas, jau neišsiversi be galingesnės šildymo sistemos. Tai koks skirtumas ar ji 12kW galingumo, kai namo sienų apšiltinimo storis 30cm ar dar daugiau, ar 13kW, kai sienų apšiltinimo storis ~15cm-20cm?
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 06 14, 18:30)
Man įdomu, kaip bus su šildymu šiose kambariuose: skirsis temperatūra, vienas kambarys ilgiau bus šildomas ar jame turės pratekėti didesnis kiekis vandens?
Tai bus sprendžiama vandens srautų pagalba, kai termostatai juos prisukinės.
Tai kas, kad kambarių plotai panašūs, labai svarbu, kad skiriasi jų atstumas nuo kolektoriaus.