QUOTE(darius333 @ 2014 06 13, 07:21)
Esminis klausimas - kad reikia ziureti visus momentus,
Būtent.
Niuansas tas, kad optimali statyba, kai viskas tarpusavyje dera. Tuo paremtas ir PN namo projektas. Aišku, galima vienoje vietoje nuleisti reikalavimus, kitoje užkeliant, bet yra ribos. Kai vienoje vietoje reikalavimai nuleisti per daug, pavyzdžiui vienos atitvaros šiluminė varža yra per maža, kelk kitų dedamųjų kokybę nors iki begalybės, norimo rezultato nepasieksi.
Konkretus pavyzdys, kai per aptariamo namo vien langus bus patiriami šilumos nuosotoliai didesni, nei kad tenkintų 15W/m2 per metus reikalavimą, kad ir kiek mažai šilumos prarastų kitos atitvaros į PN kategoriją patekti nėra ko ir svajoti. Maksimum ko galima tikėtis, tai šiltesnis nei šių laikų standartas , bet toli gražu nesiekiantis PN reikalavimų namas. Atsižvelgiant į tai, Nėra prasmės kelti sienų šiluminės varžos iki aukštesnių parametrų, nei siekiamo namo lygio. Bus stipriai permokėta, o norimo rezultato neduos. Bus konkreti disharmonija namo apšiltinimo atžvilgiu, kuri ir žiūrint iš finansinės pusės absoliučiai nepagrįsta.
Niekas nesako, kad namo sienų nereikia šiltinti, esant tokiam dideliam langų plotui.Reikia, bet reikia apsiriboti šių dienų reikalaujama sienų šilumine varža. Žvelgdamas į projekte matomas storas sienas, aš ten matau, kaip tokiam namui per storą ~30cm apšiltinimo sluoksnį. Tą ir parašiau.
Vien dėl didelio langų ploto, kol praktikoje vis dar nenaudojami vakuminiai stiklo paketai, toks namo projektas pasmerktas nepretenduoti į PN ar panašaus lygio EE namo statusą.